X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dziewczyny z rocznika '86 starające się o pierwsze dziecko :)
Odpowiedz

Dziewczyny z rocznika '86 starające się o pierwsze dziecko :)

Oceń ten wątek:
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 14 września 2017, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny czytam Was i o waszych podejrzeniach i wiecie co? bardzo się ciesze, że one są... zazwyczaj rzadko , która z nas zaczyna się w ogóle zastanawiać i pisać o objawach wychodząc właśnie z góry z założenia , że "TO PRZECIEŻ NIEMOŻLIWE".

    Trzymam za Was kciuki... z całego serca:)

    Aishha, Selina lubią tę wiadomość

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 14 września 2017, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Rucola, BibiKa, Sarrrra i Aishha bardzo Wam dziękuję za życzenia :) :* Na pewno się spełnią :)

    Ja też nie kupuje jak z chowu klatkowego, tylko z wolnego.

    Moje dwie puchate kulki śpią sobie w domku <3 schrupalabym je normalnie :D oczywiście z miłości ;) Jedna tak się bała bidus ze mnie osikala po chwili jak ja glaskalam haha Płochliwe stworzonka, ale parę dni i się przyzwyczają :)

    Selinko wyślij nam zdjęcia :) ja też wyślę mojej Batusi jak naucze się wykonywać to skomplikowana czynnosć jaką jest załączanie zdjęć tutaj :P:P:P:P

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 września 2017, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BibiKa, Sarrrra ja to objawów ciąży nie mam ani też na @ :/ Dziwnie. Piersi mnie ciut pobolewaly, głównie lewa z zewnątrz a teraz już nic. Coś mnie w podbrzuszu smyralo przedwczoraj i 3dni temu, teraz cisza. Pms też właśnie nie mam ani żadnego śluzu, bez sensu ogólnie.

    Fatalnie się dziś czuję, bo chyba sok mi wczoraj zaszkodził :( Dobra miał datę, to jeden z tych kilkudniowych, ale dziwnie mi smakował, kurde mogłam go nie pić... Już wieczorem mi coś jeździli po brzuchu i biegunka i dziś rano to samo, ale myślałam że nie wstanę z łóżka. Ból głowy i zawroty, niedobrze mi na maxa :( piłam rumianek i wzięłam 2tabl. Nifuroksazydu, w pracy dali mi 2x pół kieliszka orzechówki, niewiele to dało. Pije znów rumianek a żołądek cały czas jak kamień i słaba mega jestem echh a do 20 w pracy :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 września 2017, 14:51

  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 14 września 2017, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a u Ciebie Slinko, który juz dzień cyklu? bo chyba za niedługo masz termin?

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 września 2017, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra wrote:
    a u Ciebie Slinko, który juz dzień cyklu? bo chyba za niedługo masz termin?
    25dc @ mam dostać we wtorek

  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 14 września 2017, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina, na biegunkę nic Ci nie doradze bo zawsze lekarze mówia że musi to wyjśc z organizmu, kazdy wirus, bakteria itp i zatrzymywanie na bank nie jest wskazane żadnymi specyfikami. Kup sobie elektrolity albo pij wode ze szczyptą soli żeby sie chociaż nie odwodnić. Przejdzie :)
    Idź do domu jeśli się da z kims zamienic

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 września 2017, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na biegunkę dobre jest wypicie puszki coca coli lub wypicie 1 łyżki mąki ziemniaczanej z wodą. Podobno działa :)

  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 14 września 2017, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    25dc @ mam dostać we wtorek

    ja też 25 dzień cyklu a miesiączka w niedziele 28 dni:)

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 września 2017, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny:)

    Wpadłam na wasz wątęk zapytać o dwie sprawy, bo wy napewno wiecie a cos nie mogę znaleźć odpowiedniego tematu.

    Po pierwsze pytanie o kwas foliowy, czy wystarczy zrobić badanie z krwi na samą ilość kwasu foliowego czy ten specjalistyczny test na mutacje? Tzn czy po wartości tego kwasu np można coś wnioskować czy lepiej zrobić razem z poziomem homocysteiny?

    I drugie, czy nadmiar prolaktyny sie jakoś objawia w piersiach...? No moze głupie pytanie ale no nie mogę znaleźć informnacji a sie zastanawiam że moze jak są większe to warto to zbadać. Bo ja już nie wiem co i kiedy badać i od czego zacząć a ponieważ mieszkam za granicą to muszę powiedzieć lekarzowi jakie ma mi wypisać badania (prywatnie fortuna).

    Pozdrawiam i sorry ze tak wparowałam w wasz wątek :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 września 2017, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natii kwas foliowy z homocysteina można zbadać, tak czy inaczej możesz brać zmetylowana formę, nie zaszkodzi. Testy mutacji można robić, ale widzę że ma 2 dzieci więc nie wiem czy jest sens. Co do prolaktyny to raczej na piersiach się nie objawia, przynajmniej u mnie tak nie było a miałam podwyższona, biur mam mały i bolał mnie tylko w trakcie @ a teraz po obnizeniu zwykle bolą mnie już tydzień przed @

    Dziewczyny ja brałam zawsze na biegunkę związana z zatruciem (zwykle wiem kiedy mi coś zaszkodzi), to nie jest lek hamujący a niszczący szkodliwe bakterie żyjące w jelicie powodujące biegunkę, nie wpływa na prawidłową florę jelit.
    Już mi lepiej, ale nadal słaba jestem i jakaś spowolniona :/ ech byle do 20

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 września 2017, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Btw dostałam wynik kolejnego badania, mam negatywny wynik p.cial p.kardiolipinowych
    Chociaż jedno dobre

    Aishha, Bibi_Ka lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 września 2017, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki selina za odp;) Czyli biorąc tą formę zmetylowaną wystarczy w razie czego? Mam dzieci na szczęście zdrowe bo wtedy to chyba ta mutacja byla nieznana mi sie wydaje a ja juz nie mam 20 lat tylko 32 wiec sie martwię bardzo o jakies wady ewentualne.
    Ja mam niski poziom żelaza walczę z tym od zawsze jakoś sie słabo przyswaja u mnie.

    O sarrra ja mam akurat 24 dc i tez sie spodziewam @ w niedzielę najdalej we wtorek.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 września 2017, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natii, jeśli chodzi o prolaktynę, to jej zbyt wysoki poziom powoduje powiększenie piersi (to akurat na plus nie?) oraz mlekotok (przyciśnij sutek i jeśli wydobywa się z niego płyn, to warto zbadać PRL). Poza piersiami powoduje także brak owulacji.

    Jeśli planujesz badanie prolaktyny tylko z obciążeniem tzn z tabletką metoklopramidu. Bo możesz mieć podstawową w normie, a po obciążeniu skok może być zbyt wysoki co będzie wskazywało na hiperprolaktynemię.

  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 14 września 2017, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natii u mnie właśnie bolące piersi po owu były jedynym objawem hiperprolaktynemii...

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 14 września 2017, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tym mlekotokiem to nie zawsze jest objaw, ja go mam, moja przyjaciółka też a prolaktyne mamy w normie. Lekarz pytał i jest ok.

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 września 2017, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natiii wrote:
    Dzięki selina za odp;) Czyli biorąc tą formę zmetylowaną wystarczy w razie czego? Mam dzieci na szczęście zdrowe bo wtedy to chyba ta mutacja byla nieznana mi sie wydaje a ja juz nie mam 20 lat tylko 32 wiec sie martwię bardzo o jakies wady ewentualne.
    Ja mam niski poziom żelaza walczę z tym od zawsze jakoś sie słabo przyswaja u mnie.

    O sarrra ja mam akurat 24 dc i tez sie spodziewam @ w niedzielę najdalej we wtorek.
    Te mutacje są od zawsze :) poprostu może nie były tak rozpowszechnione te badania. Poza tym mutacje mogą się objawiać w różny sposób u dzieci i dorosłych ale o tym już trzeba szerzej w necie poczytać na fachowych stronach :)
    Myślę że wystarczy jak będziesz brała dobry kwas foliowy

  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 15 września 2017, 07:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Porażka :( kolejny smutny cykl czas zacząć...

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • D_basiula Autorytet
    Postów: 720 673

    Wysłany: 15 września 2017, 07:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podejdź może do niego tak, że nowy cykl - nowe nadzieje.

    U mnie też cykl bezowocny, wysypało mnie na twarzy, nawet puder i korektor nie zakrywa tego. Jutro odstawiam luteine i czekam na @. W środę mam wizytę u nowego gina (w zastępstwie za mojego)chyba, że @ przyjdzie szybciej i już zaczynam się stresować, najgorsze jest to, że czuję ze mam cystę i to już 3 cykl z rzędu.
    Od nowego cyklu zaczynam brać CLO i pokładam duże nadzieje w tym leku bo raz już nam się z nim udało w 2 cyklu brania.

    l22nbd3m323q83y0.png

    Aniolek [*] czerwiec 2017

    Zaczynamy od nowa! Udało się w 2cpp.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 września 2017, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też nic z tego nie będzie, temperatura znów skacze, a to oznacza tylko brak ciąży. No nic, jutro gin i umawiamy laparoskopię na pierwszy tydzień października.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 września 2017, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aishha przykro mi :/
    Ja pewnie też @ dostanę już na dniach, póki co nie czuję nic.

    BibiKa posiewy już macie ok?

‹‹ 763 764 765 766 767 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ