X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dziewczyny z rocznika '86 starające się o pierwsze dziecko :)
Odpowiedz

Dziewczyny z rocznika '86 starające się o pierwsze dziecko :)

Oceń ten wątek:
  • Ewik Autorytet
    Postów: 2293 1385

    Wysłany: 17 marca 2014, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ida ze wzgledu na pomieszane antybiotyki jeden nie ucelowany niby na wirusowke ktory tylko wzmocnil angine a teraz mam najsilniejszy duomox 3 razy dziennie mam go brac do przyszlego wtorku i zglosic sie na kontrole. Wtedy zobaczy lekarz co i jak i mam zrobic badania EKG, mocz i jakies oznaczenia z morfologii czy nie ma powiklan. No ale dla pewnosci musze porozmawiac z ginekologiem.

    mhsv2n0ahsxqjiji.png
  • Vaniliaa Ekspertka
    Postów: 243 265

    Wysłany: 17 marca 2014, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry :)
    Witam się po malej nie obecności :P i niestety w kolejnym cyklu.

    Czy te­go chce­my czy nie, zaw­sze na coś czekamy.
    P9zxp2.pngkFL2p2.png
  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 17 marca 2014, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewik, swego czasu też miałam dwie serie antybiotyków, w tym Duomox. Jako że od dawna interesuję się składami leków i ich działaniem wiem że Duomox to jeden z najłagodniejszych antybiotyków, króry jest podawany także kobietom w ciąży. Nie jest on bardzo inwazyjny, tak więc sądzę że nie ma potrzeby przerywać starań. Ale oczyeiście najlepiej skonsultować się z lekarzem :)

  • Ewik Autorytet
    Postów: 2293 1385

    Wysłany: 17 marca 2014, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Vaniliaa co slychac? A tak wlaśnie ostatnio myślałam czemu sie nie pokazujesz.

    Idus to już sama nie wiem czemu lekarz tak mi powiedzial moze dlatego, ze nie byl pewny czy jeszcze cos przy okazji tej anginy nie wyjdzie bo moga byc powiklania jak to nazwal.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 marca 2014, 12:50

    mhsv2n0ahsxqjiji.png
  • Vaniliaa Ekspertka
    Postów: 243 265

    Wysłany: 17 marca 2014, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewik a dobił mnie ostatni cykl, nabrałam przekonana że już :P a tu choroba zamieszała w nim .
    Wzięliśmy z mężem z dnia na dzień urlop i postanowilismy się wyrwać na trochę z tego co nas otacza.
    Od jutra chyba zacznę znów mierzyć :)
    a dziś wyniki męża odnośnie nasienia, juz siedzę jak na szpilkach w pracy.

    Ewik lubi tę wiadomość

    Czy te­go chce­my czy nie, zaw­sze na coś czekamy.
    P9zxp2.pngkFL2p2.png
  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 17 marca 2014, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrze jednak że dość wnikliwie chce Cię zbadać. Myślę że te wyniku dużo powiedzą.
    Ewik wrote:
    Cześć Vaniliaa co slychac? A tak wlaśnie ostatnio myślałam czemu sie nie pokazujesz.

    Idus to już sama nie wiem czemu lekarz tak mi powiedzial moze dlatego, ze nie byl pewny czy jeszcze cos przy okazji tej anginy nie wyjdzie bo moga byc powiklania jak to nazwal.

    Ewik lubi tę wiadomość

  • _Ania_ Ekspertka
    Postów: 206 177

    Wysłany: 17 marca 2014, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam tylko minutkę, więc rzucę na szybko temat: jakie badania warto zrobić na początku cyklu i w którym dniu? Ja dotychczas badałam tylko prolaktynę, a spotkałam się z różnymi opiniami, dlatego pytam. Dzisiaj mój 1 dzień cyklu, chciałabym za kilka dni udać się na jakieś badania, bo za 2 tygodnie idę do ginekologa, więc od razu bym mu je pokazała.

    Dajcie znać, a ja sobie wieczorem poczytam :)

    cfbd69597e38556e0d9dfe823aa26cca.png
  • Ewik Autorytet
    Postów: 2293 1385

    Wysłany: 17 marca 2014, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vaniliaa to dobrze, ze wyjechaliście czasami warto odpoczać od tego wszystkiego :) trzymam kciuki za wyniki Męża, nas też to czeka za około miesiąc będziemy robić ale już mam w głowie namotane tym bardziej, że mamy powody ku zadreczaniu się no ale... Odpędzam je od siebie.

    Ida i za to mimo wszystko jestem mu wdzieczna bo moj rodzinny mnie olal i nawet nic nie stwierdzil dopiero ten w szpitalu jak juz bylo tragicznie. I juz jestem z nim umowiona juz do swojego nie pojde bo mi powie, ze wszystko ok.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 marca 2014, 13:09

    mhsv2n0ahsxqjiji.png
  • Vaniliaa Ekspertka
    Postów: 243 265

    Wysłany: 17 marca 2014, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewik ojj bardzo :) i pogoda nam się trafiła wiec całe dnie spędzaliśmy na zewnątrz.
    Co do wyników to tez mam strach bo to już drugie badanie pierwsze 3 miesiące temu wyszło słabo :( zresztą nie tylko nasienia ale i poziomu testosteronu.
    Mąż Przyjmował teraz leki hormonalne, testosteron podskoczył o 70% i jest juz w normie. Mam nadzieje że i z nasieniem będzie podobna sytuacja.

    Ewik lubi tę wiadomość

    Czy te­go chce­my czy nie, zaw­sze na coś czekamy.
    P9zxp2.pngkFL2p2.png
  • Ewik Autorytet
    Postów: 2293 1385

    Wysłany: 17 marca 2014, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu ja mialam zlecone :

    TSH, FT3,FT4, Glukoze, ogolna morfologie plus z rozmazem, FSH i LH, prolaktyne plus obciazenie
    Wysztkie wyniki robilam miedzy 2 a 5 dniem cyklu

    mhsv2n0ahsxqjiji.png
  • Ewik Autorytet
    Postów: 2293 1385

    Wysłany: 17 marca 2014, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vaniliaa to tym bardziej trzymam kciuki :) a lekarz co powiedzial na temat wynikow? Myśle,że jak testosteron sie unormowal to powinny sie polepszyc. Ja szukam placowki lab. U nas w regionie co dobrze wykona badanie plus morfologie nasienia

    mhsv2n0ahsxqjiji.png
  • marti_marti Ekspertka
    Postów: 160 142

    Wysłany: 17 marca 2014, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, postanowiłam dołączyć do Waszego wątku, ja również rocznik '86.
    Co do badań przed zaciążeniem - dziś jest mój pierwszy dzień cyklu i 7 dni po owulacji zamierzam zrobić sobie progesteron, prolaktynę i tsh (będzie to ok 7 kwietnia). Już od czwartku miałam plamienia, bolące piersi, myślałam, że to już to, ale niestety - @ przyszła dziś :( Wyczytałam, że warto zrobić progesteron, gdyż jest on odpowiedzialny za podtrzymanie ciąży.
    W lipcu 2013 robiłam sobie jeszcze serię badań dla kobiet planujących, tu link wraz z wykazem badań:
    http://www.pakiety.diag.pl/dla_kobiet_planujacych_ciaze,32.html

    Staramy się od styczna, jak na razie, nie wyszło. Dodam, że mamy z mężem bardzo stresującą pracę (własna firma), wszystko jest na naszej głowie, i jeśli się teraz nie uda, mamy nadzieje na wakacje.

    Pozdrawiam i życzę nam powodzenia :)

    Eklerka lubi tę wiadomość

    We are the champions, my friends
    And we'll keep on fighting...till the end!
  • Vaniliaa Ekspertka
    Postów: 243 265

    Wysłany: 17 marca 2014, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewik wrote:
    Vaniliaa to tym bardziej trzymam kciuki :) a lekarz co powiedzial na temat wynikow?

    Nasienie jest bardzo dobrej jakości tu chodzi o ilość która jest mała (oligospermia ciezka) w sumie stwierdził że przyczyn może być tak wiele że nie ustali dlaczego taki wynik, że może to być tylko po prostu zły dzień w którym robił te badania, ale potem wyszedł ten testosteron reszta badań męża w porządku więc i ja mam wielka nadzieje że to się poprawi. Po zatym do zapłodnienia wystarczy jeden plemniczek prawda :)

    Ewik lubi tę wiadomość

    Czy te­go chce­my czy nie, zaw­sze na coś czekamy.
    P9zxp2.pngkFL2p2.png
  • Ewik Autorytet
    Postów: 2293 1385

    Wysłany: 17 marca 2014, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiec istnieje duze prawdopodobienstwo,że przyczyna jest wlaśnie testosteron. Mysle, ze juz teraz bedzie dobrze skoro wszystkie parametry nasienia w normie i jest dobre.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 marca 2014, 13:35

    Vaniliaa lubi tę wiadomość

    mhsv2n0ahsxqjiji.png
  • Vaniliaa Ekspertka
    Postów: 243 265

    Wysłany: 17 marca 2014, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewik jak nic tylko działać :D może ten jeden plemniczek znajdzie w tym miesiącu drogę...
    już czekam na koniec pracy ;) może kupie wino, może będzie co świętować dziś

    Ewik lubi tę wiadomość

    Czy te­go chce­my czy nie, zaw­sze na coś czekamy.
    P9zxp2.pngkFL2p2.png
  • Kor_a Autorytet
    Postów: 914 673

    Wysłany: 17 marca 2014, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oj ja tez już odliczam do końca. Za tydzień mam 28-urodziny i włączył mi się jakiś dół z tego powodu. W ciążę nie zachodzę, kręgosłup siada... pocieszam się jedzeniem, co niestety nie jest najlepszym pomysłem. Przez ten kręgosłup po całych dniach zalegam na kanapie.... pewnie przez kilka dni nie będę się odzywać, bo jakoś muszę przez to przebrnąć...

    Ewik lubi tę wiadomość

    km5s8iik5ptfpdrq.png

    Aniołek 06.07.2017, 8.11.2017
  • vincaminor Autorytet
    Postów: 1048 1046

    Wysłany: 17 marca 2014, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi lekarz zlecił na 4 dc taki zestaw - z tym, że to był panel hormonalny robiony w szpitalu i w związku z tym zapakowali mnie na dwa dni na oddział:
    -FSH
    -LH
    -estradiol
    -prolaktyna
    -SHBG
    -androstendion
    -testosteron
    -DHEA-SO4
    -FAI (100 testosteron/SHGB)
    -TSH
    -17-OHP

    Do tego insulina i glukoza.
    _Ania_ wrote:
    Mam tylko minutkę, więc rzucę na szybko temat: jakie badania warto zrobić na początku cyklu i w którym dniu? Ja dotychczas badałam tylko prolaktynę, a spotkałam się z różnymi opiniami, dlatego pytam. Dzisiaj mój 1 dzień cyklu, chciałabym za kilka dni udać się na jakieś badania, bo za 2 tygodnie idę do ginekologa, więc od razu bym mu je pokazała.

    Dajcie znać, a ja sobie wieczorem poczytam :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 marca 2014, 15:03

    grudzień 2013 - śpij mój Aniołku... :*
    h84fi09kllurhqo8.png
  • Ewik Autorytet
    Postów: 2293 1385

    Wysłany: 17 marca 2014, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kor_a wrote:
    oj ja tez już odliczam do końca. Za tydzień mam 28-urodziny i włączył mi się jakiś dół z tego powodu. W ciążę nie zachodzę, kręgosłup siada... pocieszam się jedzeniem, co niestety nie jest najlepszym pomysłem. Przez ten kręgosłup po całych dniach zalegam na kanapie.... pewnie przez kilka dni nie będę się odzywać, bo jakoś muszę przez to przebrnąć...

    Ja tez jakos przed swoimi mam doła wiec łacze się z Toba w bólu, jakos tak od tamtego roku coraz bardziej zwracam uwage na wiek. No ale przecież my damy radę mimo wszystko.

    Ida lubi tę wiadomość

    mhsv2n0ahsxqjiji.png
  • Ewik Autorytet
    Postów: 2293 1385

    Wysłany: 17 marca 2014, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vaniliaa wrote:
    Ewik jak nic tylko działać :D może ten jeden plemniczek znajdzie w tym miesiącu drogę...
    już czekam na koniec pracy ;) może kupie wino, może będzie co świętować dziś

    A wiec do dzieła kochana :) myśle,ze będą lepsze wyniki.

    No i oficjalnie rozpoczynam od dzisiaj nowy cykl sie zaczelo na calego. Coz zycie...

    mhsv2n0ahsxqjiji.png
  • szpilka Autorytet
    Postów: 3844 2653

    Wysłany: 17 marca 2014, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vincaminor wrote:
    Mi lekarz zlecił na 4 dc taki zestaw - z tym, że to był panel hormonalny robiony w szpitalu i w związku z tym zapakowali mnie na dwa dni na oddział:
    -FSH
    -LH
    -estradiol
    -prolaktyna
    -SHBG
    -androstendion
    -testosteron
    -DHEA-SO4
    -FAI (100 testosteron/SHGB)
    -TSH
    -17-OHP

    Do tego insulina i glukoza.
    większość z tych badań miałam i są w normie lub niewiele ponad, choć robione były w różnych cyklach,najstarsze chyba wrześniowo sierpniowe, 10 kwietnia mam wizytę u endokrynologa a wcześniej u mojego gina i zobaczymy co najpierw poradzi on na te moje cykle i jak z tym endo, może on będzie chciał poczekać na opinię, zobaczymy
    z jednej strony spieszy nam się, ale z drugiej nie ma co działać zbyt pochopnie, bo w hormonach można tak sobie namieszać, że szkoda gadać, jak się zrobi to wszystko nieumiejętnie

    17u9i09kee501cvj.png
    relgzbmhgbzxq515.png
    Aniołek listopad 2013
‹‹ 70 71 72 73 74 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ