X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dziewczyny z rocznika '86 starające się o pierwsze dziecko :)
Odpowiedz

Dziewczyny z rocznika '86 starające się o pierwsze dziecko :)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 września 2017, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, ja zrobię w sobotę przy okazji wizyty u gina, a małż dopiero w poniedziałek.

    Selina lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 września 2017, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BibiKa wynik już na pewno będzie dobry :)

    Ja dostałam ostatnie wyniki. Niestety mam Ana1 pozytywne :/ Nie robiłam od razu Ana2, pewnie mnie gin będzie wysyłał. Nie mam pojęcia czego te p.ciala w ogóle dotyczą, muszę poczytać. Tak czy inaczej steryd mnie nie ominie za to mogę zapomnieć o IUI w najbliższym cyklu :(

  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 15 września 2017, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ile masz Selinko? jakie stosunek? 1: do ile? to jest ważne. Kurde ... u mnie to ana było negatywne. Z tego co wiem to Ana tez ma cośw spólnego z krzepliwościa.

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 września 2017, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra wrote:
    ile masz Selinko? jakie stosunek? 1: do ile? to jest ważne. Kurde ... u mnie to ana było negatywne. Z tego co wiem to Ana tez ma cośw spólnego z krzepliwościa.
    Kurrrr... mać nie podane mam :( jakiś głupi ten wynik! Tylko że wynik pozytywny :/ a z boku w nawiasie że zakres referencyjny 1:1000, ale to jest chyba zakres w labo od którego jest pozytyw, nie wiem :( echh Pewnie będę musiała robić jeszcze raz razem z Ana2 i w innym labo (robiłam w Synevo teraz)

  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 15 września 2017, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hmmm zawsze jest podane u dziewczyn 1:100; 1:1000 itd. Z tego co wiem to nawet 1:100 to jest pozytywny więc chyba 1:1000 to Twój wynik? hmmm nie wiem :/

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 września 2017, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra wrote:
    hmmm zawsze jest podane u dziewczyn 1:100; 1:1000 itd. Z tego co wiem to nawet 1:100 to jest pozytywny więc chyba 1:1000 to Twój wynik? hmmm nie wiem :/
    Achaaa no chyba że tak. Laska z labo nie umiała mi za bardzo pomóc, ma oddzwonić w poniedziałek.
    Mogę tam zrobić badanie Ana2 i 3 bez ponownego pobierania krwi, bo trzymają surowicę w banku u siebie do 30dni. Dopłacam tylko za badanie, ale już mnie nie kłują

  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 15 września 2017, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o no to super :) ale to co ja mówię to zdecydowanie trza zweryfikować bo 1:1000 to jakoś tak dużo mi się wydaje. U mnie jest , ze gdy miano jest poniżej 160 to jest ujemny wynik :/

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 15 września 2017, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miano 1:100 albo 1:1000 mówią o rozcienczeniu. Jesli przeciwciala są obecne po 100 krotnym rozcienczeniu to jest to mało istotne, natomiast jesli są obecne po 1000 rozcienczeniu, to znaczy ze jest ich dużo. Tak jest w przypadku ANA. W przypadku ASA obecniść przeciwciał w 10ciokrotnym rozcienczeniu czyli 1:10 już jest istotna :) i stąd te wartości podane w wyniku. Selinka jesli masz wartosc 1:1000 to jest duze stężenie przeciwciał, musisz poszerzyć diagnostykę ale nie musi swiadczyc o chorobie tylko o predyspozycji do choroby autoimmunologicznej, która nigdy nie musi się ujawnić. Ale w przypadku staran bez sterydu się nie obejdzie. Ale ro nic strasznego, ja ponad 2 miesiace biorę i skutków ubocznych brak :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 września 2017, 17:17

    Selina lubi tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 września 2017, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola dziękuję Ci bardzo za info :) już wiem więcej. Naprawdę od Was się dowiaduję więcej niż od dziewczyn z wątku o immuno ;) Jestem spokojniejsza.
    Ty na te NK 8% bierzesz steryd? Bo to chyba dobry wynik jest?

  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 15 września 2017, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A na nk to chyba wlewy są? A na stosunek cd 4 do cd8 steryd . 8 to ładny wynik. Ja mam 9,8 i lekarz nic nie dał no chyba że ten encorton jest na to.

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 15 września 2017, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrze Selina że ta immjnol9gie zrobiłaś. A ten lekarz od iui ci ja sugerował? Czy w ogóle w ten temat nie wszedł?

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 września 2017, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra wrote:
    Dobrze Selina że ta immjnol9gie zrobiłaś. A ten lekarz od iui ci ja sugerował? Czy w ogóle w ten temat nie wszedł?
    Lekarz ogólnie po badaniach mutacji nie kazał mi już nic badać. Sama to zrobiłam po rozmowie z siostrą, która ogólnie starań za sobą ma 11lat (i tylko 1 dziecko). Jej właśnie immunologiczne problemy wyszły (miała szczepienia) i mutacje też ma, gorsze od moich.
    Może lekarz będzie kręcił głową jak mu pokażę kolejne wyniki (wiesz, że go nie posłuchałam tylko się sama dalej diagnozowałam), ale trudno. Powiem mu, że obawiałam się tego co u siostry było a nie chce się 5lat starać jak ona wtedy

  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 15 września 2017, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo dobrze. Robiłaś bys iui a przez immunologie bez leków by mogło nie wyjść i to tylko w zły stan bys popadala. Teraz dostaniesz full wszystkiego i będzie dobrze.

    Selina lubi tę wiadomość

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 września 2017, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrra możesz zerknąć w linka, to mój wynik: https://zapodaj.net/d8bdb19582d01.jpg.html
    Oczywiście źle napisałam ;) nie 1:1000 a 1:100

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 września 2017, 22:03

  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 15 września 2017, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selinko ja nie kumam u mnie gdy jest mniej niż 1:160 to wynik ujemny :/ kurde aż sie zaczęłam bać , ze może diagnostyka średnio to bada:/ u nich wynik więcej niż 1:320 to dopiero wynik dodatni :/

    przypomnij mi w jakim Ty robiłaś labo?

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 15 września 2017, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny polecam film skandalistka lady W. Cieszmy się, że żyjemy w 21 wieku ;)

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 15 września 2017, 23:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Rucola dziękuję Ci bardzo za info :) już wiem więcej. Naprawdę od Was się dowiaduję więcej niż od dziewczyn z wątku o immuno ;) Jestem spokojniejsza.
    Ty na te NK 8% bierzesz steryd? Bo to chyba dobry wynik jest?
    Biorę na ASA. wyjściowo miałam 1:40 a to mega dużo :) po 5ciu tygodniach encortonu 10 mg spadło na 1:20

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 września 2017, 00:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra wrote:
    Selinko ja nie kumam u mnie gdy jest mniej niż 1:160 to wynik ujemny :/ kurde aż sie zaczęłam bać , ze może diagnostyka średnio to bada:/ u nich wynik więcej niż 1:320 to dopiero wynik dodatni :/

    przypomnij mi w jakim Ty robiłaś labo?
    Mnie się wydaje że to 1:100 to nie jest mój wynik, tylko jakieś wytyczne laboratorium, nie wiem.
    Badanie robiłam w Synevo

  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 16 września 2017, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Mnie się wydaje że to 1:100 to nie jest mój wynik, tylko jakieś wytyczne laboratorium, nie wiem.
    Badanie robiłam w Synevo
    Selinko jest napisane 1:100 to znaczy ze wykryto obecnosc w tym rozcienczeniu a przy większym już się ich praktycznie nie zauważa. Taki "dodatni" wynik nie ma klinicznie znaczenia tzn jestes zdrowa i steryd na to nie jest Ci absolutnie potrzebny. Normy w laboratoriach są podobne wiec nie doszukiwałabym się błędów. Jest dobrze, początkowo jak pisałaś 1:1000 to faktycznie sugerowało problem a jesli mówimy o rozcienczeniu 1:100 w przypadku ANA to jest naprawdę ok. Tsk jak pisałam wczesniej dotyczy to ANA bo np ASA rozcienczają tylko 10,20,30 i 40 razy i na tej podstawie jest diagnoza. Wszystko zalezy od rodzaju przeciwciał:)

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 września 2017, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola wrote:
    Selinko jest napisane 1:100 to znaczy ze wykryto obecnosc w tym rozcienczeniu a przy większym już się ich praktycznie nie zauważa. Taki "dodatni" wynik nie ma klinicznie znaczenia tzn jestes zdrowa i steryd na to nie jest Ci absolutnie potrzebny. Normy w laboratoriach są podobne wiec nie doszukiwałabym się błędów. Jest dobrze, początkowo jak pisałaś 1:1000 to faktycznie sugerowało problem a jesli mówimy o rozcienczeniu 1:100 w przypadku ANA to jest naprawdę ok. Tsk jak pisałam wczesniej dotyczy to ANA bo np ASA rozcienczają tylko 10,20,30 i 40 razy i na tej podstawie jest diagnoza. Wszystko zalezy od rodzaju przeciwciał:)
    Ufff kobieto Ty to potrafisz pocieszyć :D dziękuję :*
    No ale tak czy inaczej będę musiała mieć na to ten stosunek 3,3 cd4/cd8 tak? No i intralipid, bo 17% komórek NK.

    Wiecie co, chciałam dziś zatestowac, a co... Jednak zapomniałam kupić testu :P Chyba nie ma sensu bym robiła to popołudniu. Może jutro rano zrobię. Kurczę czuję się raczej na @, ale mnie korci :/

‹‹ 764 765 766 767 768 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ