X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dziewczyny z rocznika '82 starające się o pierwsze dziecko
Odpowiedz

Dziewczyny z rocznika '82 starające się o pierwsze dziecko

Oceń ten wątek:
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 3 czerwca 2016, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    7 % nie jest złe, ogólnie jest przyjęte że powyżej 4 % wynik jest prawidłowy :)
    (chociaż jeszcze parę lat temu normy były wyższe, no ale widać, że wszystko zienia się niestety na gorsze). Ale policz sobie 7 % z 754 mln. No chyba jeden spryciarz powinien się znaleźć ;)

    Kasia_82 lubi tę wiadomość

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 3 czerwca 2016, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapodaj swojemu jakieś witaminki dla mężczyzn, każ unikać fajek, jeśli pali, picia zbyt często i noszenia tel. w kieszeni spodni, a wyniki powinny się jeszcze poprawić :)

    Shafuli, Kasia_82 lubią tę wiadomość

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 czerwca 2016, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I luźne bawełniane bokserki - to u nas polepszyły wyniki ...no i czytając to Twojego sa bardzo dobre :)

    Ja odpuszczam - okazała się że wypłatę dostanę dopiero za miesiąc ( miałam do tej pory co tydzień :() no i jesteśmy uziemieni finansowo więc IUI nie będzie :(

    Powoli godzę się z tym że nie będę matką a kwestia adopcji coraz bardziej mnie przeraża.
    Z resztą nikt nam dziecka nie da bo nie zarabiamy odpowiednio a mieszkanie ma tylko 2 pokoje.

    Ot takie doły przedokresowe :(

    Kasia_82 lubi tę wiadomość

  • Lady In Red Autorytet
    Postów: 376 344

    Wysłany: 6 czerwca 2016, 07:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakbyśmy mieli 7%, to chyba bym z radości oszalała. To jest naprawdę spoko wynik.
    Shaf, ja tez duzo myśle o tym, co będzie, jesli sie nie uda. Mam jeszcze pare szans przed sobą - a moze juz tylko jedna, bo nie wiem, co z tym IV.
    Mój miły nie chce adoptować. Na razie na czas starań odpuszczam temat, ale boje sie, ze kiedyś wróci i sie nie dogadamy. Tzn.dogadac sie moze i dogadamy, ale nie wiem, czy obie strony bedą zadowolone :/

    Kasia_82 lubi tę wiadomość

    f2w3o7esakw6aknm.png
  • Noeli Przyjaciółka
    Postów: 88 51

    Wysłany: 6 czerwca 2016, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady in red, zauwazylam przez przypadek, ze ci dzis temperatura troche spadla.. to wyglada na implantacje moze?,-)

    km5sqtkf7r0h04nm.png
  • Noeli Przyjaciółka
    Postów: 88 51

    Wysłany: 6 czerwca 2016, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ponieważ większość z nas analizując swój wykres na pewno zadawała sobie to pytanie, przeklejam post, który znalazlam na innym forum.

    "Istnieje duże zainteresowanie dot. identyfikacji bardzo wczesnych symptomów ciąży z wykresów. Które znaki mogą powiedzieć ci, że możesz być w ciąży? Aby odpowiedzieć na to pytanie przeprowadziliśmy statystykę dużej ilości wykresów.

    Najbardziej kontrowersyjnym znakiem implantacji jest spadek temperatury. Jest wiele spekulacji dot. znaczenia spadku temperatury w dniach po owulacji w okolicach ew. implantacji.

    Poddaliśmy analizie statystycznej 116 691 wykresów wykonanych w FF - zakończonych ciążą oraz nie zakończonych ciążą. Aby wykres był zaznaczony jako ze spadkiem temp. musiał wystąpić krótki spadek temperatury pomiędzy 5 a 12 dniem po owulacji.

    Ustaliliśmy minimum spadku na 0.3 F.

    Oto wyniki:
    - 11% wykresów wskazujących owulację lecz nie zakończonych ciążą wskazywało spadek,
    - 23% wykresów wskazujących owulację i zakończonych ciążą wskazywało spadek.
    - W wykresach ciążowych pokazujących spadek przeważał on pomiędzy 7 a 8 dniem po owulacji."

    To tak jako ciekawostka, a poza tym wiedzy nigdy za wiele ;-)

    km5sqtkf7r0h04nm.png
  • Lady In Red Autorytet
    Postów: 376 344

    Wysłany: 6 czerwca 2016, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Noeli wrote:
    Lady in red, zauwazylam przez przypadek, ze ci dzis temperatura troche spadla.. to wyglada na implantacje moze?,-)

    Nie, to wczoraj miałam stan podgorączkowy i do tego mierzyłem bardzo późno. Dzis wróciła do normalności :)

    Noeli lubi tę wiadomość

    f2w3o7esakw6aknm.png
  • Noeli Przyjaciółka
    Postów: 88 51

    Wysłany: 6 czerwca 2016, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    swoja droga lady in red - idziemy leb w leb. ja tez mialam w pn owulacje i dzis nieznaczny spadek temperatury (nie umiem umiescic grafik na forum wiec niestety go nie widzisz). trzymam za nas kciuki, bedzie dobrze ;-) zycze ci tez powrotu do zdrowia!

    swoja droga dzis mialam znow badanie na Progesteron - wyszlo 58. nie wiem czy to dobrze czy nie, ale mam nadzieje, ze tak.. ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 czerwca 2016, 15:32

    km5sqtkf7r0h04nm.png
  • Posok82 Autorytet
    Postów: 1229 673

    Wysłany: 7 czerwca 2016, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,
    w sumie jestem tu nowa zaczynam dopiero przygodę ze staraniami (wiem późno biorąc pod uwagę swój wiek ale jakoś tak wyszło).
    Pod koniec zeszłego roku stwierdziliśmy że przestajemy się zabezpieczać i zobaczymy co los przyniesie ale się nie spinamy, i jak na razie nic ...
    Poczytałam Wasze historie i już mnie przeraża jak wyboista może być to droga, a ja naiwna myślałam że przecież to tylko kwestia czasu, że wystarczy się wstrzelić w te dni i gotowe :)

    olka30, CarPer, Shafuli lubią tę wiadomość

    zrz6tgf6f6ae64c2.png
  • Lady In Red Autorytet
    Postów: 376 344

    Wysłany: 7 czerwca 2016, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Posok82 wrote:
    Cześć,
    w sumie jestem tu nowa zaczynam dopiero przygodę ze staraniami (wiem późno biorąc pod uwagę swój wiek ale jakoś tak wyszło).
    Pod koniec zeszłego roku stwierdziliśmy że przestajemy się zabezpieczać i zobaczymy co los przyniesie ale się nie spinamy, i jak na razie nic ...
    Poczytałam Wasze historie i już mnie przeraża jak wyboista może być to droga, a ja naiwna myślałam że przecież to tylko kwestia czasu, że wystarczy się wstrzelić w te dni i gotowe :)

    Hej Posok, rówieśniczko ;)
    Ależ masz racje, czasem wystarczy wstrzelić sie w dzień! I takich par jest mnóstwo, tylko nie maja juz potem potrzeby siedzenia na forach dla starających sie :) Czego i Tobie, i sobie, i nam tu wszystkim życzę.
    Ale w międzyczasie - witamy chlebem i sola :)

    CarPer, Shafuli lubią tę wiadomość

    f2w3o7esakw6aknm.png
  • Kasia_82 Ekspertka
    Postów: 163 70

    Wysłany: 7 czerwca 2016, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady In Red wrote:
    Jakbyśmy mieli 7%, to chyba bym z radości oszalała. To jest naprawdę spoko wynik.
    Shaf, ja tez duzo myśle o tym, co będzie, jesli sie nie uda. Mam jeszcze pare szans przed sobą - a moze juz tylko jedna, bo nie wiem, co z tym IV.
    Mój miły nie chce adoptować. Na razie na czas starań odpuszczam temat, ale boje sie, ze kiedyś wróci i sie nie dogadamy. Tzn.dogadac sie moze i dogadamy, ale nie wiem, czy obie strony bedą zadowolone :/

    Troche mnie wasze opinie uspokoiły :) dzieki za to.. No cóż lecimy dalej.
    W owulacje bedziemy na urlopie.. Moze slońce dopomoże :)

    olka30, Shafuli lubią tę wiadomość

  • Kasia_82 Ekspertka
    Postów: 163 70

    Wysłany: 7 czerwca 2016, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olka30 wrote:
    Zapodaj swojemu jakieś witaminki dla mężczyzn, każ unikać fajek, jeśli pali, picia zbyt często i noszenia tel. w kieszeni spodni, a wyniki powinny się jeszcze poprawić :)

    Jest nakaz noszenia luźnych gaci, zero telefonu w kieszeni, fajek nie pali ale za to piwkoooo bardzzoo lubii, zreszta chyba jak kazdy chłop :p
    Bedziemy sie starać stosowac :)

    Noeli lubi tę wiadomość

  • Kasia_82 Ekspertka
    Postów: 163 70

    Wysłany: 7 czerwca 2016, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Posok82 wrote:
    Cześć,
    w sumie jestem tu nowa zaczynam dopiero przygodę ze staraniami (wiem późno biorąc pod uwagę swój wiek ale jakoś tak wyszło).
    Pod koniec zeszłego roku stwierdziliśmy że przestajemy się zabezpieczać i zobaczymy co los przyniesie ale się nie spinamy, i jak na razie nic ...
    Poczytałam Wasze historie i już mnie przeraża jak wyboista może być to droga, a ja naiwna myślałam że przecież to tylko kwestia czasu, że wystarczy się wstrzelić w te dni i gotowe :)

    To bardzo podobnie jak u mnie :)

  • Posok82 Autorytet
    Postów: 1229 673

    Wysłany: 7 czerwca 2016, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny skąd czerpiecie siłę do tej comiesięcznej walki?

    W ostatnim cyklu, który się przeciągnął o parę dni miałam nadzieję/łudziłam się... ale nadejście @ wbiło mnie w ziemię...

    zrz6tgf6f6ae64c2.png
  • Allmita Autorytet
    Postów: 1935 826

    Wysłany: 7 czerwca 2016, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Posok82 wrote:
    Cześć,
    w sumie jestem tu nowa zaczynam dopiero przygodę ze staraniami (wiem późno biorąc pod uwagę swój wiek ale jakoś tak wyszło).
    Pod koniec zeszłego roku stwierdziliśmy że przestajemy się zabezpieczać i zobaczymy co los przyniesie ale się nie spinamy, i jak na razie nic ...
    Poczytałam Wasze historie i już mnie przeraża jak wyboista może być to droga, a ja naiwna myślałam że przecież to tylko kwestia czasu, że wystarczy się wstrzelić w te dni i gotowe :)

    eee tam pózno...ja się starać zaczęłam w styczniu, wczesniej tez nie myślałam o dzieciach wogóle....to chyba nie jest kwestia wieku tylko też troche szczescia...na forum są dziewczyny młode które latami starają się o dziecko....a u nas tez zacznie sie znow zielenic niedługo-ja to czuje-tak musi być..:)

    olka30, Noeli lubią tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-72886.png
    https://www.maluchy.pl/ci-73456.png
  • Allmita Autorytet
    Postów: 1935 826

    Wysłany: 7 czerwca 2016, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Noeli wrote:

    swoja droga dzis mialam znow badanie na Progesteron - wyszlo 58. nie wiem czy to dobrze czy nie, ale mam nadzieje, ze tak.. ;-)

    wysoki masz ten prog....ile jestes dni po owu? może coś tam się ukluło? :)

    olka30 lubi tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-72886.png
    https://www.maluchy.pl/ci-73456.png
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 7 czerwca 2016, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Posok myślę, że siłę czerpie się z chęci doświadczenia macierzyństwa i trochę ze złości, że akurat nam się nie udaje :) Poza tym nie ma co się dołować dopiero co się rozpoczęło starania, nie wszyscy mają problemy, a podobno w naszym wieku normalne są cykle bezowu. co jakiś czas, więc tego czasu może troszkę upłynąć zanim zaskoczy. Ale tak czy siak doradzam badania hormonów, lepiej wcześniej niż później zacząć działać gdyby miał być jakiś problem.

    Allmita lubi tę wiadomość

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • Bierka Autorytet
    Postów: 371 203

    Wysłany: 7 czerwca 2016, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkie '82 fajnie ze powstała taka grupa. Ja tez dopiero rozpoczęłam starania i mam nadzieje ze tym razem uda sie i powiem wam ze jest to moje największe marzenie - zobaczyc 2 kreseczki. Zycze tego sobie oraz wam wszystkim.

    Allmita, Shafuli, olka30, Noeli, Posok82, rybka33 lubią tę wiadomość

    <3
  • Allmita Autorytet
    Postów: 1935 826

    Wysłany: 7 czerwca 2016, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olka30 wrote:
    Posok myślę, że siłę czerpie się z chęci doświadczenia macierzyństwa i trochę ze złości, że akurat nam się nie udaje :) Poza tym nie ma co się dołować dopiero co się rozpoczęło starania, nie wszyscy mają problemy, a podobno w naszym wieku normalne są cykle bezowu. co jakiś czas, więc tego czasu może troszkę upłynąć zanim zaskoczy. Ale tak czy siak doradzam badania hormonów, lepiej wcześniej niż później zacząć działać gdyby miał być jakiś problem.

    tak jesli chodzi o badania itp...to tez bym się zabrala za to szybciej...ja tez nie chciałam czekać rok ani nawet 6msc jak to niektórzy lekarze mówią, żeby wtedy drążyc temat....to jednak troche za dużo czasu...lepiej od razu zrobić badania najważniejsze przynajmniej no i monitoring porządny też dużo daje..

    https://www.maluchy.pl/li-72886.png
    https://www.maluchy.pl/ci-73456.png
  • Noeli Przyjaciółka
    Postów: 88 51

    Wysłany: 7 czerwca 2016, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allmita wrote:
    wysoki masz ten prog....ile jestes dni po owu? może coś tam się ukluło? :)

    allmita, ovu mialam w zeszly poniedzialek, testy na progesteron wczoraj to znaczy 7 dni po owu...myslisz ze to moze cos oznaczac??? wczoraj rozmawialam z lekarzem i on nic nie powiedzial... oj byloby cudownie!!!

    km5sqtkf7r0h04nm.png
‹‹ 139 140 141 142 143 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ