X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dziewczyny z rocznika '86 starające się o pierwsze dziecko :)
Odpowiedz

Dziewczyny z rocznika '86 starające się o pierwsze dziecko :)

Oceń ten wątek:
  • Vaniliaa Ekspertka
    Postów: 243 265

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ida wrote:

    Vanilaa - nieźle się zakręcili w tej klinice. Ale dobrze że się wyjaśniło :) To HSG też nietanie... Nie masz szans na nfz?

    Włąsnie chyba za tym sie zakręcę, ale stwierdzilismy z mezem że na spokojnie do tego podchodzimy,i po woli. Teraz lecze nadżerke mam zrobione badania wczoraj na rezerwę, teraz po woli zorietuję sie jak z tym HSG wygląda w szpitalach to może w następnym cyklu sie udam jak sie uda, jeszcze w luxmedzie sprawdzę.
    I mój tez może w nastepnym miesiacu na ta fragmentacje pójdzie :P musimy to jakos logicznie rozłozyc żeby pieniężnie tez się nie nadwyrężać.
    Zwłaszcza jak teraz z mieszkaniem kombinujemy.
    Dzis byliśmy znów oglądać moje wypatrzone mieszkanko tylko kurcze drogo chcą. Jeszcze zastanawiamy się czy poza warszawą nie zamieszkac.

    Ida lubi tę wiadomość

    Czy te­go chce­my czy nie, zaw­sze na coś czekamy.
    P9zxp2.pngkFL2p2.png
  • Kor_a Autorytet
    Postów: 914 673

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ida - chciałam się jeszcze wtrącić do Twojego "straconego" cyklu. Ja podczas starań czytałam trochę na ten temat (bo sama brałam antybiotyki na upartą infekcję pęcherza) i wielu dziewczynom udało się zajść w ciążę właśnie w cyklu, w którym stosowały antybiotyki, więc nic nie stracone tylko działamy i czekamy :-)

    Ida, ewelina27 lubią tę wiadomość

    km5s8iik5ptfpdrq.png

    Aniołek 06.07.2017, 8.11.2017
  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kor_a wrote:
    Ida - chciałam się jeszcze wtrącić do Twojego "straconego" cyklu. Ja podczas starań czytałam trochę na ten temat (bo sama brałam antybiotyki na upartą infekcję pęcherza) i wielu dziewczynom udało się zajść w ciążę właśnie w cyklu, w którym stosowały antybiotyki, więc nic nie stracone tylko działamy i czekamy :-)
    Wiem Kochana i też o tym słyszałam :) I nie powiem, trochę też na to liczę ;)

    ewelina27 lubi tę wiadomość

  • Vaniliaa Ekspertka
    Postów: 243 265

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No pięknie nawet na "Fejsbuczu" pojawiają mi się reklamy o bezpłodności :P :)
    to pewnie prze Cooki ze stron które odwiedziłam :P
    Też wczoraj oglądałam TLC z tymi bliźniakami i oczywście prawie płakalam z ta panią.

    Czy te­go chce­my czy nie, zaw­sze na coś czekamy.
    P9zxp2.pngkFL2p2.png
  • Ewik Autorytet
    Postów: 2293 1385

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vanilia strasznie drogie to badanie HSG no chyba że jest "ze znieczuleniem" to wtedy się bóli prawie połowę tej kwoty niby za to. Poszukajcie po różnych klinikach tym bardziej jak w tej danej macie zniżki to już powinna się cenna zmienić itp. ja pierniczę ale z nas staraczek ciągną z każdej strony

    Ida ja za każdy hormon płaciłam 25 zł więc jak mam zrobić więcej hormonów to cena zawsze wychodzi wysoka.

    http://www.novum.com.pl/pl/pacjent-w-trakcie-leczenia/badanie-droznosci-jajowodow-hsg/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 kwietnia 2014, 16:40

    Ida lubi tę wiadomość

    mhsv2n0ahsxqjiji.png
  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli mniej więcej jak u mnie, bo każdy hormon też 25, tylko tsh, ft3, ft4 po 20 i Anty-TPO 35. No i za pobranie 3 zł ;)

    Pewnie w każdej zwykłej przychodni to tyle mniej więcej wyjdzie. Bo jak mówiłam już wyżej - w klinikach niepłodności to jest jakaś masakra...:/ Żeby po 50 za hormon brać???!
    Ewik wrote:
    Vanilia strasznie drogie to badanie HSG no chyba że jest "ze znieczuleniem" to wtedy się bóli prawie połowę tej kwoty niby za to. Poszukajcie po różnych klinikach tym bardziej jak w tej danej macie zniżki to już powinna się cenna zmienić itp. ja pierniczę ale z nas staraczek ciągną z każdej strony

    Ida ja za każdy hormon płaciłam 25 zł więc jak mam zrobić więcej hormonów to cena zawsze wychodzi wysoka.

    http://www.novum.com.pl/pl/pacjent-w-trakcie-leczenia/badanie-droznosci-jajowodow-hsg/

  • Gwiazdeczka27 Autorytet
    Postów: 1843 2263

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy możecie mi powiedzieć jakie jest Wasze zdanie na temat mojego wykresu? Dzień jeszcze się nie skończył ale jak do teraz @ brak, objawów ciążowych brak, okresowych brak... temperatura nie wskazuję na ciążę, negatywne testy... nie wiem co mam myśleć.. może pomożecie?

    mhsvp07w3ex0n696.png
  • Gwiazdeczka27 Autorytet
    Postów: 1843 2263

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    co mam zrobić, żeby była pokazana miniatura wykresu tak jak u niektórych z Was? ale żeby była pokazywana cały czas?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 kwietnia 2014, 18:28

    mhsvp07w3ex0n696.png
  • Gwiazdeczka27 Autorytet
    Postów: 1843 2263

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    8f050dc0fcb64aed15328c49b7affdd3.png

    mhsvp07w3ex0n696.png
  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gwiazdeczko, czasem tak jest że na okres czeka się dłużej. Dziś miałaś dopiero termin @ prawda? Może jutro przyjdzie?

  • Gwiazdeczka27 Autorytet
    Postów: 1843 2263

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    termin @ miałam na wczoraj. Jeszcze poczekam ale zaczynam się stresować, żeby jakiegoś problemu z okresem nie było... Cykle zawsze miałam książkowe co 28 dni.. jak byłam pierwszy raz w ciąży to już blada kreska była w dniu spodziewanej miesiączki. Teraz wiem, że ciąży nie ma ( no wszystko na to chyba wskazuję) ale już zaczynam trochę świrować... a badania krwi robić nie będę szkoda mi kasy :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 kwietnia 2014, 18:34

    mhsvp07w3ex0n696.png
  • Gwiazdeczka27 Autorytet
    Postów: 1843 2263

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ale dzięki za odpowiedź, muszę czekać na @...

    mhsvp07w3ex0n696.png
  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana, ja niedawno tak miałam, że okresu nie czułam, prawie nic mi nie było, testy też nic. Za dzień przyszła normalna @. Poczekaj jeszcze, bo to jeszcze niewielka obsuwa ;)

    Gwiazdeczka27 lubi tę wiadomość

  • elcia86 Ekspertka
    Postów: 195 147

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was ponownie :-)
    Ma już wyniki:
    TSH 3,010 (0,27-4,2)
    TF3 3,68 (2,00 -4,40)
    TF4 1,34 (0,93-1,7)
    Tak że się mieszczę w normach :-)
    Dziewczyny tyle tu wpisów, że nie mogę nadążyć z czytaniem a co dopiero z odpisywaniem :-)
    Ewelina27 nie martw się koszmarami sennymi, każda chyba z nas tak miewa że śnią się nam głupoty, a w szczególności jak się bardzo dużo rozmyśla i się czegoś człowiek boi. P.S. Przepraszam, ale przez przypadek odrzuciłam zaproszenia, bo przez komórkę sprawdzałam, a tam są małe przyciski by się wstrzelić, tak że przepraszam :-(
    Ewik wielkie dzięki :-)
    Vaniliaa nie jesteś sama, też mam skierowanie na HSG (czy gin kazał wykonać Ci jakieś dodatkowe badania przed?), tak że nie jesteś sama.
    Kor_a my się Tobą nadal interesujemy i jesteśmy ciekawe jak przebiega ciebie ciąza, jak sie czujesz itp :-)
    Dobrze że zakupiłaś witaminki dla męża i życzę pozytywnego wpływu ich działania na żołnierzyki :-)
    Szpilka jak tam wizyta u endokrynologa?? Czekamy na wieści :-)
    Eklerka ja mialam raz cystę bo mi nie pękł pęcherzyk, a później ta cysta mi pękła (w ostatniej chwili mnie otwierali, bo musieli mnie czyścić by nie doszło do zakażenia), ból był okropny, jak przy wyrostku, miałam delikatnie podwyższoną temp, i żadne leki jej nie zbijały, żadne inne leki przeciwbólowe i rozkurczowe nie działały, ból okropny szczególnie przy zginaniu i chodzeniu po schodach. Ale może lepiej pójdź gdzieś do lekarza żebyś nie żyła w strachu i w bólu, lepiej sprawdzić co Ci dolega. Bedzie dobrze :-)
    Marti_marti jesteś bardzo dzielna :-) i powodzenie w nowym cyklu :-)
    Ida staraj się staraj, a może kropa będzie :-) Iduś badanie nasienia jest w przyzwoitej cenie, ale czy musisz robić też od razu posiew? Posiew robi się dopiero wtedy, gdy coś z ogólnego badania nasienia coś niepokojącego wyjdzie i tam będzie wskazanie jakie ewentualnie badania trzeba zrobić. A odnośnie "pakietu badań" dla siebie, które wymieniłaś, to ja LH,FSH,Progesteron musze robić w każdym m-cu. (koszt okołu 20-25zł za hormon). A panel TSH jest drogi bo tam więcej jest tych czynników.
    Gwiazdeczka27 musisz się uzbroić w cierpliwość, jak się bedziesz stresować to dodatkowo może się @ spóźnić. Poczekaj cierpliwie jeszcze 2dni.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 kwietnia 2014, 18:54

    Ida, Gwiazdeczka27, szpilka, magdalenka_ka lubią tę wiadomość

    d579a7030cdace2cd76b2d0369b64a17.png
  • Gwiazdeczka27 Autorytet
    Postów: 1843 2263

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a to ja jeszcze pomęczę jednym pytaniem. Jeżeli miesiączka spóźnia się o np. 3-4 dni to czy ma to wpływ na owulację? Np. kobieta ma cykle tak jak w moim przypadku równo co 28 dni, a owulacja zazwyczaj występuję 15 dnia licząc od pierwszego dnia krwawienia miesiączkowego. Czy w takim razie opóźnienie może mieć wpływ na to, że owulacja również wystąpi później? Może banalne pytanie ale jednak zawsze warto się upewnić :)

    mhsvp07w3ex0n696.png
  • elcia86 Ekspertka
    Postów: 195 147

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gwiazdeczka z tego co się orientuję to jeśli owulacja się przesunie to okres też.

    Gwiazdeczka27 lubi tę wiadomość

    d579a7030cdace2cd76b2d0369b64a17.png
  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ElciuJesteś niesamowita z tym postem :)

    Dziękuję za radę z tym nasieniem. Wiesz, sądziłam że skoro już będziemy badać, to warto zrobić wszystko. Ale dobrze, myślę że na początek wystarczy samo badanie nasienia, bez posiewu. A mój pakiet, po przeszukaniu innych cenników, szczególnie tych z klinik niepłodności, jest jak najbardziej ok i wydaje się jakby był co najmniej po 50 % obniżce :P

    Kochana, a co do Twoich wyników, to tak - mieszczą się w normie. Ale teraz zewsząd słyszę, że dla staraczki tsh takie jak masz jest za wysokie, warto je zbić do 1. Dlatego właśnie ja wybieram się na badania, bo przy ostatnim badaniu 2 lata temu miałam 3,2.

    elcia86 lubi tę wiadomość

  • szpilka Autorytet
    Postów: 3844 2653

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, wróciłam od lekarza
    generalnie nie jest źle TSH, gdyby nie starania nie byłoby w ogóle wspomagane, ale skoro się staramy to dalej euthyrox 25/50 a jak tylko zajdę od razu zwiększyć dawkę do 50 i zrobić tsh i ft4, co do moich męskich hormnów to nie jest źle mieszczę się w normie i nie wskazują na problemy typu nadnerczowego, raczej na jakieś problemy typu jajnikowego (pcos), ale nie mam póki co takiego obrazu jajników na usg, więc tylko zwracać uwagę, żeby nie tyć bo to wzmaga problemy i wtedy cos może się ujawnić a póki co ewentualne pojedyncze włoski traktować woskiem lub pęsetą, bo alternatywą jest antykoncepcja, a to ptrzy staraniach się wyklucza

    17u9i09kee501cvj.png
    relgzbmhgbzxq515.png
    Aniołek listopad 2013
  • elcia86 Ekspertka
    Postów: 195 147

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ida, mi wczoraj powiedział żeby powtórzyć. Miałam robione w tamtym roku i miała TSH 3,68.
    Odezwę się jeszcze później,bo idę na herbatkę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 kwietnia 2014, 19:08

    Ida lubi tę wiadomość

    d579a7030cdace2cd76b2d0369b64a17.png
  • szpilka Autorytet
    Postów: 3844 2653

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ida wrote:
    Kochane moje, ciągle myślę o badaniach. Bo skoro muszę zrobić TSH to chyba warto zrobić jeszcze coś, jak już.

    Taki pakiet startowy to zazwyczaj:
    -cały panel TSh
    -FSH
    -LH
    -PRL
    -TST
    -Estradiol
    -Progesteron

    Jak myślicie, ile wyniósł by koszt wszystkich tych badań??\

    PS. Zadzwoniłam do mojej przychodni i tam za wszystkie badania dam 245 zł. Zupełnie nie orientuję się w cenach...
    Dużo?
    zadzwoń do sieciówek typu diag czy alab jeśli masz blisko, bo czasami są tam pakiety i wtedy wychodzi dużo taniej, w internecie niestety nie ma cen, sprawdź też cenniki w okolocznych szpitalach bo ceny różnią się diametralnie

    u mnie w mojej bardzo małomiasteczkowej przychodzni za większość hormonów płacimy 16 zł sztuka, tsh 12, inne tarczycowe trochę drożej ale w granicah rozsądku teraz nie pamiętam
    generalnie po porównaniu cen a robiłam dużo hormonów na koniec grudnia jakieś 50-70 złotych w kieszeni
    i jeszcze ciekawostka różne przychodnie mają różne ceny robiąć badania w tym samym laboratorium, nawet punkt pobrań tam ma inne ceny, więc naprawdę watro dzwonić

    17u9i09kee501cvj.png
    relgzbmhgbzxq515.png
    Aniołek listopad 2013
‹‹ 154 155 156 157 158 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ