X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dziewczyny z rocznika '86 starające się o pierwsze dziecko :)
Odpowiedz

Dziewczyny z rocznika '86 starające się o pierwsze dziecko :)

Oceń ten wątek:
  • Sis Autorytet
    Postów: 647 374

    Wysłany: 16 marca 2014, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szpilka a takie długie cykle masz od zawsze? czy jest jakaś przyczyna..? 50 dni to straaaasznie długo :(

    3i49j48a2gjt7hjd.png
    29+1, 44 cm, 1430 g
  • szpilka Autorytet
    Postów: 3844 2653

    Wysłany: 16 marca 2014, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sis wrote:
    Szpilka a takie długie cykle masz od zawsze? czy jest jakaś przyczyna..? 50 dni to straaaasznie długo :(
    od zawsze mam nieregularne, uspokoiło sie to w trakcie branie tabletek anty z wiadomych względów, ale po znów wróciło, ginka dawała mi luteinę co czasem pomagało a czasem nie i jakoś średnio to monitorowała, ale wiem to dopiero teraz przez lata jeden raz mnie skierowała na badanie progesteronu w 20 dc i oczywiście było za mało (teraz wiem,że mam późne owulacje i jeśli robię progesteron 7 dpo to jest w normie i to wysoko)jesienią postanowiłam zmienić gina i od poronienia w listopadzie mam nowego, to był pierwszy cykl starań pp a te wcześniejsze od listopada nie były tragiczne tzn 37 i 42 dni (ten drugi to po poronieniu)

    17u9i09kee501cvj.png
    relgzbmhgbzxq515.png
    Aniołek listopad 2013
  • Ewik Autorytet
    Postów: 2293 1385

    Wysłany: 16 marca 2014, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki miłego popołudnia:) ja dalej mam leciutkie plamienie więc choroba może wszystko pokręcić w tym cyklu. Plus taki,że czuje się lepiej gorączka spadła do 38. Antybiotyk zaczyna działać co mnie bardzo cieszy.

    mhsv2n0ahsxqjiji.png
  • Iownka Autorytet
    Postów: 585 363

    Wysłany: 16 marca 2014, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ida wrote:
    Iownka - fajnie, że zaglądnęłaś <3 Czasem też zastanawiam się nad tym, by i forum troszkę odpuścić. Zobaczymy.
    Życzę Ci powodzenia u tego lekarza. Oby okazała się owocna :)
    A na czym polega badanie jamy macicy? Czy zwykłe usg nie daje rady?


    Na USG nie widać zrostów macicy bądź jajowodach, a te powstają często przy łyżeczkowaniu. Ja od czasu łyżeczkowania mam o dwa dni krótszy okres- to też o nich świadczy.
    Można to zbadać chyba za pomocą HSG, a usunąć histeroskopowo.
    Modlę się, żebym dostała jakimś cudem to skierowanie na kasę chorych.

    Dwa razy w życiu zaszłam w ciążę od złotego strzała. Dopiero po tym łyżeczkowaniu się coś zablokowało.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 marca 2014, 13:29

    w5wqkrhmcawmir87.png

    relg3e5e4t96ae00.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 marca 2014, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mirunia wrote:
    Mogę się dołączyć? :) chociaż my zaczniemy działać od czerwca, jeszcze 3 cykle. Na razie będę Wam kibicować :)

    pewnie, zapraszamy :) ja też tu byłam zanim podjęliśmy próby o dzidziusia, a wszystko po to aby poznać swoj organizm. i wyszło mi to na dobre, bo okazało się,że nie mam owulacji :( lekarz zalecił stymulacje!

    szpilka ja też tak miałam.... masz owulacje?? miałaś monitoring??? u mnie okazały się cykle bez owulacji, za niski progesteron i lekarz dał mi clo + pregnyl i jak widać po moim wykresie w pierwszym cyklu super owulka!

  • Gwiazdeczka27 Autorytet
    Postów: 1843 2263

    Wysłany: 16 marca 2014, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja już nie mogę doczekać się owulacji u siebie :) jeszcze tydzień i będziemy szaleć pod kołderką hihi :P
    W tym cyklu postanowiłam, że jedynie będę "wsłuchiwała" się w swoje ciało i zrobię test owulacyjny bo mam jeden. Jak by nie wyszło to zacznę mierzyć temperaturę...

    mhsvp07w3ex0n696.png
  • Mirunia Znajoma
    Postów: 17 9

    Wysłany: 16 marca 2014, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja prowadzę obserwacje od ponad 2 lat, Ogólnie jestem obeznana w temacie. Nie planuje odstawiać termometru, bo przynajmniej będę wiedziała na czym stoję, a cykle mam od 25-31 dni, za dużo by testy kosztowały :p Czerwiec to taka granica, bo byśmy się nigdy na dziecko nie zdecydowali. Różnie może być, nie na stawiam się, że od razu nam się uda.

    <3 cykl starań
  • ulaa8 Znajoma
    Postów: 28 34

    Wysłany: 16 marca 2014, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny! Też jestem z '86, dokładnie z kwietnia. My z K. staramy się już 9 cykli, ten 9-ty uważam go już za zakończony (dzisiaj plamienie, wczoraj negatywny test ciążowy). Mam niedoczynność tarczycy, biorę Euthyrox 25 od miesiąca. 27 marca idę na wizytę do swojego ginekologa (robi specjalizację z endokrynologii). Badanie nasienia jest ok, monitoringu nie miałam (jeszcze).. To mój pierwszy cykl z Ovufriend, mierzę temperaturę, badam szyjkę i śluz.. Mam nadwagę i chcę schudnąć, zapisałam się do dietetyczki na wizytę, i będę działać. Ale póki co chcę narazie odpuścić ze staraniami. Mój K. jest pozytywnie nastawiony, twierdzi, że nie powinniśmy się zabezpieczać tylko normalnie bez stresu współżyć, a ja skoro chcę to mam się zająć dietą i ćwiczeniami i się nie przejmować.. Ja jestem bardzo wrażliwa i każdy cykl kończący się miesiączką zaczynał się płaczem.. W tym 9-tym cyklu stwierdziłam, że na luzie, płakać nie będę, ale jak zobaczyłam jedną kreskę na teście to i tak się poryczałam. No ale się rozpisałam. Miłego popołudnia :-)

    Iownka, Ida lubią tę wiadomość

    dqprpiqvrgjwgx24.png
  • Ewik Autorytet
    Postów: 2293 1385

    Wysłany: 16 marca 2014, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Ula :) super,ze dołączyłaś do nas. W grupie siła. Wiem,że to trudne ale może faktycznie powinnaś odpuścić przynajmniej się starać. Ja też mam doczynienia z tarczycą, a powiedz jak u Ciebie sytuacja z nią co mowi lekarz?

    mhsv2n0ahsxqjiji.png
  • Iownka Autorytet
    Postów: 585 363

    Wysłany: 16 marca 2014, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ulaa8, jakbym o sobie czytała :) Też mam nadwagę, też niedoczynność, podobną ilość czasu się staramy- wszystko podobnie.
    Witaj ;)

    w5wqkrhmcawmir87.png

    relg3e5e4t96ae00.png
  • Sis Autorytet
    Postów: 647 374

    Wysłany: 16 marca 2014, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mirunia wrote:
    Ja prowadzę obserwacje od ponad 2 lat, Ogólnie jestem obeznana w temacie. Nie planuje odstawiać termometru, bo przynajmniej będę wiedziała na czym stoję, a cykle mam od 25-31 dni, za dużo by testy kosztowały :p Czerwiec to taka granica, bo byśmy się nigdy na dziecko nie zdecydowali. Różnie może być, nie na stawiam się, że od razu nam się uda.

    ja kupiłam testy owulacyjne na allegro i stwierdziłam że jeśli nie będą działać to zakupie te apteczne.
    Testy z allegro są tanie i działają bo już sprawdziłam więc nie wiem czy jest sens kupować w aptece 5 sztuk za 25 zł kiedy na allegro za tą cenę masz 25 testów :)

    3i49j48a2gjt7hjd.png
    29+1, 44 cm, 1430 g
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 marca 2014, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    <3 <3 milego wieczoru czarnobylki:*

    Ida lubi tę wiadomość

  • Mirunia Znajoma
    Postów: 17 9

    Wysłany: 16 marca 2014, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sis mu chodziło o testy ciążowe, testów owulacyjnych nie planuje kupować, śluz i temperatura mi wystarczy, dzięki za info

    Ja też powinna ćwiczyć, przytyłam trochę, a o stanie kręgosłupa nie e wspominając :/ motywacja jest, tylko czasu mało :(

    <3 cykl starań
  • szpilka Autorytet
    Postów: 3844 2653

    Wysłany: 16 marca 2014, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    szpilka ja też tak miałam.... masz owulacje?? miałaś monitoring??? u mnie okazały się cykle bez owulacji, za niski progesteron i lekarz dał mi clo + pregnyl i jak widać po moim wykresie w pierwszym cyklu super owulka![/QUOTE]

    monitoringu nie miałam, po tempce mogę przypuszczać, że od czerwca kiedy się obserwuję tylko jeden cykl był bezowulacyjny, ale tak naprawdę pewności nie ma nigdy, wstępnie umówiliśmy się z moim nowym ginem, że jak do czerwca nie zaciążę to wtedy spróbujemy z clo a na razie naturalnie, bo w cyklu październikowo-listopadowym zaszłam, tylko nie wiem czy przy tym ostatnim 50 dniowym cyklu nie będziemy robić zmian w planach,

    17u9i09kee501cvj.png
    relgzbmhgbzxq515.png
    Aniołek listopad 2013
  • ulaa8 Znajoma
    Postów: 28 34

    Wysłany: 16 marca 2014, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewik tarczycę mam malutką ale za wysokie TSH antyTPO i antyTG mam w normie także póki co leki a nic konkretnego mi nie powiedział.. Problem z tarczycą mam od zawsze i to tak się dzieje. Kiedyś brałam leki ale jak się polepszyło to nie musiałam aż do teraz. Jakieś 7 lat temu zdiagnozowano u mnie PCOs, ale z tego pozostało jedynie nadmierne owłosienie np. twarzy. Wcześniej były torbiele na jajnikach ale około 1,5 miesiące temu endometrium i jajniki są super jak powiedział doktór Zet :-)

    Ewik lubi tę wiadomość

    dqprpiqvrgjwgx24.png
  • vincaminor Autorytet
    Postów: 1048 1046

    Wysłany: 16 marca 2014, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ajj Ty masz tak jak ja miałam :/
    Może warto byłoby zrobić panel hormonalny jeszcze przed clo??
    szpilka wrote:
    od zawsze mam nieregularne, uspokoiło sie to w trakcie branie tabletek anty z wiadomych względów, ale po znów wróciło, ginka dawała mi luteinę co czasem pomagało a czasem nie i jakoś średnio to monitorowała, ale wiem to dopiero teraz przez lata jeden raz mnie skierowała na badanie progesteronu w 20 dc i oczywiście było za mało (teraz wiem,że mam późne owulacje i jeśli robię progesteron 7 dpo to jest w normie i to wysoko)jesienią postanowiłam zmienić gina i od poronienia w listopadzie mam nowego, to był pierwszy cykl starań pp a te wcześniejsze od listopada nie były tragiczne tzn 37 i 42 dni (ten drugi to po poronieniu)

    szpilka lubi tę wiadomość

    grudzień 2013 - śpij mój Aniołku... :*
    h84fi09kllurhqo8.png
  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 16 marca 2014, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczęta :) Wróciliśmy z wizyt u rodziców.
    Nadal śluz mleczny. Dziś 7 dpo (albo 6 bądź 8).
    Czekam...

    I oczywiście witam nowe staraczki z 86 roku! Już dopisuję Was do listy :)
    Mam nadzieję, że będzie się Wam u nas podobało i szybko zobaczycie II :)

    Ewik, Gwiazdeczka27 lubią tę wiadomość

  • Ewik Autorytet
    Postów: 2293 1385

    Wysłany: 16 marca 2014, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ulaa8 wrote:
    Ewik tarczycę mam malutką ale za wysokie TSH antyTPO i antyTG mam w normie także póki co leki a nic konkretnego mi nie powiedział.. Problem z tarczycą mam od zawsze i to tak się dzieje. Kiedyś brałam leki ale jak się polepszyło to nie musiałam aż do teraz. Jakieś 7 lat temu zdiagnozowano u mnie PCOs, ale z tego pozostało jedynie nadmierne owłosienie np. twarzy. Wcześniej były torbiele na jajnikach ale około 1,5 miesiące temu endometrium i jajniki są super jak powiedział doktór Zet :-)

    Mam podobnie z tarczyca niby lekarze twierdza,ze ladnie spada ale nikt gwarancji nie daje,ze nie ma to wplywu. U mnie jeszcze pod wplywem najmniejszego stresu skacze do gory. A badalas moze prolaktyne? Ja mam zawsze zlecana z TSH,FT3,FT4

    mhsv2n0ahsxqjiji.png
  • _Ania_ Ekspertka
    Postów: 206 177

    Wysłany: 16 marca 2014, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczynki!

    Wróciłam właśnie z mojej pracy, styrana jestem jak nie wiem. Powinnam jeszcze choć trochę napisać, bo jestem daleko w lesie, ale za nic nie dam rady. Spadam pod prysznic i spać, może uda mi się wstać wcześnie rano...

    Pozdrawiam Was, Dziewczynki, witam oczywiście nowe forumowiczki i mówię Wam dobranoc! :*

    Miśkaa, Gwiazdeczka27, Ida lubią tę wiadomość

    cfbd69597e38556e0d9dfe823aa26cca.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 marca 2014, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ulaa8 wrote:
    Cześć Dziewczyny! Też jestem z '86, dokładnie z kwietnia. My z K. staramy się już 9 cykli, ten 9-ty uważam go już za zakończony (dzisiaj plamienie, wczoraj negatywny test ciążowy). Mam niedoczynność tarczycy, biorę Euthyrox 25 od miesiąca. 27 marca idę na wizytę do swojego ginekologa (robi specjalizację z endokrynologii). Badanie nasienia jest ok, monitoringu nie miałam (jeszcze).. To mój pierwszy cykl z Ovufriend, mierzę temperaturę, badam szyjkę i śluz.. Mam nadwagę i chcę schudnąć, zapisałam się do dietetyczki na wizytę, i będę działać. Ale póki co chcę narazie odpuścić ze staraniami. Mój K. jest pozytywnie nastawiony, twierdzi, że nie powinniśmy się zabezpieczać tylko normalnie bez stresu współżyć, a ja skoro chcę to mam się zająć dietą i ćwiczeniami i się nie przejmować.. Ja jestem bardzo wrażliwa i każdy cykl kończący się miesiączką zaczynał się płaczem.. W tym 9-tym cyklu stwierdziłam, że na luzie, płakać nie będę, ale jak zobaczyłam jedną kreskę na teście to i tak się poryczałam. No ale się rozpisałam. Miłego popołudnia :-)


    witaj! też mam chorą tarczycę i niestety często w parze idzie z tym brak owulacji... skoro nie miałaś monitoringu to może warto to zrobić? badałaś hormony w kierunku pco?

‹‹ 68 69 70 71 72 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ