X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dziewczyny z rocznika '86 starające się o pierwsze dziecko :)
Odpowiedz

Dziewczyny z rocznika '86 starające się o pierwsze dziecko :)

Oceń ten wątek:
  • Ewik Autorytet
    Postów: 2293 1385

    Wysłany: 15 marca 2014, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sie relaksuje z angina w lozeczku. Porazka bylam u lekarza bo coraz gorzej. Pojawie sie jak mi przejdzie.

    mhsv2n0ahsxqjiji.png
  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 15 marca 2014, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewik wrote:
    Ja sie relaksuje z angina w lozeczku. Porazka bylam u lekarza bo coraz gorzej. Pojawie sie jak mi przejdzie.
    Oj, współczuję Kochana... Zdrowiej szybko. Mam nadzieję, że wizyta u lekarza była owocna i że teraz szybciutko się wyleczysz.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2014, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobry wieczór dziewczyny :* piszę tak późno bo miałam dzień bardzo zajęty - najpierw studia, później urodziny siostrzenicy. i wiecie co tli się we mnie mały płomyczek nadziei ... szwagierka mi dzisiaj powiedziała, że coś czuje że wkrótce zostanie ciocią :) a nikt nie wie o naszych staraniach. także może się uda niebawem :)

    Ida, Ewik lubią tę wiadomość

  • _Ania_ Ekspertka
    Postów: 206 177

    Wysłany: 15 marca 2014, 23:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć!

    Ja się melduję tylko po to, żeby powiedzieć Wam dobranoc ;) Maraton potrwa do czwartku, jestem wykończona, ale zadowolona.

    Ida, Ewik lubią tę wiadomość

    cfbd69597e38556e0d9dfe823aa26cca.png
  • Mirunia Znajoma
    Postów: 17 9

    Wysłany: 15 marca 2014, 23:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mogę się dołączyć? :) chociaż my zaczniemy działać od czerwca, jeszcze 3 cykle. Na razie będę Wam kibicować :)

    Ida, Ewik lubią tę wiadomość

    <3 cykl starań
  • Sis Autorytet
    Postów: 647 374

    Wysłany: 15 marca 2014, 23:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobry wieczór :P
    Mi wczoraj test owulacyjny pokazał + ale niestety nie miałam męża pod ręką..
    Dziś wieczorem chyba była owulacja bo czułam silny ból jajników i dopiero po około 2 godzinach zabraliśmy się do działania ;)
    Myślicie że przytulanko już po owulacji daje szanse? naczytałam się głupot że dużo większa nadzieja jest jak się to robi przed owulacją..

    3i49j48a2gjt7hjd.png
    29+1, 44 cm, 1430 g
  • Sis Autorytet
    Postów: 647 374

    Wysłany: 15 marca 2014, 23:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mirunia wrote:
    Mogę się dołączyć? :) chociaż my zaczniemy działać od czerwca, jeszcze 3 cykle. Na razie będę Wam kibicować :)
    Witaj :) powodzenia w staraniach :))

    3i49j48a2gjt7hjd.png
    29+1, 44 cm, 1430 g
  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 15 marca 2014, 23:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiu - oby słowa szwagierki okazały się prawdziwe :) Często tak jest, tak zauważyłam ;)

    Aniu - cieszę się, że wpadłaś mimo to :) Nie zamęczaj się tak Kochana. Ale najważniejsze, że zadowolona jesteś :)

    Mirunia - witam Cię serdecznie :) Pewnie, że możesz, dołączaj śmiało! Przez te 3 miesiące będzie sobie nas podczytywać, na pewno wiele się dowiesz, no i poznasz fajne dziewczyny :) Dopisuję Cię do listy :)
    Powiedz, czemu czekasz na starania?

    U nas znajomi poszli po 22. Mieliśmy gdzieś wyjść, ale koniec końców zostaliśmy u nas :) Było miło, zrelaksowaliśmy się. A teraz czas do łóżeczka.
    Dziś o dziwo, wstałam już po 8 i byłam wyspana, co jest dziwne u mnie - wielkiego śpiocha :P Może i jutro tak będzie? Fajnie jest mieś tak długi dzień ;)

    Dobranoc :)

  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 15 marca 2014, 23:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sis wrote:
    Dobry wieczór :P
    Mi wczoraj test owulacyjny pokazał + ale niestety nie miałam męża pod ręką..
    Dziś wieczorem chyba była owulacja bo czułam silny ból jajników i dopiero po około 2 godzinach zabraliśmy się do działania ;)
    Myślicie że przytulanko już po owulacji daje szanse? naczytałam się głupot że dużo większa nadzieja jest jak się to robi przed owulacją..
    Kochana, to że czułaś jajnik nie znaczy, że właśnie wtedy była owulacja. Ból może również świadczyć o rośnięciu pęcherzyka, a pęknąć może później, czego możesz nie czuć. Tak więc jak najbardziej dobrze, że serduszkowaliście z mężem.

    Niby najlepiej jak się kocha w dzień owulacji, ale nigdy tak naprawdę nie wiadomo kiedy ona następuje, więc dobrze jest robić to przed nią, kiedy mamy odpowiedni śluz, by plemniki przeżyły do czasu bezpiecznie, kiedy jajeczko będzie odpowiednie.

    Nie martw się więc, może ten jeden strzał będzie owocny :)
    Czy to pierwszy pozytywny test w tym cyklu? Jeśli tak to znaczy, że owulacja może nastąpić nawet do 3 dni po nim. Może, ale wcale nie musi. Mierzysz temperaturę? Prowadzisz wykres? Bo nie masz udpostępinonego. Owulację potwierdza też (ale nie w 100%) skok temperatury.

  • Sis Autorytet
    Postów: 647 374

    Wysłany: 15 marca 2014, 23:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    3 pierwsze testy które zrobiłam miały bladziuchną drugą kreskę, wczorajsza była już ciemna i gruba. Dziś zrobiłam test na szybko ale wcześniej dużo piłam i kreska była znowu jasna.. wiem że po pojawieniu się ciemnej krechy owulacja powinna wystąpić nawet do 3 dni.. Dziś poczułam te jajniki więc myślałąm że to właśnie owulacja. Starałam się już tak długo że już nie mam siły..ale to jest dopiero 1 cykl w którym mam szanse na powodzenie bo wcześniej były przeszkody zdrowotne. Bardzo mi zależy żeby nie przegapić "odpowiedniego" momentu i stąd te rozmyślenia :) Niestety temperatury nie mierzę, jeśli się w tym cyklu nie uda zajść w ciąże to będę mierzyć od następnego.

    3i49j48a2gjt7hjd.png
    29+1, 44 cm, 1430 g
  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 16 marca 2014, 00:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli dobrze rozumiem, że tak naprawdę pozytywnego testu nie było? Kreska testowa musi być taka sama jak kontrolna albo ciemniejsza. W przeciwnym wypadku test jest negatywny.
    Może Twoje jajniki dopiero się do niej przygotowują?
    Ile się staracie?

  • Sis Autorytet
    Postów: 647 374

    Wysłany: 16 marca 2014, 00:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wczorajszy test owulacyjny był pozytywny, kreska ciemna i gruba, dziś zrobiłam z przyzwyczajenia ale była już dużo bledsza..czyli jeśli wczorajszy wynik był prawidłowy to możliwe że dziś mogła nastąpić owulacja. Trochę zagmatwanie dziś tłumaczę o co mi chodzi :)

    3i49j48a2gjt7hjd.png
    29+1, 44 cm, 1430 g
  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 16 marca 2014, 00:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozumiem. W takim razie owulka może nastąpić do 3 dni po pozytywnym teście, tak więc jeszcze możecie działać. A jaki masz śluz? On też dużo podpowiada.
    No i ile się już staracie?

  • Sis Autorytet
    Postów: 647 374

    Wysłany: 16 marca 2014, 00:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staramy się już rok ale wcześniej miałam torbiel na jajniku no i jakoś nie wychodziło. Teraz jestem po usunięciu i mam nadzieję, że wreszcie się uda.
    Jeśli chodzi o śluz to jest przezroczysty i rozciągliwy czyli niby ok.
    Dziękuję za wsparcie bo jak poczytałam sobie różne "mądre" strony to często z nich wynikało że seks powinno się uprawiać w dniu pozytywnego testu owu czyli w moim wypadku wczoraj a później to już małą szansa bo jeśli owulacja nastąpi szybko po pozytywnym teście to im później po owulacji tym szansa mniejsza.

    Ida lubi tę wiadomość

    3i49j48a2gjt7hjd.png
    29+1, 44 cm, 1430 g
  • Iownka Autorytet
    Postów: 585 363

    Wysłany: 16 marca 2014, 06:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć :)
    Ostatnio trochę odpuściłam forum, muszę odpocząć psychicznie. To znaczy tylko czytam i kibicuję, czasem tam coś skrobnę. Zajęłam się kurnikiem i literakami :)
    2 kwietnia mam wizytę u innego, zaufanego ginekologa, żeby zweryfikował moje leczenie. Będę też prosić o skierowanie na badanie jamy macicy.
    To na tyle, wracam na kurnik.pl :)

    Ida lubi tę wiadomość

    w5wqkrhmcawmir87.png

    relg3e5e4t96ae00.png
  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 16 marca 2014, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sis - czyli wydaje się, że u Was dni płodne. Wiesz, z owulacją różnie może być, bo tak naprawdę nigdy nie wiadomo kiedy następuje na 100%. Tylko monitoring u lekarza ją potwierdza. Jakiś tam wyznacznik daje też temperatura. Jeśli jesteś ciekawa, to spróbuj mierzyć od następnego cyklu. Dowiesz się więcej o swoim organizmie. Mam nadzieję, że z serduszkiem zdążyliście :)

    Tak namawiam Cię na prowadzenie wykresu, a sama przestałam to robić. Jeśli nie będzie Cię to stresowało i nakręcało to spróbuj mierzyć. Jeśli możesz przezywać każdy wzrost czy upadek to może lepiej zrezygnuj, tym bardziej, jak mówisz, że wiesz kiedy jest owulacja (dni płodne) oraz robisz testy owu.

    Iownka - fajnie, że zaglądnęłaś <3 Czasem też zastanawiam się nad tym, by i forum troszkę odpuścić. Zobaczymy.
    Życzę Ci powodzenia u tego lekarza. Oby okazała się owocna :)
    A na czym polega badanie jamy macicy? Czy zwykłe usg nie daje rady?

    Nam z mężem znów udało wstać się wcześniej, jemy śniadanko :) Dziś odwiedzamy rodziców i teściów, wrócimy wieczorem.
    Miłego dnia :)

  • vincaminor Autorytet
    Postów: 1048 1046

    Wysłany: 16 marca 2014, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co mi wiadomo to wygląda tak:
    -test owulacyjny nie pokazuje samego faktu owulacji, tylko skok LH, który występuję przed owulacją (co ciekawe sam skok LH nie gwarantuje, że owulacja rzeczywiście wystąpi x_x )
    -po owulacji komórka jajowa jest zdolna do zapłonienia przez 8-12 godzin
    -ból jajnika nie koniecznie świadczy o tym, że to akurat owulacja
    -faktu owulacji nie jesteśmy w stanie stwierdzić - chyba że na usg albo kiedy zajdziemy w ciążę ;)

    Moim zdaniem szanse są, choć rzeczywiście większe są przed :)
    Sis wrote:
    Dobry wieczór :P
    Mi wczoraj test owulacyjny pokazał + ale niestety nie miałam męża pod ręką..
    Dziś wieczorem chyba była owulacja bo czułam silny ból jajników i dopiero po około 2 godzinach zabraliśmy się do działania ;)
    Myślicie że przytulanko już po owulacji daje szanse? naczytałam się głupot że dużo większa nadzieja jest jak się to robi przed owulacją..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 marca 2014, 09:42

    Ida, Sis lubią tę wiadomość

    grudzień 2013 - śpij mój Aniołku... :*
    h84fi09kllurhqo8.png
  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 16 marca 2014, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgadzam się z vincaminor :) Chciałam to samo napisać, ale chyba za bardzo się zakręciłam :P
    Ja kiedyś też myślałam, że ból owulacyjny to pęknięcie, a okazuje się, że wcale nie (choć może tak być).
    Mawaiają, że najlepiej współżyć w dniu owulacji. Ale z racji, że nie wiemy kiedy ona następuje to faktycznie lepiej przed, bo i wtedy zazwyczaj występuje płodny śluz, który umożliwia plemnikom dotarcie do jajeczka, kiedy ta tajemnicza owulacja w końcu nastąpi.
    Ale w Twoim przypadku Sis to może być szczęśliwe serduszkowanie :)

    Sis lubi tę wiadomość

  • Sis Autorytet
    Postów: 647 374

    Wysłany: 16 marca 2014, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny :)
    Mam nadzieje że trafiliśmy w dobrym czasie. Jeśli nic w tym miesiącu nie wyjdzie to trzeba starać się dalej.
    Lekarz dał mi 2 miesiące na takie staranka bez "wspomagaczy" a jeżeli sami nie damy rady to trzeba będzie robić inne badania i zobaczyć czy wszystko jest ok i ewentualnie coś ponaprawiać :)
    Powiem Wam szczerze że to już dla mnie czarna magia :p

    3i49j48a2gjt7hjd.png
    29+1, 44 cm, 1430 g
  • szpilka Autorytet
    Postów: 3844 2653

    Wysłany: 16 marca 2014, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witajcie u mnie po 50 dniach wreszcie zaczął się nowy cykl :) planuje 28 iść do gina jeśli dzień przed uda mi się zarejestrować i trzeba będzie wymyślić jakiś plan, takie długie cykle choć u mnie zdarzające się dają nam mniejsze szanse na dzidzi, może mój nowy gin na coś ciekawego wpadnie

    17u9i09kee501cvj.png
    relgzbmhgbzxq515.png
    Aniołek listopad 2013
‹‹ 67 68 69 70 71 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ