X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dziewczyny z rocznika '86 starające się o pierwsze dziecko :)
Odpowiedz

Dziewczyny z rocznika '86 starające się o pierwsze dziecko :)

Oceń ten wątek:
  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 25 marca 2014, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewik wrote:
    Dokładnie nie ma co panikować :) o widzisz a moja gin. zleca każdej staraczce planującej dzidka podstawowe badania morfologia, tarczyca, hormony i jakieś tam przeciwciała miałam więc co lekarz to inaczej prowadzi pacjentki ale nie ma co się nakręcać i stresować. Rok to taki luz powinien być żeby dac sobie czas.

    Cześć Agula:)
    Wiesz, ja też sądziłam że trzeba jakieś chociaż podstawowe badania porobić i nawet teraz tak uważam. Jednak skoro mój gin powiedział, że nie ma potrzeby to go słucham. Ale nie wiem jak będzie za kilka miesięcy. Daję nam czas tak właśnie do po wakacjach, potem będę szukała już przyczyny, jeśli będzie trzeba.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 marca 2014, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na razie żadnych badań nie robiłam, ale ja podobnie tak jak Ida po wakacjach również zacznę szukać przyczyny, chociaż mam nadzieję, że nie będzie to konieczne

    Ida lubi tę wiadomość

  • Ewik Autorytet
    Postów: 2293 1385

    Wysłany: 25 marca 2014, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No a ja mam nadzieje,że do po wakacjach to my będziemy śmigać z brzuszkami :)

    Ja w sumie też byłam w szoku,że tyle badań mi dała ale w moim przypadku się okazało to słuszne, bo wyszła tarczyca i mogę już ją regulować

    Ida, weronika86 lubią tę wiadomość

    mhsv2n0ahsxqjiji.png
  • magdalenka_ka Autorytet
    Postów: 971 779

    Wysłany: 25 marca 2014, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Musiałam z psem lecieć...

    Witaj Agula :)

    Ja do gina wybrałam sie właśnie przez te miesiaczki, powiedzial,że to może być progesteron i dlatego dał te tabletki. Bardziej martwił się o przegrodę w macicy. Dobra nie uprawiam już czarnowidztwa i wymyślania. Po prostu nie dopytałam go o dużo rzeczy, bo się strasznie zdenerwowałam samą wizytą. Pierwszy raz po 5 latach. Wstyd co? :)

    U mnie pogoda masakryczna, pada, wieje i strasznie zimno jest:(

    Miśkaa lubi tę wiadomość

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2w3vfxm48u0dxg3.png[/link]
  • Ewik Autorytet
    Postów: 2293 1385

    Wysłany: 25 marca 2014, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O widzisz to już coś może po tych tabletkach się ureguluje :) Nie ma się co martwić na zapas. Następnym razem jak pójdziesz zapisz sobie na karteczce co chciałabyś zapytać i będziesz spokojniejsza :) po to płacimy a oni od tego są żeby odpowiadać na pytania

    mhsv2n0ahsxqjiji.png
  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 25 marca 2014, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Różne są szkoły. Ja chciałam na początku już wiedzieć, czy coś jest nie tak, by nie tracić czasu i w sumie nastawiałam się na jakieś podstawowe badania. Ale ginekolog nie widzi podstaw, by cokolwiek teraz robić, najpierw trzeba próbować, bo pewnie uważa, że i ze słabymi wynikami kobiety zachodzą w ciążę, więc nie ma po co od początku się martwić.
    Są plusy i minusy takiego podejścia - nie stresujesz się od samego początku tylko się starasz. Ale jeśli naprawdę coś jest nie tak to można później powiedzieć, że zmarnowane jest tych kilka miesięcy czy nawet rok.
    No nic, w moim przypadku okaże się samo już niedługo.

    Ewik lubi tę wiadomość

  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 25 marca 2014, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny w jakim miesacu sie urodzilyscie w 86? blisko wybuchu czarnobylskiego...jak dobrz pamietam to byl 26 kwietnia 1986, jak nie to mnie poprawcie. Ja urodzilam sie 16 kwietnia a wy?

    Ewik lubi tę wiadomość

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 marca 2014, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie nadążam czytać dziewczyny!
    tak szybko piszecie!
    mam tyle pracy że szok a jeszcze Was musze przeczytac ;p !
    apropos krótki miesiączek - w tym cyklu miałam w sumie dwudniowy okres :( zawsze 4 dni, średnio obfite, a teraz pierwszy masakryczny a drugi taki normalny. bede 2 kwietnia u lekarza i się zapytam co o tym myśli.

    Ewik lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 marca 2014, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    weronika86 wrote:
    Dziewczyny w jakim miesacu sie urodzilyscie w 86? blisko wybuchu czarnobylskiego...jak dobrz pamietam to byl 26 kwietnia 1986, jak nie to mnie poprawcie. Ja urodzilam sie 16 kwietnia a wy?

    ja zaraz po ;p 1 maja :) a miałam pod koniec maja - lekarze mówili kobietom, że być może wybuch czarnobylu przyspieszał porody bo podobno sporo było wtedy wcześniaków

    Ewik lubi tę wiadomość

  • Ewik Autorytet
    Postów: 2293 1385

    Wysłany: 25 marca 2014, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie Ida ale myślę,że będzie wszystko dobrze :) gdyby miał jakieś przypuszczenia nawet z badania ginekologicznego czy usg to pewnie by zlecił jakieś badania albo gdybyś przyszła z jakimiś przypuszczeniami. Nie ma co się stresować bo nie staramy się długo więc nie ma co panikować, bo inni mają zdecydowanie gorzej.

    A ja zrobiłam rodzicom psikusa i urodziłam się jako prezent w samą Wigilię:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 marca 2014, 20:44

    Miśkaa, Ida lubią tę wiadomość

    mhsv2n0ahsxqjiji.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 25 marca 2014, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśkaa wrote:
    nie nadążam czytać dziewczyny!
    tak szybko piszecie!
    mam tyle pracy że szok a jeszcze Was musze przeczytac ;p !
    apropos krótki miesiączek - w tym cyklu miałam w sumie dwudniowy okres :( zawsze 4 dni, średnio obfite, a teraz pierwszy masakryczny a drugi taki normalny. bede 2 kwietnia u lekarza i się zapytam co o tym myśli.

    A mialas cykl owulacyjny na pewno? czasami cykle bezowulacyjne powoduja slabe miesiaczki lub zbyt slaby przyrost endometrium co moze byc tez problemem zagniezdzenia sie dzidzi. Sprawdzalas kiedykoliwek endometrium po owulce> jesli masz bardzo szybkie owulki to rez moze nie nadazac rosnac. Dong quai ladnie pomaga na endo i szybsza owulacje.

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 marca 2014, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewik wrote:
    A ja zrobiłam rodzicom psikusa i urodziłam się jako prezent w samą Wigilię:)

    hehe jak zajdę w tym cyklu w ciąże to termin też będzie na Wigilię ;p

    weronika86, Ewik lubią tę wiadomość

  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 25 marca 2014, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewik wrote:
    Dokładnie Ida ale myślę,że będzie wszystko dobrze :) gdyby miał jakieś przypuszczenia nawet z badania ginekologicznego czy usg to pewnie by zlecił jakieś badania albo gdybyś przyszła z jakimiś przypuszczeniami. Nie ma co się stresować bo nie staramy się długo więc nie ma co panikować, bo inni mają zdecydowanie gorzej.

    A ja zrobiłam rodzicom psikusa i urodziłam się jako prezent w samą Wigilię:)
    to ciulowa masz- jeden prezent tylko :D spotkalam sie z tezami, ze dzieci, ktore byly w lonie w czasie wybuchu mogly ucierpiec bardziej niz te juz urodzone, cholera wie ile w tym prawdy.

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 25 marca 2014, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśkaa wrote:
    hehe jak zajdę w tym cyklu w ciąże to termin też będzie na Wigilię ;p

    Ja strasznie chcialabym urodzic w czasie miedzy listopadem a lutym, prowadze w Anglii studio tatuazu i w tym czasie jest mniej klientow, to moglibysmy zostac nawet miesiac z dzidzia w domu :D

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 marca 2014, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    weronika86 wrote:
    A mialas cykl owulacyjny na pewno? czasami cykle bezowulacyjne powoduja slabe miesiaczki lub zbyt slaby przyrost endometrium co moze byc tez problemem zagniezdzenia sie dzidzi. Sprawdzalas kiedykoliwek endometrium po owulce> jesli masz bardzo szybkie owulki to rez moze nie nadazac rosnac. Dong quai ladnie pomaga na endo i szybsza owulacje.

    Weronika miałam owulke na pewno, miałam monitoring i pregnyl podany, temperatura skoczyła do góry, endometrium około 10 mm 14 dc... więc wszystko sprawdzone.

  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 25 marca 2014, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśkaa wrote:
    Weronika miałam owulke na pewno, miałam monitoring i pregnyl podany, temperatura skoczyła do góry, endometrium około 10 mm 14 dc... więc wszystko sprawdzone.

    Faktycznie idealne ;D to dobrze a dlugo sie staracie jesli moge zapytac? my juz 29 miesiac :(

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 25 marca 2014, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macie juz dzieciaczki wszystkie tutaj czy pierwsze dzidziusie?

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 marca 2014, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    weronika86 wrote:
    Ja strasznie chcialabym urodzic w czasie miedzy listopadem a lutym, prowadze w Anglii studio tatuazu i w tym czasie jest mniej klientow, to moglibysmy zostac nawet miesiac z dzidzia w domu :D

    tego ci życzę!
    ja bym wolała urodzić już w 2015 roku np w lutym :) zaraz wiosna by była i całe ciepłe miesiące na spacerki :)

    weronika86 lubi tę wiadomość

  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 25 marca 2014, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem z 7 października. Ale nie wiem czy to maj jakieś znaczenie.

    Werka, mówisz że skąpa @ może być przez cykl bezowulacyjny? Ja właśnie taką mam, 2 dni i to praktycznie same brudy. Nie wiem czy wulka faktycznie była, bo nie mierzyłam tempki w tym cyklu. Ale czułam jajniki, śluz też był. Ale pewności nie ma.

    A te ziółka działają? Jeśli tak i przyspieszają owulkę to bym się nad nimi zastanowiła, bo mam dość późną owulację (18-19 dc) i zawsze muszę na nią tyyyyyle czekać :P
    No a endometrium ostatnio miałam około 6,5 mm i to po owulce więc chyba szału nie ma...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 marca 2014, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    staramy się o pierwszego dzieciaczka 3 cykl, w tym 1 bezowulacyjny, 2 był na clo+pregnyl i teraz zaczynamy 3 cykl. a ty weronika masz synka tak?

    magdalenka_ka lubi tę wiadomość

‹‹ 100 101 102 103 104 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ