X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dziewczyny z rocznika '86 starające się o pierwsze dziecko :)
Odpowiedz

Dziewczyny z rocznika '86 starające się o pierwsze dziecko :)

Oceń ten wątek:
  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 8 kwietnia 2014, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vaniliaa wrote:
    świetnie zabrzmiała ta końcówka zdania :P nie nie jestem stara w sumie nie wiem dlaczego dała mi na to skierowanie może przejeła się jak jej powiedziąłam że w sumie wszystko niby w porzątku a dzidzi nie ma już ponda rok :P
    Albo pomyślała że u mnie już tylko pozaustrojowe zapłodnienie wchodzi w gre,
    albo żle spojrzała w rocznik i zamiast 86 przeczytała 68 :D
    To musiała być chyba ślepa skoro pomyliła rocznik patrząc na Ciebie ;)
    A tak na poważnie, to naprawdę ciekawe badanie, ale z tego co słyszę to dość drogie. I zastanawiając si e nad tym głębiej nie wiem jaki jest w sumie w nim sens. Wiadomo przecież, że z każdym rokiem ta rezerwa kobiecie spada, po 30 czy 35 rokiem życia niemal o połowę (nie orientuję się dokładnie). To chyba badanie takie tylko poglądowe, bo na rezerwę jajnikową nie ma leku ani niczego, co można by było z tym zrobić. Po prostu - jest tak bo tak natura wymyśliła. Nie wiem, może się nie znam, ale zastanawiam się co kierowało Twoją gin, by Ci zlecić takie badanie.

    Vaniliaa lubi tę wiadomość

  • Vaniliaa Ekspertka
    Postów: 243 265

    Wysłany: 8 kwietnia 2014, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Idanie ma przeciez 100% pewności że te jajeczka zaczną się kończyć np po 40 czy 35 roku życia
    Niektórym kończą się wcześniej i wtedy trzba przyspieszyć w staraniach,, albo zrobić zapas jajeczek. Choć ja mam w miare regularne cykle , i wszystko bardzo książkowo jeśli chodzi o nie wiec i mnie to dziwi ale może moja twarz mówiła jej ze mi sie kończą te jajeczka haha nie wiem ale z ciekawości zrobiła bym to badanie.

    Ida lubi tę wiadomość

    Czy te­go chce­my czy nie, zaw­sze na coś czekamy.
    P9zxp2.pngkFL2p2.png
  • Ewik Autorytet
    Postów: 2293 1385

    Wysłany: 8 kwietnia 2014, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vanilia to dobrze ze zrobisz to badanie bo w klinice na pewno by kazali zrobic. Mi ginka tez swego czasu wspominala o takim badaniu ze jesli do roku czasu ciazy nie bedzie trzeba bedzie to okreslic. Bo nie chodzi o to czy jest sie mlodym czy starym hehe majac mega objawy plodnosci temp.sluz nawet pecherzyki potwierdzone na monitoringu moze sie okazac,ze rezerwa jajnikowa jest bardzo mala.

    Jak ogladalam ten program na tlc z kliniki novum byla para ktora sie starala 4 lata nasienie ok,wyniki hormonow dobre a to badanie pokazalo ze nie ma sensu zadna inseminacji tylko in vitro zostaje ale szanse sa 50 na 50 bo jak na kobiete 31latke ta dziewczyna miala to amh jak u kobiety 45letniej

    mhsv2n0ahsxqjiji.png
  • Vaniliaa Ekspertka
    Postów: 243 265

    Wysłany: 8 kwietnia 2014, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewik ja oglądam chyba tylko jeden odcinek tego programu i więcej nie chciałam strasznie mnie dołował. :)
    Jutro wlaśnie się będziemy szystkiego dowiadywać, a w tej klinice akurat to badanie tańsze jest, moze uda się zrobic je odrazu.
    U nas to nasienie ciagle mnie zastaniawia, mąż naprawde sie stara je te suplementy leki kurcze a morfologia 1% prawidłowych

    Czy te­go chce­my czy nie, zaw­sze na coś czekamy.
    P9zxp2.pngkFL2p2.png
  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 8 kwietnia 2014, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozumiem dziewczyny. Czasem zdarzają się takie przypadki...
    Straszne jest to, ze tyle kosztuje...:(

  • Eklerka Autorytet
    Postów: 1330 1252

    Wysłany: 8 kwietnia 2014, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Wam :)
    Ja napiszę coś z innej beczki :) Wspominałyście kiedyś o klinice Novum i o programie "In Vitro. Czekając na dziecko". Otóż dziś zobaczyłam zwiastuny, że od jutra zaczynają ruszać odcinki... "In Vitro - 9 miesięcy później" :) Może któraś z Was będzie zainteresowana :) Program zaczyna się o 21.30 :)
    A ten odcinek warto obejrzeć choćby dlatego, że...
    "Już w środę o 21.30, w premierowym odcinku serii „In vitro – 9 miesięcy później” odwiedzimy Dorotę i Artura, do których los się uśmiechnął podczas trzeciej próby zapłodnienia. Para spodziewa się bliźniaków! Podczas odcinka będziecie mieli wyjątkową okazję zadawania pytań specjaliście w dziedzinie leczenia niepłodności!"

    A dziś o 20.30 na TLC... "Pokonać niepłodność" :) Nie wiem jak to się dzieje, ale ostatnio zewsząd atakuje mnie ta tematyka... :D

    Heh, właśnie doczytałam, że Ewik przypomniała ten program :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 kwietnia 2014, 16:29

    5fjzaeq.png
    6d4a1fa03ada290f9163e68d0b61b673.png
  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 8 kwietnia 2014, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wszakże mam tv, ale odkąd urządziliśmy salon w innym pokoju, antena nam się odbiera ani jednego programu. A kablówki nie mamy. Może na jakimś vod będzie TLC.

    A może lepiej tego nie oglądać...?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 kwietnia 2014, 16:30

  • Eklerka Autorytet
    Postów: 1330 1252

    Wysłany: 8 kwietnia 2014, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja obejrzę, choćby po to żeby poznać pytania i odpowiedzi dotyczące niepłodności. A nuż się czegoś nowego dowiem :)

    5fjzaeq.png
    6d4a1fa03ada290f9163e68d0b61b673.png
  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 8 kwietnia 2014, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zazwyczaj bardzo 'wchodzę' w jakiś temat i potem dużo o tym myślę.

  • Eklerka Autorytet
    Postów: 1330 1252

    Wysłany: 8 kwietnia 2014, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To faktycznie może lepiej nie oglądaj, tylko byś się nakręciła :(

    5fjzaeq.png
    6d4a1fa03ada290f9163e68d0b61b673.png
  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 8 kwietnia 2014, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Więc dobrze, że nie oglądam tv na co dzień ;)

    Pisałam wcześniej, że jajniki czuję delikatnie? Oj, to teraz nieźle dają o sobie znać, szczególnie prawy - jak zawsze. Aż chodzić nie umiem normalnie, chwilami aż mnie zgina. Śluz oszalał i się lejeeeeeeee... :D

    szpilka, elcia86, ewelina27 lubią tę wiadomość

  • elcia86 Ekspertka
    Postów: 195 147

    Wysłany: 8 kwietnia 2014, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ida swietna wiadomosc :-) trzymam kciuki aby byly dwie kreski :-)
    Dziewczyny ja nie moge ogladac takich programow bo mnie doluja :-( podziwiam Was za mocne nerwy.
    Ja postanowilam zrobic test owu bo tak mnie nap.... jajniki dzis oba ze masakra, ale wyszedl negatywny.

    d579a7030cdace2cd76b2d0369b64a17.png
  • Gwiazdeczka27 Autorytet
    Postów: 1843 2263

    Wysłany: 8 kwietnia 2014, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam do Was pytanie, czy Wy też robiłyście lub robicie testy ciążowe 10 dni po owulacji? Pytam, ponieważ jak czytam fora na ovu jestem w szoku, że tak dużo dziewczyn nie wytrzymuje i robi testy tak wcześnie..

    Ewik lubi tę wiadomość

    mhsvp07w3ex0n696.png
  • Ewik Autorytet
    Postów: 2293 1385

    Wysłany: 8 kwietnia 2014, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie tez doluja takie programy ale powiem Wam,ze obejrzalam cala serie i bylam w szoku jak te pary mimo wszystko walcza,poswiecaja daja wszystko... A wlasnie ta para ktora ma blizniaki zapadla mi szczegolnie w pamieci plakalam razem z nimi jak Maz powiedzial przed kamerami tkie zdanie "moglbym poswiecic wszystko co mam zaczynac od poczatku zamieszkac w kartonie byle Dorotka byla szczesliwa". Mimo wszystko pozytywny ten program ze przelamali tabu chcieli "odczarowac" in vitro jako cos zlego.

    Eklerka lubi tę wiadomość

    mhsv2n0ahsxqjiji.png
  • Ewik Autorytet
    Postów: 2293 1385

    Wysłany: 8 kwietnia 2014, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gwiazdeczka27 wrote:
    Dziewczyny mam do Was pytanie, czy Wy też robiłyście lub robicie testy ciążowe 10 dni po owulacji? Pytam, ponieważ jak czytam fora na ovu jestem w szoku, że tak dużo dziewczyn nie wytrzymuje i robi testy tak wcześnie..

    Zrobilam tak w grudniu jeden jedyny raz tk sie nakrecilam ze mialam wszystkie objawy ciazy

    mhsv2n0ahsxqjiji.png
  • Welina Przyjaciółka
    Postów: 102 109

    Wysłany: 8 kwietnia 2014, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gwiazdeczka27 wrote:
    Dziewczyny mam do Was pytanie, czy Wy też robiłyście lub robicie testy ciążowe 10 dni po owulacji? Pytam, ponieważ jak czytam fora na ovu jestem w szoku, że tak dużo dziewczyn nie wytrzymuje i robi testy tak wcześnie..
    Gwiazdeczka ja raz nie wytrzymałam i ze 3 dni przed planowaną @ zrobiłam test.
    Ale niestety nic nowego nie pokazało.
    Ale pochwalę się Wam że na poprawę humoru poszłam do fryzjera i zrobiłam sobie totalną wiosenną odmianę :)

    Ewik lubi tę wiadomość

    dqpri09k9d4fedco.png
  • Izik Autorytet
    Postów: 285 173

    Wysłany: 8 kwietnia 2014, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny odnośnie zwiariowanych cykli mogłabym być ekspertką;-)
    ale też czuję dziwne motyle w brzuchu temp nie skacze ale śluz mega dużo i rozciągliwy.... kłują mnie jajniki i test pozytyw owulacyjny, no tam jestem bardzo luźna.... więc działamy chociaż dalekie to od spontaniczności szkoda że to musi być takie mechaniczne;-(
    jeszcze dwa dni do wizyty NOVUM

    Ewik lubi tę wiadomość

    4.12.2023 II temin 14.08.2024 - zdrowy syn❤️😍;-)

    01.2022 poronienie chybione w 11 tygodniu
    3tygodniowe indukowanie poronienia
    zabieg łyżeczkowania 17.01.2022
    niedoczynność tarczycy
    tyłozgięta, zrotowana macica
    05.2021 poronienie 6tc
    STWIERDZONE CIĘŻKIE PCO;-( amh 22
    17 cykl starań po stymulacji ciąża w 2015
    córka 09.11.2015 cięzki poród indukowany, zagrażająca zamartwica płodu, cc na cito
  • Ewik Autorytet
    Postów: 2293 1385

    Wysłany: 8 kwietnia 2014, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Welina przykro mi ale głowa do góry :)

    Ja tez planuje totalna odmiane przed swietami, zmiana kolorku na zupelnie inny niz mam i strzyzenie jupi :)

    Welina lubi tę wiadomość

    mhsv2n0ahsxqjiji.png
  • elcia86 Ekspertka
    Postów: 195 147

    Wysłany: 8 kwietnia 2014, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Welina wrote:
    Gwiazdeczka ja raz nie wytrzymałam i ze 3 dni przed planowaną @ zrobiłam test.
    Ale niestety nic nowego nie pokazało.
    Ale pochwalę się Wam że na poprawę humoru poszłam do fryzjera i zrobiłam sobie totalną wiosenną odmianę :)

    Mi zdazylo sie dwa razy. Raz jak @ spozniala mi sie ponad tydzien. Drugi raz mialam objawy ciazowe przez ponad tydzien (kilka dni po ovu), nudnosci, wyostrzony zapach, wrazliwe piersi i sennosc. Byl test i tez negatywny. Trzy dni po tescie przyszla @.

    d579a7030cdace2cd76b2d0369b64a17.png
  • Ewik Autorytet
    Postów: 2293 1385

    Wysłany: 8 kwietnia 2014, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izik wrote:
    Hej dziewczyny odnośnie zwiariowanych cykli mogłabym być ekspertką;-)
    ale też czuję dziwne motyle w brzuchu temp nie skacze ale śluz mega dużo i rozciągliwy.... kłują mnie jajniki i test pozytyw owulacyjny, no tam jestem bardzo luźna.... więc działamy chociaż dalekie to od spontaniczności szkoda że to musi być takie mechaniczne;-(
    jeszcze dwa dni do wizyty NOVUM

    Powodzenia Kochana :) musisz nam napisac koniecznie jakie wrazenia po wizycie, ostatnio czytalam na bocianie bardzo dobre opinie o tych lekarzach i ogolnie klinice. Podobno jest tam bardzo dobry androlog doktor Wolski.

    mhsv2n0ahsxqjiji.png
‹‹ 147 148 149 150 151 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ