X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dziewczyny z rocznika '86 starające się o pierwsze dziecko :)
Odpowiedz

Dziewczyny z rocznika '86 starające się o pierwsze dziecko :)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lutego 2014, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja siemie lnane wsuwałam na sucho ziarenka :)
    a testy z allegro maja czulosc przewaznie 25

    Ida lubi tę wiadomość

  • Majka86 Ekspertka
    Postów: 197 186

    Wysłany: 19 lutego 2014, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    co do testów to nie mam pojęcia, ale jeśli chodzi o siemię lniane to jakiś czas temu trochę o tym czytałam i tak właściwie to co osoba to inny sposób.

    Ja kupiłam siemię w ziarenkach. Wieczorem mieliłam tak ok. 1,5 łyżeczki ziarenek i tak zmielone zalewałam wrzątkiem. Jak przestygło to wypijałam ten olej, a samo siemie wyrzucałam. Drugi mój sposób to zmielone nasiona sparzyć malutką ilością gorącej wody (tak tylko żeby namiękły) i tą papkę która powstała dodawałam do jogurtów. Jak dodawałam niesparzone siemię to miałam zaparcia - a ja ogólnie mam z tym problem więc na mnie lepiej działało jak było sparzone. Doskonale uregulowało mi pracę jelit no i śluz był piękny :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2014, 21:12

    Ida lubi tę wiadomość

    Beta 2.01 - 4120 (19dpo)
    Beta 4.01 - 8317 (21dpo)
  • asioczek86 Autorytet
    Postów: 998 655

    Wysłany: 19 lutego 2014, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wyrzucanie papki z siemienia to marnotrawienie! ja właśnie najbardziej lubiłam ziarenka rozgryzać zębami :) z 2 łyżki do garnka i gotować aż woda będzie kleista, mieszając i uważając żeby nie wykipiało. potem wszystko zjeść, mniam :)

    ewelina27 lubi tę wiadomość

    8.03.2015- mama Aniołka (8/9tc)
    28.04.2016 IGA <3 3400g i 57 cm szczęścia :)
    17.12.2018 ADAM <3

    atdci09ken4tz24o.png

    o148zbmhik1ekq2b.png
  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 19 lutego 2014, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczynki :) Wprawdzie ja łykam Oeparol, który już zawiera olej lniany, ale mój mąż kupił te ziarenka, a że ma problemy z układem trawiennym, to ojej lniany (i jego przetwory) są mu sprzymierzeńcem. No i ogólnie to bardzo zdrowe, na wszystko. Tak więc musimy zakupić mały garnuszek, by gotować nasionka, albo zakupimy mielone ;)

    A testy mam takie cieniutkie, z niebieskim końcem z Allegro. Myślałam, że są czulsze...

  • Ewik Autorytet
    Postów: 2293 1385

    Wysłany: 19 lutego 2014, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mieliłam nasionka młynkiem do kawy i dodawałam do sałatek itp. teraz zakupiłam olej z siemienia lnianego w kapsułkach z kwasami omega

    Ida, ewelina27 lubią tę wiadomość

    mhsv2n0ahsxqjiji.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lutego 2014, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja z kolei zalewam ziarna i wcinam albo dodaje do sosów albo do posypania do ciast

    Miśkaa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lutego 2014, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja nie wytrzymałam i sobie sikłam 7-8 dpo
    cos wyszło,zdjęcia pod wykresem;) oczywiście nie nastawiam sie, bo po co i tak bedzie co ma byc..

  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 20 lutego 2014, 06:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu1986- szczerze mówiąc widzę tam coś, serio! Powtórz koniecznie, najlepiej takim o czułości 10. :) Powodzenia, daj znać koniecznie!!!

  • Kor_a Autorytet
    Postów: 914 673

    Wysłany: 20 lutego 2014, 07:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ida wrote:
    Mam 2 pytania:

    1 - testy z allegro jakiej są czułości (bo takie mam)?
    2 - jak spożywa się nasiona z siemienia lnianego?

    ja kupuję siemie lnianę mielone wsypuję łyżeczkę do kubka, dodaję troszkę soku z malin i zalewam wrzątkiem do 3/4 wysokości. Po dokładnym rozmieszaniu i wystudzeniu powstaje taka galaretka, którą piję. Ja zazwyczaj zalewam siemię rano, a wypijam przed obiadem po powrocie z pracy.

    km5s8iik5ptfpdrq.png

    Aniołek 06.07.2017, 8.11.2017
  • Kor_a Autorytet
    Postów: 914 673

    Wysłany: 20 lutego 2014, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dzisiaj wzrost temp z 36,2 na 36,4. Nie wiem na ile miarodajny, bo zawsze mierze o 6.00, ale o 4.45 zbudził mnie pełny pęcherz i po odwiedzinach w WC bardziej drzemałam niż spałam do 6.00. Zobaczymy jutro. Nie porzucam nadzieji:-)

    km5s8iik5ptfpdrq.png

    Aniołek 06.07.2017, 8.11.2017
  • ash Autorytet
    Postów: 1326 1092

    Wysłany: 20 lutego 2014, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, siemienia lnianego nie zalewajcie wrzątkiem. Woda musi mieć ok 80' tak jak na zieloną herbatę.
    Ja kupuję w aptece mielone siemie lniane, zalewam wodą do połowy kubka, dodaję łyżeczkę miodu i uzupełniam mlekiem. PYCHA!

    Miłego dnia :)

    ug3715nmrb0zdbvc.png

  • _Ania_ Ekspertka
    Postów: 206 177

    Wysłany: 20 lutego 2014, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć!

    Postanowiłam poszukać sobie dodatkowego zajęcia i dzisiaj w samo południe mam rozmowę w sprawie pracy. Niby nic, ale tak dawno nie byłam na takiej rozmowie, że dopadł mnie stres... Będziecie trzymać kciuki???

    ash, asioczek86, Manieczka86, ewelina27, magdalenka_ka lubią tę wiadomość

    cfbd69597e38556e0d9dfe823aa26cca.png
  • szpilka Autorytet
    Postów: 3844 2653

    Wysłany: 20 lutego 2014, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    co do siemienia to ja zalanego wrzątkiem gluta nie zjem, ale mielone pomarańczowe z rossmana z jogurtem się zje, słyszałam, że trzeba uważać ze świeżo zmielonym bo olej który powstaje w warunkach domowych szybko sie psuje i może zaszkodzić, więc jeśli mielicie w domu to jedzcie na bieżąco

    17u9i09kee501cvj.png
    relgzbmhgbzxq515.png
    Aniołek listopad 2013
  • Kor_a Autorytet
    Postów: 914 673

    Wysłany: 20 lutego 2014, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _Ania_ wrote:
    Cześć!

    Postanowiłam poszukać sobie dodatkowego zajęcia i dzisiaj w samo południe mam rozmowę w sprawie pracy. Niby nic, ale tak dawno nie byłam na takiej rozmowie, że dopadł mnie stres... Będziecie trzymać kciuki???

    Ja już trzymam!

    km5s8iik5ptfpdrq.png

    Aniołek 06.07.2017, 8.11.2017
  • ash Autorytet
    Postów: 1326 1092

    Wysłany: 20 lutego 2014, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _Ania_ wrote:
    Cześć!

    Postanowiłam poszukać sobie dodatkowego zajęcia i dzisiaj w samo południe mam rozmowę w sprawie pracy. Niby nic, ale tak dawno nie byłam na takiej rozmowie, że dopadł mnie stres... Będziecie trzymać kciuki???

    POWODZENIA! Trzymam kciuki!

    ug3715nmrb0zdbvc.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2014, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny, powracam w trochę lepszym nastroju! w końcu przyszła @ i od tego cyklu bede na stymulacji clo+pregnyl. w końcu nowy cykl, już wariowałam. i jak clo zadziała w końcu będzie owulka bo od listopada nie było ;/ dziękuje za wsparcie w tych cięzkich dniach! zwłaszcza dla Idy :)

    Manieczka86, ewelina27 lubią tę wiadomość

  • ash Autorytet
    Postów: 1326 1092

    Wysłany: 20 lutego 2014, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśkaa trzymaj się dzielnie :)
    Ja mam wizytę dopiero 4 marca, więc na CLO będzie za późno bo to połowa cyklu będzie, a coś gin wspominał ostatnio o tym. Zobaczymy czy owulka się sama z siebie pojawi w tym cyklu.

    ug3715nmrb0zdbvc.png

  • asioczek86 Autorytet
    Postów: 998 655

    Wysłany: 20 lutego 2014, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć dziewczyny! jako studentka mam więcej wolnego niż zajęć i pewno dlatego cały czas przeglądam ovu;).
    postanowiłam w tym cyklu rzucić wszystko i się nie starać. już się wnerwiam, bo na ulicy czy jak wyjrzę przez okno to widzę kobiety z dziećmi. dodam, że nie widać po tych paniach żeby one się starały- bardziej pewno martwią się o to jak wyżyć do pierwszego. myślę sobie, że one kiepsko się odżywiają, mają inne stresy a jednak zachodzą. no cóż może i mnie się uda z takim podejściem. a wy jakie macie plany na nowe cykle?

    Manieczka86, Ida, ewelina27 lubią tę wiadomość

    8.03.2015- mama Aniołka (8/9tc)
    28.04.2016 IGA <3 3400g i 57 cm szczęścia :)
    17.12.2018 ADAM <3

    atdci09ken4tz24o.png

    o148zbmhik1ekq2b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2014, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja 5 marca mam monitoring i pregnyl, i bardzo się cieszę że mąż wpadnie na dwa dni do mnie żeby nie przegapić owulacji! ostatnio jego wyjazdy wypadają w najważenijsze dni... eh ale już w tym miesiącu nie odpuszczę :)
    ASH dobrze, że lekarz wspomniał o stymulacji. po co sie meczyc bez owu. mój po drugim niepewnym cyklu stwierdził, że nie ma co celować w ciemni i wyczekiwać. a staramy się dopiero od tego roku. większość mówi, ze szybko zareagował, że może warto naturalnie spróbować. ale po co tracić czas!

    ash lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2014, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asioczek86 wrote:
    cześć dziewczyny! jako studentka mam więcej wolnego niż zajęć i pewno dlatego cały czas przeglądam ovu;).
    postanowiłam w tym cyklu rzucić wszystko i się nie starać. już się wnerwiam, bo na ulicy czy jak wyjrzę przez okno to widzę kobiety z dziećmi. dodam, że nie widać po tych paniach żeby one się starały- bardziej pewno martwią się o to jak wyżyć do pierwszego. myślę sobie, że one kiepsko się odżywiają, mają inne stresy a jednak zachodzą. no cóż może i mnie się uda z takim podejściem. a wy jakie macie plany na nowe cykle?

    ja od początku roku dowiedziałam się o 8 ciążach w rodzinie i znajomych, co mi tam obcy ludzie jak tu mam pod odstatkiem wrażeń :P mam nadzieje, że zanim wszystkie urodza ja już ujrzę dwie kreseczki oby! bo się załamię chyba. dwie kolezanki z pracy w ciąży, od listopada mam ciągle temat ciuszków, wózków, mebelków matko kochana ;p

‹‹ 24 25 26 27 28 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ