X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dziewczyny z rocznika '86 starające się o pierwsze dziecko :)
Odpowiedz

Dziewczyny z rocznika '86 starające się o pierwsze dziecko :)

Oceń ten wątek:
  • szpilka Autorytet
    Postów: 3844 2653

    Wysłany: 17 marca 2014, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a poza tym to witajcie Kochane na początku nowego tygodnia

    Ida lubi tę wiadomość

    17u9i09kee501cvj.png
    relgzbmhgbzxq515.png
    Aniołek listopad 2013
  • Ewik Autorytet
    Postów: 2293 1385

    Wysłany: 17 marca 2014, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj szpilka :) ja jutro mam wizyte u endokrynologa nie powinnam sie ruszac jeszcze z domu ale autkiem podjade bo szkoda mi terminu bo chwilke czekalam a jestem ciekawa opini i co powie.

    mhsv2n0ahsxqjiji.png
  • szpilka Autorytet
    Postów: 3844 2653

    Wysłany: 17 marca 2014, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewik wrote:
    Witaj szpilka :) ja jutro mam wizyte u endokrynologa nie powinnam sie ruszac jeszcze z domu ale autkiem podjade bo szkoda mi terminu bo chwilke czekalam a jestem ciekawa opini i co powie.

    jedz, ja w listopadzie rejestrowałam się prywatnie i miałam mieć wizytę w lutym, ale gin stwierdził, że lepiej iść z powtórzonymi badaniami, bo jednorazowo niewiele mówi i musiałam zmienić termin, no i najbliższy dopiero w kwietniu był, no ale już mniej niż miesiąc

    17u9i09kee501cvj.png
    relgzbmhgbzxq515.png
    Aniołek listopad 2013
  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 17 marca 2014, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niby 8 dpo, ale ja już wiem, że się nie udało.
    Nie mam żadnych objawów, nic mnie nie boli. Czuję jedynie troszkę piersi, tak w środku, przy dotykaniu. Zawsze tak mam w tym dniu cyklu. Potem to czucie nieźle się rozkręca i tak już do @...
    Tak więc ten rok raczej nie nasz...

  • Eklerka Autorytet
    Postów: 1330 1252

    Wysłany: 17 marca 2014, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Łapiecie doła? Przyłączam się do Was :(
    Tak w ogóle to dziś doszłam do wniosku, że tu nie pasuję. Czuję się zbędna na Ovu... Czy poza mną ktoś tu jeszcze zagląda tylko w celach obserwacyjnych? :(
    Chciałabym już zacząć starania, ale wszystko jest nie tak jak być powinno :( Chcieliśmy wyznaczyć datę ślubu na ten rok, ale nie mam pracy a koszta przerosły nasze oczekiwania więc zdecydowaliśmy się na marzec... Ksiądz nam odmówił bo to przecież Wielki Post... Pozostał nam do wyboru kwiecień, maj albo czerwiec, koniecznie chciałam z literką R, więc naczekam się jak głupia, a Mój K. nie da się za nic w świecie namówić na wcześniejsze starania "bo jakby to wyglądało gdybyś przed ołtarzem z brzuchem stała?" :/ :( Wczoraj zsunęła nam się prezerwatywa i już po cichu czekałam aż powie, że jeśli jakimś cudem zajdę w ciążę to się ucieszy, ale zamiast tego usłyszałam: "mam nadzieję, że masz teraz dni niepłodne", aż mnie zmroziło ;):(
    W dodatku miałam idealnie wyregulowane cykle, jak w zegarku... Od 1.5 roku idealnie co 28-29 dni, a tu jak na złość @ spóźnia się nie wiedzieć czemu... Piersi nie pobolewają jak zawsze więc przez najbliższe dni nawet nie mam na co czekać bo i tak @ się nie pojawi... Wszystko idzie nie tak jak trzeba :/
    Przeglądam kolejne wątki i wszystkie w kółko o badaniach, klinikach, serduszkowaniu...
    Ech, do dupy to wszystko :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 marca 2014, 18:53

    5fjzaeq.png
    6d4a1fa03ada290f9163e68d0b61b673.png
  • Eklerka Autorytet
    Postów: 1330 1252

    Wysłany: 17 marca 2014, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewik wrote:
    Ja tez jakos przed swoimi mam doła wiec łacze się z Toba w bólu, jakos tak od tamtego roku coraz bardziej zwracam uwage na wiek. No ale przecież my damy radę mimo wszystko.

    Mam to samo, z każdymi kolejnymi urodzinami czuję się jak stary babsztyl, który wisi nad grobem ;)
    Ewik wrote:
    No i oficjalnie rozpoczynam od dzisiaj nowy cykl sie zaczelo na calego. Coz zycie...

    Buu :( A po cichu liczyłam, że Ci się uda :( Trzeba walczyć dalej :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 marca 2014, 18:49

    5fjzaeq.png
    6d4a1fa03ada290f9163e68d0b61b673.png
  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 17 marca 2014, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczęta popołudniowo :)
    Vanilaa, Eklerka - dawno nie zaglądałyście :)

    Eklerko - Ovf to portal dla kobiet, które planują zajść w ciążę. Tak już został skonstruowany. Jeśli chcesz skupić się tylko na obserwacjach to to rób. Nie zwracaj uwagi na te wszystkie objawy. Chyba że Ci to przeszkadza.

    Więc kiedy ślub?

    szpilka, Eklerka lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 marca 2014, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam kochane żuczki ja jestem po pierwszym dniu pracy na poczatku dnia był stres ale później było juz w miarę nie mierzyłam dzisiaj rano tem bo nocka była zarwana z powodu bółu głowy i zarzyciu proszków przeciwbólowych no i czekam na @ jak przyjdzie

    Ewik lubi tę wiadomość

  • Eklerka Autorytet
    Postów: 1330 1252

    Wysłany: 17 marca 2014, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ida wrote:
    Witajcie dziewczęta popołudniowo :)
    Vanilaa, Eklerka - dawno nie zaglądałyście :)

    Eklerko - Ovf to portal dla kobiet, które planują zajść w ciążę. Tak już został skonstruowany. Jeśli chcesz skupić się tylko na obserwacjach to to rób. Nie zwracaj uwagi na te wszystkie objawy. Chyba że Ci to przeszkadza.

    Więc kiedy ślub?
    Ślub 20 czerwca przyszłego roku :) DOPIERO ;( ;)
    Obserwacje i tak zamierzam prowadzić :) Strasznie mnie ciekawi co w Eklerce piszczy ;)
    Cóż, póki co będę Wam kibicować :) Może za rok będę tu ostatnim niedobitkiem ;)

    5fjzaeq.png
    6d4a1fa03ada290f9163e68d0b61b673.png
  • Vaniliaa Ekspertka
    Postów: 243 265

    Wysłany: 17 marca 2014, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyniki wzrosły :D ponad normę
    http://forum.we-dwoje.pl/images/smiles/509.gif
    Morfologia za to nie specjalna główki za małe w większości
    muszę poczytać o tym :P choc pewnie większość to głupoty w internecie.
    Mąż ma wizytę dopiero w kwietniu to może coś określi lekarz.
    Narazie ciesze sie tą niesmowitą ilościa :D na zdjęciu normalnie impreza plemniczków

    Ida, Eklerka lubią tę wiadomość

    Czy te­go chce­my czy nie, zaw­sze na coś czekamy.
    P9zxp2.pngkFL2p2.png
  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 17 marca 2014, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eklerko, czyli na ten rok nie było już terminów, czy nie dalibyście rady finansowo? Bo chyba nie do końca zrozumiałam.
    Też przyznam, że nie do końca rozumiem zachowanie Twojego przyszłego męża, o którym pisałaś. Według mnie, mimo iż pewnie ma zaplanowane swoje życie i inną wizję, to nie powinien mówić w ten sposób do Ciebie. Przecież planujecie być razem, będziecie małżeństwem już tak niedługo.
    Rozmawiałaś z nim na ten temat? Jak on to widzi?

  • Vaniliaa Ekspertka
    Postów: 243 265

    Wysłany: 17 marca 2014, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eklerka czas do ślubu to minie ci zobaczysz jak strzała , a po ślubie to juz w ogóle szaleje i nawet nie wiem kiedy tak mija.
    Po za tym nie ma co się wiekiem dręczyć :) kobiety starzeją się do 18 roku życia a potem co roku tylko 18 nastka :D tak zawsze mam na torcie

    Czy te­go chce­my czy nie, zaw­sze na coś czekamy.
    P9zxp2.pngkFL2p2.png
  • Eklerka Autorytet
    Postów: 1330 1252

    Wysłany: 17 marca 2014, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ida wrote:
    Eklerko, czyli na ten rok nie było już terminów, czy nie dalibyście rady finansowo? Bo chyba nie do końca zrozumiałam.
    Też przyznam, że nie do końca rozumiem zachowanie Twojego przyszłego męża, o którym pisałaś. Według mnie, mimo iż pewnie ma zaplanowane swoje życie i inną wizję, to nie powinien mówić w ten sposób do Ciebie. Przecież planujecie być razem, będziecie małżeństwem już tak niedługo.
    Rozmawiałaś z nim na ten temat? Jak on to widzi?
    Chce dziecko, jak najbardziej, nawet dwójkę :D Już mamy nawet imiona ustalone :) Ale jak on to ujął... w jego rodzinie nikt nie zaciążył przed ślubem a on nie ma zamiaru być pierwszym który tego dokonał bo to nie jest powód do dumy i powinniśmy robić wszystko by do tego nie dopuścić :) Ślub musieliśmy przełożyć na przyszły rok właśnie z powodów finansowych :( W grudniu straciłam pracę, do dnia dzisiejszego wciąż szukam czegoś sensownego, ale nawet nie oddzwaniają w sprawie rozmowy kwalifikacyjnej więc czarno to widzę a gości będziemy mieć sporo :(
    Cóż, chciałabym żeby wszystko było inaczej... Plany były takie, że będę miała pracę, ślub weźmiemy we wrześniu tego roku i w okolicach czerwca tego roku zaczynalibyśmy starania, ale jak na złość nigdzie nie chcą mnie przyjąć :( Mam szansę na znalezienie pracy w mieście, w którym będziemy razem wkrótce mieszkać, ale teraz dojazdy by były nieopłacalne bo to prawie 70km w jedną stronę, a remont mieszkania się przeciąga bo ekipa się ociąga :/ Wszystko do dupy jednym słowem :(

    5fjzaeq.png
    6d4a1fa03ada290f9163e68d0b61b673.png
  • Eklerka Autorytet
    Postów: 1330 1252

    Wysłany: 17 marca 2014, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vaniliaa wrote:
    Eklerka czas do ślubu to minie ci zobaczysz jak strzała , a po ślubie to juz w ogóle szaleje i nawet nie wiem kiedy tak mija.
    Po za tym nie ma co się wiekiem dręczyć :) kobiety starzeją się do 18 roku życia a potem co roku tylko 18 nastka :D tak zawsze mam na torcie
    Ja mimo wszystko już teraz czuję się stara ;) Wszystkie znajome, sąsiadki i osoby nawet z dalszej rodziny mają już męża, własne mieszkanko i co najważniejsze - dzieci ;) Co chwilę dowiaduję się, że kolejna znajoma zachodzi w ciążę... Czasem zastanawiam się czy ja nie mam gdzieś zaszczepionego jakiegoś radaru ciążowego i wózkowego :D Wszędzie widzę ciężarne, gdzie się nie obejrzę to matka pcha jakiś wózek albo spaceruje z jakimś szkrabem :/ A ja? Czuję się tak jakby ta wizja macierzyństwa była dla mnie cholernie odległa :(
    Zresztą z natury jestem straaaasznie niecierpliwa ;)
    Vaniliaa wrote:
    Wyniki wzrosły :D ponad normę
    http://forum.we-dwoje.pl/images/smiles/509.gif
    Narazie ciesze sie tą niesmowitą ilościa :D na zdjęciu normalnie impreza plemniczków

    Oby tak dalej!!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 marca 2014, 19:25

    5fjzaeq.png
    6d4a1fa03ada290f9163e68d0b61b673.png
  • Mirunia Znajoma
    Postów: 17 9

    Wysłany: 17 marca 2014, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eklerka nie jesteś sama, tez termin ślubu przesunelismy o rok, nic musisz być cierpliwa, choć wiem, że to nie łatwe.

    Ja tu trafiłam, za koleżankami, bo zlikwidowali nam prawie idealny enpr. Ovu cóż dla planulących jest dobry, choć mnie nie zadowala. NPR to dla nas metodą jak na razie odkładania, więc jak ktoś ma problemy z wykresami, to złużę pomocą :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 marca 2014, 19:31

    Eklerka, ewelina27 lubią tę wiadomość

    <3 cykl starań
  • Eklerka Autorytet
    Postów: 1330 1252

    Wysłany: 17 marca 2014, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mirunia wrote:
    Eklerka nie jesteś sama, tez termin ślubu przesunelismy o rok, nic musisz być cierpliwa, choć wiem, że to nie łatwe.

    Ja tu trafiłam, za koleżankami, bo zlikwidowali nam prawie idealny enpr. Ovu cóż dla planulących jest dobry, choć mnie nie zadowala. NPR to dla nas metodą jak na razie odkładania, więc jak ktoś ma problemy z wykresami, to złużę pomocą :)
    Miło wiedzieć, że nie jestem sama :)
    W sumie jeśli mam być szczera to trafiłam tu właśnie dlatego, że zaczęłam interesować się tematyką NPR (nie chciałam faszerować się hormonami bez potrzeby), a na wielu forach internetowych dziewczyny polecały właśnie Ovu :)
    Z początku miałam zamiar jedynie zapisywać temperaturę i objawy, tak by nie musieć bawić się w papierowe wykresy i mieć jakąś pamiątkę z każdego cyklu, ale jak zaczęłam przeglądać kolejne wątki na forum, zaczęłam się sobie przyglądać zdecydowanie intensywniej do tego stopnia, że rozważam wykonanie szczegółowych badań...
    Nie siedząc w tym temacie żyłam w błędnym przekonaniu, że wystarczy seks bez zabezpieczenia i jest szczęśliwe (bądź nie jeżeli to wpadka ;)) zakończenie, a tu klops i niekiedy lata starań :(

    5fjzaeq.png
    6d4a1fa03ada290f9163e68d0b61b673.png
  • Ewik Autorytet
    Postów: 2293 1385

    Wysłany: 17 marca 2014, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vaniliaa a nie mówiłam, że będą wyniki lepsze... Super bardzo się ciesze.

    Iduś może mimo wszystko nie będzie tak źle. Co by nie było i tak trzymamy kciuki i przytulamy.

    Ewelinko za Ciebie też trzymałam kciuki za udany pierwszy dobry dzień.

    Eklerko witaj po przerwie:) tak jak dziewczynki piszą czas do ślubu szybko zleci. Nie zadręczaj się tym co powiedzial Twoj przyszly Maż może postaraj się z nim porozmawiać?

    Ida, Vaniliaa lubią tę wiadomość

    mhsv2n0ahsxqjiji.png
  • Eklerka Autorytet
    Postów: 1330 1252

    Wysłany: 17 marca 2014, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewik wrote:
    Eklerko witaj po przerwie:) tak jak dziewczynki piszą czas do ślubu szybko zleci. Nie zadręczaj się tym co powiedzial Twoj przyszly Maż może postaraj się z nim porozmawiać?
    Rozmawiamy, intensywnie, codziennie :) Ale nie będę sobie sama mydlić oczu... Ciąża, nawet bardzo wyczekiwana, przy braku pracy to nie jest łatwy orzech do zgryzienia :(
    Dobra, nie zaśmiecam już wątku. Dość z użalaniem się nad sobą, trzeba się ogarnąć :P
    Swoją drogą, produkujecie posty w takim tempie, że jak tu dziś zajrzałam to dostałam oczopląsu i musiałam poświęcić dobre kilka minut żeby wszystko nadrobić :D
    Do boju dziewuchy ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 marca 2014, 19:46

    5fjzaeq.png
    6d4a1fa03ada290f9163e68d0b61b673.png
  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 17 marca 2014, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eklerko, po to jest to forum, by rozmawiać :) Pisz jeśli tylko chcesz :) Nie mówimy tylko i wyłącznie o sprawach starań :)

    Co do tego, że wizja ciąży i braku pracy to faktycznie trudny temat. I popieram Cię tutaj. Bo lepiej jest móc wcześniej zapewnić dziecku jakieś warunki. Dlatego dobrze, że o tym myślisz i jesteś odpowiedzialna :)

    Ale aż zmarszczyłam czoło czytając co Twój przyszły mąż powiedział na temat ciąży przed ślubem... Aż brak mi komentarza... To aż coś tak złego w jego mniemaniu? Powód do wstydu? Dziecko?
    Serio tak powiedział?

    Ewik lubi tę wiadomość

  • Ewik Autorytet
    Postów: 2293 1385

    Wysłany: 17 marca 2014, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Musi być dobrze. Nie ma innej opcji :) teraz jest taki dziwny martwy okres wiec moze blizej lata sie uda gdzies zaczepic.

    A tak z innej beczki tak mnie brzuch rozbolal na calego, ze musialam ketonal wziasc. Jak ja nie lubie takiego okresu buuu.... Jak nie boli to mnie zalewa dobitnie...

    mhsv2n0ahsxqjiji.png
‹‹ 71 72 73 74 75 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ