X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dziewczyny z rocznika '82 starające się o pierwsze dziecko
Odpowiedz

Dziewczyny z rocznika '82 starające się o pierwsze dziecko

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 grudnia 2016, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Postaramy sie jakos to zniesc, ja za to z bolesna ovu i rozterkami.
    Opowiadaj co jak i od kiedy...

    krycha.stara lubi tę wiadomość

  • IK Przyjaciółka
    Postów: 81 86

    Wysłany: 20 grudnia 2016, 01:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc! Bardzo długo tu nie zaglądalam, a założyłam właśnie TEN wątek 16 stycznia 2014 i logując sie tutaj dzisiaj bardzo mnie ucieszyło, że nadal działa i wspiera dziewczyny z rocznika '82 :). Moja przygpda z ovufriend trwała krótko, jeden czy dwa cykle, dzisiaj moja córeczka ma ponad dwa latka, ale wszytsko zaczęło się TU :) To tutaj zaczełam prowadzic kalendarz i chciałam poznac swoje ciało. Mielismy duzo szcześcia, że tak szybko udało sie stworzyć cudowną istotke (24.01.2014 pojawiły się dwie kreski). Za chwilę mijają trzy lata od tamtego momentu i miło jest powspominać ten czas. Życzę Wam dziewczyny wytrwałości, dużo szcześcia i żeby spełniło się Wasze marzenie :)

    didik34, Lucy, olka30, november123, Posok82 lubią tę wiadomość

    IK
    bjmAp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 grudnia 2016, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IK dziekuje za Twoje zyczenia! Faktycznie super szybko Ci sie udalo i 3 lata temu bylas troche mlodsza od nas teraz ;)
    Tobie rowniez wszystkiego dobrego i wesolych Swiat!

  • Lucy Autorytet
    Postów: 1514 455

    Wysłany: 2 stycznia 2017, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, na ten nowy rok życzę każdej osiągnięcia upragnionego celu :) :*

    olka30, joasia1982, Kasia_82 lubią tę wiadomość

    zem3j44jocammsgx.png
    zrz6x1hp5wag352p.png
  • иιєиσямαℓиα Autorytet
    Postów: 4835 2801

    Wysłany: 3 stycznia 2017, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Mogę się nieśmiało dołączyć ? Jestem 82, ale mam już jednego szkraba. Teraz waham się czy decydować się na drugie - marzę o córci, ale wiadomo jak to z marzeniami bywa ;). Tyle przeciwności na drodze, nie wiem czy się uda i czy w ogóle będę mogła się starać o dziecko, a czasu coraz mniej. Witam wszystkich gorąco.

    olka30, Kasia_82 lubią tę wiadomość

    <3 Aniołek (8tc) 25.06.2012
    qb3ctgf6zex9o3p8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 stycznia 2017, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj nienormalna ;) Pewnie, ze mozesz dolaczyc?
    Dziewczyny co u Was nowego w Nowym Roku?
    Ja zaczelam stymulacje Clo+Pregnyl, w czwartek monitoring. Do tego biore bromka od 2 miesiecy i po badaniu kontrolnym wyszlo smiesznie bo jedno bylo w normie a drugie podwojnie przekroczone. Bede pisac do lekarza bo sama nie wiem co myslec ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia 2017, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Kochane,
    u mnie z nowości tyle, że mąż bierze lek na zwiększenie testosteronu a co za tym idzie zwiększenie liczby najbardziej ruchliwych plemników..,. Musimy uzbroić się w cierpliwość, bo jak pewnie wiecie, regeneracja trwa 3 miesiące...
    Z nowości jeszcze tyle, że w nowy rok dostałam @ w 23 dc ?$%*%@
    Nie wiem , czy to zmiana klimatu na górski, czy ostatnie stresy...
    Dlatego za kilka dni lecimy na wakacje i mamy nadzieje z nich coś przywieźć ;)

    Myślę o Was, trzymajcie się i powodzenia!!
    Niech ten rok będzie dla nas łaskawszy...
    :*

  • Kasia_82 Ekspertka
    Postów: 163 70

    Wysłany: 8 stycznia 2017, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ! Wszystkiego dobrego w Nowym Roku !
    Ja na razie się nie odzywam bo zaczęłam tabletki antykoncepcyjne przed laparo z końcem stycznia.
    W lutym zaczynamy wszystko od nowa z nadzieja ze się uda.
    Mam nadzieje, ze laparo cos pokaże i później już będzie z górki. Jeżeli nie to w lutym zaczynam stymulację ovu.
    Odezwę się po zabiegu a tym czasem będę zaglądać co u Was :)
    Pozdrawiam :)

  • CarPer Autorytet
    Postów: 1491 588

    Wysłany: 8 stycznia 2017, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia powodzenia na laparo! A masz juz cos teoretycznie zdiagnozowane? A dlaczego bierzesz tabletki przed operacja?

    U mnie drugi cykl po Laparo na CLO i dzis negatyw. U mnie juz chyba tylko IVF pozostaje.

  • Amy333 Autorytet
    Postów: 2509 3869

    Wysłany: 8 stycznia 2017, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny:) Mogę dołączyć? Tez jestem rocznik 82 i od stycznia działamy w temacie dzidziusia:) Pierwszy cykl za mną, dość dziwny bo krótki, @ zaskoczyła mnie tydzień przed terminem. Ale to pierwszy cykl po odstawieniu tabletek, może dlatego.
    Zycze am wszystkim powodzenia:-)

    olka30 lubi tę wiadomość

    14 cs- suplementacja M- udało się w ostatnim dniu roku!
    2 cykl po sono HSG- polecam każdemu przeczyścić rurki;)
    3i49hdgeac44oma5.png
  • Amy333 Autorytet
    Postów: 2509 3869

    Wysłany: 8 stycznia 2017, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    didik34 wrote:
    Hej Kochane,
    u mnie z nowości tyle, że mąż bierze lek na zwiększenie testosteronu a co za tym idzie zwiększenie liczby najbardziej ruchliwych plemników..,. Musimy uzbroić się w cierpliwość, bo jak pewnie wiecie, regeneracja trwa 3 miesiące...
    Z nowości jeszcze tyle, że w nowy rok dostałam @ w 23 dc ?$%*%@
    Nie wiem , czy to zmiana klimatu na górski, czy ostatnie stresy...
    Dlatego za kilka dni lecimy na wakacje i mamy nadzieje z nich coś przywieźć ;)

    Myślę o Was, trzymajcie się i powodzenia!!
    Niech ten rok będzie dla nas łaskawszy...
    :*


    Ja tez dostalam @ w 223dc i tez jestem mooocno zdziwiona;-)

    14 cs- suplementacja M- udało się w ostatnim dniu roku!
    2 cykl po sono HSG- polecam każdemu przeczyścić rurki;)
    3i49hdgeac44oma5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 stycznia 2017, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CarPer nie poddawaj sie jeszcze, ile cykli po laparo z clo zaplanowal lekarz?
    Pisze tak, a sama sie juz zastanawiam na ivf, po tym jak odebralam wyniki AMH po laparo z prawie 3 pod koniec pazdziernika mam 1,2 w polowe grudnia czyli 2 tygodnie po laparo. A mialas monitoring? Reagujesz dobrze na clo?
    Badalas AMH po operacji?

    Kasia daj znac po laparo co wykryli i jak dalas rade. Ja z perspektywy miesiaca zrobila bym je po raz drugi, bo nie mialam podczas @ takich silnych boli jelita, ktore mialam do tej pory. @ co prawda nadal bolesna, ale licze na to, ze moze teraz sie juz poprawi.

    Didik udanych wakacji i przywiez najlepsza pamiatke z wakacji! Trzymam kciuki za poprawe wynikow meza. A jaki lek bierze? Nie wiedzialam, ze testo ma wplyw na ruchliwosc. Badalismy ostatnio u mojego ale byl w porzadku, ponad polowa normy takze chyba ok. Zastanawiam sie natomiast nad kolejnym badaniem nasienia, bo ostatnie mial badane pol roku temu, a w miedzy czasie przyjmowal cynk, rzucil palenie, no ale byl tez troche w stresie zwiaznym ze staraniami, wiec ciekawa jestem czy to wplynelo na wyniki.

    Amy witaj!

  • CarPer Autorytet
    Postów: 1491 588

    Wysłany: 8 stycznia 2017, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joasia dzięki!
    Zostały jeszcze 4 cykle z CLO.

    Rezerwy nie sprawdzałam po raz drugi ale u mnie laparoskopia raczej ne wpłynęła znacząco na nia... dlatego ze u mnie nie było endometriozy wiec chirurg nie grzebał wcale przy jajnikach a jedynie na jajowodach.

    Joasia a jak u Ciebie? Jestes pierwszy cykl an CLO? Jak działa?
    Mi okropnie skóra twarzy sie wysuszyla. Wczesniej nei miałam większych problemów a teraz mam taka kaszkę i az sie łuszczy z suchości. Kupiłam wczoraj krem max nawilżający i po nałożeniu znacznie lepiej,

  • Kasia_82 Ekspertka
    Postów: 163 70

    Wysłany: 8 stycznia 2017, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    joasia1982 wrote:
    CarPer nie poddawaj sie jeszcze, ile cykli po laparo z clo zaplanowal lekarz?
    Pisze tak, a sama sie juz zastanawiam na ivf, po tym jak odebralam wyniki AMH po laparo z prawie 3 pod koniec pazdziernika mam 1,2 w polowe grudnia czyli 2 tygodnie po laparo. A mialas monitoring? Reagujesz dobrze na clo?
    Badalas AMH po operacji?

    Kasia daj znac po laparo co wykryli i jak dalas rade. Ja z perspektywy miesiaca zrobila bym je po raz drugi, bo nie mialam podczas @ takich silnych boli jelita, ktore mialam do tej pory. @ co prawda nadal bolesna, ale licze na to, ze moze teraz sie juz poprawi.

    Didik udanych wakacji i przywiez najlepsza pamiatke z wakacji! Trzymam kciuki za poprawe wynikow meza. A jaki lek bierze? Nie wiedzialam, ze testo ma wplyw na ruchliwosc. Badalismy ostatnio u mojego ale byl w porzadku, ponad polowa normy takze chyba ok. Zastanawiam sie natomiast nad kolejnym badaniem nasienia, bo ostatnie mial badane pol roku temu, a w miedzy czasie przyjmowal cynk, rzucil palenie, no ale byl tez troche w stresie zwiaznym ze staraniami, wiec ciekawa jestem czy to wplynelo na wyniki.

    Amy witaj!

    To laparo ma wpływ na rezerwę ?? Dobrze zrozumiałam ? Robiłam AMH w lipcu, wynik 4,06

  • Kasia_82 Ekspertka
    Postów: 163 70

    Wysłany: 8 stycznia 2017, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CarPer wrote:
    Kasia powodzenia na laparo! A masz juz cos teoretycznie zdiagnozowane? A dlaczego bierzesz tabletki przed operacja?

    U mnie drugi cykl po Laparo na CLO i dzis negatyw. U mnie juz chyba tylko IVF pozostaje.

    Tabletki biorę bo akurat na dzień badania przypada mi @. Lekarz nie chcial ryzykować żeby termin przepadl i przepisał anty żeby przesunąć okres.

    Nie mam nic zdiagnozowane. Lekarz zlecił laparo ze względu na plamienia przed i po okresie kilkudniowe. Czasami tez w okolicach owulacji. Badałam progesteron i w 24 dc miałam 16 wiec lekarz uznał ze wynik jest ok. Od kilku miesięcy zauważyłam tez zmianę w jakości okresu tzn. Nie jest już tak płynny jak kiedyś w 100% ale bardziej galaretkowaty i ze skrzepami. Będzie brał wycinek endometrium do badania.
    Trochę się boje tego laparo. Mam nadzieje ze nic nie będzie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 stycznia 2017, 17:40

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 stycznia 2017, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiu ma, jesli masz cos robione przy jajnikach. Ja mialam spora cyste na jednym jajniku i jakies zmiany endometrialne za drugim, wiec tak naprawde oba byly zaklejone :( moja rezerwa w czerwcu wynosila ponad 4, w polowie pazdziernika 2,96, a dwa tygodnie po laparo w polowie grudnia 1,2 wiec dramatycznie spadla. No ale z endometrioza 3 stopnia bym nie zaszla :(

    CarPer daj sobie jeszcze chwile czasu. Ja teraz mam pierwszy cykl i dobrze w miare dziala, nie mma zadnych objawow negatywnych w sumie, oprocz troche ciagnacego jajnika, ale to akurat chyba dobrze, bo znaczy ze dziala. Mialam bardzo malutka dawke, bo tylko pol tabletki w 5,7 i 9 dc. Po pierwszej dawce ciagnely mnie jajniki. Mialam miec monitoring miedzy 12-14 dc, ale poszlam 11dc ze wzgledu na swieto i dobrze,bo okazalo sie ze pecherzyk mial 23mm i wg badan krwi byl juz dojrzaly. Mialam na tym samym jajniku jeszcze jeden pecherzyk 14mm i najpierw lekarka pytala co w razie gdyby oba mialy peknac, ale potem zadzwonila ze ten jeden byl niedojrzaly wiec nic z niego nie bedzie. Tego 11dc mialam od razu zrobic zastrzyk z pregnylu i dobe pozniej juz bardzo czulam dol brzucha i jajniki, wczoraj byl 13dc i rano chyba musial pecherzyk juz peknac bo teraz juz nic nie czuje, no moze takie ogolne lekkie ciagniecie w dole brzucha jak na @.
    Teraz mam w czwartek isc na badanie krwi i zrobic kolejny zastrzyk z pregnylu i potem zacznie sie czekanie....
    Mysle, ze jesli teraz nie wypali to zrobie jeszcze max jedna stymulacje i potem ivf, bo z moja rezerwa nie mam co nadwyrezac jajnikow :(

    Kasia_82, CarPer lubią tę wiadomość

  • Kasia_82 Ekspertka
    Postów: 163 70

    Wysłany: 8 stycznia 2017, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    didik34 wrote:
    Hej Kochane,
    u mnie z nowości tyle, że mąż bierze lek na zwiększenie testosteronu a co za tym idzie zwiększenie liczby najbardziej ruchliwych plemników..,. Musimy uzbroić się w cierpliwość, bo jak pewnie wiecie, regeneracja trwa 3 miesiące...
    Z nowości jeszcze tyle, że w nowy rok dostałam @ w 23 dc ?$%*%@
    Nie wiem , czy to zmiana klimatu na górski, czy ostatnie stresy...
    Dlatego za kilka dni lecimy na wakacje i mamy nadzieje z nich coś przywieźć ;)

    Myślę o Was, trzymajcie się i powodzenia!!
    Niech ten rok będzie dla nas łaskawszy...
    :*
    Udanych wakacji !! :*

  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej co tu ciekawgo slychac? ile ciaz jak mnie nie bylo?:)

    czemu Shafuli odeszla?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 stycznia 2017, 15:53


    u5cvp2.png
  • Malgoo Koleżanka
    Postów: 37 32

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zagladnelam i ja tutaj- my staramy sie juz dluuuuugo i nadal walczymy. trzymam kciuki za wszystkich :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2017, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny co tak cicho, co tam u Was?

    Ja przeziebiona czekam na 2 kreski albo @ ;) w lutym pauza bo moje AMH po 1 stymulacji CLO spadlo z 1,2 na 0,92, wiec trzeba sie oszczedzac. Lekarka liczy na efekt odbicia a w marcu IVF.
    Jezu tak bym chcialo, zeby teraz sie udalo :) a do niedzieli musze czekac zeby zrobic test...

‹‹ 158 159 160 161 162 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ