X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dziewczyny z rocznika '86 starające się o pierwsze dziecko :)
Odpowiedz

Dziewczyny z rocznika '86 starające się o pierwsze dziecko :)

Oceń ten wątek:
  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała Mi86 wrote:
    Sprostuję, w Zakładzie Karnym
    :)
    Aaaa :) I jak, podoba Ci się ta praca?

    Ewik lubi tę wiadomość

  • Ewik Autorytet
    Postów: 2293 1385

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ida dziekuje za podpowiedzi :) jutro juz bede uzywac :)

    Mala Mi gratuluje umowy pokroic bym sie dala za taka, ale mam plany odnosnie swojej firmy ale przerazaja mnie kwoty za zus i skladki...

    Ida lubi tę wiadomość

    mhsv2n0ahsxqjiji.png
  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewik wrote:
    Ida dziekuje za podpowiedzi :) jutro juz bede uzywac :)

    Mala Mi gratuluje umowy pokroic bym sie dala za taka, ale mam plany odnosnie swojej firmy ale przerazaja mnie kwoty za zus i skladki...
    Ja też marzę o stałej... Oj, ciężko jest. No ale co zrobić.

    Heh, dziś właśnie pojawiła się możliwość pozostania w obecnej pracy od września. To byłoby już coś bardziej stabilnego, nie na zastępstwo. Nic pewnego, ale być może się uda. Super.

    Tylko co teraz ze staraniami...? :/

    Ewik lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trochę się naczekałam na ten etat,ale w końcu się udało. :)
    Teraz tylko dzidzia i będę najszczęśliwsza na świecie!!U mnie to chyba norma,że długo na wszystko czekam :)

    Ewik lubi tę wiadomość

  • elcia86 Ekspertka
    Postów: 195 147

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :-)
    Ja też dziś byłam na badaniach, zimno mi było tak potwornie, że najpierw był problem z lokalizacją żyły, a jak się udało to nie chciała za bardzo lecieć. A ręka po pobraniu mnie tak boli że masakra.Przed chwilą odczytałam sobie wyniki LH - 7,63 a FSH - 5,55. I znów nie ma proporcji 2:1 jak mi to lekarz powiedział :-(

    Ewik nie jesteś sama, też w okresie wiosenno-letnio-jesiennym mam katar, łzawienie i pieczenie oczu, dziś właśnie spędziłam popołudnie w ogródku i teraz nie rozstaje się z chusteczką.

    Kora trzymam bardzo mocno kciuki :-) może przełamiesz złą passe dla staraczek rocznika '86 :-)

    Mała Mi ważne, że masz diagnozę i dostałaś leki, teraz wiesz przynajmniej co i jak, więc powodzenia :-)

    Ida współczuję, wiem co to choroba sama na przełomie grudnia/stycznia byłam chora, wybrałam trzy serie antybiotyków (każda po 10dni), osłabienie totalne miałam :-( jeśli masz możliwość to spędzaj czas na świeżym powietrzu najlepiej w osłoniętym miejscu, i relaks (ja trochę niekonwencjonalnie zredukowałam swoje osłabienie, bo pojechaliśmy z mężem na tydzień w góry - słońce, śnieg i narty - ale pomogło)

    Ida, Ewik lubią tę wiadomość

    d579a7030cdace2cd76b2d0369b64a17.png
  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Elciu :) Na razie piję soczki i odpoczywam. Apetytu też wielkiego nie mam. Mam nadzieję, że szybko mi to minie bo uciążliwe takie osłabienie jest.

    elcia86, Ewik lubią tę wiadomość

  • Ewik Autorytet
    Postów: 2293 1385

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ida rozumiem Cie czasami tez mam takie przejawy myslenia a co ze staraniami... Ale mysle,ze damy rade, u mnie np.zawsze jest pod gorke w tym temacie bo albo sie cos sypie w pracy z umowami itp, albo szefostwo daje znaki,ze pracownica z dzieckiem to tak na prawde zaden pracownik o i tak w kolko. Maz mi zawsze powtarza skoro podjelismy juz decyzje nie bedziemy nic zmieniac bo nigdy nie bedzie odpowiedni moment i moze to znak,ze jak zajdziesz w ciaze wszestko sie zmieni na lepsze.

    Ida lubi tę wiadomość

    mhsv2n0ahsxqjiji.png
  • Ewik Autorytet
    Postów: 2293 1385

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Idus na oslabienie od malego mama mi kisila buraczki i pozniej pilam ten soczek. Ja regeneruje sily na swierzym powietrzu w fotelu pod kocykiem z dobra ksiazka. Mozna tez pic soczek z marchewki ale zrobiony samemu najlepiej smakuje.

    Ida lubi tę wiadomość

    mhsv2n0ahsxqjiji.png
  • vincaminor Autorytet
    Postów: 1048 1046

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W PCOS niekoniecznie ma się nadwagę i dużo włosa - ja mam włos w normie, wagę praktycznie idealną dla swojego wzrostu a PCOS mam :)
    No i rzeczywiście z dwojga złego dużo "lżej" mieć PCO niż PCOS. Mi niestety trafiły się oba na raz :/
    Mała Mi86 wrote:
    Zespól to szereg cztnnikow, m.in. otylosc,brak owulacji,nadmierne owlosienie itd.A policystyczne jajniki to takie gdzie jest duzo pecherzykow,ale owulacja wystepuje.Tak mi lekarz powiedzial.No i ja nie mam za duzo wlosa :) i nadwagi :)

    grudzień 2013 - śpij mój Aniołku... :*
    h84fi09kllurhqo8.png
  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewik wrote:
    Ida rozumiem Cie czasami tez mam takie przejawy myslenia a co ze staraniami... Ale mysle,ze damy rade, u mnie np.zawsze jest pod gorke w tym temacie bo albo sie cos sypie w pracy z umowami itp, albo szefostwo daje znaki,ze pracownica z dzieckiem to tak na prawde zaden pracownik o i tak w kolko. Maz mi zawsze powtarza skoro podjelismy juz decyzje nie bedziemy nic zmieniac bo nigdy nie bedzie odpowiedni moment i moze to znak,ze jak zajdziesz w ciaze wszestko sie zmieni na lepsze.
    Kochana, masz rację. Mąż ma podobne podejście jak Twój :) Mądrzy Ci faceci jednak :P

    Ale czasem takie myśli mnie nachodzą. Że może jeszcze poczekać. Tylko trochę, niedługo. Do września przecież jeszcze tylko 5 miesięcy. Potem, jakbym dostała umowę to miałabym pełne świadczenia, macierzyński itd. A teraz tylko automatycznie przedłużoną umowę do końca ciąży, jak już. No nie wiem. To nic pewnego, ale może się później okazać, że ja zaciążyłam wiosną/latem, a tu praca na mnie czekała i to bardziej stała. I co? Będę sobie pluć w brodę?
    Wiadomo, że nie. No ale... Czasami mam mieszane uczucia... :/

    Ewik lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vincaminor wrote:
    W PCOS niekoniecznie ma się nadwagę i dużo włosa - ja mam włos w normie, wagę praktycznie idealną dla swojego wzrostu a PCOS mam :)
    No i rzeczywiście z dwojga złego dużo "lżej" mieć PCO niż PCOS. Mi niestety trafiły się oba na raz :/
    Nie jestem specjalistka w tej dziedzinie.Nie będę się tu mądrowała,bo po co.Ja niestety też mam PCO,ale szans na ciążę lekarz mi nie przekreślił. :) Także głowa do góry i działajmy.Nie takie przypadki się zdarzały a jednak dziewczyny zachodziły. Nam tez się uda!!! :)

  • elcia86 Ekspertka
    Postów: 195 147

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewik i Ida dziewczyny, uważam że starania o dzidziusia są ważniejsze niż praca (każda z nas ma zegar biologiczny), a pracę zawsze można jakąś znaleźć, wiem że może mi się łatwo mówi, bo mam stałą i pewną pracę, ale uważam że w życiu trzeba mieć priorytety :-) same wiecie ile się staramy o te maleństwa :-) i nie wiem co łatwiej zajść w ciążę czy znaleźć pracę? :-/

    d579a7030cdace2cd76b2d0369b64a17.png
  • vincaminor Autorytet
    Postów: 1048 1046

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szanse są - ja zaszłam w ciążę w pierwszym cyklu stosowania metforminy - nawet lekarz był lekko w szoku ;)
    Mała Mi86 wrote:
    Nie jestem specjalistka w tej dziedzinie.Nie będę się tu mądrowała,bo po co.Ja niestety też mam PCO,ale szans na ciążę lekarz mi nie przekreślił. :) Także głowa do góry i działajmy.Nie takie przypadki się zdarzały a jednak dziewczyny zachodziły. Nam tez się uda!!! :)

    grudzień 2013 - śpij mój Aniołku... :*
    h84fi09kllurhqo8.png
  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    elcia86 wrote:
    Ewik i Ida dziewczyny, uważam że starania o dzidziusia są ważniejsze niż praca (każda z nas ma zegar biologiczny), a pracę zawsze można jakąś znaleźć, wiem że może mi się łatwo mówi, bo mam stałą i pewną pracę, ale uważam że w życiu trzeba mieć priorytety :-) same wiecie ile się staramy o te maleństwa :-) i nie wiem co łatwiej zajść w ciążę czy znaleźć pracę? :-/
    Wszystko to racja. Tylko że czasami nachodzą mnie takie rozmyślania. Po prostu chciałabym, by moja sytuacja była na tyle dobra, bym nie musiała już sobie takimi rozkminami zaprzątać myśli. Nie jest źle. Mam teraz pracę, mam szansę na dalszą, jak nie tu to w innym miejscu. Mąż ma stałą, poza tym właśnie rozkręca coś swojego. Mam gdzie mieszkać. Jest dobrze, a na przeciwko niektórych ludzi mamy nawet bardzo dobrze. Ale jak byłam młodsza, to zawsze sobie wyobrażałam, że zakładając rodzinę, będę miała stałą pracę. I ciężko się teraz z moją wizją rozstać.

    elcia86 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vincaminor wrote:
    Szanse są - ja zaszłam w ciążę w pierwszym cyklu stosowania metforminy - nawet lekarz był lekko w szoku ;)
    No to super!ja tez czekam teraz na efekty brania leków. :)

  • vincaminor Autorytet
    Postów: 1048 1046

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No, było super. Co prawda długo się tym stanem nie nacieszyłam, ale ważne jest to, że się w ogóle udało - a wcześniej prawie dwa lata nic...
    Mała Mi86 wrote:
    No to super!ja tez czekam teraz na efekty brania leków. :)

    grudzień 2013 - śpij mój Aniołku... :*
    h84fi09kllurhqo8.png
  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny z PCO i PCOS - życzę Wam dużo siły i kibicuję mocno! :)

    Ewik, Miśkaa lubią tę wiadomość

  • Ewik Autorytet
    Postów: 2293 1385

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elcia ani w jednym ani w drugim temacie nie jest latwo :)
    Rozumiem Cie Ida doskonale,tez mam takie samo podejscie jak Ty i myslenie, ze moze poczekac zobaczyc co sie bedzie dzialo co z umowa itp. Nie bede sobie chociaz dzisiaj tym zawracac glowy bo szkoda zasmiecac watek :)

    Tak z innej beczki od kilku dni pobolewal mnie jajnik lewy a dzisiaj od poludnia tak mi daje czadu jak bym miala w srodku gume i ktos by sie bawil i rozciagal takie dziwne rwanie jak na okres, sluz mimo brania tab.dowcipnych wodnisto rozciagliwy nie wiem co jest grane.

    Ida lubi tę wiadomość

    mhsv2n0ahsxqjiji.png
  • elcia86 Ekspertka
    Postów: 195 147

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ida wiem, że nie jest łatwo rozstać się ze swoją wizją, ale najgorsze co może być to zaprzątać sobie głowę i rozmyślać. Ja czym bardziej rozmyślam tym jest gorzej :-( za każdym razem łapie doła, zamykam się w sobie i nie chce się dzielić z innymi :-( i wszystkim mówię, że jest ok, ale w rzeczywistości tak nie jest. Czasem stoi się na rozdrożu dróg i nie wiadomo w którą stronę podążyć. Najlepiej to sobie zrobić "rachunek sumienia" i wybrać co jest lepsze i co bardziej mnie i moich najbliższych uszczęśliwi.

    Ida, Ewik lubią tę wiadomość

    d579a7030cdace2cd76b2d0369b64a17.png
  • elcia86 Ekspertka
    Postów: 195 147

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewik, może to być spowodowane antybiotykiem :-( czasami organizm od niego lubi wariować.

    Ewik lubi tę wiadomość

    d579a7030cdace2cd76b2d0369b64a17.png
‹‹ 126 127 128 129 130 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ