X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dziewczyny z rocznika '86 starające się o pierwsze dziecko :)
Odpowiedz

Dziewczyny z rocznika '86 starające się o pierwsze dziecko :)

Oceń ten wątek:
  • Jessica Ekspertka
    Postów: 180 56

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    haha i faktycznie produkujecie dziewczyny tyle postów, że się pogubiłam z tymi numerkami stron :)

    ewelina27 lubi tę wiadomość

    "Tylko wytrwali zostaną ukoronowani."
  • Ewik Autorytet
    Postów: 2293 1385

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    elcia86 wrote:
    Dzieki Ewik :-)
    Jutro pojde zrobic ogtt i bede cos wiedziec. W czwartek po swietach do engo. A wlasnie jskie badania dobrze miec zrobione do endo oprocz TSH FT3 i 4?

    kochana te wystarczą jeśli endo uzna,że jeszcze coś trzeba to sam Cię skieruje. ja robiłam na początku te o których wspominasz a na nastpną wizytę mam donieść anty przeciwciała anty TPO i anty TG

    elcia86, ewelina27 lubią tę wiadomość

    mhsv2n0ahsxqjiji.png
  • elcia86 Ekspertka
    Postów: 195 147

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jessica mi gin nie zlecil zadnego posiewu. Ja HSG bede miec pocztakiem maja, bo aktualnie mam 15 dc. Fajnie ze nie jestem sama z tym badankiem :-)

    ewelina27 lubi tę wiadomość

    d579a7030cdace2cd76b2d0369b64a17.png
  • Ewik Autorytet
    Postów: 2293 1385

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze to badanie ma zrobić Vaniliaa :)

    ewelina27 lubi tę wiadomość

    mhsv2n0ahsxqjiji.png
  • elcia86 Ekspertka
    Postów: 195 147

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj to nas więcej :-)

    Ewik a co dają te badania "anty"?? Pytam bo masz większe doświadczenie. Bo może bym zrobiła przed wizytą u endo by mieć komplet badań, tylko nie wiem czy jest sens. Chce aby endo na pierwszej wizycie jak się da powiedziała jak najwięcej i jakieś leki przepisała na zbicie tego THS.

    ewelina27 lubi tę wiadomość

    d579a7030cdace2cd76b2d0369b64a17.png
  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elciu, ja na badaniach się nie znam aż tak, ale właśnie jutro wybieram się na pierwszą turę i do tsh, ft3 i ft4 mam jeszcze anty-TPO, tak mi radziły dziewczyny.

    elcia86, ewelina27 lubią tę wiadomość

  • elcia86 Ekspertka
    Postów: 195 147

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ida wrote:
    Elciu, ja na badaniach się nie znam aż tak, ale właśnie jutro wybieram się na pierwszą turę i do tsh, ft3 i ft4 mam jeszcze anty-TPO, tak mi radziły dziewczyny.
    Iduś dzięki za info może też zrobię to anty-TPO. bo tsh i Ft-ki nie będe robić bo tydzień temu miałam robione.
    I z tym moim TSH też miałaś rację, że niby w normie ale dla starających się to za wysokie :-) Same EKSPERTKI na tym forum :-)
    A jak się czujesz? Czytałam że dzień udany po długim L4 w pracy :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 kwietnia 2014, 20:33

    d579a7030cdace2cd76b2d0369b64a17.png
  • Ewik Autorytet
    Postów: 2293 1385

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elciu - wyniki z anty moga wykryć rożne choroby typu Hashimoto i Gravesa-Basedova ja ich na poczatku nie robiłam bo gin mówiła że nie ma sensu na razie bo wszystko ładnie spadało w szybkim tempie a miałam TSH 4 Z haczykiem.
    w marcu byłam u endo bo czekałam na nfz długo i szkoda mi było wizyty poszłm tak sobie ale potwierdziła dobre prowadzenie przez Ginekolog która ma specjalizacje z endo... i ona mi zleciła tylko te dwa anty zrobić ale mówiła,że to tylko formalność bo przy takim wyniku będzie ok

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 kwietnia 2014, 20:38

    elcia86 lubi tę wiadomość

    mhsv2n0ahsxqjiji.png
  • elcia86 Ekspertka
    Postów: 195 147

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewik wrote:
    Elciu - wyniki z anty moga wykryć rożne choroby typu Hashimoto i Gravesa-Basedova ja ich na poczatku nie robiłam bo gin mówiła że nie ma sensu na razie bo wszystko ładnie spadało w szybkim tempie a miałam TSH 4 Z haczykiem

    Ewik a długo brałaś tabletki na zbicie? Dopytuję tak bo mam schizę i się okropnie denerwuję i przejmuję :-/ okropną mam naturę :-(

    ewelina27 lubi tę wiadomość

    d579a7030cdace2cd76b2d0369b64a17.png
  • Ewik Autorytet
    Postów: 2293 1385

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tabletki biorę aż do odwołania zaczęłam gdzieś pod koniec października ale bardzo ładnie się zmniejsza :) jak zajdę w ciążę to będzie zwiększona dawka to mi już gin powiedział

    ewelina27 lubi tę wiadomość

    mhsv2n0ahsxqjiji.png
  • elcia86 Ekspertka
    Postów: 195 147

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze ale mnie krzyże i lewy jajnik bolą jak na @ :-( wrrr

    Ewik, ważne, że Ci pomogły te tabletki :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 kwietnia 2014, 20:43

    Ewik, ewelina27 lubią tę wiadomość

    d579a7030cdace2cd76b2d0369b64a17.png
  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj, to znaczy dziewczęta, że do TSH, ft3, ft4 i anty-TPO muszę dodać jeszcze anty-TG?

    Dziękuję Elciu - już dobrze wszystko ze mną :)

    elcia86, Ewik, ewelina27 lubią tę wiadomość

  • Ewik Autorytet
    Postów: 2293 1385

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    elcia86 wrote:
    Kurcze ale mnie krzyże i lewy jajnik bolą jak na @ :-( wrrr

    Ewik, ważne, że Ci pomogły te tabletki :-)

    ja dzisiaj jajniki też odczuwam może zołza przyjdzie normalnie :)

    Tobie też pomogą, trzeba na spokojnie do tego podejść i się nie denerwować bo nic nie da :)

    elcia86 lubi tę wiadomość

    mhsv2n0ahsxqjiji.png
  • Ewik Autorytet
    Postów: 2293 1385

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przeciwciała (anty-Tg) są przeciwciałami swoistymi w stosunku do tyreglobuliny (Tg), jednego z trzech antygenów tarczycy, które odgrywają rolę w chorobach autoimmunologicznych tarczycy. Tg jest produkowana przez tarczycę i stanowi główny składnik wydzieliny pęcherzyków tarczycy.

    Iduś jak robisz anty TPO to zrób jeszcze TG gdyby lekarz wymagał bedziesz juz miała

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 kwietnia 2014, 20:51

    elcia86, Ida lubią tę wiadomość

    mhsv2n0ahsxqjiji.png
  • elcia86 Ekspertka
    Postów: 195 147

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iduś nasza kochana Ewik na wiedzę w tej dziedzinie, fajnie że tak nas dokształca :-) na naukę nigdy ponoć nie jest za późno :-)

    Ewik, Ida, ewelina27 lubią tę wiadomość

    d579a7030cdace2cd76b2d0369b64a17.png
  • Ewik Autorytet
    Postów: 2293 1385

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i jeszcze taka ciekawostka :

    Badanie przeciwciał anty-TG we krwi jest przydatne w diagnostyce niektórych schorzeń tarczycy, a także innych chorób układu endokrynnego. Autoimmunologiczne choroby tarczycy charakteryzują się obecnością przeciwciał przeciwtarczycowych, szczególnie antithyroglobulin (ATA) i przeciwciał peroksydazy (mikrosomalnych lub AMA). Kobiety, które poroniły, mają w przybliżeniu dwa razy więcej przeciwciał niż wskazują normy. U około 30% kobiet, które doświadczyły poronienia, wykryto jedno lub oba przeciwciała przeciwtarczycowe. Przeciwciała anty-TG są również związane z brakiem implantacji po zapłodnieniu in vitro oraz transferem zarodków.

    ewelina27 lubi tę wiadomość

    mhsv2n0ahsxqjiji.png
  • elcia86 Ekspertka
    Postów: 195 147

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gwiazdeczka27 wrote:
    no właśnie to jest niesamowite, że można kochać się tylko jeden raz w miesiącu i się wstrzelić idealnie i dochodzi do zapłodnienia, a można kochać się non stop i nic nie wychodzi... Widocznie na tym polega cała magia tworzenia się nowego życia. Szkoda, że nie jest tak, że jak za pierwszym razem się nie uda to np. za 5 na 100% zawsze zajdzie się w ciążę :P ( było by to sprawiedliwe dla wszystkich kobiet , które na prawdę pragną mieć dziecko)
    Ach życie...

    Gwiazdeczka, gdyby tak było nasze życie byłoby zbyt piękne i łatwe :-) ale fajnie by tak było jak piszesz :-)

    Gwiazdeczka27, ewelina27 lubią tę wiadomość

    d579a7030cdace2cd76b2d0369b64a17.png
  • Ewik Autorytet
    Postów: 2293 1385

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    elcia86 wrote:
    Iduś nasza kochana Ewik na wiedzę w tej dziedzinie, fajnie że tak nas dokształca :-) na naukę nigdy ponoć nie jest za późno :-)

    Elciu bo sama miałam schiza niezłego jak się dowiedziałam o problemach z tarczycą i czytałam wszystko co popadnie na ten temat.
    A zaczęło się niepozornie wypadanie włosów, zmęczenie, brak apetytu, stany lękowe kołatanie serca

    elcia86, ewelina27 lubią tę wiadomość

    mhsv2n0ahsxqjiji.png
  • elcia86 Ekspertka
    Postów: 195 147

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewik wrote:
    Elciu bo sama miałam schiza niezłego jak się dowiedziałam o problemach z tarczycą i czytałam wszystko co popadnie na ten temat.
    A zaczęło się niepozornie wypadanie włosów, zmęczenie, brak apetytu, stany lękowe kołatanie serca

    Ewik to mnie nie pocieszyłaś :-( kurcze bo też mam takie objawy,senność,a do tego aż wstyd się przyznać ale nadmierna potliwość (co jest bardzo krępujące).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 kwietnia 2014, 21:00

    ewelina27 lubi tę wiadomość

    d579a7030cdace2cd76b2d0369b64a17.png
  • marti_marti Ekspertka
    Postów: 160 142

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej moje laseczki!
    Miałam taki zaganiany dzień, że teraz dopiero Was nadgoniłam :)
    Mi już się kończy @, jakaś krótka była i skąpa, i co - powoli zabieram się za małża, on tez już się nie może doczekać :)

    Widziałam się dziś z moją koleżanką, która zaciążyła po 1,5 roku starań. Miała oczywiście za wysoką prolaktynę, brak okresu, zbiła jakimiś mega drogimi lekami chyba za 300 zł (8 tabsów na miesiąc), i mówi - wiesz co, ja to nie wiem nawet kiedy ja mam te dni płodne i niepłodne, myślę, że jak mi się nie uda to będziemy adoptować. I się udało :) I prosiła mnie - nie myśl tak o tym, bo Ci się nie uda.

    Dziewczyny, nie nakręcajcie się, przyjdzie na nas czas, a Wy takie niecierpliwe, weźcie no kobity, bo to się udziela, serio :)

    A! I mój cykl na OVU już drugi :) I pierońsko nie chce mi się mierzyć tej temperatury, ale pewnie ginka da mi jakieś leki od któregoś tam dnia cyklu i po owu, to żeby wiedzieć, to ten miesiąc jeszcze mierzę.

    Buziaki :*

    elcia86, Ewik, Ida, ewelina27 lubią tę wiadomość

    We are the champions, my friends
    And we'll keep on fighting...till the end!
‹‹ 167 168 169 170 171 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ