X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dziewczyny z rocznika '82 starające się o pierwsze dziecko
Odpowiedz

Dziewczyny z rocznika '82 starające się o pierwsze dziecko

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 listopada 2016, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiu ja tez miałam dużo, bo aż 3 razy przekroczona normę prolaktyny, leczyłam się bromkiem 2 miesiące , po czym odstawiłam bo była w normie. Po miesiącu powtórzyłam badanie u znów wysoko. Wtedy moja gin położyła mnie do szpitala i tam miałam robione badanie tzw profil dobowy prolaktyny, która jak już napisałam jest u mnie nieaktywna . Niepotrzebnie brałam bromka

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 listopada 2016, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bardzo w tego bromka wierze poki co ;) a co rzeczywistosc pokaze to sie okaze ;)

    U mnie wszystko wzorowo do tej pory, teraz tylko ta cysta wylazla. Ale tak hormony, wyniki meza plus badanie droznosci wyszly ok.

    Didik a jaka moze byc u Ciebie przyczyna braku ciazy?

    Ja juz wyprobowalam agnus castus 3 miesiace, zel na wrogi sluz 3 miesiace, robilam 1miesiac monitoringi, progesteron w normie, tylko ta prolaktyna 25 przy normie do 23, ale po obciazeniu podwyzszona 20 razy. Lekarz podejrzewa u mnie, ze to ze stresu stad bromek na obnizenie, za 3 tyg mam znowu kontrole i zobaczymy.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 listopada 2016, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja prolaktyne miałam na poziomie 85. Obecnie jedynie to badanie PCT wyszło negatywne. I na tym teraz się skupiamy. Mam je powtórzyć podczas kolejnej owulacji. Miałaś to badanie? Stres robi z nami co chce. Ja powinnam już mieć okres a tu ani widu ani słychu;) nie nastawiam się nawet na ciążę, bo pomału tracę nadzieję, że jest to możliwe naturalnie...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 listopada 2016, 21:21

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 listopada 2016, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    p.s. długo się staracie?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 listopada 2016, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staramy sie 16 miesiecy, dla mnie cala wiecznosc ;)
    Mam 34 lata.
    Nie mialam PCT, problem w tym, ze w Niemczech nie bardzo chca robic takie badania. Ledwo co udalo mi sie zbadac prolaktyne po obciazeniu.
    Ale moze uda mi sie byc w Pl na swieta to sprobuje zrobic. Tylko musze jeszcze wyszukac jakas klinike w Wawie i zrobic termin i rozumiem, ze trzeba to badanie w dni plodne robic, to zobacze czy uda nam sie wstrzelic.

    U mnie moze byc ten stres, ja nawet mam pocenie emocjonalne, teraz nawet chodze na kurs odprezanie technikami Jacobsena. Chodzi o ogolna technike rozluzniania miesni, lekarka twierdzi, ze to tez moze pomoc. Nie wiem czy sobie wkrecam, ale odkad biore bromka to jakos lepiej sie ogolnie czuje.

    Tez czekam na @ bez nadzieji w tym cyklu, szczegolnie, ze jest ta cysta, ktora pewnie by przeszkodzila.

    Didik a Wy ile sie staracie?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 listopada 2016, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana ja tez mam 34 lata i staramy się dokładnie 16 miesięcy :)
    Tak PCT robisz między 11-15 dc, czyli w okresie okołoowulacyjnym.
    Też zastanawiam się czy nie zacząć jogować;)
    Ja też będąc na bromku dobrze się czułam, jedynie piersi bardzo mnie bolały. Pocieszające, że nie masz wysokiej tej prolaktyny. To faktycznie może być ze stresu.
    A robisz cos w związku z cystą?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 listopada 2016, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Didik, no tak przeciez wszystkie jestesmy z rocznika 82 ;) ale to ze sie tyle samo miesiecy staramy to juz przypadek ;)

    Z cysta narazie mam kontrole czy zejdzie razem z okresem wiec licze na to bardzo. Jesli nie to laparoskopia szczegolnie, ze mam jeszcze podejrzenie enodmetriozy i bardzo bolesne @ :/

  • CarPer Autorytet
    Postów: 1491 588

    Wysłany: 10 listopada 2016, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    joasia1982 wrote:
    Didik, no tak przeciez wszystkie jestesmy z rocznika 82 ;) ale to ze sie tyle samo miesiecy staramy to juz przypadek ;)

    Z cysta narazie mam kontrole czy zejdzie razem z okresem wiec licze na to bardzo. Jesli nie to laparoskopia szczegolnie, ze mam jeszcze podejrzenie enodmetriozy i bardzo bolesne @ :/

    Jeslito cysts czekoladowa tak jak wspominalas to niestety ale prawdopodobnie jest to crystal endometrialna :(. Bedziesz musiala chyba przejsc laparoscopie... a lekarz nie był Ci w stanie powiedzieć czy to jest cos co jestem tam juz od dluzeszego czasu?
    Miałas juz laparoskopię wczesniej?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 listopada 2016, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hahaha, no tak uśmiałam się już z tego odkrycia, że mamy tyle samo lat;)

    Ja tez mam bardzo bolesne miesiączki, prawie pół życia żarłam antykoncepcje:( i wtedy było fajnie...
    Ale nie ma podejrzeń endometriozy u mnie. U Ciebie też będzie dobrze, zejdzie z okresem;) Musi!!

    Boje się tej laparoskopii... Nie wiem , czy można poddać sie inseminacji bez tego badania. Nie chciałabym ingerować znowu w organizm.

    Na razie dalej nie mam @. Siedzę jak na szpilkach.Spóźnia mi się już 3 dzień. Jutro wyjazd w góry i mam zamiar z niego skorzystać;) a nie leżeć i zipać...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 listopada 2016, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Didik @ spoznia Ci sie 3 dni a Ty jeszcze testu nie robilas? Ja to bym juz co najmniej 3 zrobila haha ;) Udanego wyjazdu!

    Car Per nie mialam jeszcze laparo, dokad nie chcialam byc w ciazy bralam tabsy i wszystko bylo w porzadku. Ta cysta pojawila sie w tym albo poprzednim cyklu, wiec jest w miare swieza. Zobaczymy czy sama raczy zniknac...

    Nad laparo zastanawiam sie i tak, bo mialam juz wczesniej kilka lat temu endo i mysle ze moga byc nawroty. Tak jak mowie wczesniej zaleczyli mi endo tabsami i naswietleniami, teraz nie ma takiej opcji.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 listopada 2016, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrobiłam test i jedna kreska

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 listopada 2016, 22:19

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 listopada 2016, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szkoda :( Ja testuje za 5 dni...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 listopada 2016, 22:54

  • CarPer Autorytet
    Postów: 1491 588

    Wysłany: 11 listopada 2016, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    didik34 wrote:
    Zrobiłam test i jedna kreska

    Ja te dzis testowałam. U mnie tez biało...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 listopada 2016, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie i ja do Was dolacze za kilka dni :(

    Przykro mi CarPer :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2016, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kochane, przyjechała do mnie @ drugiego dnia długiego weekendu. Czyli wyszło jak zawsze... w weekend ehhh. Miałam tyciutką nadzieję, że coś tam się dzieje:(

    Wszystko zawsze jak w zegarku, na 29 dc, a tu 33 dzień.
    I jak tu teraz zaplanować badanie w owulkę?!

    Życzę Ci Joasiu, żebyś do nas nie dołączała jednak :)

  • Posok82 Autorytet
    Postów: 1229 673

    Wysłany: 14 listopada 2016, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, dawno mnie tu nie było, widzę sporo nowych "twarzy" więc wszystkie witam serdecznie, wierzę że wszystkim mimo wszystko się uda.
    Allmita jak ten czas szybko leci Ty już niedługo na porodówkę się udasz :)

    Allmita lubi tę wiadomość

    zrz6tgf6f6ae64c2.png
  • Posok82 Autorytet
    Postów: 1229 673

    Wysłany: 14 listopada 2016, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Didik trzymam kciuki za kolejny cykl

    zrz6tgf6f6ae64c2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2016, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Posok, ja też trzymam kciuki za Ciebie, dawno mnie tutaj nie było a widzę piękne zmiany:)))
    Cudownie!!

    Tymczasem czekam na kolejne badanie PCT po estrogenie, może coś ruszy do przodu. Bardzo w to wierzę:)

    Kurcze dziewczyny musi nam się udać!!Po prostu dłużej jest nam dane czekać...

  • Posok82 Autorytet
    Postów: 1229 673

    Wysłany: 15 listopada 2016, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zgadza się, czekam aż kolejne z nas dołączą na fioletowej stronie bo przecież każdej nas musi spełnić się to marzenie :)

    olka30, didik34 lubią tę wiadomość

    zrz6tgf6f6ae64c2.png
  • Lucy Autorytet
    Postów: 1514 455

    Wysłany: 15 listopada 2016, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się staram niby a nie staram. Bo wiecznie coś. A to mały chory, a to ja, a to mąż na szkoleniu. I tak już kolejny cykl leci w którym sobie obiecuję że teraz sie wreszcie postaramy. Może sie uda.

    Kciuki za wszystkie :)

    olka30, Posok82 lubią tę wiadomość

    zem3j44jocammsgx.png
    zrz6x1hp5wag352p.png
‹‹ 153 154 155 156 157 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ