X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dziewczyny z rocznika '86 starające się o pierwsze dziecko :)
Odpowiedz

Dziewczyny z rocznika '86 starające się o pierwsze dziecko :)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia 2018, 23:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bibi_Ka wrote:
    2018
    To mam nadzieję, że i nam wszystkim przyniesie


    Rucola lubi tę wiadomość

  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 8 stycznia 2018, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cukierkowa wrote:
    Dzisiaj zatestowałam https://zapodaj.net/1a6db7ec18179.jpg.html ;) Rocznik 86' jeszcze daje radę...

    gratuluję! :) lepszego prezentu na Nowy Rok nie da się sobie wymarzyć :)

    Rucola lubi tę wiadomość

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • Cukierkowa Autorytet
    Postów: 549 581

    Wysłany: 8 stycznia 2018, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aishha wrote:
    gratuluję! :) lepszego prezentu na Nowy Rok nie da się sobie wymarzyć :)
    To prawda ;) ale póki co jeszcze jest lęk i niedowierzanie... ;)

    Basia wrzesień 2018

    preg.png
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 8 stycznia 2018, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selinka kiedy idziesz do lekarza z wynikami ANA?

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 stycznia 2018, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola wrote:
    Selinka kiedy idziesz do lekarza z wynikami ANA?
    Tak 22.01.mam wizytę u immuno a gin 17.01.

  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 9 stycznia 2018, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Tak 22.01.mam wizytę u immuno a gin 17.01.
    Bede śledzić co powiedzą Ci lekarze. Zaczelam pisać bloga i zbieram wszystkie "mądrosci" do kupy. Troche mi zejdzie ale chcialabym trafic do Dziewczyn z problemami i otworzyc im oczy na badania i mozliwosci oktorych lekarze nie mówią.

    Selina lubi tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 stycznia 2018, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola wrote:
    Bede śledzić co powiedzą Ci lekarze. Zaczelam pisać bloga i zbieram wszystkie "mądrosci" do kupy. Troche mi zejdzie ale chcialabym trafic do Dziewczyn z problemami i otworzyc im oczy na badania i mozliwosci oktorych lekarze nie mówią.
    A badalas może KIRy? Wczoraj dostałam wyniki, wrzuciłam w wątku o Kirach na Medycznym. Nie bardzo wiem jak je rozszyfrować, ale chyba nie są złe
    Test mikrocytotoksyczny wyszedł nam z mężem dobrze :) uff nie jestem na niego uczulona :D
    Jeszcze jedno: ile opakowań Pyrantelum wzięliście z mężem? Bo zawiesina ma 15ml i tyle by wypadało żebym wzięła. To się bierze 15ml naraz?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 stycznia 2018, 09:34

  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 9 stycznia 2018, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    A badalas może KIRy? Wczoraj dostałam wyniki, wrzuciłam w wątku o Kirach na Medycznym. Nie bardzo wiem jak je rozszyfrować, ale chyba nie są złe
    Test mikrocytotoksyczny wyszedł nam z mężem dobrze :) uff nie jestem na niego uczulona :D
    Jeszcze jedno: ile opakowań Pyrantelum wzięliście z mężem? Bo zawiesina ma 15ml i tyle by wypadało żebym wzięła. To się bierze 15ml naraz?
    Kiry to chyba było jedyne czego nie zbadałam u siebie :P takze nie pomogę za bardzo.
    Ja nie brałam pyrantelum tylko Vermox, to są tabletki. Braliśmy z emkiem po 2 tabletki przez 3 dni

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 9 stycznia 2018, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina Pyrantelum pije się na raz codziennie rano przez 3 dni później 2 tygodnie przerwy i znowu. Tam jest dawkowanie w zalezności od wagi ciała.
    Pierwszego dnia kuracji zmieniasz pościel, piżamy, ręczniki. za dwa tyg to samo.
    Ale w czasie picia tego nie można się starać...(tak mówił mojej siostrze lekarz, lek jest zagrożeniem dla płodu)
    My robiliśmy sobie w zeszłym roku taki zabieg.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 stycznia 2018, 13:47

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 stycznia 2018, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aishha wrote:
    Selina Pyrantelum pije się na raz codziennie rano przez 3 dni później 2 tygodnie przerwy i znowu. Tam jest dawkowanie w zalezności od wagi ciała.
    Pierwszego dnia kuracji zmieniasz pościel, piżamy, ręczniki. za dwa tyg to samo.
    Ale w czasie picia tego nie można się starać...(tak mówił mojej siostrze lekarz, lek jest zagrożeniem dla płodu)
    My robiliśmy sobie w zeszłym roku taki zabieg.
    Tak wiem o gotowaniu pościeli itd. Robię takie kurację mniej więcej co 6-8miesiecy, ale ostatnio był Zentel (1x1) a wcześniej Vermox
    Nie wiedziałam tylko jak te krople się dawkuje. Strasznie dużo tego trzeba wziąć :/ poważnie aż tyle? Wychodzi na to że na dzień dobry muszę kupić 6opakowan :O
    W ulotce na necie czytałam że to 1razowa kuracja :/
    Daruje sobie w takim razie to, bo staramy się nadal, więc to bez sensu

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 stycznia 2018, 14:05

  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 9 stycznia 2018, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Noo to wczesniej było na recepte i lekarze nie chcieli przepisywać tak sobie. teraz chociaz mozna nakupic :) Moja siostra mi przywozila na kuracje dla nas i jej lekarz zalecał z powtórzeniem za dwa tyg.
    Według ulotki: 63–75 kg masy ciała: dawka jednorazowa 15 ml (750 mg); masa ciała większa niż 75 kg: dawka jednorazowa 20 ml (1000 mg).

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 stycznia 2018, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aishha wrote:
    Noo to wczesniej było na recepte i lekarze nie chcieli przepisywać tak sobie. teraz chociaz mozna nakupic :) Moja siostra mi przywozila na kuracje dla nas i jej lekarz zalecał z powtórzeniem za dwa tyg.
    Według ulotki: 63–75 kg masy ciała: dawka jednorazowa 15 ml (750 mg); masa ciała większa niż 75 kg: dawka jednorazowa 20 ml (1000 mg).
    No właśnie, w ulotce jest dawka jednorazowa i nie widzę nic żeby trzeba było brać przez 3 dni :/ niechcialabym przedobrzyć i się tym np."przytruc"

  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 9 stycznia 2018, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie nie, spokojnie nic się nie stanie bo my całą rodziną robiliśmy taką kurację Ale zlecona przez lekarza. 6latek pil tak samo tylko swoją dawkę.
    Tam na ulotce jest przy ktorychs pasozytach żeby pić przez 3 dni. Mniejsza dawka jest bez sensu bo może nie być skuteczna. Rucola też pisze o 3 dniach brania w tabletkach.
    Zrób jak uważasz ;)

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 stycznia 2018, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aishha wrote:
    Nie nie, spokojnie nic się nie stanie bo my całą rodziną robiliśmy taką kurację Ale zlecona przez lekarza. 6latek pil tak samo tylko swoją dawkę.
    Tam na ulotce jest przy ktorychs pasozytach żeby pić przez 3 dni. Mniejsza dawka jest bez sensu bo może nie być skuteczna. Rucola też pisze o 3 dniach brania w tabletkach.
    Zrób jak uważasz ;)
    Acha, no ale tak czy siak lepiej tego teraz nie robić tak? Nawet jak przed owu jestem z tydzień?


    Dziewczyny wiecie może czy podczas starań można suplementować wit.A? :/ bo coś mi się majaczy, że nie... Kurcze zamówiłam sobie kapsułki z olejem lnianym i nie zauważylam, że one są z wit.A+E+F. Chciałam je brać na poprawę śluzu od @ aż do owu no i teraz nie wiem co robić :(

  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 9 stycznia 2018, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My uwazalismy akurat wtedy...wolałam dmuchać na zimne.
    Coś z Wit A było, też kupiłam i odwstawiłam ale o co chodziło to nie pamiętam. Wiem że mąż nie może brać jeśli ma ewentualny stan zapalny.

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 9 stycznia 2018, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sela trza było kupić olej lniany w butelce tylko z lodówki, np sklep zielarski i wiesz że masz jakość. On nie może być przechowywany poza lodówką a kapsułki wiesz jak mogły być przechowywane...
    Ja łyżeczkę dziennie piję z vigantolem

    Rucola lubi tę wiadomość

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 stycznia 2018, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie przełknę oleju, nie ma opcji. Tak samo jak nie przełknę siemienia lnianego z wodą. Dlatego kupiłam te kapsułki... Trudno. Nie wiedziałam, ze muszą być przechowywane w lodówce, nic takiego na nich nie jest napisane.

  • Hanna Holovkova Koleżanka
    Postów: 41 3

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 00:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was Drogie Panie!

    Jestem studenką psychologii i piszę pracę magisterską na temat kobiet z niepłodnością, które mają do czynienia z in vitro. Dlatego bardzo chciałabym zaprosić Was do rozmowy na temat doświadczeń płynących z przeżywania niepłodności oraz oczekiwań wobec proceudry in vitro. Moją metodą badawczą są wywiady. Zdaję sobie sprawę, że rozmawianie ne ten wrażliwy temat może być dla Pań trudne i kłopotliwe,aczkolwiek uważam też, że mimo to,warto ten temat podnosić.

    Jeśli czują się Panie na siłach, żeby sprostać temu wyzwaniu, to zapraszam Was do skontaktowania się ze mną drogą mialową, ponieważ każda odpowiedź jest dla mnie bardzo ważna. Czekam z niecierpliwością, mój adres mailowy: [email protected]

    Pozdrawiam serdecznie

  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Nie przełknę oleju, nie ma opcji. Tak samo jak nie przełknę siemienia lnianego z wodą. Dlatego kupiłam te kapsułki... Trudno. Nie wiedziałam, ze muszą być przechowywane w lodówce, nic takiego na nich nie jest napisane.

    Tu fragment z opisu o oleju lnianym.
    Przechowywanie Oleju Lnianego.
    Olej lniany posiada cechy prozdrowotne jedynie, gdy jest świeży i właściwie przechowywany. Olej lniany należy przechowywać w temperaturze 5-10 st. C, w szczelnie zamkniętych, ciemnych oryginalnych butelkach. Chronić przed źródłem światła.

    Ja kupiłam olej wczoraj w zielarskim, do tego aloes i cytryny - będziemy z mamą codziennie pić miksturę z tych składników :)
    między innymi mam nadzieje, że chociaż trochę zapobiegnę wiosennym wysypkom.

    Hanna Holovkova - nie wiem czy to odpowiedni dział, tutaj żadna z nas nie podchodziła i póki co nie szykuje się do in vitro :)

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aishha wrote:
    Tu fragment z opisu o oleju lnianym.
    Przechowywanie Oleju Lnianego.
    Olej lniany posiada cechy prozdrowotne jedynie, gdy jest świeży i właściwie przechowywany. Olej lniany należy przechowywać w temperaturze 5-10 st. C, w szczelnie zamkniętych, ciemnych oryginalnych butelkach. Chronić przed źródłem światła.

    Ja kupiłam olej wczoraj w zielarskim, do tego aloes i cytryny - będziemy z mamą codziennie pić miksturę z tych składników :)
    między innymi mam nadzieje, że chociaż trochę zapobiegnę wiosennym wysypkom.

    Hanna Holovkova - nie wiem czy to odpowiedni dział, tutaj żadna z nas nie podchodziła i póki co nie szykuje się do in vitro :)
    Kuracje aloesem mam juz za soba :) czysty glutowaty sok z miazszem aloesu, to chyba jedyna rzecz o takiej konsystencji co mogłam wypić ;) Faktycznie fajnie sie po tym czułam, przede wszystkim moj brzuch

‹‹ 820 821 822 823 824 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ