X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dziewczyny z rocznika '86 starające się o pierwsze dziecko :)
Odpowiedz

Dziewczyny z rocznika '86 starające się o pierwsze dziecko :)

Oceń ten wątek:
  • elcia86 Ekspertka
    Postów: 195 147

    Wysłany: 13 kwietnia 2014, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :-)
    Według obietnic nadrabiam dzisiaj zaległości :-) Wyjazd się udał, wypoczęłam troszkę, kiełbaskę na świata uwędziliśmy i szyneczki też. Tylko że nas śnieg zaskoczył :-) zajeżdżamy do naszego domku a tu 5cm śniegu :-)
    Kurcze, coś tempka mi spada :-(

    Pewno znów wyjdzie mi esej, ale cóż.

    Eklerka przynajmniej tyle, że zdiagnozowali co Ci dolega, biedactwo że czeka Ci zabieg usuwania.

    Marti_Marti powodzenia w nowym cyklu starań :-) Marti dobrze że szukasz pomocy u specjalisty, ja też chodziłam do psychologa tylko że z innymi problemami i mi pomógł :-)

    Ida najważniejsze, że kuracja antybiotykowa zakończona, teraz rekonwalescencja i będzie ok :-) Dobrze że znalazłaś tańsze laboratorium, zawsze coś kasy zostanie, albo będziesz mogła dodatkowe badanie wykonać :-)Ida a odnośnie wyników męża to bardzo mi przykro :-( ale teraz najważniejsze to wspierać się wzajemnie i nie żyć jak do tej pory i nie pozwól mu odczuwać, że jego schorzenie coś zmienia. A odnośnie badania nasienia, czy po antybiotyku nie ma zaleconej przerwy 2-3 tyg by wyniki wyszły bardziej wiarygodne?

    Vincaminor naprawdę współczuję z powodu PCOS.

    Ewik mam nadzieję że z tatą wszystko w porządku i że powoli przychodzi do siebie?

    Ewelina27 będzie wszystko dobrze, i niech humor wróci do Ciebie ze zdwojoną siłą :-)

    Ulaa8 Gratulacje :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 kwietnia 2014, 17:41

    Ida, ulaa8 lubią tę wiadomość

    d579a7030cdace2cd76b2d0369b64a17.png
  • szpilka Autorytet
    Postów: 3844 2653

    Wysłany: 13 kwietnia 2014, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ulenko gratulacje :)

    u mnie objawy przeziębienia trochę zmalały dzięki leżeniu w łóżeczku i herbatce z dodatkami, zobaczymy co dalej
    byle bym jakoś do środy w pracy wytrzymała

    ulaa8 lubi tę wiadomość

    17u9i09kee501cvj.png
    relgzbmhgbzxq515.png
    Aniołek listopad 2013
  • elcia86 Ekspertka
    Postów: 195 147

    Wysłany: 13 kwietnia 2014, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szpilka wrote:
    Ulenko gratulacje :)

    u mnie objawy przeziębienia trochę zmalały dzięki leżeniu w łóżeczku i herbatce z dodatkami, zobaczymy co dalej
    byle bym jakoś do środy w pracy wytrzymała

    Życzę Ci dużo zdrowia :-)

    szpilka, ulaa8 lubią tę wiadomość

    d579a7030cdace2cd76b2d0369b64a17.png
  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 13 kwietnia 2014, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elciu - cieszę się, że wyjazd się udał :) Dobrze że wypoczęłaś :)
    Co do badania nasienia - urolog nic nie wspomniał o takiej przerwie. Sama się nad tym zastanawiam... Nie wiem, może faktycznie lepiej poczekać te 3-4 tygodnie? Ale skoro nie ostrzegał o tym lekarz? Sama nie wiem. Słyszałam, że przy antybiotykach nawet zaleca się 3-4 miesięcy przerwy od badań...

    elcia86 lubi tę wiadomość

  • szpilka Autorytet
    Postów: 3844 2653

    Wysłany: 13 kwietnia 2014, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a poza tym jako że wyjątkowo nie mam bolących sutków zaczęłam sobie wkręcać, że może jakiś jeden plemnik przeżył tydzień do owulki pomimo antybiotyków dowcipnych, jestem szalona :) no ale cóż nadzieję trzeba miec zawsze no jak nie to od 5dc nowego cyklu clo więc szanse na dzidzię wzrastają i tak

    Ewik, elcia86, ewelina27 lubią tę wiadomość

    17u9i09kee501cvj.png
    relgzbmhgbzxq515.png
    Aniołek listopad 2013
  • szpilka Autorytet
    Postów: 3844 2653

    Wysłany: 13 kwietnia 2014, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    elcia86 wrote:
    Życzę Ci dużo zdrowia :-)
    Dziękuję bardzo

    elcia86 lubi tę wiadomość

    17u9i09kee501cvj.png
    relgzbmhgbzxq515.png
    Aniołek listopad 2013
  • szpilka Autorytet
    Postów: 3844 2653

    Wysłany: 13 kwietnia 2014, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ida wrote:
    Elciu - cieszę się, że wyjazd się udał :) Dobrze że wypoczęłaś :)
    Co do badania nasienia - urolog nic nie wspomniał o takiej przerwie. Sama się nad tym zastanawiam... Nie wiem, może faktycznie lepiej poczekać te 3-4 tygodnie? Ale skoro nie ostrzegał o tym lekarz? Sama nie wiem. Słyszałam, że przy antybiotykach nawet zaleca się 3-4 miesięcy przerwy od badań...
    może lekarzowi zależy na czasie, żeby wiedzieć jak jest teraz pomimo teoretycznej możliwości pogorszenia nasienia po antybiotykach

    17u9i09kee501cvj.png
    relgzbmhgbzxq515.png
    Aniołek listopad 2013
  • elcia86 Ekspertka
    Postów: 195 147

    Wysłany: 13 kwietnia 2014, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ida, u nas doktorka która robiła badania nasienia, a później posiew mówiła nam aby poczekać jeśli był jakiś antybiotyk.
    Ale tak jak mówi Szpilka może lekarzowi zależy na czasie.
    Może zadzwoń to urologa do którego chodzicie i zapytaj, bo szkoda kasy na badanie gdyby okazało się, że mieliście odczekać.

    ewelina27 lubi tę wiadomość

    d579a7030cdace2cd76b2d0369b64a17.png
  • elcia86 Ekspertka
    Postów: 195 147

    Wysłany: 13 kwietnia 2014, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też teraz będziemy musieli poczekać z wykonaniem ponownego badania nasienia, bo mąż po świętach idzie na kolonoskopię. Bo w 90% boryka się z jelitem drażliwym, a gastrolog chce wykluczyć chorobę Leśniowskiego-Crona (chyba źle napisałam).

    d579a7030cdace2cd76b2d0369b64a17.png
  • Ewik Autorytet
    Postów: 2293 1385

    Wysłany: 13 kwietnia 2014, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szpilka - dużo zdrówka :) zgadzam się, nadzieję trzeba mieć zawsze. Będzie dobrze jak nie teraz to za niedługo.

    Ula - gratulacje :)

    Elcia - dziękuje. Wszystko idzie ku dobremu, wczoraj spędziłam kilka godz. w szpitalu, po znieczuleniu nie ma żadnych ubocznych skutków, wczoraj nawet lekarz mi pokazywał jak zmieniać opatrunek itp. 2 razy spacerowaliśmy. Jeszcze czeka długa rekonwalescencja ale będzie dobrze. w domu prawie wszystko gotowe na powrót :)

    Ida - hm..może warto zapytać lekarza jeszcze? bo nawet na chłopski rozum antybiotyk może zakłócić wyniki badań nie tylko nasienia ale ogólnie.

    elcia86, szpilka, ewelina27, ulaa8 lubią tę wiadomość

    mhsv2n0ahsxqjiji.png
  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 13 kwietnia 2014, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, właśnie wyczytałam że ten lek nie działa na płodność. Tak więc urolog wiedział co przepisać :) Ufff... :)

    Elciu - mój mąż ma Wrzodziejące Zapalenie Jelita Grubego, kolonoskopię miał w październiku. Bierze leki, które bierze się w sumie do końca życia (z przerwami). Nieciekawa sprawa, wiem jak to jest, więc współczuję... :( A Leśniewskiego-Crohna jest jeszcze gorsza niż WZJG... :(

    Ewik, elcia86, ewelina27 lubią tę wiadomość

  • elcia86 Ekspertka
    Postów: 195 147

    Wysłany: 13 kwietnia 2014, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewik dziękujemy za dobre wieści o Twoim tacie :-) jak to mówią, szybciej dochodzi się do zdrowia w domu więc będzie dobrze, a teraz jeszcze okres świąt, czasu rodzinnego więc będzie dobrze :-)

    Ewik, ewelina27 lubią tę wiadomość

    d579a7030cdace2cd76b2d0369b64a17.png
  • elcia86 Ekspertka
    Postów: 195 147

    Wysłany: 13 kwietnia 2014, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ida współczuję bardzo :-( kurde widzę że nie tylko u mnie mąż ma inne choroby, co się dzieje teraz z tymi chorobami? :-( co rusz to się słyszy same tylko choroby i to takie paskudne :-(

    d579a7030cdace2cd76b2d0369b64a17.png
  • Ewik Autorytet
    Postów: 2293 1385

    Wysłany: 13 kwietnia 2014, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ida - super w takim razie możecie od razu działać z badaniem po antybiotyku. Wybieracie się na badanie komputerowe z morfologią? przepraszam,że się wypytuje ale sami się zastanawiamy jakie mamy zrobić. U nas nie ma za bardzo wyboru pierwsze co robiliśmy to było fizyko-chemiczne czy jakoś tak i wyszło ani całkiem źle ani dobrze a teraz jest zgryz czy nie wybrać się gdzieś dalej do lab.bo i tak trzeba płacić.

    Elcia - tak dokładnie jak będzie w domu to szybciej wyzdrowieje. Mnie już nerwy odpuściły i zrobiłam sobie popołudnie "spa" Małż w pracy więc pofarbowałam włosy, wygrzałam się w kąpieli z bąbelkami. Nawet mi pomogła bo mnie boli dzisiaj od rana jajnik.

    elcia86, ewelina27 lubią tę wiadomość

    mhsv2n0ahsxqjiji.png
  • elcia86 Ekspertka
    Postów: 195 147

    Wysłany: 13 kwietnia 2014, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewik ładnie wykresik Ci się przedstawia :-) Tempka w górę :-)
    A odnośnie badań to najlepiej zapytać gin lub urologa.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 kwietnia 2014, 18:22

    ewelina27 lubi tę wiadomość

    d579a7030cdace2cd76b2d0369b64a17.png
  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 13 kwietnia 2014, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewik - zrobimy wszystko, czyli full jaki proponuje laboratorium. Niestety, nie wiem co to dokładnie oznacza, ale na pewno to badanie komputerowe, z morfologią itd. Dodatkowo zrobimy posiew. Mieliśmy nie robić od razu, ale skoro tak, to lepiej już się zdecydować. U nas to kosztuje 130 zł (badanie nasienia) + 50 zł (posiew).

  • marti_marti Ekspertka
    Postów: 160 142

    Wysłany: 13 kwietnia 2014, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelinka27 oczywiście nic się nie stało :) Tylko już z mojego wielkiego doświadczenia 4-miesięcznego staranka ( ;) ) wiem, że każdą pierdołą można się nakręcić. Ja, w całym życiu nie miałam takich przypadłości jak od czasu, kiedy się zaczęliśmy starać (tj. bolące piersi w II części cyklu, plamienia przed okresem itp itd), też już myślałam, że to Bóg wie co, a i tak była lipa. W pierwszym cyklu starań okres mi się spóźnił o 7 dni, to możecie sobie wyobrażać, co się działo... :)

    Elcia86 - tak, będę się spotykać ze specjalistą, ogólnie w sprawach życiowych, jak i oczywiście tych ciążowych - żeby się uspokoić, ogarnąć, i nie przejmować głupotami, i by być silną osobą. Przyda się :)

    elcia86, Ewik, ewelina27, Ida lubią tę wiadomość

    We are the champions, my friends
    And we'll keep on fighting...till the end!
  • Ewik Autorytet
    Postów: 2293 1385

    Wysłany: 13 kwietnia 2014, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ida - dziękuje:) widzę,że u nas ceny w regionie takie same jak u Was. podstawowe badanie które tak na prawdę nic nie pokazuje kosztuje 50zł. Spermiogram jest dużo lepszy bo wszystko jest rozpisane porządnie. My też od razu posiew, przynajmniej M.chce żeby wiedzieć czy jakieś bakterii nie ma po tych moich przygodach z infekcjami.

    Marti - popieram jeśli ma Ci tylko to pomóc to warto :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 kwietnia 2014, 18:45

    marti_marti, ewelina27, Ida lubią tę wiadomość

    mhsv2n0ahsxqjiji.png
  • marti_marti Ekspertka
    Postów: 160 142

    Wysłany: 13 kwietnia 2014, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a z jakich miast w ogóle jesteście?
    Tutaj Kielce, woj. świętokrzyskie się kłania :)

    Ida, ewelina27 lubią tę wiadomość

    We are the champions, my friends
    And we'll keep on fighting...till the end!
  • Ewik Autorytet
    Postów: 2293 1385

    Wysłany: 13 kwietnia 2014, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem z okolic Rzeszowa :) ale mamy też Dziewczynki z Lublina,Opola, Częstochowy. Pół Polski :)

    Ida, ewelina27 lubią tę wiadomość

    mhsv2n0ahsxqjiji.png
‹‹ 161 162 163 164 165 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ