X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dziewczyny z rocznika '86 starające się o pierwsze dziecko :)
Odpowiedz

Dziewczyny z rocznika '86 starające się o pierwsze dziecko :)

Oceń ten wątek:
  • vincaminor Autorytet
    Postów: 1048 1046

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała Mi86 wrote:
    Najlepiej z wynikami wtedy zaoszczedzisz trochę czasu.Ja byłam prywatnie i za badania zapłaciłam 150zł.Strasznie drogie sa badania hormonów tarczycy.
    150 zł?! Kurcze, u nas w Szczecinie komplet kosztuje do 100 zł... tzn. da się drożej, ale to jak wszędzie :/

    Tu w ogóle jeśli chodzi o wyniki to jest dziko strasznie...
    Beta w jednym ogólnym labie kosztuje 48 zł, w klinice leczenia niepłodności... 25. W obu wynik tego samego dnia, jeśli oczywiście przyjdzie się rano. Byłam lekko w szoku jak zobaczyłam te rozbieżności - już prędzej bym przypuszczała że jest odwrotnie, bo w labie kolejka zawsze minimum na 20 osób a w klinice zwykle od ręki się wchodzi do pokoju zabiegowego.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 kwietnia 2014, 14:08

    grudzień 2013 - śpij mój Aniołku... :*
    h84fi09kllurhqo8.png
  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już wszystko wiem :) Koło mnie jest przychodnia i badania tarczycy (komplet) wykonują za 120 zł. Wybiorę się, ale mogę tylko w poniedziałek i wtorek, więc czekam do nast tygodnia.

    Chyba że ubłagam mojego rodzinnego o skierowanie na badania...

    Przy nich trzeba być na czczo?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 kwietnia 2014, 14:08

    Ewik lubi tę wiadomość

  • Eklerka Autorytet
    Postów: 1330 1252

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    150zł? :/ To ja płaciłam po 15zł za hormon i po 3zł za pobranie krwi, czyli przy TSH, ft3, ft4 i antyTPO wyszło mi 72zł :) Tyle płaciłam w grudniu :)

    Mała Mi, ja niestety nie widzę nawet cienia drugiej krechy, ale może to wina zdjęcia. Zdecydowanie najlepiej iść na betę :)

    Ida, tak :) Niestety na czczo :)

    U mnie beta kosztuje 25zł + 3zł za pobranie krwi :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 kwietnia 2014, 14:18

    5fjzaeq.png
    6d4a1fa03ada290f9163e68d0b61b673.png
  • vincaminor Autorytet
    Postów: 1048 1046

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ida z tego co wiem to na czczo się robi :) TSH się waha w ciągu dnia ponoć dodatkowo.

    grudzień 2013 - śpij mój Aniołku... :*
    h84fi09kllurhqo8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eklerka wrote:
    150zł? :/ To ja płaciłam po 15zł za hormon i po 3zł za pobranie krwi, czyli przy TSH, ft3, ft4 i antyTPO wyszło mi 72zł :) Tyle płaciłam w grudniu :)

    Mała Mi, ja niestety nie widzę nawet cienia drugiej krechy, ale może to wina zdjęcia. Zdecydowanie najlepiej iść na betę :)

    Ida, tak :) Niestety na czczo :)
    wlasnie dlatego zrobie bete :)

  • Vaniliaa Ekspertka
    Postów: 243 265

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała Mi86 rób rób przynajmniej bedziesz na 100% pewna :) tym bardziej ze to juz 60 dzień


    Mój K. był wczoraj u androloga :) w sumie nic nowego się nie dowiedział, i tak samo jak moja gin kazał się wynikami nasienia nie przejmować :) więc jest radosc

    Czy te­go chce­my czy nie, zaw­sze na coś czekamy.
    P9zxp2.pngkFL2p2.png
  • Eklerka Autorytet
    Postów: 1330 1252

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, FSH, LH, prolaktynę, estradiol i progesteron bada się na początku cyklu? Którego dnia najlepiej udać się na badanie? :) Między 3 a 5 dniem cyklu?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 kwietnia 2014, 14:30

    5fjzaeq.png
    6d4a1fa03ada290f9163e68d0b61b673.png
  • vincaminor Autorytet
    Postów: 1048 1046

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eklerka wrote:
    Dziewczyny, FSH, LH, prolaktynę, estradiol i progesteron bada się na początku cyklu? Którego dnia najlepiej udać się na badanie? :) Między 3 a 5 dniem cyklu?
    FSH, LH, prolaktynę, estradiol to tak jak piszesz - między trzecim a piątym dc. Progesteron to w sumie chyba warto zbadać na początku cyklu i po owulacji, ale tu nie mam pewności... w każdym razie jak miałam panel hormonalny na początku cyklu robiony to też z progesteronem :)

    Ewik lubi tę wiadomość

    grudzień 2013 - śpij mój Aniołku... :*
    h84fi09kllurhqo8.png
  • Kor_a Autorytet
    Postów: 914 673

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vanilia - grunt to dobre wiadomości. Pozwalają się zrelaksować i działać:)

    km5s8iik5ptfpdrq.png

    Aniołek 06.07.2017, 8.11.2017
  • magdalenka_ka Autorytet
    Postów: 971 779

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzien dobry!

    Wszystkim bardzo, bardzo dziekuje za wczorajsze porady odnosnie sluzu :)zastosuje i sie zobaczy :)

    Kora trzymam kciuki Kochana! Juz sie nie moge doczekac dobrych wiesci.

    Wlasnie zaczelismy kolejny etap remontu w domu, wiec nie bede sie za bardzo udzielac na forum, ale codziennie rano bede podczytywala, bo juz drugi raz nie dam nadrobic Waszych postow! :):)

    Dostalam wiadomosc od mojego lekarza, mam miec usg w szpitalu za 2 tyg, aby potwierdzic diagnoze tej przegrody w macicy. Powiedzcie mi usg bedzie w 28 dniu cyklu, jezeli uda sie zajsc w ciaze w tym cyklu, to czy lekarz bedzie juz cos widzial? Czy za wczesnie?

    Jeszcze pytanie do Dziewczyn, ktore biora Duphaston badz progesteron pod inna nazwa od 16 do 25 dc. Jezeli przyjdzie @ o czasie, to jest jakis sens robic test czy nie? @ jest jednoznaczna z brakiem ciazy w takim przypadku?

    Dzieki Kochane!

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2w3vfxm48u0dxg3.png[/link]
  • Ewik Autorytet
    Postów: 2293 1385

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ida przy nadczynnosci mogaa byc sklonnosci do tycia a przy niedoczynnosci do chudniecia. Zrob badaniaa wybierz sie do endokrynologa i bedzie dobrze. Badania tarczycy przy staraniach sa bardzo wazne bo moga wiele zaburzac w organizmie. Twoj wynik nie jest najgorszy zobaczysz jaki bedzie teraz ale nie ma co panikowac lekarz na pewno Cie odpowiednio pokieruje i zobaczysz co i jak czy dostaniesz jakies leki czy dalsze badania.

    Ida lubi tę wiadomość

    mhsv2n0ahsxqjiji.png
  • Ewik Autorytet
    Postów: 2293 1385

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vincaminor wrote:
    FSH, LH, prolaktynę, estradiol to tak jak piszesz - między trzecim a piątym dc. Progesteron to w sumie chyba warto zbadać na początku cyklu i po owulacji, ale tu nie mam pewności... w każdym razie jak miałam panel hormonalny na początku cyklu robiony to też z progesteronem :)

    Progesteron najlepiej zrobic albo przed owulacja albo miedzy 20 a 22 dc.

    mhsv2n0ahsxqjiji.png
  • Eklerka Autorytet
    Postów: 1330 1252

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki, to teraz muszę znaleźć lekarza, którego naciągnę na skierowanie :D

    Ewik, odwrotnie :)
    Nadczynność - utrata wagi
    Niedoczynność - przyrost wagi :)

    Niedoczynność tarczycy może być wywołana chorobami samej tarczycy - wtedy mówimy o niedoczynności pierwotnej oraz chorobami przysadki i podwzgórza- wtedy jest to odpowiednio niedoczynność wtórna i trzeciorzędowa. Najczęstsze przyczyny niedoczynności tarczycy to zapalenia tarczycy (bardzo często w przebiegu zapalenia autoimmunologicznego Hashimoto), niedobór jodu, stosowanie niektórych leków, stan po operacji tarczycy i jej całkowitym lub częściowym wycięciu, hipoplazja tarczycy. Niedoczynność tarczycy może być też wrodzona. Poza tym może pojawić się ona w zespole niedoczynności przysadki oraz chorobach podwzgórza.

    Jakie są zatem poziomy hormonów? Zmniejszony jest poziom tyroksyny, poziom trójjodotyroniny może być prawidłowy lub zmniejszony. Poziom TSH w niedoczynności pierwotnej jest wysoki, zaś we wtórnej i trzeciorzędowej- niski. Inne badania, które w połączeniu z obrazem klinicznym, mogą skłaniać lekarza do postawienia rozpoznania niedoczynności tarczycy, to podwyższony poziom cholesterolu, USG oraz ekg. Typowe objawy niedoczynności to senność, spowolnienie i zmniejszenie tolerancji wysiłku. Skóra chorych jest sucha, szorstka, zimna, włosy mają skłonność do wypadania, a paznokcie do łamania się. Pacjenci skarżą się na uczucie chłodu, zaparcia, przyrost masy ciała. Lekarz w badaniu często stwierdza tzw. obrzęk podskórny (obrzęk śluzowaty) - dochodzi do pogrubienia rysów twarzy, obrzęku powiek, dłoni. Poza tym zwolniona jest czynność serca, spłycone są oddechy, głos jest matowy, ochrypły.

    Nadczynność tarczycy jest to stan, w którym zazwyczaj poziom hormonów tarczycy jest wysoki, zaś poziom TSH jest niski. U pacjenta obserwowane są bardzo charakterystyczne objawy. Człowiek z nadczynnością tarczycy jest zwykle bardzo drażliwy, nerwowy, niespokojny. Ma problem ze skupieniem uwagi, co często uniemożliwia mu normalną pracę czy naukę.. Poza tym chory skarży się na bezsenność, osłabienie i męczliwość mięśni. Skóra jest zazwyczaj zaczerwieniona, wilgotna, ciepła, pacjent bardzo się poci. Charakterystyczna jest także biegunka, utrata masy ciała oraz kołatania serca.

    Ja już w swoim życiu przerabiałam TSH na poziomie 4,7. Dostałam wówczas Letrox 50, po roku dawkę zmniejszyłam do 1/4 tabletki i w końcu endokrynolog kazał mi odstawić leki, a TSH wahało się w granicach 1-2 :) Zanim rozpoczęłam leczenie miałam wszystkie objawy niedoczynności, niestety :( Włosy wyłaziły mi garściami i mogłam spać całymi dniami, a i tak czułam się jakbym tonę węgla przerzuciła. Po zbiciu TSH, wszystkie objawy ustąpiły :) Minął 3 rok od odstawienia leków i TSH nadal mam po środku normy, choć jak na staraczkę, nieco za wysoki.
    Więc Ida spokojnie, trafisz do endokrynologa i szybko się z tym upora :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 kwietnia 2014, 15:13

    Ewik, Ida lubią tę wiadomość

    5fjzaeq.png
    6d4a1fa03ada290f9163e68d0b61b673.png
  • ash Autorytet
    Postów: 1326 1092

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magdalenka_ka wrote:
    Dzien dobry!


    Jeszcze pytanie do Dziewczyn, ktore biora Duphaston badz progesteron pod inna nazwa od 16 do 25 dc. Jezeli przyjdzie @ o czasie, to jest jakis sens robic test czy nie? @ jest jednoznaczna z brakiem ciazy w takim przypadku?

    Dzieki Kochane!

    Ja biorę duphaston tak jak napisałaś.
    W tym cyklu mam zrobić test ostatniego dnia przyjmowania dupka. Jesli będzie negatywny to odstawiam i czekam na @, jeśli pozytywny to biorę dalej.

    ug3715nmrb0zdbvc.png

  • Ewik Autorytet
    Postów: 2293 1385

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eklerka dziekuje za sprostowanie zawsze mi sie myli :)

    Powodzenia moze uda Ci sie zdobys skierowanie mi rodzinna ani na jeden hormon nie chciala dac zawsze sama robie i krocie trzeba placic. U nas w lab.kazdy kobiecy hormon 25 zl morfologia najtansza bo tylko 8.

    Eklerka ja w tym momencie biore Letrox 50 i dokladnie czulam sie praktuycznie tak samo ciagle zmeczona jakies stany lekowe,depresyjne albo mialam takie dni ze wstawalam o 7 a szlam spac o 4,30 bo nie dalo rady inaczej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 kwietnia 2014, 15:57

    mhsv2n0ahsxqjiji.png
  • szpilka Autorytet
    Postów: 3844 2653

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie

    Ida jeżeli chodzi o skierowanie na hormony tarczycy to lekarz rodzinny może Ci dać jedynie na TSH :(

    Co do progesteronu to najbardziej miarodajny wynik jest ok 7 dni po owulacji

    17u9i09kee501cvj.png
    relgzbmhgbzxq515.png
    Aniołek listopad 2013
  • szpilka Autorytet
    Postów: 3844 2653

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mam też wyniki badań

    morfologia wszystko w normie poza białymi krwinkami standardowo sporo poniżej normy

    cukier w normie

    TSH 1,37, FT4 16,20, PROLAKTYNA 20,38 (prl trochę dużo, ale w normie no i dzień przed badaniem ktoś nam auto, które chcieliśmy kupić sprzątnął sprzed nosa, więc większy poziom stresu ma wytłumaczenie)

    17u9i09kee501cvj.png
    relgzbmhgbzxq515.png
    Aniołek listopad 2013
  • Mimi86 Autorytet
    Postów: 1993 2112

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała Mi ja widze słabiutki cień drugiej kreski. Miałam taki sam,, a za dwa dni juz kreska byla troche mocniejsza:) poszlam na bete - wyszla 119:)
    a tak na marginesie to zazdroszcze pracy - tez chcialam w areszcie ale skonczylo sie tylko na praktykach:( przez cale studia pracowalam na produkcji i tak poki co zostalo, a mecza cholernie mnie te 3 zmiany... Pozdrawiam Wszytskie Dziewczyny... :)

    Ida lubi tę wiadomość

    maj- krótki protokół- 6 mrozaczków :)
    15 czerwiec crio 2x8a beta: 9dpt- 31,20 /11dpt- 124,8/13dpt -306

    2r8rj48at734p213.png

  • Eklerka Autorytet
    Postów: 1330 1252

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi, też pracowałam na produkcji, aż miesiąc, ale nie przedłużyli nam umów, bo skończyły się zamówienia :/ Czterobrygadówka? :)

    Ewik, co te badania u Was takie drogie? :/ Za morfologię (25 parametrów) płaciłam 7zł :)
    U mnie: TSH, ft3, ft4, FSH, LH, prolaktyna - 15zł, a progesteron, estradiol, testosteron - 20zł :)
    Nie mam pracy, więc postaram się naciągnąć rodzinnego i ginekologa na skierowanie, bo niby skąd mam wziąć tyle kasy na badania :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 kwietnia 2014, 19:00

    5fjzaeq.png
    6d4a1fa03ada290f9163e68d0b61b673.png
  • Ewik Autorytet
    Postów: 2293 1385

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szpilka też mam zawsze białe krwinki poniżej normy, jutro pochwale się wynikami mam nadzieje,że nie będą złe :)

    szpilka lubi tę wiadomość

    mhsv2n0ahsxqjiji.png
‹‹ 130 131 132 133 134 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Naturalne sposoby łagodzenia bólu porodowego

Poród nierozerwalnie łączy się z bólem. Ten fakt wiele przyszłych mam napawa lękiem. Bez względu na to, czy rodzą po raz pierwszy czy po raz kolejny, wizja skurczy powoduje pytanie: czy dam radę? Co, jeśli nie wytrzymam? Na szczęście jest wiele łagodnych, niefarmakologicznych metod, które mogą pomóc oswoić porodowe bóle.

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ