X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dziewczyny z rocznika '86 starające się o pierwsze dziecko :)
Odpowiedz

Dziewczyny z rocznika '86 starające się o pierwsze dziecko :)

Oceń ten wątek:
  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 13 kwietnia 2014, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula - fajnie że jesteś :)

    Dziękuję za słowa otuchy, dziś już myślę całkiem inaczeh i wierzę, że nie jest i nie będzie tak źle :) Mój mąż ma zawsze farta, więc pewnie i w tej srawie tak będzie ;)

    Ale powiem Ci, że przed tą feleerną wizytą u urologa mój stosunek do kobiet w ciąży i dzieci był pozytywny. W sensie, że nie kłuło mnie jak zobaczyłąm wózek, noworodka czy ciążowy brzuch albo dowiedziałam się o ciąży w rodzinie. Ale po tej diagnozie dużo myślę i jak na razie takie widoki mnie bolą. Oczywiście nic nie jest przesądzone i może sę okazać, że wszystko jest w normie i tak naprawdę niepotrzebnie się przejmuję. Ale jednak myśli krążą w mojej głowie i jeszcze przedwczoraj czy wczoraj (miałam chwilę załamania) były czarne, a dziś jest całkiem inaczej. Także już teraz dobrze rozumiem dziewczyny, których wiadomości o ciąży czy spotkanie z takimi bolą. Ale mam nadzieję, że wszystki na to szybko minie, bo to jest samo życie, nie unikniemy tego.

    ewelina27, paula86 lubią tę wiadomość

  • paula86 Koleżanka
    Postów: 50 44

    Wysłany: 13 kwietnia 2014, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ida, ja tez do tej pory taj nie reagowalam na ciężarne,ale chyba ta @,która przyszla tak mnie nastroila :/i jeszcze jak weszliśmy na chwile do Lidla to krążyły po nim ( po tak malym sklepie :P) 3 ciężarne,zaczynam czuc sie prześladowana ;)albo zwyczajnie zaczelam na nie zwracac uwagę..

    ewelina27, elcia86 lubią tę wiadomość

  • Ewik Autorytet
    Postów: 2293 1385

    Wysłany: 13 kwietnia 2014, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam podobnie Dziewczynki chodź nie wiem jak bym się starała mimo tego,że myślę pozytywnie i ze spokojiem podchodzę to w większości przypadków mam ukłucie zazdrości na widok brzuszków i maluszków. Tak już poprostu jest i nie wierzę,że kogoś taki widok nie rusza. Tym bardziej jak bardzo się chce.

    ewelina27, elcia86 lubią tę wiadomość

    mhsv2n0ahsxqjiji.png
  • Ewik Autorytet
    Postów: 2293 1385

    Wysłany: 13 kwietnia 2014, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vanilka Twój wynik nie jest jeszcze najgorszy. Czytałam sporo o tym badaniu i kobiety pisały na różnych forach że mialy po 7,12,18. I w takich przypadkach były badane pod katem PCO.

    A jaki masz wynik FSH? Najlepiej jak poczekasz na wyniki badań drugiego badania i lekarz Wam wszystko wytlumaczy.

    ewelina27 lubi tę wiadomość

    mhsv2n0ahsxqjiji.png
  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 13 kwietnia 2014, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No niestety, tak już jest... U mnie nasila się to wraz z liczbą cykli. Na początku był niemal prawie totalny luz i nie zwracanie uwagi na nic. Teraz jest coraz ciężej. Ale też nie jest tragicznie, więc dobrze jest się pozytywnie nastroić :)

    U nas, jeśli ma coś wyjść w tym cyklu, to będziemy mieć wielkanocnego zajączka ;) Termin @ mam w Poniedziałek Wielkanocny, najpóźniej dzień po ;)

    Ewik, ewelina27, elcia86 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 kwietnia 2014, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pragnienie bycia matką budzi w sercu iskrę zazdrości i bólu nasuwa sie wtedy pytanie dlaczego ja jeszcze nie mam pod swoim sercem maleństwa co robię zle a czego nie robię i tak mijają kolejne miesiące gdy niepowodzenie i bezradność zagłębiają sie mocniej w sercu i tylko zadaję sobie pytanie Kiedy Panie pozwolisz , obdarzysz mnie tym wielkim i zarazem delikatnym cudem jakim jest bijące serce w łonie Mam tylko nadzieje ze juz niedługo takie właśnie myśli i uczucia krąża w człowieku szkoda ze tak długo trzeba uczyć sie pokory i cierpliwości czekając na ciąże

    Ewik lubi tę wiadomość

  • marti_marti Ekspertka
    Postów: 160 142

    Wysłany: 13 kwietnia 2014, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewelina27 wrote:
    Pragnienie bycia matką budzi w sercu iskrę zazdrości i bólu nasuwa sie wtedy pytanie dlaczego ja jeszcze nie mam pod swoim sercem maleństwa co robię zle a czego nie robię i tak mijają kolejne miesiące gdy niepowodzenie i bezradność zagłębiają sie mocniej w sercu i tylko zadaję sobie pytanie Kiedy Panie pozwolisz , obdarzysz mnie tym wielkim i zarazem delikatnym cudem jakim jest bijące serce w łonie Mam tylko nadzieje ze juz niedługo takie właśnie myśli i uczucia krąża w człowieku szkoda ze tak długo trzeba uczyć sie pokory i cierpliwości czekając na ciąże

    Ewelinko, pamietaj co jest w Biblii - 'nie lękajcie się'. To, że się lękasz i boisz, oznacza, że nie wierzysz. A wierzysz przecież? Uwierz, pomódl się, a i na Ciebie przyjdzie czas. Ja wierzę, że przyjdzie ten moment dla nas. To nie jest tak, że to co sobie umyślisz, Bóg daje od razu. Cierpliwi zostaną wynagrodzeni.

    Ja też tak myślałam parę lat temu, że mnie Bóg ukarał (tak myślałam serio), bo nie dostałam się na studia na UJ tylko na UW - sama jak palec w Warszawie, mając chłopaka w Krakowie i znajomych. Ryczałam przez tydzień, bo nie znałam miasta, nikogo, nic. Jak wróciłam po pierwszym wyjeździe, to wróciło z nerwów 25 kg z 50 kg mojej wagi. Ale teraz dziękuję Bogu, że tak się stało. UJ okazał się hUJot, wszyscy mieli trudności z zaliczeniami i niemiłych profesorów, a UW ubóstwiam do tej pory i Warszawa nauczyła mnie życia.

    Trzeba poczekać, być cierpliwym i się 'nie lękać'. Buziaki :*

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 kwietnia 2014, 22:53

    Ewik, ewelina27, elcia86 lubią tę wiadomość

    We are the champions, my friends
    And we'll keep on fighting...till the end!
  • Ewik Autorytet
    Postów: 2293 1385

    Wysłany: 13 kwietnia 2014, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj tak Marti masz rację. Mój Małż zawsze powtarza przy chwilach słabszych "Pamiętaj ktoś tam na górze ma dla nas swoj plan,musimy być dobrej myśli, nie mówić w zlosci,ze ktos nas za cos chce ukarac i isc do przodu bo przeciez wszystko jest nam dane po cos i nie dostaniemy wiecej niz jestesmy w stanie uniesc"

    ewelina27, Eklerka lubią tę wiadomość

    mhsv2n0ahsxqjiji.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 kwietnia 2014, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana wierzę w to ze kiedyś zostanę matką dzisiaj troche myślałam i pozostawiam tą sprawę w rekach szefa z góry bo tylko on może zdecydować kiedy zostanę matką ta wczorajsza sytuacja uczy mnie pokory skończyła mi sie lutka gdy zobaczyłam plamy krwi nie wiem dlaczego od razu nasunęło mi sie ze może to implantacja a co za tym idzie jeśli to ciąza to luteinę powinnam brać dalej ale z drugiej strony negatywny test sprzeczny konflikt sie rozkręcił i tak dochodzę do wniosku ze ja sama nic nie mogę teraz zrobić tylko czekać lekarstwa nie zdziałają cudów bo ich nie mam i wszystko pozostaje w rekach Boga On jest dawcą życia i to od niego wszystko zależy ale przyrzekłam sobie ze jesli zajdę w ciążę to bede mówic ze to On dał mi to życie a nie ja sama tak zdecydowałam czy lekarz podając mi leki

    Ewik, elcia86 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 kwietnia 2014, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam tylko nadzieje ze miastenia którą mam nie utrudni mi tego a jesli tak to niech szefuncio decyduje co i jak i kiedy bede mama

    Ewik lubi tę wiadomość

  • Jessica Ekspertka
    Postów: 180 56

    Wysłany: 13 kwietnia 2014, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, ja jestem z rocznika 86 :)
    Natchnął mnie taki ładny temat, więc po baaaardzo długiej przerwie w udzielaniu się tu na forum, postanowiłam się przywitać.
    Za miesiąc minie 3 lata starań o pierwsze maleństwo (z przerwami) ale wracamy do "gry".
    Ewik, dziś moja kochana przyjaciółka tak mi powiedziała "Bóg ma dla każdego plan i nic nie dzieje się bez powodu" i ja w to wierzę, że ma to jakiś cel...

    ewelina27, Ida, Ewik, _Ania_, elcia86, ulaa8 lubią tę wiadomość

    "Tylko wytrwali zostaną ukoronowani."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 kwietnia 2014, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uciekam do krainy bajek życzę spokojnej nocki do jutra kochane żuczki

  • _Ania_ Ekspertka
    Postów: 206 177

    Wysłany: 13 kwietnia 2014, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczynki! :)

    Dawno mnie tu nie było, ale ten tydzień odrobinę mniej napięty, więc będę zaglądać.

    Mała Mi 1 wrote:
    Częstochowa.:)

    Witam, również jestem z Cz-wy.

    ewelina27 lubi tę wiadomość

    cfbd69597e38556e0d9dfe823aa26cca.png
  • Ewik Autorytet
    Postów: 2293 1385

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 07:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry :) Miłego dnia Kochane.

    Witaj Jessica :)

    elcia86, Ida, ewelina27 lubią tę wiadomość

    mhsv2n0ahsxqjiji.png
  • _Ania_ Ekspertka
    Postów: 206 177

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 07:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Czarnobylki! :)

    Miłego dnia życzę.

    elcia86, Ida lubią tę wiadomość

    cfbd69597e38556e0d9dfe823aa26cca.png
  • elcia86 Ekspertka
    Postów: 195 147

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc kochane czarnobylki :-)
    Ja juz w pracy. Odnosnie ciezarnych az trzy kobity w rodzinie mam obecnie z brzuchami. Przygnebia mnie to, bo u nich yo bedzie juz po trzeciej pocieszce malutkiej.

    Milego dnia dla wszystkich :-)

    d579a7030cdace2cd76b2d0369b64a17.png
  • Kor_a Autorytet
    Postów: 914 673

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Dziewczynki w ten pochmurny poranek!

    Ja jestem z Katowic :-)

    Ula - bardzo, ale to bardzo gratuluję :-). Co do wizyty to moja Pani doktor od razu mi powiedziała, że na wizytę to tak 2-3 tygodnie od pozytywnego wyniku. Ja idę jutro.

    Ewik - ja też głęboko wierzę w to, że ktoś ma dla nas jakiś plan. Że zajdziemy w czasie optymalnym dla nas. W poprzednim cyklu miałam lepiej "obstawioną" owulkę i się nie udało, w kolejnym trochę więcej luzu i bum - zaskoczyło. :-) Wszystko ma swój czas....

    Powiem Wam, że od kiedy jestem w ciąży to nie widuję już tylu ciężarówek :-)

    elcia86, ulaa8, Ewik, ewelina27, Welina lubią tę wiadomość

    km5s8iik5ptfpdrq.png

    Aniołek 06.07.2017, 8.11.2017
  • ulaa8 Znajoma
    Postów: 28 34

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kor_a wrote:
    Witam Dziewczynki w ten pochmurny poranek!

    Ja jestem z Katowic :-)

    Ula - bardzo, ale to bardzo gratuluję :-). Co do wizyty to moja Pani doktor od razu mi powiedziała, że na wizytę to tak 2-3 tygodnie od pozytywnego wyniku. Ja idę jutro.

    Ewik - ja też głęboko wierzę w to, że ktoś ma dla nas jakiś plan. Że zajdziemy w czasie optymalnym dla nas. W poprzednim cyklu miałam lepiej "obstawioną" owulkę i się nie udało, w kolejnym trochę więcej luzu i bum - zaskoczyło. :-) Wszystko ma swój czas....

    Powiem Wam, że od kiedy jestem w ciąży to nie widuję już tylu ciężarówek :-)

    Dziękuję :-*
    To czekamy na wieści co u lekarza :-)

    Kor_a, ewelina27 lubią tę wiadomość

    dqprpiqvrgjwgx24.png
  • Ewik Autorytet
    Postów: 2293 1385

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też pochmurno :( ale co tam...

    Kor_a - to prawda,że jak jest więcej luźnego podejścia to się udaje. Albo jak myślisz,że ten cykl był jakiś taki i bum jest kropek. Łatwo się mówi w przepadku jak ktoś się stara już rok,dwa i więcej ale to prawda,że tylko spokój może nas staraczki uratować.

    Ida, ewelina27 lubią tę wiadomość

    mhsv2n0ahsxqjiji.png
  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jessika witamy w naszym gronie :) Zaraz Cię dopisuję do listy ;) Jak nastroje u Ciebie? Bardzo długo się już staracie, jak badania?

    Elciu no to liczną macie rodzinkę ;) Fajnie. U nas nie ma żadnego małego dziecka, ani nikt nie jest w ciąży. Tak trochę dziwnie, bo odkąd żyję nie miałam praktycznie kontaktu z noworodkami. Dobrze, że pracuję w przedszkolu, więc dzieci ogólnie to mój temat ;)

    Kor_a ja już nie mogę się doczekać tej Twojej wizyty ;) Daj koniecznie znać co i jak!

    Ewik może to i prawda, że im więcej odpuszczenia, tym lepiej. Ale nie rozumiem dlaczego innym tak łatwo to przychodzi, a niektórym wprost przeciwnie... To niesprawiedliwe. I boli.

    Ja na początku nie pokładałam w tym cyklu nadziei ze względu na chorobę i, leki itd. Myślałam, że nie będzie owulacji, nie będzie śluzu. A tu niespodzianka, bo śluzu było więcej i był lepszy niż w 'zdrowym' cyklu. Teraz też mąż regularniej brał kw foliowy i wit C, w dni płodne obstawiliśmy wszystkie serduszkami, do tego pierwszy raz testowałam nogi do góry ;) Dlatego teraz jednak mam nadzieję, mimo tego, że mąż może mieć gorsze parametry nasienia (choć wcale tak nie musi być). No i teraz czekam, patrzę na te mój wykres i nie jest taki 'ładny' jak zazwyczaj. Ale nie chcę się nad tym zastanawiać. Co będzie to będzie. W każdym razie wszystko okaże się w święta albo tuż po nich.

    PS. Mąż wyczuł, że jego gulka, która była stanem zapalnym zmniejsza się :) To dobra wiadomość, tak miało być! :)

    Kor_a, Ewik, ewelina27, elcia86, marti_marti, ulaa8 lubią tę wiadomość

‹‹ 163 164 165 166 167 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ