X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dziewczyny z rocznika '86 starające się o pierwsze dziecko :)
Odpowiedz

Dziewczyny z rocznika '86 starające się o pierwsze dziecko :)

Oceń ten wątek:
  • Jessica Ekspertka
    Postów: 180 56

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ida, do jakiej listy chcesz mnie dodać? Nie orientuję się :)

    Ewelinko i Ewik, dziękuję Wam bardzo, kochane jesteście :)
    Ewelina wy też już długo?
    Można zapytać jakie badania już miałaś robione?

    "Tylko wytrwali zostaną ukoronowani."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To mi sie podoba a do lata to ja sie nie mogę już doczekać słoneczko cieplutko ogródeczek z warzywami to jest to na co czekam a nie jak dzisiejszy dzień leje leje i jeszcze raz leje

  • Ewik Autorytet
    Postów: 2293 1385

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jessica - na listę która jest w pierwszym poście zamieszonym przez Idę kto jest z Czarnobylek :)

    wszystkie Staraczki Czarnobylki są kochane :)

    Ewelinka - tak lato to jest to :) u mnie tez dzisiaj leje.

    ewelina27, Ida lubią tę wiadomość

    mhsv2n0ahsxqjiji.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hormony tsh ft3 ft4 prolaktyna progesteron testosteron estriadol oprócz jakiś przeciwciał miałam robione z pół roku temu i wszystko niby ok oprócz testosteronu który był troszkę podwyższony i może tu siedzi bakcyl nie wiem ale też możliwe ze moja miastenia sprawi ze bedzie problem tutaj na forum w zakładce starania z pomocą medyczną dokładnie choroby autoimmunologiczne pisało ze te choroby mogą utrudnić zajscie w ciąze ale to już oddaję w rece Boga niech On zdecyduje co i jak

    Ewik lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    powinnam sie powoli zbierać do domu wystarczy tej pracy :D ale nie chce mi sie wychodzić ze sklepu jak takie zimno i plucha i jeszcze na piechotę 2 km jak ja nie cierpię deszczu zawsze rowerkiem przyjeżdżam a dzisiaj nóżkami jak Pan Bóg przykazał musze zrobic prawo jazdy i to jak najszybciej

    Ewik, elcia86 lubią tę wiadomość

  • Ewik Autorytet
    Postów: 2293 1385

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelinka a nie myślałaś,żeby zrobić badania immuno.. może one by wyjaśniły co i jak. Ale mimo wszystko myślę,że będzie dobrze.

    mhsv2n0ahsxqjiji.png
  • szpilka Autorytet
    Postów: 3844 2653

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie Kochane, kolejny dzień ciążowych wkrętów w moim wykonaniu, wczoraj po kąpieli widziałam żyłki na piersiach (oczywiście rano znikły) tempka wysoka jak nigdy (przeziębienie), no i bóle lekkie w podbrzuszu (na okres też takie są), więc potrzebuję
    a) kopa w tyłek i to solidnego, żebym przestała się nakręcać
    lub
    b) potwierdzenia, że oczywiście cuda się zdarzają i mimo seksiku mniej więcej tydzień przed owu i antybiotyku w międzyczasie
    z głową robi mi się coraz bardziej nie halo

    Ewik lubi tę wiadomość

    17u9i09kee501cvj.png
    relgzbmhgbzxq515.png
    Aniołek listopad 2013
  • szpilka Autorytet
    Postów: 3844 2653

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a w pracusi kochanej na nowy rok będą zmniejszane angaże dla kilku osób, mnie to nie dotknie, bo musi byc etat dla tej dzieciatej za którą jestem na zastępstwo, ale po wyjściu od szefa powstał temat ciąży, jedna z koleżanek chciałaby zajść, żeby jej etatu nie zmniejszyli, ja na to, że może ja zajdę, to weźmie moje godziny, a inna, że nie mogę bo jestem na zastępstwo, ja jej na to, że jak nie mogę jak mogę, a ona, że wtedy już więcej z propozycją zastępstwa do mnie nie zadzwonią
    patrząc na to, że póki co przez lata mieli różne dziewczyny na zastępstwa i żadna nie została poproszona po raz drugi to chyba nie ma o co walczyć

    Ewik, ewelina27 lubią tę wiadomość

    17u9i09kee501cvj.png
    relgzbmhgbzxq515.png
    Aniołek listopad 2013
  • szpilka Autorytet
    Postów: 3844 2653

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a zresztą skoro wreszcie doszliśmy do jakiś konkretów z ginem, wydałam full kasy na leki i badania to nie będę teraz przerywać, żeby za kilka lat jak wreszcie znajdę jakąs prace na stałe robić ten sam cyrk po raz kolejny

    Ewik, ewelina27 lubią tę wiadomość

    17u9i09kee501cvj.png
    relgzbmhgbzxq515.png
    Aniołek listopad 2013
  • elcia86 Ekspertka
    Postów: 195 147

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :-)
    Wróciłam z wizyty u gin :-( i żadnych dobrych wieści nie mam.
    Okazało się że mój obiecujący pęcherzyk się wchłonął, a kolejny jest mały 17,5 w 15dc. Poza tym kazał mi się zapisać do endokrynologa (już to uczyniłam) bo muszę zbić TSH do 2. A mam 3,04. Kazał mi wykonać jeszcze OGTT (test na obciążenie glukozą) chyba podejrzewa cukrzycę :-(
    Mam zrobic grupę krwi, bo do HSG będzie potrzeba, i dowiedziałam się że to bez żadnego znieczulenia to HSG jest robione. Teraz czekam na @ i umawiam się na HSG. W czerwcu powiedział że podejmiemy już jakieś konkretne leczenie.
    Straciłam nadzieję ;-(

    d579a7030cdace2cd76b2d0369b64a17.png
  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już wróciłam z pracy. Fajnie było wyjść do ludzi po 9 dniach siedzenia w domu.

    Jessika - no to daleką drogę macie za sobą. Ale naważniejsze, że po tych wszystkoich badaniach nie stwierdzono u Was jakiegoś poważnego porblemu. Hm, teraz coraz częściej mówi się o niepłodności idiopatycznej, czyli niewiadomego pochodzenia... Przeraża mnie to powiem szczerze... No i istnieje też takie coś jak blokada psychiczna..
    Dobrze, że tak szybko udało Ci się zapisać na HSG, to ważne badanie. Nie bój się, będzie dobrze, dziewczyny często piszą, że to nie takie straszne.

    Kochana, zapisałąm Cię do naszej listy Czarnobylek znajdującej się na pierwszej stronie naszego wątku ;)

    Szpilko - co do objawów to ja mam za każdym razem takie same i tylko czekam aż pojawi się coś nowego, czego jeszcze nie miałam. Niestety, zawsze jest tak samo, czyli ból głowy, senność, ból piersi, brzucha, zgagi itd. Można podciągnąć je pod ciążowe, jak najbardziej, ale u mnie to jest okres. W tym cyklu mam więcej śluzu niż zazwyczaj, od owulki nie przesałam czuć jajników i macicy, ale nawet o tym nie wspominam, bo to może być zbieg okoliczności. Ale cuda oczywiście się zdarzają!!! Trzeba tylko czasu ;)

    Co do pracy - jeszcze sama niedawno pisałam tu na wątku o swoich rozterkach, bo nie mam na stałe tylko na zastępstwo, a są szanse bym miałą przedłużoną umowę od września i to w dwóch miejscach. Dlatego zastanaiwałam się czy jest sens teraz się starać, czy nie odwlec to kiedy umowa byłaby pewna. Ale po piątkowej diagnozie (jeszcze nie potwerdzonej) zmieniłam myślenie o 180 stopni. Chcę dziecka najbardziej na świecie, teraz to mój priorytet, w naszej sytuacji nie ma na co czekać. Więc rozkminy typu czy starać się czy nie bo praca już mnie nie dotyczą. Zrobię wszystko by zajść w ciążę, i leję na to czy będę miałą etat czy nie.


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 kwietnia 2014, 18:33

    Ewik, szpilka, elcia86, Eklerka lubią tę wiadomość

  • Ewik Autorytet
    Postów: 2293 1385

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elcia będzie dobrze:) HSG jest nieprzyjemne ale da się przeżyć :) badania ktore Ci zlecił do dobrze, ja tez miałam takie względem cukrzycy. TSH faktycznie wysokie jak na staranka ale zbijesz szybko jak endo dobierze lek :)

    elcia86, ewelina27 lubią tę wiadomość

    mhsv2n0ahsxqjiji.png
  • Ewik Autorytet
    Postów: 2293 1385

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ida brawo popieram takie myślenie :) mam podobnie teraz olewam wszystko co związane z pracą bo jest różnie i rożnie może być więc teraz walczymy o dzidka a później będziemy myśleć co dalej. niestety nie ubywa nam lat...

    Ida, szpilka, ewelina27 lubią tę wiadomość

    mhsv2n0ahsxqjiji.png
  • Welina Przyjaciółka
    Postów: 102 109

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Kobietki, ja też dziś jestem po wizycie u ginki. Kobietka powiedziała mi że pół roku to jeszcze nie ma czym się denerwować. Wysłała mnie od razu na USG sprawdzić czy pęcherzyk rośnie i wyszło że ok - w czwartek powinnam mieć owulację. Kolejne USG mam w piątek żeby zobaczyć jak sytuacja się zmieniła.
    Jak zapytałam się o dodatkowe badania to powiedziała że jak rok temu miałam prolaktynę dobrą, hormony tarczy też i miesiąc temu tarczycę poprawiałam to na razie nie ma co szukać dziury w całym.
    Sama nie wiem czy zrobić tak jak mówi i odpuścić czy szukać innego, bardziej dociekliwego lekarza.

    ewelina27 lubi tę wiadomość

    dqpri09k9d4fedco.png
  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Welina - a badanie męża?
    Bo skoro u Ciebie wszystko ok, to może faktycznie lepiej nie czulać dziury w całym...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 kwietnia 2014, 18:41

    ewelina27 lubi tę wiadomość

  • Gwiazdeczka27 Autorytet
    Postów: 1843 2263

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane a powiedzcie mi, który to Wasz cykl z ovufriendem?

    ewelina27 lubi tę wiadomość

    mhsvp07w3ex0n696.png
  • Gwiazdeczka27 Autorytet
    Postów: 1843 2263

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    podejrzewam, że już o tym rozmawiałyście ale nie uda mi się dokopać do tego tematu :P

    Ewik, Ida lubią tę wiadomość

    mhsvp07w3ex0n696.png
  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój bodajże 5, zaczęlam prowadzić wykres w trakcie trwania wykresu jeszcze w listopadzie, kiedy jeszcze na dobre nie zaczęłiśmy się starać. Zaczęliśmy w cyklu z grudnia, ale generalnie w styczniu ;)

    Gwiazdeczka27, ewelina27 lubią tę wiadomość

  • Ewik Autorytet
    Postów: 2293 1385

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mój 3 :) kiedy zaczęłam prowadzić wykres i przypadkiem trafiłam na ovu :)

    Gwiazdeczka27, ewelina27 lubią tę wiadomość

    mhsv2n0ahsxqjiji.png
  • Vaniliaa Ekspertka
    Postów: 243 265

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój też 3 na ovu :) ale wcześniej prowadziłam wykresy na innym serwisie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 kwietnia 2014, 18:52

    Gwiazdeczka27, ewelina27 lubią tę wiadomość

    Czy te­go chce­my czy nie, zaw­sze na coś czekamy.
    P9zxp2.pngkFL2p2.png
‹‹ 165 166 167 168 169 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ