X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dziewczyny z rocznika '86 starające się o pierwsze dziecko :)
Odpowiedz

Dziewczyny z rocznika '86 starające się o pierwsze dziecko :)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny, u mnie dziwny skok temperatury, ovuf wyznaczyło owulkę na 8dc coś nie wierzę... nawet nie wzięłam wszystkich leków na stymulacje... wstępnie zignorowałam te tempkę, coś słabo się czuje, może temperatura to wyniki jakieś nadchodzącego choróbska...

  • szpilka Autorytet
    Postów: 3844 2653

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vaniliaa wrote:
    szpilka a nie powiedzieli ci żebyś rano przed wyjściem wypiła szklankę wody. Ja tez raz tak poszłam nic nie wypiłam na badania z krwi i z 4 razy się wkuwała bo nic nie leciało az z nadgarska wzieła :P
    A w tamtym tygodniu pobierali mi krew na witamine D i jakoś duzo wzieli tej krwi a siniaka mam do dziś :/ nie wiem jak to zrobila pielegniarka.

    też mam siniaka, ale to na własną prośbę, bo spieszyło mi sie do domu na śniadanie i do pracusi, generalnie siniaki powstają jak się za krótko przyciska wacik do rany :) a że ja nie mogę wyjść z pracy tylko muszę zdążyć przed to bywa ciężko z siedzeniem i trzymaniem tego czegoś w nieskończoność :)

    17u9i09kee501cvj.png
    relgzbmhgbzxq515.png
    Aniołek listopad 2013
  • szpilka Autorytet
    Postów: 3844 2653

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie tez ze śluzem płodnym problem, ale walczę przy pomocy siemienia lnianego, nie jest jeszcze idealnie ale widzę poprawę, jem mielony z jogurtem raz dziennie dwie łyżeczki, zalecana dzienna porcja to 6 łyżeczek, ale nie chcę przedobrzyć no i powinnam więcej pić ale za nic mi to nie wychodzi, zmuszam się, żeby wypić 8 kubków herbaty (lub innych płynów) dziennie, ale nie zawsze wychodzi z braku czasu (a wody niegazowanej pić nie lubię)

    generalnie po siemieniu z całkowitego braku śluzu jestem na etapie gęstych glutków a czasem nawet jest taki jak trzeba przez chwilę :) czyli postęp jest

    17u9i09kee501cvj.png
    relgzbmhgbzxq515.png
    Aniołek listopad 2013
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej
    Ja juz po wizycie u gina.No i diagnoza policystyczne jajniki(nie zespół-o tyle lepiej).@ pewnie na dniach,endometrium grube.Powiedział,że jego zdaniem zajdę w ciążę tylko trzeba troche organizm postymulowac.Przepisał mi Euthyrox 250,jodid 100,metformax 500,inofolik,duphaston.Pododbno pomagają zajść.Czytałam na internecie i faktycznie efekty są po stosowaniu tych leków.Od 15 dc mam brać duphaston 10 dni i odstawic(jeśli test będzie negatywny).Nie kazał się sugerować zbytnio tempką,ale ja i tak będę prowadzić notatki.Tak dla samej siebie.Staranka takie konkretne od 10 do 15dc. :D Jestem pełna wiary i optymizmu.Tylko przez 2 dni to wydałam 500zł na lekarzy i te leki.Ale warto :) Dzis też podpisałam umowę o pracę na czas nieokreslony więc wydaje mi się,że ten kwiecień będzie zielonyyyyyyy ;)

    Eklerka, Ida, szpilka, elcia86 lubią tę wiadomość

  • Eklerka Autorytet
    Postów: 1330 1252

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kor_a wrote:
    Eklerka - z tego co pamiętam wstrzymujesz się jeszcze ze staraniami, a na razie się obserwujesz, więc długofalowo zadziałają pewnie wszystkie metody. Kochana masz czas, żeby potestować na sobie te metody i zobaczyć, która będzie najskuteczniejsza:-)
    No właśnie w miniony weekend pojawiły się wątpliwości czy aby na pewno jest sens zwlekać :D Wszystko przed nami, póki co zdrowy rozsądek zwycięża, ale kto wie... Może stanę się staraczką szybciej niż zamierzałam :D
    Póki co na śluz u mnie nic nie działa :(
    Mała Mi86 wrote:
    Dzis też podpisałam umowę o pracę na czas nieokreslony więc wydaje mi się,że ten kwiecień będzie zielonyyyyyyy ;)
    Ooo, to moje gratulacje :)
    Trzymam kciuki za rychłe pojawienie się zielonej kropy :)
    simcat86 wrote:
    Eklerka ja piję ziółka od pierwszego dnia cyklu czyli od 8 dni i już widzę poprawę śluzu, wcześniej w ogóle go nie miałam, a teraz jest dużo i wodniście :-)
    Ja nie widziałam absolutnie żadnej poprawy... Śluzu jak na lekarstwo :( Odstawiłam je bo naczytałam się w Internecie o przestymulowaniu, torbielach na jajnikach i innych cyrkach :( Doszłam do wniosku, że jednak lepiej będzie porobić badania i dopiero wtedy zacząć (lub nie) kurację ziółkami :)

    Szpilka, pierwszy raz słyszę, że jest jakieś ograniczenie do 6 łyżek siemienia lnianego dziennie... Ja tam go sobie nie żałuję :D Ostatnio zaczęłam dodawać go nawet do owoców... Np. kroję jabłko, gruchę, banana na plasterki i posypuję co najmniej 2 łyżkami mielonego lnu. Jak nic, na pewno przekraczam "zalecaną" porcję :D
    A co do siniaków, moim zdaniem wszystko zależy od tego kto i w jaki sposób tą krew pobiera. W sierpniu zeszłego roku tak mi się wkłuli w żyłę, że przebili ją na wylot... Krwiak miał ponad 7cm i utrzymywał mi się przez 2 miesiące ;) A potem pobierali mi krew z tej samej ręki 5 razy w ciągu miesiąca i za każdym razem poza maleńką kropeczką po wkłuciu, nie było śladu :D Do tego też trzeba mieć rękę :)

    Miśka, ja niestety nie znam się na wykresach więc Ci nie pomogę :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 kwietnia 2014, 19:10

    5fjzaeq.png
    6d4a1fa03ada290f9163e68d0b61b673.png
  • Ewik Autorytet
    Postów: 2293 1385

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała Mi ciesze sie,ze wizyta udana i wiesz na czym stoisz. Na forum jest duzo kobitek co stosuja te leki wiec bedziesz miala u kogo zasiegnac porady. Mysle,ze przy stymujacji to kropka zielona bedzie szybciej niz myslisz :)

    Zrobilam rozeznanie w inhalatorach i mam juz zamowiony :) przy okazji zakupilam zestaw wit.dla M. I Mace w kapsulkach bo juz sie konczy.

    Ida lubi tę wiadomość

    mhsv2n0ahsxqjiji.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za wsparcie. :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A bierze któraś INOFOLIK??

  • Ewik Autorytet
    Postów: 2293 1385

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem czy ktoras tutaj ale na pewno jest watek taki o tym leku :) uciekam piec chlebek zagladne pozniej

    mhsv2n0ahsxqjiji.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzieki.zajrze na ten watek :)

  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała Mi86 Przepraszam, bo się nie znam, ale jaka jest różnica między zespołem policystycznych jajników a tym co masz?

    Gratulacje odnośnie umowy! Super wiadomość. Pewnie się cieszysz jak nie wiem co :)

    Eklerko Czytałaś, że można się nabawić torbieli po ziołach? A jakich konkretnie? Ja biorę Donga 1 cykl i się zastanawiam...

    Ewik Super ze zamówiłaś inhalator. Jestem pewna, że Ci pomoże :)Domów sobie jeszcze sól fizjologiczną, byś miała czym się inhalować. Ja dziś 2 dzień stosuję :)

    A u mnie słabo. Właśnie przespałam 2 godziny. Te antybiotyki osłabiły mnie totalnie i wyciągnęły z wszelkich sił. Dziś byłam tylko 3 godziny w pracy ale i tak to było dla mnie za dużo.
    Znacie jakieś dobre sprawdzone sposoby na wzmocnienie organizmu? Soczki, coś do zjedzenia?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zespól to szereg cztnnikow, m.in. otylosc,brak owulacji,nadmierne owlosienie itd.A policystyczne jajniki to takie gdzie jest duzo pecherzykow,ale owulacja wystepuje.Tak mi lekarz powiedzial.No i ja nie mam za duzo wlosa :) i nadwagi :)

    Ida lubi tę wiadomość

  • Eklerka Autorytet
    Postów: 1330 1252

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ida, nie mam pojęcia jakie to torbiele, ale są i takie zdesperowane kobietki, że piły napar z 3 łyżeczek zamiast z 1 i lądowały w szpitalu ;)

    Mała Mi -> https://ovufriend.pl/forum/starajac-sie-ogolne/starania-z-infolic,2506.html

    Ida lubi tę wiadomość

    5fjzaeq.png
    6d4a1fa03ada290f9163e68d0b61b673.png
  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała Mi86 wrote:
    Zespól to szereg cztnnikow, m.in. otylosc,brak owulacji,nadmierne owlosienie itd.A policystyczne jajniki to takie gdzie jest duzo pecherzykow,ale owulacja wystepuje.Tak mi lekarz powiedzial.No i ja nie mam za duzo wlosa :) i nadwagi :)
    Rozumiem. Dziękuję za informacje. Ze mną wszystko w porządku, ale u mojej SIostry lekarz ostatnio coś zauważył i powiedział że to wygląda 'tak jak u policystycznych jajników' ale to nie to. Dlatego zapytałam.
    Dziękuję raz jeszcze :)

    Btw - gdzie pracujesz, skoro przy Twojej umowie dziś jesteśmy? :)

  • szpilka Autorytet
    Postów: 3844 2653

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eklerka wrote:
    Ja nie widziałam absolutnie żadnej poprawy... Śluzu jak na lekarstwo :( Odstawiłam je bo naczytałam się w Internecie o przestymulowaniu, torbielach na jajnikach i innych cyrkach :( Doszłam do wniosku, że jednak lepiej będzie porobić badania i dopiero wtedy zacząć (lub nie) kurację ziółkami :)

    Szpilka, pierwszy raz słyszę, że jest jakieś ograniczenie do 6 łyżek siemienia lnianego dziennie... Ja tam go sobie nie żałuję :D Ostatnio zaczęłam dodawać go nawet do owoców... Np. kroję jabłko, gruchę, banana na plasterki i posypuję co najmniej 2 łyżkami mielonego lnu. Jak nic, na pewno przekraczam "zalecaną" porcję :D
    A co do siniaków, moim zdaniem wszystko zależy od tego kto i w jaki sposób tą krew pobiera. W sierpniu zeszłego roku tak mi się wkłuli w żyłę, że przebili ją na wylot... Krwiak miał ponad 7cm i utrzymywał mi się przez 2 miesiące ;) A potem pobierali mi krew z tej samej ręki 5 razy w ciągu miesiąca i za każdym razem poza maleńką kropeczką po wkłuciu, nie było śladu :D Do tego też trzeba mieć rękę :)

    Miśka, ja niestety nie znam się na wykresach więc Ci nie pomogę :(

    Kochana siemie lniane zawiera fitohormony czyli cos zbliżonego do ludzkich, ale tylko zbliżonego, więc może dlatego ograniczenie (takie ograniczenie było przynajmniej na opakowaniu mojego, co do siniaków, to owszem zdarza się, że ktoś się tak paskudnie wkłuje, że coś narobi np przebije żyłę na wylot, ale większość siniaków jest od zbyt krótkiego trzymania przyciśniętego wacika i tu pojęcie czasu jest względne, bo zależy od krzepnięcia krwi np przed okresem, po sobie wiem, że czasem po tej samej pielęgniarce, robiącej delikatnie czasem za szybko puszczę jak dziś i jest siniak a czasem go nie ma, ale raz trafiłam na taką co tez się zagalopowała i co prawda żyły nie przebiła, ale już w trakcie pobierania bolało masakrycznie a generalnie pobieranie krwi mnie nie rusza :)

    17u9i09kee501cvj.png
    relgzbmhgbzxq515.png
    Aniołek listopad 2013
  • Eklerka Autorytet
    Postów: 1330 1252

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szpilka wrote:
    Kochana siemie lniane zawiera fitohormony czyli cos zbliżonego do ludzkich, ale tylko zbliżonego, więc może dlatego ograniczenie (takie ograniczenie było przynajmniej na opakowaniu mojego
    Na moim żadnej informacji nie było :D Masakra, chcesz się naturalnie wspomagać, a możesz sobie zaszkodzić :/ Dzięki za informacje :)
    Ja zawsze przyciskam wacik dopóty, dopóki krew nie przestanie lecieć :D

    5fjzaeq.png
    6d4a1fa03ada290f9163e68d0b61b673.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ida wrote:
    Rozumiem. Dziękuję za informacje. Ze mną wszystko w porządku, ale u mojej SIostry lekarz ostatnio coś zauważył i powiedział że to wygląda 'tak jak u policystycznych jajników' ale to nie to. Dlatego zapytałam.
    Dziękuję raz jeszcze :)

    Btw - gdzie pracujesz, skoro przy Twojej umowie dziś jesteśmy? :)
    W tak zwanym przymusowym "sanatorium" :)

    Ewik lubi tę wiadomość

  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała Mi86 wrote:
    W tak zwanym przymusowym "sanatorium" :)
    Ze starszymi osobami?

    Ewik lubi tę wiadomość

  • Eklerka Autorytet
    Postów: 1330 1252

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm właśnie natrafiłam na coś ciekawego, więc się z Wami dzielę -> http://www.netmama.pl/magazyn/planowanie-rodziny/kalendarz-owulacyjny/
    Sądząc po informacji z tego kalendarzyka owulacja powinna wystąpić u mnie właśnie wtedy, gdy miałam płodny śluz, a na testach owulacyjnych pojawiały się blade drugie kreski (albo testy podejrzane, albo kalendarz owulacyjny robi mnie w balona :P).

    Ewik lubi tę wiadomość

    5fjzaeq.png
    6d4a1fa03ada290f9163e68d0b61b673.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ida wrote:
    Ze starszymi osobami?
    Sprostuję, w Zakładzie Karnym
    :)

‹‹ 125 126 127 128 129 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ