X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dziewczyny z rocznika '82 starające się o pierwsze dziecko
Odpowiedz

Dziewczyny z rocznika '82 starające się o pierwsze dziecko

Oceń ten wątek:
  • XYZ Autorytet
    Postów: 422 346

    Wysłany: 2 sierpnia 2014, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaglądam znienacka na Ovu, wchodzę na nasz rocznikowy wątek, a tu akurat taki news! Olka30, ściskam, całuję i gratuluję z całego serca!!!!! Spokojnej i bezproblemowej ciąży życzę :-)

    Olencja, rzuciłam okiem na Wasze wyniki i powiem Ci tak - my z mężem za takie byśmy zabili. Dosłownie! Macie absolutnie obłędną ilość i koncentrację (u nas w 1. badaniu było zdaje się 9mln/ml, potem udało się podciągnąć do coś chyba koło 30, a u Was 74mln! To u nas niewiele więcej było w całym ejakulacie! No a te 222 mln w całości, naprawdę powalają). I do tego plemniki są ruchliwe (u nas cały czas ruchliwość była poniżej normy).
    Dziewczyny mają rację - zróbcie jeszcze morfologię. Ale jeśli nie wynosi ona 0% (a na pewno nie), to każdy procent z tak ogromnej liczby daje pokaźną armię. Dla porównania powiem Ci, że nam w pierwszym badaniu wyszła morfologia zaledwie 1,67% prawidłowych form, w kolejnym udało się już poprawić do 4%.

    U mnie niestety złe samopoczucie nadal (choć już prawie połówka ciąży, to chyba już nigdy nie przejdą mi mdłości, a do tego nadal zdarzają się jeszcze wymioty) i niestety mięśniak urósł jak szalony (plus jeszcze wyrosły dodatkowe dwa), ale najważniejsze, że mały człowieczek rośnie prawidłowo i pomimo mięśniakowego sąsiedztwa najwyraźniej ma się dobrze.
    Aha, no i przy ostatnim badaniu okazało się, że mały człowieczek jest małą kobietką :-)

    Pozdrawiam serdecznie, życzę samych zielonych kropeczek!

    Pozdrawiam Was serdecznie, Rówieśniczki kochane.

    olka30, lulu_ovufriend, Libra lubią tę wiadomość


  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 2 sierpnia 2014, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olka30 wrote:
    Wczoraj odebrała wyniki ANA 2 i jest ok, jakieś tam przeciwciała graniczne, ale przeciwjądrowych i cytoplazmatycznych brak :) Więc oficjalnie dzielę się z wami wiadomością, że w drugim cyklu po laparoskopii pojawiła się zielona kropka :)

    Mam nadzieję, że przerwę impas naszego rocznika.
    ojacie!!!! to sie zaczelo bejbi bum '82!!! gratulacje olka30!!! trzymam kciuki za zdrowego bobasa!!!

    olka30, małaMyszka lubią tę wiadomość


    u5cvp2.png
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 2 sierpnia 2014, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    XYZ wrote:
    Zaglądam znienacka na Ovu, wchodzę na nasz rocznikowy wątek, a tu akurat taki news! Olka30, ściskam, całuję i gratuluję z całego serca!!!!! Spokojnej i bezproblemowej ciąży życzę :-)

    Olencja, rzuciłam okiem na Wasze wyniki i powiem Ci tak - my z mężem za takie byśmy zabili. Dosłownie! Macie absolutnie obłędną ilość i koncentrację (u nas w 1. badaniu było zdaje się 9mln/ml, potem udało się podciągnąć do coś chyba koło 30, a u Was 74mln! To u nas niewiele więcej było w całym ejakulacie! No a te 222 mln w całości, naprawdę powalają). I do tego plemniki są ruchliwe (u nas cały czas ruchliwość była poniżej normy).
    Dziewczyny mają rację - zróbcie jeszcze morfologię. Ale jeśli nie wynosi ona 0% (a na pewno nie), to każdy procent z tak ogromnej liczby daje pokaźną armię. Dla porównania powiem Ci, że nam w pierwszym badaniu wyszła morfologia zaledwie 1,67% prawidłowych form, w kolejnym udało się już poprawić do 4%.

    U mnie niestety złe samopoczucie nadal (choć już prawie połówka ciąży, to chyba już nigdy nie przejdą mi mdłości, a do tego nadal zdarzają się jeszcze wymioty) i niestety mięśniak urósł jak szalony (plus jeszcze wyrosły dodatkowe dwa), ale najważniejsze, że mały człowieczek rośnie prawidłowo i pomimo mięśniakowego sąsiedztwa najwyraźniej ma się dobrze.
    Aha, no i przy ostatnim badaniu okazało się, że mały człowieczek jest małą kobietką :-)

    Pozdrawiam serdecznie, życzę samych zielonych kropeczek!

    Pozdrawiam Was serdecznie, Rówieśniczki kochane.


    dzięki za slowa otuchy:)) tez sie pocieszam tym,ze w takiej ilosci moze znajdzie sie te 4% prawidlowych:)) bedziemy robic morfologie niebawem, mam nadzieje

    trzymam kciuki za Twoje zdrowie i Twojej corci:))

    my na razie odlozylismy starania ze wzgledu na moj kregoslup i wypadniety dysk... :( musze go wyleczyc zanim zajde.. bo przeciez kiedys zajde:/


    u5cvp2.png
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 3 sierpnia 2014, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam problemy z kręgosłupem Olencja, niestety już zaczyna o sobie dawać znać, ale tak na prawdę tego się wyleczyć nie da, mam nadzieję tylko, że da mi ten kręgosłup w miarę długo popracować, bo nie chcę iść od razu na zwolnienie.
    Trzymam teraz kciuki za resztę dziewczyn :)

    olencja, Libra lubią tę wiadomość

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • lulu_ovufriend Autorytet
    Postów: 364 348

    Wysłany: 4 sierpnia 2014, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wow, olka30 najserdeczniejsze gratulacje!!! Teraz rośnijcie zdrowo :)
    XYZ Tobie gratuluję córeczki, piękna sprawa :)
    Ja sobie ostatnio trochę odpuściłam forum i w ogóle czytanie o ciąży, bo tylko się niepotrzebnie nakręcam, ale fakt faktem, że u nas to już 8 tydzień i dziś wreszcie zobaczyłam bijące serduszko :) ulga niesamowita bo miałam schizy, czy tam w ogóle coś jest... No i jest :) aż se chyba suwaczek ustawię czy cóś ;)

    olka30, cafe, Libra lubią tę wiadomość

    qdkk3e5e8pqfcpg2.png

    n59ycwa1tmfbsmtq.png
  • Lucy Autorytet
    Postów: 1514 455

    Wysłany: 5 sierpnia 2014, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O ja Cie kręcę! Oli gratuluje i duzo zdrówka życzę :D

    olka30 lubi tę wiadomość

    zem3j44jocammsgx.png
    zrz6x1hp5wag352p.png
  • mrulinka Przyjaciółka
    Postów: 96 43

    Wysłany: 17 sierpnia 2014, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dopisuję się do WAS dziewczyny. Jestem rocznikiem 1982, z maja.

    olka30, fresa lubią tę wiadomość

    mrulinka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 sierpnia 2014, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka:)
    Ja już Lulu i Olę wyczaiłam z wykresów;) Ale i tutaj wam jeszcze raz pogratuluję i życzę spokojnej ciąży
    Olencja - wyniki nie takie złe, a na poprawę ruchliwości polecam witaminkę C - mój brał salfazin, kwas foliowy i witaminę C naprzemiennie z Vita-Min Multiple Sport... po 4 miesiącach stosowania miał znaczną poprawę na wszystkich parametrach... najwięcej na ilości (koncentracja z 17 skoczyła do prawie 60) i morfologi (z 2% na 7%)
    A ja czekam na wizytę i start in vitro... mam nadzieję na owocne in vitro, ale jakoś mam przeczucie, że cud stanie się, ale nie za pierwszym razem

    olka30, lulu_ovufriend lubią tę wiadomość

  • linka220 Autorytet
    Postów: 600 687

    Wysłany: 17 sierpnia 2014, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny :) ja z marca 82 Staramy się już ok 2 lata i d... Mąż miał dwa badania nasienia, w maju wyszło że mało żołnierzyków, ale bardzo ruchliwe, w lipcu wyszło że dużo milionów żołnierzyków ale..mało ruchliwe...pfff nie wiemy co myśleć. Łyka teraz Promen i podsuwam mu kwas foliowy. Poza tym jestem właśnie po poronieniu w 5 tc ale poszłam z bekiem do mojej Gin a ona wielce ucieszona SUPERRR wykrzyczała to świetna wiadomość że w ogóle zaskoczyło, znaczy, że wszystko jest okej :) sama nie wiem co myśleć bo szykowaliśmy się do inseminacji... Tak że rocznik 82 ruszamy do dzieła :] trzymam kciuki

    olka30, momo1009 lubią tę wiadomość

    hchy3e3km5dqv62g.png
    relganlipvgw9clp.png
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 19 sierpnia 2014, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki za was dziewczynki, teraz wasza kolej.

    momo1009 lubi tę wiadomość

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • lulu_ovufriend Autorytet
    Postów: 364 348

    Wysłany: 21 sierpnia 2014, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Libra dziękuję :) póki co, odpukać, jest ok. To ja Tobie mocno życzę powodzenia i pomimo Twoich przeczuć - niech to się stanie już za pierwszym podejściem :)

    Linka, to bardzo przykre, że straciłaś wczesną ciążę... ale lekarka raczej wie, co mówi - skoro raz zaskoczyło to to dobrze wróży na przyszłość. Oby Wam już teraz szybko poszło!

    Olka - jak się miewasz, jak samopoczucie? Widzę, że zaczynasz 7 tydzień :) Dużo zdrowia!

    qdkk3e5e8pqfcpg2.png

    n59ycwa1tmfbsmtq.png
  • Lenuś Autorytet
    Postów: 636 586

    Wysłany: 27 sierpnia 2014, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olka, bardzo, ale to bardzo Ci gratuluję... coś ostatnio kiepsko na forum zaglądam, bo moce mi odeszły... co za news :)

    No to teraz tylko zaciskam kciuki, żeby wszystko poszło jak należy :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 września 2014, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też jestem z rocznka 82 i dopiero niedawno podjęliśmy z mężem decyzje o dziecku. Dopiero kilka dni temu dostałam zielone światło od mojego endokrynologa na próby zachodzenia w ciążę. Niestety mam problemy z tarczycą tzn chorobę Gravesa- Basedova którą leczyłam 5 lat farmakologicznie aż w końcu poddalam sie jodowaniu i teraz minelo 6 miesiecy od tego momentu i hormony unormowały się przy Euthyroxie gdyż poszło w stronę niedoczynności tarczycy. To mój pierwszy cykl starań i zobaczymy czy się uda za 2 tygodnie :)) Trzymajcie kciuki dziewczyny! :))

  • aisza Autorytet
    Postów: 354 113

    Wysłany: 22 września 2014, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czekajaca00 wrote:
    Ja też jestem z rocznka 82 i dopiero niedawno podjęliśmy z mężem decyzje o dziecku. Dopiero kilka dni temu dostałam zielone światło od mojego endokrynologa na próby zachodzenia w ciążę. Niestety mam problemy z tarczycą tzn chorobę Gravesa- Basedova którą leczyłam 5 lat farmakologicznie aż w końcu poddalam sie jodowaniu i teraz minelo 6 miesiecy od tego momentu i hormony unormowały się przy Euthyroxie gdyż poszło w stronę niedoczynności tarczycy. To mój pierwszy cykl starań i zobaczymy czy się uda za 2 tygodnie :)) Trzymajcie kciuki dziewczyny! :))


    Witaj, powodzenia, trzymam kciuki żeby wam się szybko udało :)

    27.03.2014 [*]
    udało się :) czekamy na Ciebie Skarbie :* <3

    10 sierpień 2016 r. godz: 8:30 - córcia Oliwia
  • CaneCorso Autorytet
    Postów: 513 485

    Wysłany: 22 września 2014, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc Dziewczyny,
    Ja też jestem z rocznika 82, a o dziecku myśle od kilku tygodni. Od pazdziernika chcialabym zaczac sie starac, myslicie ze 32 lata to dobry wiek dla kobiety? :-)

    3i49zbmhdvaalxch.png
  • Agis Przyjaciółka
    Postów: 163 47

    Wysłany: 4 listopada 2014, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I cos nam wątek umarł..co tam u was dziewczyny? U mnie niestety bez zmian ..w tym miesiącu minął rok odkąd zaczęliśmy starania..

    f2w33e3ko1nuzwjb.png
  • czekajaca000 Koleżanka
    Postów: 47 31

    Wysłany: 3 grudnia 2014, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CaneCorso wrote:
    Czesc Dziewczyny,
    Ja też jestem z rocznika 82, a o dziecku myśle od kilku tygodni. Od pazdziernika chcialabym zaczac sie starac, myslicie ze 32 lata to dobry wiek dla kobiety? :-)
    Gratuluję udanych starań :) A czy to Twoje pierwsze dziecko będzie? Szybko poszło zazdroszczę :)

    bhywh371ilfltdjs.png
    4c3tflw1301snnns.png[/link]
  • czekajaca000 Koleżanka
    Postów: 47 31

    Wysłany: 3 grudnia 2014, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przytulanko dzień przed owulacją zaliczone :) Oby zaowocowało synkiem :)) Proszę o mocne kciuki :))))

    olka30 lubi tę wiadomość

    bhywh371ilfltdjs.png
    4c3tflw1301snnns.png[/link]
  • Lenuś Autorytet
    Postów: 636 586

    Wysłany: 3 grudnia 2014, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agis wrote:
    I cos nam wątek umarł..co tam u was dziewczyny? U mnie niestety bez zmian ..w tym miesiącu minął rok odkąd zaczęliśmy starania..

    Agis, u mnie też bez zmian... ciąży nadal nie ma, tylko teczka z wynikami badań z tygodnia na tydzień zwiększa swoją objętość. Przygotowuję się do in vitro, jak dobrze pójdzie, to pod koniec miesiąca będę już po transferze.

    Edit... a minęły już 2 lata i 3 miesiące :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 grudnia 2014, 23:17

    olka30 lubi tę wiadomość

  • Lenuś Autorytet
    Postów: 636 586

    Wysłany: 3 grudnia 2014, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czekajaca000 wrote:
    Przytulanko dzień przed owulacją zaliczone :) Oby zaowocowało synkiem :)) Proszę o mocne kciuki :))))
    Powodzenia :)

‹‹ 81 82 83 84 85 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ