X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dziewczyny z rocznika '86 starające się o pierwsze dziecko :)
Odpowiedz

Dziewczyny z rocznika '86 starające się o pierwsze dziecko :)

Oceń ten wątek:
  • marti_marti Ekspertka
    Postów: 160 142

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, forum jest bardzo pomocne, kilka forów czytałam odkąd zaczęliśmy się starać, ale szczerze mówiąc teraz tylko na to wchodzę. A do wylewnych nie należę i na żadnych forach się nie udzielam, ale to jest wyjątkiem :) Bardzo fajnie tu się czuję z Wami :)

    Ida, Welina, Ewik, Gwiazdeczka27, ewelina27, elcia86 lubią tę wiadomość

    We are the champions, my friends
    And we'll keep on fighting...till the end!
  • Kor_a Autorytet
    Postów: 914 673

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewelina27 wrote:
    Kochana strach mnie ogarnia jak mam zrobić ten test jak - to czekam na @ i do gina po receptę na lutkę i przyrzekam ze w następnym cyklu codziennie mierze temp no i zmuszę go niech mi da skierowanie na badania

    Ja też się bałam testować - bałam się kolejnego rozczarowania. Mi mierzenie temp. pomogło poznać swój organizm. Było dla mnie wielkim zaskoczeniem, że moje ciało jest jak otwarta księga, tylko muszę z niej umiejętnie czytać :-)

    ewelina27 lubi tę wiadomość

    km5s8iik5ptfpdrq.png

    Aniołek 06.07.2017, 8.11.2017
  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobra, udało mi się znaleźć labo, które zrobi mi moje badania za prawie 50 zł taniej niż to z mojej przychodni a wsi ;)
    Na pierwsze badanie idę w poniedziałek - 23 dc i 7 dpo - Progesteron i do tego cały panel TSH sobie zrobię, by za dużo nie zabulić za 1 razem.
    W 2-6 dc zrobię resztę :) (tylko nie wiem jak to pogodzę z pracą, skoro pobrania są rano...)

    szpilka, ewelina27 lubią tę wiadomość

  • Welina Przyjaciółka
    Postów: 102 109

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marti_marti wrote:
    Tak, forum jest bardzo pomocne, kilka forów czytałam odkąd zaczęliśmy się starać, ale szczerze mówiąc teraz tylko na to wchodzę. A do wylewnych nie należę i na żadnych forach się nie udzielam, ale to jest wyjątkiem :) Bardzo fajnie tu się czuję z Wami :)
    Ja też próbowałam na początku na innej stronie bywać. Ale to forum jest najbliżej mnie :)

    Ida, ewelina27 lubią tę wiadomość

    dqpri09k9d4fedco.png
  • zai2014 Autorytet
    Postów: 591 510

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ida wrote:
    Dobra, udało mi się znaleźć labo, które zrobi mi moje badania za prawie 50 zł taniej niż to z mojej przychodni a wsi ;)
    Na pierwsze badanie idę w poniedziałek - 23 dc i 7 dpo - Progesteron i do tego cały panel TSH sobie zrobię, by za dużo nie zabulić za 1 razem.
    W 2-6 dc zrobię resztę :) (tylko nie wiem jak to pogodzę z pracą, skoro pobrania są rano...)[/QUO

    Dasz radę :) życzę dobrych wyników

    Ida, ewelina27 lubią tę wiadomość

    Bliźniaki są z nami :*
  • Welina Przyjaciółka
    Postów: 102 109

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tak w ogóle to powinnam jeszcze raz przewertować ten wątek, bo w poniedziałek idę do gina. To będzie moja pierwsze wizyta "z problemem" bo jak ostatnio byłam to jeszcze nie zależało mi więc na ten temat nie rozmawiałam.
    Podpowiecie mi na co zwrócić uwagę? Jakie badania jej zasugerować?

    ewelina27 lubi tę wiadomość

    dqpri09k9d4fedco.png
  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Welina wrote:
    A tak w ogóle to powinnam jeszcze raz przewertować ten wątek, bo w poniedziałek idę do gina. To będzie moja pierwsze wizyta "z problemem" bo jak ostatnio byłam to jeszcze nie zależało mi więc na ten temat nie rozmawiałam.
    Podpowiecie mi na co zwrócić uwagę? Jakie badania jej zasugerować?
    Przede wszystkim powiedz o staraniach, ile cykli już za Tobą. Jakie masz cykle, czy masz owulacje (z obserwacji). Zapytaj czy nie warto byłoby zrobić badań. Ja jestem na bieżąco z nimi bo właśnie się wybieram na moje pierwsze. To taka lista 'startowa', które poleciły mi dziewczyny na forum:

    -tsh
    -ft3
    -ft4
    -anty-TPO
    -fsh
    -lh
    -prolaktyna
    -progesteron
    -testosteron
    -estradiol

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 kwietnia 2014, 14:21

    Welina, ewelina27 lubią tę wiadomość

  • vincaminor Autorytet
    Postów: 1048 1046

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to bym chyba wolała wiedzie mniej albo wręcz nic na te tematy ;) No ale skoro wiem to przynajmniej opowiem innym i może ktoś będzie miał bardziej z górki :)

    Ewik, ewelina27 lubią tę wiadomość

    grudzień 2013 - śpij mój Aniołku... :*
    h84fi09kllurhqo8.png
  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz, ja nigdy nie sądziłam że znajdę się na takim portalu i tą całą wiedzę pochłonę. Bo starania wyobrażałam sobie zupełnie naturalnie - bez żadnego mierzenia, objawów itd. Myślałam, że tak po prostu przestaniemy się zabezpieczać i tyle.
    Na ovf trafiłam przypadkiem, no i jak w to wszystko weszłam, to teraz nie da rady, bym się tak po prostu wycofała :P

    Ewik, ewelina27, elcia86 lubią tę wiadomość

  • Ewik Autorytet
    Postów: 2293 1385

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vincaminor wrote:
    Ja to bym chyba wolała wiedzie mniej albo wręcz nic na te tematy ;) No ale skoro wiem to przynajmniej opowiem innym i może ktoś będzie miał bardziej z górki :)
    Dokładnie. Mam takie same odczucia, wolałabym nie wiedzieć nic i nie latać do gina i endo jak opetana. Chocbym nie wiem jak sie buntowała to na darmo bo zawsze jak na złość coś wyskoczy nowego :)

    ewelina27 lubi tę wiadomość

    mhsv2n0ahsxqjiji.png
  • vincaminor Autorytet
    Postów: 1048 1046

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to samo. Ciągle pamiętam jak Mąż zaczął przebąkiwać latem naszego pierwszego roku małżeństwa coś o dzieciach i parę razy nas poniosło a później ten magiczny moment tuż przed świętami Bożego Narodzenia w 2011 roku, kiedy podjęliśmy decyzję, że koniec z zabezpieczaniem. Taka romantyczna wizja była, że na rocznicę ślubu 29 stycznia dowiemy się, że będziemy rodzicami. I co? I dupka blada - jedna rocznica minęła, druga minęła i nic a na trzeciej to się lizało rany po niepowodzeniu. Życie miało w głębokim poważaniu ten nasz romantyzm ;)
    Niemniej mam wielką nadzieję, że Was tutaj to ominie i wkrótce będzie tu baaaardzo dużo zielonych kropek, a a dołączę do nich w lipcu. :)
    Ida wrote:
    Wiesz, ja nigdy nie sądziłam że znajdę się na takim portalu i tą całą wiedzę pochłonę. Bo starania wyobrażałam sobie zupełnie naturalnie - bez żadnego mierzenia, objawów itd. Myślałam, że tak po prostu przestaniemy się zabezpieczać i tyle.
    Na ovf trafiłam przypadkiem, no i jak w to wszystko weszłam, to teraz nie da rady, bym się tak po prostu wycofała :P

    Ewik lubi tę wiadomość

    grudzień 2013 - śpij mój Aniołku... :*
    h84fi09kllurhqo8.png
  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spokojnie dziewczyny, doczekacie się czasu, gdy ta wiedza zaowocuje :)

    Welina, Ewik, ewelina27, elcia86 lubią tę wiadomość

  • zai2014 Autorytet
    Postów: 591 510

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ida wrote:
    Spokojnie dziewczyny, doczekacie się czasu, gdy ta wiedza zaowocuje :)


    Obyś miała rację kochana :)

    Ida, ewelina27 lubią tę wiadomość

    Bliźniaki są z nami :*
  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z natury jestem optymistką :) Ale nie zawsze taka byłam, zmieniło się to głównie po przeczytaniu książki 'Sekret' i przetestowaniu na sobie, że pogodne, optymistyczne myśli tylko przyciągają samo dobro :)

    Ewik lubi tę wiadomość

  • Ewik Autorytet
    Postów: 2293 1385

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ida wrote:
    Z natury jestem optymistką :) Ale nie zawsze taka byłam, zmieniło się to głównie po przeczytaniu książki 'Sekret' i przetestowaniu na sobie, że pogodne, optymistyczne myśli tylko przyciągają samo dobro :)

    Właśnie kiedyś już pisałaś o tej ksiażce i udało mi się ja dorwać w pdf musze przeczytać w święta, może mi się myślenie zmieni na jeszcze lepsze.

    Ida, ewelina27 lubią tę wiadomość

    mhsv2n0ahsxqjiji.png
  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewik wrote:
    Właśnie kiedyś już pisałaś o tej ksiażce i udało mi się ja dorwać w pdf musze przeczytać w święta, może mi się myślenie zmieni na jeszcze lepsze.
    Tylko wiesz, nie wszystkim się podoba. Jest napisana takim specyficznym językiem , który wiele ludzi może odebrać jako nawiedzony :P Brałam na to poprawkę czytając ją. Ale chodzi o sam sens.

    ewelina27 lubi tę wiadomość

  • Ewik Autorytet
    Postów: 2293 1385

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myśle,że dam radę. :)

    Ida, ewelina27 lubią tę wiadomość

    mhsv2n0ahsxqjiji.png
  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny - tak jak pisałam u siebie w pamiętniku - po wizycie u urologa mąż ma żylaki podwrózka nasiennego, które kwalifilkuje się od razu na operację. Żylaki te powodują problemy z płodnością.

    Do tego ma liczne zwapnienia, które są groźne bo mogą prowadzić do nowotworów.

    Natychmiast musi wykonać badanie nasienia. Później na isg dopplerowskie (badające przepływy) i na operację.

    Ogólnie wyczułam, że jest źle i nie rokuje nam na przyszłość. A na necie zdążyłam wyczytać, że operacja pomaga 80% mężczyzn w poprawieniu wyników nasienia. A co, jeśłi my będziemy w 20%?! Wiem, nie mamy jeszcze wyników, ale czuję, że nie będą dobre, skoro taka diagnoza.

    Jestem załamana, dobrze że mąż wydaje się nie być. Nie wiem co robić... :(

  • Ewik Autorytet
    Postów: 2293 1385

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iduś kochanie moje wiem,że co bym nie napisała Was nie pocieszy. Nie czytaj nic na necie dopoki nie macie badań i wyników. Zadbaj teraz o Męża bo na pewno przezywa po swojemu, najważniejsze to teraz zrobić badanie nasienia.

    Jestem z Wami :) jak byś chciała się wygadać czy colowiek pisz.

    Ida lubi tę wiadomość

    mhsv2n0ahsxqjiji.png
  • szpilka Autorytet
    Postów: 3844 2653

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ida wrote:
    Dziewczyny - tak jak pisałam u siebie w pamiętniku - po wizycie u urologa mąż ma żylaki podwrózka nasiennego, które kwalifilkuje się od razu na operację. Żylaki te powodują problemy z płodnością.

    Do tego ma liczne zwapnienia, które są groźne bo mogą prowadzić do nowotworów.

    Natychmiast musi wykonać badanie nasienia. Później na isg dopplerowskie (badające przepływy) i na operację.

    Ogólnie wyczułam, że jest źle i nie rokuje nam na przyszłość. A na necie zdążyłam wyczytać, że operacja pomaga 80% mężczyzn w poprawieniu wyników nasienia. A co, jeśłi my będziemy w 20%?! Wiem, nie mamy jeszcze wyników, ale czuję, że nie będą dobre, skoro taka diagnoza.

    Jestem załamana, dobrze że mąż wydaje się nie być. Nie wiem co robić... :(
    Witajcie Kochane
    Ida
    Będzie dobrze jest 80 % szans po operacji a do zapłodnienia jeden plemnik jest potrzebny i zawsze jakiś się przeciśnie, trzeba być dobrej myśli

    Ida lubi tę wiadomość

    17u9i09kee501cvj.png
    relgzbmhgbzxq515.png
    Aniołek listopad 2013
‹‹ 158 159 160 161 162 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ