X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dziewczyny z rocznika '86 starające się o pierwsze dziecko :)
Odpowiedz

Dziewczyny z rocznika '86 starające się o pierwsze dziecko :)

Oceń ten wątek:
  • asioczek86 Autorytet
    Postów: 998 655

    Wysłany: 20 lutego 2014, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie te niespodziankowe ciąże na szczęście już się urodziły. więc mogę teraz odpocząć od rozmów o dzieciach. fejsa dawno przestałam przeglądać, bo co chwilę ktoś zdjęcia dzieci wkleja. obawiam się, że już niedługo zacznę słyszeć o kolejnych narodzinach- bo przecież dziecko musi mieć rodzeństwo. no i znowu będzie baby bum a ja znowu będę w tym samym miejscu co jestem. jakoś muszę przetrwać..

    Iownka lubi tę wiadomość

    8.03.2015- mama Aniołka (8/9tc)
    28.04.2016 IGA <3 3400g i 57 cm szczęścia :)
    17.12.2018 ADAM <3

    atdci09ken4tz24o.png

    o148zbmhik1ekq2b.png
  • Kor_a Autorytet
    Postów: 914 673

    Wysłany: 20 lutego 2014, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asioczek86 wrote:
    cześć dziewczyny! jako studentka mam więcej wolnego niż zajęć i pewno dlatego cały czas przeglądam ovu;).
    postanowiłam w tym cyklu rzucić wszystko i się nie starać. już się wnerwiam, bo na ulicy czy jak wyjrzę przez okno to widzę kobiety z dziećmi. dodam, że nie widać po tych paniach żeby one się starały- bardziej pewno martwią się o to jak wyżyć do pierwszego. myślę sobie, że one kiepsko się odżywiają, mają inne stresy a jednak zachodzą. no cóż może i mnie się uda z takim podejściem. a wy jakie macie plany na nowe cykle?

    Mam dokładnie to samo - wszędzie widzę Panie w ciąży lub z małymi dziećmi! Ale my też tak będziemy spacerować! Mocno w to wierzę!

    asioczek86 lubi tę wiadomość

    km5s8iik5ptfpdrq.png

    Aniołek 06.07.2017, 8.11.2017
  • Manieczka86 Ekspertka
    Postów: 237 98

    Wysłany: 20 lutego 2014, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ash wrote:
    Dziewczyny, siemienia lnianego nie zalewajcie wrzątkiem. Woda musi mieć ok 80' tak jak na zieloną herbatę.
    Ja kupuję w aptece mielone siemie lniane, zalewam wodą do połowy kubka, dodaję łyżeczkę miodu i uzupełniam mlekiem. PYCHA!

    Miłego dnia :)

    Bardzo ciekawy sposób. Chyba wypróbuję. Ogólnie to mi siemię lniane nie smakuje ale skoro dałam radę pić olej z siemienia lnianego to czemu by nie spróbować Twojego sposobu :)

    Niedoczynność tarczycy - Euthyrox 0,25 1x1
    Hiperprolaktynemia czynnościowa - Bromergon 2,5 mg 1x0,5
  • Manieczka86 Ekspertka
    Postów: 237 98

    Wysłany: 20 lutego 2014, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asioczek86 wrote:
    cześć dziewczyny! jako studentka mam więcej wolnego niż zajęć i pewno dlatego cały czas przeglądam ovu;).
    postanowiłam w tym cyklu rzucić wszystko i się nie starać. już się wnerwiam, bo na ulicy czy jak wyjrzę przez okno to widzę kobiety z dziećmi. dodam, że nie widać po tych paniach żeby one się starały- bardziej pewno martwią się o to jak wyżyć do pierwszego. myślę sobie, że one kiepsko się odżywiają, mają inne stresy a jednak zachodzą. no cóż może i mnie się uda z takim podejściem. a wy jakie macie plany na nowe cykle?

    Ja jeszcze ten cykl ze wspomagaczami dla mnie i dla narzeczonego. jeśli w tym się nie uda to odpuszczam wszystkie te "witaminki", ziółka, żele... Oboje pójdziemy na badania i wtedy do ginekologa-endokrynologa ale to już na spokojnie. Po tym cyklu tylko kwas foliowy i wit. prenatalne :) U mnie naokoło też albo ciężarne albo noworodki albo śluby... ehh... smutno się robi jak się myśli i patrzy jak inni są szczęśliwi a ja tak długo czekam i marzę o moim malutkim szczęściu. Mimo to staram się nie poddawać i cieszę się razem z innymi choć to trudne jak cholera. Czasami nawet na filmie płaczę jak taki malutkie dzieciaczki widzę bo na codzień muszę powstrzymywać łzy i zaciskać zęby żeby nikt nie wiedział co czuję.

    asioczek86 lubi tę wiadomość

    Niedoczynność tarczycy - Euthyrox 0,25 1x1
    Hiperprolaktynemia czynnościowa - Bromergon 2,5 mg 1x0,5
  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 20 lutego 2014, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! Z pracy wróciłam, jutro na 12, więc w sumie mam luz już :)

    Co do mnie - @ jeszcze nie ma, a powinna przyjść dzisiaj, a plamienie wczoraj. Tempka na tym samym poziomie, troszeńkę czasem poczuję macicę, a cycki nadal bardzo bolą. Nie wiem sama co myśleć. Jak do jutra okres nie przyjdzie to robię test. Która wie jak zwie się ten o czułości 10? Bo ja mam te 25...a wolałabym dokładniejszy jak już.

  • Kor_a Autorytet
    Postów: 914 673

    Wysłany: 20 lutego 2014, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ida wrote:
    Hej dziewczyny! Z pracy wróciłam, jutro na 12, więc w sumie mam luz już :)

    Co do mnie - @ jeszcze nie ma, a powinna przyjść dzisiaj, a plamienie wczoraj. Tempka na tym samym poziomie, troszeńkę czasem poczuję macicę, a cycki nadal bardzo bolą. Nie wiem sama co myśleć. Jak do jutra okres nie przyjdzie to robię test. Która wie jak zwie się ten o czułości 10? Bo ja mam te 25...a wolałabym dokładniejszy jak już.


    Trzymam mocno kciuki, ale jak się uda to nie zapomnij nas wspierać założycielko tematu :-)

    km5s8iik5ptfpdrq.png

    Aniołek 06.07.2017, 8.11.2017
  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 20 lutego 2014, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dostałam jakiegoś plamienia, ale nie takiego jak zawsze przed @, więc zrobiłam test. Negatyw - czarno na białym. Przeczuwałam to, tylko gdzie ta małpa? Oj, chyba ten cykl nie zakończy się o czasie. No nic, czekam. Pewnie owo plamienie się rozkręci na okres. Jestem ciekawa tylko kiedy, bo jednak wolałabym mieć mniej więcej równą fazę lutealną.

  • asioczek86 Autorytet
    Postów: 998 655

    Wysłany: 20 lutego 2014, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mnie kiedyś okres 7 dni się spóźnił. od dnia planowanej @ przez te 7 dni bolało jak w okresie, może trochę delikatniej. u mnie już chyba wszystkie stany były tylko nie stan "zaciążenia" ;)
    czytałam dziś o suplemencie femifertil- ktoś używał?

    8.03.2015- mama Aniołka (8/9tc)
    28.04.2016 IGA <3 3400g i 57 cm szczęścia :)
    17.12.2018 ADAM <3

    atdci09ken4tz24o.png

    o148zbmhik1ekq2b.png
  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 20 lutego 2014, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli mi się spóźnia to jakieś 1-2 dni, więc teraz pewnie tak będzie.

    Nie słyszałam o tym suplemencie, co zawiera?

  • karmelek Autorytet
    Postów: 1485 1627

    Wysłany: 20 lutego 2014, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć :)
    Ida kurcze przykro mi :( liczyłam że u Ciebie będzie pozytyw...

    u mnie 7dpo już mie skręca żeby kupić test i sobie strzelić w niedzielę, ale może wytrzymam jeszcze? bo jak jutro nie kupię to dopiero w poniedziałek co za tym idzie dopiero we wtorek zrobię, ale chyba osiwieję z nerwów ;)

  • _Ania_ Ekspertka
    Postów: 206 177

    Wysłany: 20 lutego 2014, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iduś, u Ciebie miał być plusik! Ale ważne, że się nie zniechęcasz. Głowa do góry i do przodu! Walczymy dalej! <3

    cfbd69597e38556e0d9dfe823aa26cca.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2014, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hejo laseczki!!!
    Ida glowa do gory, cycki do przodu i lecimy dalej :) <3

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2014, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karmelek wrote:
    cześć :)
    Ida kurcze przykro mi :( liczyłam że u Ciebie będzie pozytyw...

    u mnie 7dpo już mie skręca żeby kupić test i sobie strzelić w niedzielę, ale może wytrzymam jeszcze? bo jak jutro nie kupię to dopiero w poniedziałek co za tym idzie dopiero we wtorek zrobię, ale chyba osiwieję z nerwów ;)
    Masz jakies objawy karmelku?

  • karmelek Autorytet
    Postów: 1485 1627

    Wysłany: 20 lutego 2014, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania objawów na razie brak, brzuch boli jak na @ ale to już od paru dni :/ co dziwne bo dziś dopiero 7dop. co jeszcze dziwniejsze wcale nie bolą mnie piersi, a zawsze po owu bolały...
    widzę że Ty już nie wytrzymałaś wczoraj ? :) a dziś masz 9dpo?

  • asioczek86 Autorytet
    Postów: 998 655

    Wysłany: 20 lutego 2014, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ida ja wierzę, że będą II kreski- pisz na bieżąco :) femifertil- znalazłam parę wątków na ovu i wychodzi z tego,że to drogi (50zł) suplement diety zawierający zioła, minerały i witaminy. natknęłam się tez na wątek o dziurawcu- ma niby pomagać na zajście w ciążę i niektóry dziewczyny go polecają. w necie ogółem też znalazłam, że dziurawiec ma właściwości poronne i lepiej go nie pić. może to czysty przypadek, że ktoś mógł po dziurawcu zajść? pewno i tak

    8.03.2015- mama Aniołka (8/9tc)
    28.04.2016 IGA <3 3400g i 57 cm szczęścia :)
    17.12.2018 ADAM <3

    atdci09ken4tz24o.png

    o148zbmhik1ekq2b.png
  • karmelek Autorytet
    Postów: 1485 1627

    Wysłany: 20 lutego 2014, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asioczek dziurawiec ponoc pod tym względem pomaga przy produkcji płodnego śluzu, ja próbowałam go pić przez jeden cykl (i tylko do owulacji! ), nie smakował mii odstawiłam. Zostałam tylko przy wiesiołku ;)
    czy faktycznei pomaga czy to był przypadek, nie potrafię stwierdzić...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2014, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karmelek wrote:
    Ania objawów na razie brak, brzuch boli jak na @ ale to już od paru dni :/ co dziwne bo dziś dopiero 7dop. co jeszcze dziwniejsze wcale nie bolą mnie piersi, a zawsze po owu bolały...
    widzę że Ty już nie wytrzymałaś wczoraj ? :) a dziś masz 9dpo?
    a mnie nic kompletnie nie boli czasem kłuje w pachwinach a tak to zero jakich kolwiek objawow, co u mnie jest raczej dziwnym zjawiskiem i to jeszcze przy braniu duphastonu;) hehe a zrobilam bo mnie bardzo wczoraj mdlilo, ale nie nastawiam sie, czekam na dalszy rozwój sytuacji

  • karmelek Autorytet
    Postów: 1485 1627

    Wysłany: 20 lutego 2014, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania to kiedy teraz powtarzasz?? :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2014, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asioczek86 wrote:
    Ida ja wierzę, że będą II kreski- pisz na bieżąco :) femifertil- znalazłam parę wątków na ovu i wychodzi z tego,że to drogi (50zł) suplement diety zawierający zioła, minerały i witaminy. natknęłam się tez na wątek o dziurawcu- ma niby pomagać na zajście w ciążę i niektóry dziewczyny go polecają. w necie ogółem też znalazłam, że dziurawiec ma właściwości poronne i lepiej go nie pić. może to czysty przypadek, że ktoś mógł po dziurawcu zajść? pewno i tak
    Asiu jesli szukasz jakis wspomagaczy kup sobie ziolka ojca sroki nr 3, one reguluja cykl, hormony :)
    a femifertil odradzam, szkoda kasy
    tu masz watek o nim:
    https://ovufriend.pl/forum/starajac-sie-ogolne/femifertil,401.html

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lutego 2014, 17:50

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2014, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karmelek wrote:
    Ania to kiedy teraz powtarzasz?? :)
    a w sumie nie wiem ;)moze poczekam do tego 24.02:) jesli cos sie ukarze dowiece sie o tym pierwsze:)

‹‹ 25 26 27 28 29 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ