X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dziewczyny z rocznika '86 starające się o pierwsze dziecko :)
Odpowiedz

Dziewczyny z rocznika '86 starające się o pierwsze dziecko :)

Oceń ten wątek:
  • _Ania_ Ekspertka
    Postów: 206 177

    Wysłany: 16 lutego 2014, 00:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Potwierdzam :P Na początku starań też sobie wmawiałam przeróżne objawy. Teraz wydaje mi się to trochę zabawne (oczywiście w odniesieniu do mnie), ale też sądziłam, że tydzień-dwa po rzekomym zapłodnieniu mam już sporo ciążowych objawów ;) Teraz już tak nie mam, ale kto wie - może faktycznie będę czuła, że to "to", gdy w końcu zajdę.

    Ida lubi tę wiadomość

    cfbd69597e38556e0d9dfe823aa26cca.png
  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 16 lutego 2014, 00:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja, choć jestem na początku, to wbrew 'standardom' nie nakręcam się. Staram się myśleć jak najbardziej racjonalnie. Wiadomo, że są dni w których myślę o tym więcej, ale generalnie podchodzę do tego na chłodno, bo wierzę, że taka postawa jest lepsza i bardziej pomocna w zajściu w ciążę. Tak samo uważa mój gin, więc tym bardziej. Od następnego cyklu najprawdopodobniej nie będę już mierzyła tempki.

    Nie wiem i nie zarzekam się, bo może mi się to podejście zmieni z czasem, może im później, tym bardziej będę sfrustrowana i rozgoryczona, ale na razie jeszcze nic na to nie wskazuje.

    Właśnie, a jak u Was z tym nastawieniem? Jesteście bardziej zrezygnowane i smutne czy pozytywnie nastawione i pełne nadziei? I jak to się rozkładało w czasie?

    _Ania_ lubi tę wiadomość

  • _Ania_ Ekspertka
    Postów: 206 177

    Wysłany: 16 lutego 2014, 01:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ido, ja na początku byłam pełna nadziei, potem (po jakichś 6 miesiącach) przyszło rozczarowanie, płakałam, gdy zrobiłam test (chyba przez to, że byliśmy na długich wakacjach, po których sobie sporo obiecywałam), ale jednak nadzieja szybko wróciła. Jeśli potrwa to wszystko bardzo długo, pewnie jeszcze niejednokrotnie dopadnie mnie zwątpienie, ale teraz jestem spokojna i przekonana, że się w końcu uda.

    Ida, ewelina27 lubią tę wiadomość

    cfbd69597e38556e0d9dfe823aa26cca.png
  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 16 lutego 2014, 06:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i świetnie Aniu :) Wiadomo że chwile zwątpienia zawsze będą się zdarzać, ale myślę, że nie ma co rozpaczać w nieskończoność, bo w końcu i tak się uda. To tylko kwestia czasu i naszej cierpliwości.
    A spokój, o którym mówisz, jest chyba najważniejszy. Powodzenia :)

    Ja już po porannym mierzeniu, tempka nie zaczęła spadać jak w poprzednim cyklu w tym dniu, a nawet nieznacznie wzrosła. Jestem świadoma, że to jeszcze nic nie znaczy. Jeszcze kilka dni i wszystko się okaże :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lutego 2014, 06:15

    ewelina27 lubi tę wiadomość

  • Iownka Autorytet
    Postów: 585 363

    Wysłany: 16 lutego 2014, 07:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki, Ida. Oby było tak jak mówisz ;)

    Ida lubi tę wiadomość

    w5wqkrhmcawmir87.png

    relg3e5e4t96ae00.png
  • _Ania_ Ekspertka
    Postów: 206 177

    Wysłany: 16 lutego 2014, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iduś, nie chcę Cię nakręcać, ale trzymam kciuki bardzo mocno :)

    Ida lubi tę wiadomość

    cfbd69597e38556e0d9dfe823aa26cca.png
  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 16 lutego 2014, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _Ania_ wrote:
    Iduś, nie chcę Cię nakręcać, ale trzymam kciuki bardzo mocno :)
    Dzięki Aniu :) Myślałam że mój wykres będzie podobny do poprzedniego, ale jednak tak nie jest. Temperatury są wyższe, nie ma żadnego spadku jak do tej pory. No ale to dopiero 9 dpo, zobaczymy jeszcze ;) Ale cały czas mi gorąco :P
    No ale nie nakręcajmy się:)

  • karmelek Autorytet
    Postów: 1485 1627

    Wysłany: 16 lutego 2014, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czesc dziewczyny! ja niestety chora :/ ale mam nadzieje ze to nie wplynie w zaden sposob na ewentualne zagniezdzenie :-)
    niestety leki tez musialam wziac, ale mysle ze na tym etapie nie jest to jakies ryzyko;)
    jutro ide na monit po owulacji.

    ja wlasnie w tym miesiacu bylam pelna nadziei, wierzylam ze sie. w koncu uda, a teraz to juz sama nie wiem... nie lubie byc chora:/

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2014, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam kochane ja czekam na @ narazie jej nie ma ale pewnie przyjdzie bo temperatura spada wiec w najbliższych dniach się pewnie pojawi ja na początku też byłam pełna optynizmu ze sie szybko uda ale z czasem ten optymizm maleje i tak mija prawie 28 cykli mam tylko nadzieje ze w końcu sie uda choć boje ze to tylko nadzieja a prawda moze byc inna

    Rudasek lubi tę wiadomość

  • Rudasek Autorytet
    Postów: 5605 4556

    Wysłany: 16 lutego 2014, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej hej dzis:)
    co nowego, co ciekawego ???:)

    " Potrafimy kochać i marzyć, dlatego wszyscy jesteśmy zwyciężcami "
    relg3e5e4usdxs8f.png
    f2w3ugpjxbbrbi8m.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2014, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewelina27 wrote:
    Witam kochane ja czekam na @ narazie jej nie ma ale pewnie przyjdzie bo temperatura spada wiec w najbliższych dniach się pewnie pojawi ja na początku też byłam pełna optynizmu ze sie szybko uda ale z czasem ten optymizm maleje i tak mija prawie 28 cykli mam tylko nadzieje ze w końcu sie uda choć boje ze to tylko nadzieja a prawda moze byc inna
    Ewelinka a robiliscie juz jakies badania?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2014, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rudasek wrote:
    hej hej dzis:)
    co nowego, co ciekawego ???:)
    Rudasku , nudno i leniwie dzis przynajmniej u mnie;)

  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 16 lutego 2014, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmelku - czekaj spokojnie na rozwój sytuacji. Jak jest choroba to niestety trzeba wziąć leki, ale tak jak mówisz - nie powinno to wpłynąć jeszcze na nic. Głowa do góry zatem i daj koniecznie znać co u gina jutro! :)

    Ewelinko - właśnie, badałaś się już? Bo nie wiem czy pytałam o to... Wybacz jeśli zapomniałam...

    Rudasku - u mnie nic nowego, tylko to, że tempka jak na razie szczęśliwie trzyma się na tym samym poziomie.

    A my właśnie wróciliśmy z zakupów, obiadu, kawki i ciacha zarazem ;) Teraz zabieramy się za sprzątanie, coby mieszkanie jakoś wyglądało :P A jak u Was Czarnobylki?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2014, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kochane badałam sie mój miły też miał badania nasienia zrobione i wszystko wydaje sie byc ok nie miałam robionego na drożnośc w tym roku narazie nie chce sie prześwietlać ani żadnych kontrastów wpuszczać bo jak byłam we wrześniu i diagnozowano mi miastenie to miałam rezonans magnetyczny głowy z kontrastem i tomografie komputerową klatki piersiowej tez z kontrastem więc w ciągu 9 dni wystarczająco mnie naswietlili i wpuścili tej trucizny

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2014, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zastanawiam sie czy znowu hormony sie nie wciekają bo miałam plamienia dwa razy pod rząd a w tym cyklu wziełam luteinę i brak plamien pamietam ze testosteron miałam troszki podwyższony może tutaj siedzi problem

  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 16 lutego 2014, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najlepiej będzie jak o to wszystko zapytasz się lekarza. Jesteś pod stałą opieką? Bo jeśli występuje u Ciebie taka przypadłość, to lepiej działać we współpracy z ginem i pewnie innymi specjalistami.
    Mówiono Ci, że nie możesz przez jakiś czas robić tego typu badań jak drożność?
    Co do hormonów to ja się zupełnie nie znam, ale jak jest plamienie, to wolałabym skonsultować to z ginem.

    ewelina27 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2014, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ida wrote:
    Najlepiej będzie jak o to wszystko zapytasz się lekarza. Jesteś pod stałą opieką? Bo jeśli występuje u Ciebie taka przypadłość, to lepiej działać we współpracy z ginem i pewnie innymi specjalistami.
    Mówiono Ci, że nie możesz przez jakiś czas robić tego typu badań jak drożność?
    Co do hormonów to ja się zupełnie nie znam, ale jak jest plamienie, to wolałabym skonsultować to z ginem.
    Sama zdecydowałam żeby sie nie prześwietlać bo troszki tego było a ja po tych kontrastach chodziłam pijana i źle sie czułam ,jestem pod stałą opieką neurologa a ginekologa zmieniłam w sierpniu ubiegłego roku i mam nadzieje ze mi pomoże co do plamien to czekam na @ i po niej idę niech mi da skierowanie na badania hormonów bo juz kiedyś tak miałam ze plamiłam ,bywało też i tak ze skończył mi sie okres i po 9 dniach znowu dostawałam @ to wtedy brałam luteine na wyregulowanie

  • Neyla Autorytet
    Postów: 656 1876

    Wysłany: 16 lutego 2014, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dopisuję się do rocznika 86 :) My już od roku staramy się o zdrową ciążę. Czasami się poddaję, płaczę, ale potem ocieram łzy, zaciskam pięści i walczę dalej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lutego 2014, 18:22

    Ida, ewelina27 lubią tę wiadomość

    62b3591443.png
    8p3oyx8df4ipmqn6.png
  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 16 lutego 2014, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelinko - dobry masz plan, tak myślę :) Czekaj więc cierpliwie, a wszystko będzie dobrze :)

    Neyla - witamy serdecznie! Fajnie, że jesteś z nami :)
    Przykro mi z powodu Twoich strat...:( Rok to już dużo, przynajmniej dla mnie. Dlatego będziemy Cię tu wspierać :) I odnoście tego nastawienia to jest tak jak piszesz - najpierw nadzieja, czekanie, a potem rozczarowanie, czasem łzy, ale potem znów przychodzi dzień i walczy się od nowa. I to jest piękne, choć ja nie mogę się równać z takimi przeżyciami, bo jestem na początku.

    Neyla lubi tę wiadomość

  • aniulkab86 Ekspertka
    Postów: 137 55

    Wysłany: 16 lutego 2014, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja jutro mam 3 dc i chcę pójść wykonać badania laboratoryjne i tak sie zastanawiam jakie. Może polecicie co trzeba wykonać w tym dniu oprócz:
    - LH
    - FSH
    - TSH
    - TPO
    - antyTg
    - FT3
    - FT4
    - PROLAKTYNA
    jestem ciekawa czy mogę zrobić progesteron i estradiol jutro, bo gdzieś czytałam że dopiero w 7 dc.

    ewelina27 lubi tę wiadomość

    bfars8fw0g28yjry.png

    b3c1882628645acb65def862c735147f.png
‹‹ 16 17 18 19 20 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ