X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dziewczyny z rocznika '82 starające się o pierwsze dziecko
Odpowiedz

Dziewczyny z rocznika '82 starające się o pierwsze dziecko

Oceń ten wątek:
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 23 lipca 2014, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wczoraj odebrałam wyniki ANA przeciwciał, bo nie przyszły przed urlopem i się mi wszystkiego odechciało, oczywiście że wynik dodatni i musiałam robić rozszerzone, czyli kolejna stówka.. Super, z tym cholerstwem prawdopodobieństwo ciąży w ogóle spada do minimum :(

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • Lenuś Autorytet
    Postów: 636 586

    Wysłany: 23 lipca 2014, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olka, przykro mi :( jeszcze nie robiłam tego badania i chyba nie będę już robić przez jakiś czas. Zaczyna się od ANA1 i jak coś jest nie tak, to lekarz zleca ANA2? O czym świadczy wynik dodatni w kwestii ewentualnej niemożliwości zajścia w ciążę?

    Ja już jestem zmęczona tym wszystkim, trzecia inseminacja nie wyszła, odpoczywam od chemii i produkowania pęcherzyków, próbuję z medycyną naturalną (zioła itp.) + bioenergoterapeuta (pierwsze spotkanie mam już za sobą). O in vitro pomyślę w 2015 roku.

    Libra lubi tę wiadomość

  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 23 lipca 2014, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaczyna się od ANA 1 i na wynikach pisze czy trzeba poszerzyć diagnostykę o ANA 2, mi pisało że trzeba i że mogą do miesiąca zrobić z tej samej próbki, więc się zdecydowałam, bo i tak by mnie to nie ominęło a po co się kłóć.

    Ogólnie to są przeciwciała, które są produkowane przeciwko własnemu organizmowi, jak np. przy Hashimoto, tyle że ja Hashimoto nie mam, ale to może być cokolwiek, bo od zawsze chorowałam na stawy, kręgosłup, bóle mięśniowe niewiadomego pochodzenia, łaziłam po lekarzach i każdy uważał, że symuluję :( Mam nadzieję, że nie jakiś toczeń, ale może to być zespół anty fosfolipidowy, wtedy organizm atakuje jajeczka po owulacji, albo zapłodnione komórki i je niszczy. Już parę testów z cieniami było, więc może to to cholerstwo, w każdym razie bez lekarstw się nie obejdzie :(

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 23 lipca 2014, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ziół już próbowałam, fakt że lepiej się po nich czułam i regulowały co nieco, ale nie pomogły tak jak oczekiwałam.

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • Lenuś Autorytet
    Postów: 636 586

    Wysłany: 23 lipca 2014, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zioła przepisał mi bionergoterapeuta jako wspomożenie całej 'terapii'... znalazłam w google, że to przepis o. Klimuszko. Wcześniej nie próbowałam ziół, które mają pomóc zajść w ciążę, ale i tak w domu piłam melisę, miętę i różne mieszanki ziołowe. Ja tam do końca nie wierzę w aż taką moc mieszanek ziołowych, piję, bo lubię. Ja jestem zdrowa, mąż również, a dziecka nie mamy. Bioenergoterapeuta powiedział mi, że mam męską polaryzację ciała, a powinnam mieć żeńską i w tej sytuacji w ciążę nie zajdę nawet po wielu inseminacjach, a po in vitro ciąża się nie utrzyma. Zmieniam więc z jego pomocą tą polaryzację, pierwsza sesja za mną.
    Medycyna nie jest w stanie poradzić sobie z moim przypadkiem, to może inne siły sobie poradzą...

  • Lenuś Autorytet
    Postów: 636 586

    Wysłany: 23 lipca 2014, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola, dzięki za informacje nt. ANA.

    olka30 lubi tę wiadomość

  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 23 lipca 2014, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powodzenie życzę :)

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 23 lipca 2014, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lenuś,powiem Ci ze ja bardziej wierze w pola magnetyczne i zyly wodne niz w lekarzy.... dzis dostalam lek przeciwbolowy na kregoslup za bagatela.... 190zl!!! na 10 dni!!! popier*** faceta,nie kupilam tego leku bo jak dla mnie to porazka,cala ta zasrana medycyna i lekarze......


    u5cvp2.png
  • Lenuś Autorytet
    Postów: 636 586

    Wysłany: 24 lipca 2014, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już sama nie wiem w co wierzyć, dawniej medycyna nie była na takim poziomie jak teraz i ludzie musieli sobie radzić w inny (bardziej naturalny) sposób. Sama myślałam o tym wszystkim długo i wkurzam się, bo jestem świadomym konsumentem... sprawdzam etykiety tego co kupuję, nie kupuję produktów naładowanych chemią, to co mogę robię sama, mleko z mlekomatu, albo prosto od krowy, jajka od babci, wędlin nie jem, śmietana, jogurty - bez mleka w proszku, mączek, zagęstników itp, kosmetyki ekologiczne... i co z tego, skoro codziennie przyjmuję garść tabletek naszpikowanych samą chemią! Myślę sobie, że skoro staram się żyć naturalnie, to może natura będzie dla mnie łaskawa i mnie 'wyleczy' ;). A tak już serio... coraz bardziej skłaniam się ku temu, że ta polaryzacja ma sens, zobaczymy.

    olencja, niestety lekarze przepisują leki, z polecenia których czerpią profity... smutne, ale prawdziwe. Pytałaś może o zamiennik? Często można kupić lek o tym samym składzie w dużo niższej cenie.

  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 24 lipca 2014, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie ma zamiennika:(( szukalam,pytalam, takze po pensji czeka mnie mily zakupik w aptece...


    u5cvp2.png
  • Agnieszka GreenApple Autorytet
    Postów: 311 157

    Wysłany: 27 lipca 2014, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć. przepraszam, że tak długo się nie odzywałam, ale miałam kryzys.
    w końcu namówiłam R. na badania i DUPA...
    zdrowych egzemplarzy jest dosłownie 1%
    :( lekarz powiedział, że w takiej sytuacji tylko in vitro wchodzi w grę, a i tak szału nie ma. szanse są praktycznie żadne.
    na początku września powtarza wszystkie badania, ale cudów się nie spodziewam.
    mamy rozpatrzyć inne możliwości...

    ściskam Was mocno i trzymam za wszystkie kciuki!

    od początku 2014 starania z pomocą med
    23.04.16 IUI/18.06.16 IUI/12.07.16 IUI/ 07.09.16 IUI
    09.17 IVF 9tc [*]
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 28 lipca 2014, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Agnieszka, myślę że twój R. powinien popracować nad poprawą jakości, da się, mój miał 4 % bierze witaminki, odstawił rower, alkohol, fajki i ostatnio wyszło 10 %. Po prawdzie trwało to parę mies. ale zawsze.. A 1 % to nadal może być kilkadziesiąt tysięcy więc myślę, że lekarz nie powinien przekreślać waszych nadziei tylko powiedzieć jak poprawić wyniki.

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 28 lipca 2014, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej Dziewczyny, zrobilam badania nasienia ale jakas metoda CASA ktora chyba nie bada ilosci prawidlowych plemnikow:( tzn nie napisali doslownie ile jest prawidlowych,myslicie ze powinnam zrobic jeszcze raz? maz pytal babke w invikcie czy moze jeszcze zrobic jakies badanie na oddanym materiale to tamta stwierdzila ze to jedno jest wystarczajace:( takie ma wyniki:
    Liczba plemników w 1 ml 74.10 - mln/ml > 15.00
    Plemniki o szybkim ruchu postępowym (VSL>11um/s,
    VAP>25um/s)
    39 - % -
    Plemniki o wolnym ruchu postępowym (VSL>11um/s,
    25>VAP>5um/s)
    5 - % -
    Suma plemników o ruchu postępowym 44 - % > 32
    Plemniki o ruchu niepostępowym (VSL<11um/s lub
    VAP<5um/s)
    9 - % _
    Plemniki nieruchome (VSL=0um/s, VAP=0 um/s) 46 - % _
    Średnia prędkość przeciętnego toru (VAP) 57.1 - um/s > 34
    Średnia prędkość ruchu postępowego (VSL) 49.7 - um/s > 27
    Średnia prędkość względem zarejestrowanego toru
    (VCL)
    93.1 - um/s > 46
    Średnia amplituda bocznych odchyleń główki
    plemnika (ALH)
    3.8 - um 3.1 - 4.5
    Średnia częstotliwość bocznych odchyleń główki
    plemnika (BCF)
    32.5 - Hz > 10.5
    Prostoliniowość (STR) 85.0 - % > 74
    Liniowość ruchu (LIN) 53.0 % > 54
    Średni współczynnik kształtu główki (Elongation) 62 % 67 - 79
    Czas trwania abstynencji 5 - dzień 2 - 7
    Czas upłynnienia 45 - min do 60
    Sposób upłynnienia samoistne - samoistne
    Barwa mleczna - szarobiała - mleczna
    Zapach swoisty - swoisty
    Objętość ejakulatu 3.00 - ml > 1.50
    Odczyn (pH) 7.4 - > 7.2
    Liczba plemników w ejakulacie 222.30 - mln > 39.00
    Liczba komórek okrągłych 1.00 - mln/ml < 5.00
    Plemniki żywe 77 - % > 58
    Plemniki martwe 23 - % -
    Test hypoosmotyczny (HOS) 75 - % > 58

    rozumiecie cos z tego?:(


    u5cvp2.png
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 29 lipca 2014, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyniki są niezłe Olencja. Tyle, że mój też ma super tą metodą, a jak zrobiliśmy morfologię to się okazało, że lipa, bo większość plemników nieprawidłowych. Tą samą metodą mogą zbadać, tylko ciut droższe jest wtedy to badanie, a mój M znalazł klinikę, w której robią wszystko w pakiecie, bez pytania i dlatego od razu wiedzieliśmy, że coś jest nie tak. Ja bym wam doradzała zrobić morfologię chociaż raz, jak wyjdzie super to będzie tylko potwierdzenie, że wyniki są ok.

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 29 lipca 2014, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dokladnie to samo mysle,ze bez morfologi to dupa blada,nie wiem czy w invikcie robia ja wogole i za ile....porazka,znow biedak bedzie musial robic do pojemniczka ;)


    u5cvp2.png
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 30 lipca 2014, 07:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na pewno robią, ostatnio robiliśmy w Gyncentrum i dokupywałam morfologię bez problemu.

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 30 lipca 2014, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no ale ja potrzebuje w wawie albo w trojmiescie sama morfologie juz bez tego ogolnego badania


    u5cvp2.png
  • Agnieszka GreenApple Autorytet
    Postów: 311 157

    Wysłany: 31 lipca 2014, 05:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olka30 jakie witaminki bierze?

    od początku 2014 starania z pomocą med
    23.04.16 IUI/18.06.16 IUI/12.07.16 IUI/ 07.09.16 IUI
    09.17 IVF 9tc [*]
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 31 lipca 2014, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Androvit, a poprzednio brał inne ale nie pamiętam nazwy.. I kwas foliowy i wit. D.

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 1 sierpnia 2014, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj odebrała wyniki ANA 2 i jest ok, jakieś tam przeciwciała graniczne, ale przeciwjądrowych i cytoplazmatycznych brak :) Więc oficjalnie dzielę się z wami wiadomością, że w drugim cyklu po laparoskopii pojawiła się zielona kropka :)

    Mam nadzieję, że przerwę impas naszego rocznika.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 sierpnia 2014, 12:01

    zizia_a, cafe, lulu_ovufriend, Lucy, KUNIAK lubią tę wiadomość

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
‹‹ 80 81 82 83 84 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ