X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dziewczyny z rocznika '86 starające się o pierwsze dziecko :)
Odpowiedz

Dziewczyny z rocznika '86 starające się o pierwsze dziecko :)

Oceń ten wątek:
  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 16 lutego 2014, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Noo, doświadczone Czarnobylki - pomożecie aniulceb?

    Ja Kochana niestety nic nie wiem na te tematy, bo jeszcze na nic badana nie byłą...

    ewelina27 lubi tę wiadomość

  • aniulkab86 Ekspertka
    Postów: 137 55

    Wysłany: 16 lutego 2014, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pewnie wszystkie laseczki kolacje jedzą ze swoimi lubymi :P poczekam.

    Ida, ewelina27 lubią tę wiadomość

    bfars8fw0g28yjry.png

    b3c1882628645acb65def862c735147f.png
  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 16 lutego 2014, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poczekaj Aniulkob, bo tu wiele doświadczonych mamy w naszym gronie :)

    ewelina27 lubi tę wiadomość

  • szpilka Autorytet
    Postów: 3844 2653

    Wysłany: 16 lutego 2014, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aniulkab86 wrote:
    a ja jutro mam 3 dc i chcę pójść wykonać badania laboratoryjne i tak sie zastanawiam jakie. Może polecicie co trzeba wykonać w tym dniu oprócz:
    - LH
    - FSH
    - TSH
    - TPO
    - antyTg
    - FT3
    - FT4
    - PROLAKTYNA
    jestem ciekawa czy mogę zrobić progesteron i estradiol jutro, bo gdzieś czytałam że dopiero w 7 dc.
    Kochana progesteron w 7 dniu po owulacji co do estradiolu nie wiem bo nigdy nie robiłam

    aniulkab86, ewelina27 lubią tę wiadomość

    17u9i09kee501cvj.png
    relgzbmhgbzxq515.png
    Aniołek listopad 2013
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2014, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aniulkab86 wrote:
    a ja jutro mam 3 dc i chcę pójść wykonać badania laboratoryjne i tak sie zastanawiam jakie. Może polecicie co trzeba wykonać w tym dniu oprócz:
    - LH
    - FSH
    - TSH
    - TPO
    - antyTg
    - FT3
    - FT4
    - PROLAKTYNA
    jestem ciekawa czy mogę zrobić progesteron i estradiol jutro, bo gdzieś czytałam że dopiero w 7 dc.
    witaj
    Prolaktyna-obojętnie kiedy i najlepiej z obciążeniem
    FSH -ok 23 dc
    estriadol-można po owu razem z progesteronem lub na początku w 3dc
    Mi gin zalecił progesteron od 22 dc
    hormony tarczycy(ft3 ft4 tsh) obojętnie w którym dniu
    Mam nadzieje ze choc troszkę pomogłam

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2014, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój luby właśnie rzucił na mnie zaklęcie "nie ma okresu , nie ma okresu "a ja mu ze pewnie będzie za dwa dni a on "nie nie będzie nie będzie " rozbawił mnie tym czary mary

    Ida, _Ania_, aniulkab86, Manieczka86 lubią tę wiadomość

  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 16 lutego 2014, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :D Nie ma to jak pełen poczucia humoru mąż :)
    Kochana, zaznaczona masz tylko jedno <3 ...

    ewelina27 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2014, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ten cykl olałam pełną gębą jesli chodzi o serduszka było jeszcze jedno ale nie pamiętam kiedy musze zniszczyc ten termometr bo chodzi za mną jak pies żeby sprawdzac jaka temp

  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 16 lutego 2014, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hm, czyli może tak być, że nawet nie wiesz czy jest szansa na ciążę w tym cyklu?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2014, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    może tak byc dlatego od następnego nie mierze, nie sprawdzam jaka szyjka ,zero obserwacji i pełny spontan w <3 bo w tym miesiącu jak zobaczyłam sluz płodny to termometr zaczął kusic i zaraz biegałam za lubym zeby troszke <3 normalnie jak suka mająca cieczkę przepraszam za określenie ale takie mysli mi przychodzą do głowy

    Ida, Manieczka86 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2014, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zerknełam teraz na wykres i chyba 2 lutego było u mnie <3 koniec z <3 na zawołanie bo dni płodne pełen spontan

    Ida lubi tę wiadomość

  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 16 lutego 2014, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę, że to najlepsze wyjście. Jak już pisałam, też zamierzam tak zrobić, jeśli teraz się nie uda. U mnie jeszcze za wcześnie na a ż takie kontrolowanie organizmu. Jeśli nie będzie rezultatów kilka miesięcy to wrócę do tego. Ale na początku powinnam postawić na pełen spontan i brak stresów ;)

    ewelina27, _Ania_ lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2014, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jak tak zrobisz to szybko sie uda zobaczysz najważniejsze jest to żeby nie myślec tak o ciąży bo zablokuje i guzik z tego bedzie

    Ida lubi tę wiadomość

  • karmelek Autorytet
    Postów: 1485 1627

    Wysłany: 16 lutego 2014, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja tez jeszcze temperatury nie mierzylam bo poprostu nie mam takiej potrzeby, wiem kiedy mam owulke i to mi wystarczy:-) a po owulce to juz i tak nic przeciez nie zmieni, wiec termometrowi mowie nie!! :-)

    aniulka z tymi badaniami to tez nie pomoge..

    ewelina27, Ida lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2014, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    powiedzcie mi jak samemu wyznacza sie owu bo nie mogę znaleźć

  • karmelek Autorytet
    Postów: 1485 1627

    Wysłany: 16 lutego 2014, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewelina jak wchodzisz w swoj wykres klikasz w dany dzien i wyskakuje Ci ta tabelka i tam gdzie sa obserwacje na dole masz napisane zaawansowane wykrywanie owulacji i klikasz zmien, potem klikasz ok i juz :-)

    ewelina27 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2014, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziękuje za wiadomośc a na termometr sie obrażam i nie mierze koniec

    karmelek, Ida lubią tę wiadomość

  • karmelek Autorytet
    Postów: 1485 1627

    Wysłany: 16 lutego 2014, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i bardzo dobrze! termometr w kat i nie ma co sie stresowac! mam nadzieje ze niedlugo zobaczymy dwie kreski na tescie, ja juz chyba za tydzien zatestuje :-)
    stres jest i tak, ale dla mnie obserwowanie tych wzlotow i spatkow temperatury jest katastrofa :-)

    ewelina27 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2014, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie to samo jeszcze nie usnę a juz mysle o temp jaka bedzie więc teraz czekam na @ po niej idę do gina niech mnie wysyła na badania i koniec obserwacji

  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 16 lutego 2014, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macie rację dziewczyny. Ja na początku myślałam, że to bardzo ważne tak kontrolować swoje ciało, że dobrze jest wszystko wiedzieć. Ale po tych 3 cyklach na ovf, kiedy upewniłam się, że wszystko ze mną ok, że nia mam jakichś problemów, cykle mam regularne, wiem kiedy owulka, to faktycznie, dalsze mierzenie nie jest tak potrzebne. Przed owulką nie ma potrzeby, bo zawsze wiem kiedy są dni płodne i w życiu bym ich nie przegapiła. A po owulce też nie ma po co, bo jak się uda to się uda, a jak nie to nie. Codzienne śledzenie nie ma takiego sensu, a tylko nas nakręca w spiralę myślenia i zastanawiania się czy wszystko w porządku, czy mam wystarczającą dobrą wysokość tempki, jakie mam już objawy i na ile test byłby już wiarygodny.

    Wiem, łatwo się mówi, szczególnie mi, która jak dotąd nie miała żadnych problemów. Ale w dalszym ciągu sądzę, że ovf to świetny portal i cieszę się, że na niego trafiłam. Myślę, że pomaga dziewczynom, które borykają się z nieregularnymi cyklami, pomaga wyznaczyć owulkę, kiedy ma się problemy ze śluzem i z innymi przypadłościami. Chodzi mi tu o prowadzenie samego wykresu, bo forum czy baza wiedzy zawsze są pomocne każdemu.

    ewelina27 lubi tę wiadomość

‹‹ 17 18 19 20 21 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ