X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dziewczyny z rocznika '86 starające się o pierwsze dziecko :)
Odpowiedz

Dziewczyny z rocznika '86 starające się o pierwsze dziecko :)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj test z godz. 12-stej.Widzicie to co ja???



    http://zapodaj.net/1790171a4274c.jpg.html
    http://zapodaj.net/9d5493dbdd114.jpg.html

  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny! Bo się przestraszałam... Na innych wątkach już wyczytałam, że to za dużo i to wiele. Przy staraniach powinno być około 1, a ten wynik który mam utrudnia zajście w ciążę i istnieje ryzyko poronienia...

    Na własną rękę mam zrobić badania? Czy iść po skierowanie? Do swojego rodzinnego? O coś jeszcze poprosić? Sorry za takie pytania, ale ja nie co się z czym je...

  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała Mi86 wrote:
    Moj test z godz. 12-stej.Widzicie to co ja???



    http://zapodaj.net/1790171a4274c.jpg.html
    http://zapodaj.net/9d5493dbdd114.jpg.html
    Kochana, jakiś taki zmazany ten test...Średnio widać.
    Na 1 zdjęciu coś tam można wypatrzeć :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powtórzyc moze rano???Wczoraj jak bylam u gina to bardzo dlugo sie wpatrywal w moja macice jak usg robil no i stwierdzil,ze mam grube endometrium.Teraz nie wiem co dalej??

  • Vaniliaa Ekspertka
    Postów: 243 265

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała Mi86 słabo widać :P ale ja to ślepa jestem, masz lepsze zdjecie?
    Idazapisz się do endykrynologa z tym TSH

    Czy te­go chce­my czy nie, zaw­sze na coś czekamy.
    P9zxp2.pngkFL2p2.png
  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vaniliaa wrote:
    Mała Mi86 słabo widać :P ale ja to ślepa jestem, masz lepsze zdjecie?
    Idazapisz się do endykrynologa z tym TSH
    Nie wiem jak z terminami, ale pewnie kosmicznie i będę musiała iść prywatnie...

  • vincaminor Autorytet
    Postów: 1048 1046

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ida wrote:
    Dzięki dziewczyny! Bo się przestraszałam... Na innych wątkach już wyczytałam, że to za dużo i to wiele. Przy staraniach powinno być około 1, a ten wynik który mam utrudnia zajście w ciążę i istnieje ryzyko poronienia...

    Na własną rękę mam zrobić badania? Czy iść po skierowanie? Do swojego rodzinnego? O coś jeszcze poprosić? Sorry za takie pytania, ale ja nie co się z czym je...
    Ja bym zrobiła na własną rękę - za dużo chyba łażenia po skierowania (o ile raczą dać) no a komplet takich wyników nie kosztuje bardzo dużo :)
    I nie stresuj się - taki wynik to norma :)

    Mała Mi ja tam szczerze mówiąc nic nie widzę, ale może powtórz ten test, z porannego moczu. Który masz dzień cyklu?
    ...a dla pewności to najlepiej test z krwi robić - czarno na białym i nie trzeba cieni cienia interpretować ;) Ja je widywałam przez dwa lata i wiem, że jak człowiek bardzo chce zobaczyć drugą krechę to ją widzi wszędzie i zawsze :D Dopiero jest szok jak się NAPRAWDĘ zobaczy nieudawaną drugą krechę :D :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 kwietnia 2014, 13:47

    grudzień 2013 - śpij mój Aniołku... :*
    h84fi09kllurhqo8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vincaminor wrote:
    Ja bym zrobiła na własną rękę - za dużo chyba łażenia po skierowania (o ile raczą dać) no a komplet takich wyników nie kosztuje bardzo dużo :)
    I nie stresuj się - taki wynik to norma :)

    Mała Mi ja tam szczerze mówiąc nic nie widzę, ale może powtórz ten test, z porannego moczu. Który masz dzień cyklu?
    Cyklu??60 dzień :/

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    najlepiej jutro bete zrobie i nie bede sie tu za bardzo nakrecala bo wiecie jak jest. :)

  • vincaminor Autorytet
    Postów: 1048 1046

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha, czyli moje klimaty ;)
    Zrób betę, nie ma co sobie wkręcać.
    Tzn. ja Ci życzę II, ale z drugiej strony wiem jak to wygląda jak ich później nie ma...
    W każdym razie kciuki :)
    Mała Mi86 wrote:
    Cyklu??60 dzień :/

    grudzień 2013 - śpij mój Aniołku... :*
    h84fi09kllurhqo8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://zapodaj.net/598210c2a9715.jpg.html

    tu jeszcze jedno zdjęcie

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ida ja też się zastanawiam nad tymi badaniami, jeszcze nigdy nie robiłam :-(

  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vaniliaa wrote:
    Ida
    TSH mieści się w normie do 4,2 jest chba max
    ja mam 3.300 ;)
    ale ginka stwierdziła że przydało by się nizsze i do endykrynologa mnie wysłała żeby mi to zbił, podobno większe szanse zajscia w ciąże są. Jakies leki mi ma dac :P na dodatek mi podobno ma waga przy nich spaśc wie c dodatkowy plus
    Czyli wyższe tsh może być przyczyną skłonności do tycia?

  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vincaminor wrote:
    Ja bym zrobiła na własną rękę - za dużo chyba łażenia po skierowania (o ile raczą dać) no a komplet takich wyników nie kosztuje bardzo dużo :)
    I nie stresuj się - taki wynik to norma :)

    Mała Mi ja tam szczerze mówiąc nic nie widzę, ale może powtórz ten test, z porannego moczu. Który masz dzień cyklu?
    ...a dla pewności to najlepiej test z krwi robić - czarno na białym i nie trzeba cieni cienia interpretować ;) Ja je widywałam przez dwa lata i wiem, że jak człowiek bardzo chce zobaczyć drugą krechę to ją widzi wszędzie i zawsze :D Dopiero jest szok jak się NAPRAWDĘ zobaczy nieudawaną drugą krechę :D :D
    Dziękuję Kochana. Komplet badań, to znaczy? Jakie trzeba by było jeszcze? Bo ja zielona jestem...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała Mi ja widzę :-) cień cienia ale jest :-) może lepiej zrób jutro betę!

  • Vaniliaa Ekspertka
    Postów: 243 265

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ida wrote:
    Nie wiem jak z terminami, ale pewnie kosmicznie i będę musiała iść prywatnie...

    no ja się zapisałam na czerwiec :P ale moze u ciebie takich problemów nie będzie. Zresza ja jeszcze czekam na wyniki witaminy D więc mi sie nie spieszy

    Czy te­go chce­my czy nie, zaw­sze na coś czekamy.
    P9zxp2.pngkFL2p2.png
  • vincaminor Autorytet
    Postów: 1048 1046

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ida wrote:
    Dziękuję Kochana. Komplet badań, to znaczy? Jakie trzeba by było jeszcze? Bo ja zielona jestem...
    Wysokie TSH może się równać przybieraniu na wadze bo to niedoczynność tarczycy jest. Ale do tego masz jeszcze spory kawałek :)

    Badania tarczycowe to:
    TSH
    ft3
    ft4
    anty-TPO

    Pewnie coś tam jeszcze się da wykombinować, ale to zwykle się robi :)

    Ida lubi tę wiadomość

    grudzień 2013 - śpij mój Aniołku... :*
    h84fi09kllurhqo8.png
  • Vaniliaa Ekspertka
    Postów: 243 265

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ida wrote:
    tak wyższe tsh może być przyczyną skłonności do tycia?
    Często wynik TSH ponad górną granicę wiąże się nadwagą lub otyłością. Jest to głównie spowodowane tym, że przy podwyższonym poziomie TSH czyli występowaniu niedoczynności tarczycy wiąże się spowolnienie metabolizmu, a co za tym idzie nabieranie dodatkowych kg bez zwiększonego apetytu.

    Ida, Eklerka lubią tę wiadomość

    Czy te­go chce­my czy nie, zaw­sze na coś czekamy.
    P9zxp2.pngkFL2p2.png
  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozumiem dziewczyny. I dziękuję Wam z informacje! Już znalazłam ponoć dobrą endokrynolog w moim mieście i się zarejestruję do niej. Najlepiej by było już z wynikami, prawda? Kurczę, muszę znaleźć jakieś laboratorium...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ida wrote:
    Rozumiem dziewczyny. I dziękuję Wam z informacje! Już znalazłam ponoć dobrą endokrynolog w moim mieście i się zarejestruję do niej. Najlepiej by było już z wynikami, prawda? Kurczę, muszę znaleźć jakieś laboratorium...
    Najlepiej z wynikami wtedy zaoszczedzisz trochę czasu.Ja byłam prywatnie i za badania zapłaciłam 150zł.Strasznie drogie sa badania hormonów tarczycy.

‹‹ 129 130 131 132 133 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ