X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dziewczyny z rocznika '86 starające się o pierwsze dziecko :)
Odpowiedz

Dziewczyny z rocznika '86 starające się o pierwsze dziecko :)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2018, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem o działaniu macy na kobiety, ale ja właśnie też nie chcę sobie dorzucać kolejnego suplementu, bo ledwo pamiętam brać to co już mam

  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 5 stycznia 2018, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny czy Wasi męzowie robili badanie Trus albo pakiet transrektalny? bo zapisałam meża w warszawie jak najszybciej jak usłyszałam historie kolezanki, ktora trafila do dobrej androlog (warszawa), ktora po tym badaniu stwierdzila, że jej maż ma zapalenie prostaty i to gołym okiem widac w badaniu...a przebujali się u wielu lekarzy i żaden nie widział tego ;/ objawem jest u niego identycznie jak u mojego męża mała ilośc ejakulatu, czasem niemożliwa do zbadania.

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2018, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aishha wrote:
    dziewczyny czy Wasi męzowie robili badanie Trus albo pakiet transrektalny? bo zapisałam meża w warszawie jak najszybciej jak usłyszałam historie kolezanki, ktora trafila do dobrej androlog (warszawa), ktora po tym badaniu stwierdzila, że jej maż ma zapalenie prostaty i to gołym okiem widac w badaniu...a przebujali się u wielu lekarzy i żaden nie widział tego ;/ objawem jest u niego identycznie jak u mojego męża mała ilośc ejakulatu, czasem niemożliwa do zbadania.
    A czym się objawia zapalenie prostaty?
    Mój mąż oprócz tych badań z nasienia miał normalna wizytę u urologa z badaniem usg i tym manualnym i nic nie wykryto. Tzn ma minimalne żylaki powrózka, ale mają 2,2mm i androlog stwierdził że nie ma sensu operować bo są za małe na zabieg.
    Na czym polega to badanie Trus?

  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 5 stycznia 2018, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie niekoniecznie się objawia a robiąc badanie można zobaczyć stan zapalny i wszelkie anomalie. Wprowadza się sondę do odbytu ;) Tak jak nasze usg :D
    No nie jest to komfortowe ale jak dzwoniłam zapisać męża to babka powiedziała że to pierwszy krok w szukaniu przyczyny złego nasienia.
    Właśnie zapalenie prostaty i żylaki przyczyniają się do słabej ruchliwosci.

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2018, 23:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aishha wrote:
    No właśnie niekoniecznie się objawia a robiąc badanie można zobaczyć stan zapalny i wszelkie anomalie. Wprowadza się sondę do odbytu ;) Tak jak nasze usg :D
    No nie jest to komfortowe ale jak dzwoniłam zapisać męża to babka powiedziała że to pierwszy krok w szukaniu przyczyny złego nasienia.
    Właśnie zapalenie prostaty i żylaki przyczyniają się do słabej ruchliwosci.
    Wiesz... ja juz chyba nie chce posylac meza na takie badania. Nie chodzi o to, że biedny czy coś, tylko u nas to chyba nic nie wniesie, bo i tak jesteśmy nastawieni na IUI. Co innego jakby miał tragiczne wyniki a ma tylko 2 parametry zaniżone (ruchliwość i lepkość), bo ilość jest duża. Sadzę, ze stan zapalny objawiałby mu się też w wynikach krwi a ma dobre, poza tym przy usg jąder chyba też prostatę badają? Nie chce mi się wierzyć, że stan zapalny prostaty nie daje żadnych fizycznych objawów i da się go stwierdzić tylko przy pomocy tego badania
    Wy chcecie to sprawdzać?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2018, 23:47

  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 6 stycznia 2018, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poiem tak, sugeruje się prawie identycznym wynikami jakie ma maz koleżanki i mój i sam mój mówi że tam musi być coś nie tak skoro przy każdym wytrysku jest kropla w morzu ejakulatu. Mój mąż cały czas mówi że trzeba się wziąć ale ja nie wiedziałam jak. Kazał go umówić do polecanej doktor Szerstobitow i 16go ma już badanie. Tam jest pakiet usg jąder, jamy brzusznej, trus i masz opis od ręki. Poczytalismy wcześniej w necie to to badanie jest wskazane przy niepłodności tym bardziej że u mnie nie ma póki co większych problemów oprócz progesteronu.
    Pamiętam jak Wasilewski ma pierwszej wizycie po badaniu nasienia mówił że mogą być stany zapalne patrząc na wynik ale nie powiedział jak to sprawdzić i byliśmy zli. Teraz wiemy że delikatnie zasugerował... Badania z krwi raczej nie pokazują akurat tego. U nas są ok.
    Nie mamy nic do stracenia oprócz 450 zl i gdyby to był jednak problem to mielibyśmy już połowę sukcesu.

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 6 stycznia 2018, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze dopowiem ze androlog tłumaczyła koleżance ze widać gołym okiem fakt dużej ilości plemników w małej ilości ejakulatu więc produkcja jest. A pod koniec ich drogi jednak coś je uszkadza powodując aglutynacje(u nas nie ma) slaba morfo i ruchliwość.
    Ona z tym wynikiem była wcześniej nawet u sławnego Radko i ten coś tylko przybaknal o prostacie i koniec tematu. A teraz trafili do babki z Instytutu Rodziny i raz dwa postawiła diagnozę.
    To się leczy więc nie ma strachu.

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 stycznia 2018, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aishha wrote:
    Jeszcze dopowiem ze androlog tłumaczyła koleżance ze widać gołym okiem fakt dużej ilości plemników w małej ilości ejakulatu więc produkcja jest. A pod koniec ich drogi jednak coś je uszkadza powodując aglutynacje(u nas nie ma) slaba morfo i ruchliwość.
    Ona z tym wynikiem była wcześniej nawet u sławnego Radko i ten coś tylko przybaknal o prostacie i koniec tematu. A teraz trafili do babki z Instytutu Rodziny i raz dwa postawiła diagnozę.
    To się leczy więc nie ma strachu.
    Achh rozumiem. Ok teraz nieco mi się rozjaśniło.
    A powiedz mi jaka ilość ejakulatu ma mąż jaka wyszła w badaniu?
    U nas właśnie nigdy nikt nic nie sugerował w tej kwestii a lekarzy tyle przerobiliśmy :/ U androloga mąż był najlepszego w Krakowie, no ale...ech sama już nie wiem.
    Ja się skupiałam cały czas na swoich badaniach, że to pewnie gdzieś u mnie jest problem a może to u niego - no stąd też ta IUI w planie...
    Aż idę sprawdzić jaką mąż ma ilość ejakulatu.
    Czytałam wczoraj w jednym wątku (nazywa się Ku przestrodze w dziale Problem męski, poczytaj) o facecie u którego wykryto jakaś bakterie w wydzielinie z prostaty-tak tak w wydzielinie. Ponoć bolesne badanie :/ i że tu był problem złych wyników męża.

  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 6 stycznia 2018, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tak i te bakterie powodują zapalenie prostaty. Pewnie miał ecoli.
    U nas ostatnie badanie 1.4 ml wcześniej 1.2 i 0.80 :(

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 6 stycznia 2018, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie przeczytałam post, laska nie pisze jakim sposobem zrobili wymaz ale myślę że to podobne badanie. Tyle że podobno Trus nie boli.
    A i jeszcze jedno o czym nie wspomniałam, i Wasil i ta andro koleżanki przy zapaleniu zabronili brać suple bo to pozywka dla bakterii. Po wyleczeniu zaś trzeba je brać jako stymulacje i będzie efekt. Nie raz się czytało ze po suplementach pogorszyly się wyniki nasienia ze złych na beznadziejne. To chyba mamy odpowiedz...

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 stycznia 2018, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aishha wrote:
    No tak i te bakterie powodują zapalenie prostaty. Pewnie miał ecoli.
    U nas ostatnie badanie 1.4 ml wcześniej 1.2 i 0.80 :(
    Coś innego miał, oxy coś tam, dziwna nazwa.
    Przeanalizowałam wyniki męża ;) 2x miał 2ml ejakulatu i 1x 2,9ml Nie wiem czy to dobrze? Napisane jest, że ma być powyżej 1,5ml. Ruchliwość miał na poziomie 21-25% Mnie to zawsze zastanawiało, bo mąż jest szczupły, bardzo zdrowo się odzywia, ćwiczy 3x w tygodniu, ale to prawda że b.duzo siedzi przy komputerze (taka prawda) i każdy z tym wiązał ta zła ruchliwość.
    U męża po suplementach lekko się poprawiła ruchliwość, ale morfo z 4% spadła do 3%, ale ze to ponoć możliwe.
    Teraz tylko po tej Macy widzimy poprawę przynajmniej w libido

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 stycznia 2018, 13:01

  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 6 stycznia 2018, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sela, raczej nie masz co sobie tym głowy zawracać ;) wyniki są dobre. U nas 12% ruchu całkowitego i 4% morfo.
    Z drugiej w pewnym momencie to chyba każdy facet to badanie powinien zrobić...zobaczymy co wyjdzie u nas, ale mamy postanowienie szukać aż do skutku żeby kiedyś wiedzieć że zrobiliśmy wszystko. Do IUI i in vitro nie podejdziemy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 stycznia 2018, 13:05

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 stycznia 2018, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze weszłam sobie na stronę diagnostyki, że a nuż są moje wyniki p.ciał Ana3 które robiłam we wtorek i o dziwo już są... Nic z tego nie rozumiem, bo Ana2 miałam wynik graniczny a Ana3 mam silnie dodatni :/ Zwariuję normalnie
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/71c0eeba7682.png

  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 6 stycznia 2018, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy to są te przeciwciala które niszczą plemniki lub ciążę? :( bo ja się nie orientuje w tym temacie

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 stycznia 2018, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aishha wrote:
    Czy to są te przeciwciala które niszczą plemniki lub ciążę? :( bo ja się nie orientuje w tym temacie
    chyba mogą odrzucać zarodek, ale nie jestem pewna. Nawet nikt mi tego nie wyjasnil tak naprawde tylko kazali dorobić Ana3 :/

  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 6 stycznia 2018, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ok ale to nie daje żadnych objawów? Bo czytam tu o toczniu lub rzs. Może to się kurde da jakoś leczyć...
    Jak sobie pomyślę że ja nie mam wielu badań o których piszecie to z czym do ludzi...

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 stycznia 2018, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aishha wrote:
    No ok ale to nie daje żadnych objawów? Bo czytam tu o toczniu lub rzs. Może to się kurde da jakoś leczyć...
    Jak sobie pomyślę że ja nie mam wielu badań o których piszecie to z czym do ludzi...
    Nie robiłam badań w kierunku tocznia, nie wiem czy powinnam
    To nie tak, że musisz badać to wszystko co reszta. Ja zbadałam m.in.dlatego, że u mojej siostry jest problem z immunologią przy staraniach
    Jeśli o mnie chodzi, to jeszcze laparoskopia ewentualnie u mnie. Zaden lekarz nie sugerował i nie sugeruje, bo jajowody drożne i nic nie sugeruje endometriozy, no ale... nie daje mi to spokoju. Mam znajomą, która też nie miała objawów i lekarze jej odradzali a ona i tak zrobiła tą laparo i się okazało, że jakieś zrosty w środku miała. Udało się jej po tym zajść w ciażę

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 stycznia 2018, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selinka, ja się póki co jeszcze nie znam na tych testach autoimmunologii, ale z tego co czytam, to te 3 krzyżyki przy pozycji kontrola mówi tylko o tym, że badanie jest wiarygodne i prawidłowo przeprowadzone. Poszczególne antygeny masz negatywne, więc chyba jest OK

  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 6 stycznia 2018, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w ogóle nie um8em odczytać tych wyników selinko. Jakaś czarna magia. Przy nk miałam podobnie. Masakra.
    Też miałam czas w szczególności po poronieniu że chciałam wszystkie badania swiata zrobić żeby tylko mieć poczucie że zrobiłam wszystko co mogłam podczas starań.

    Rucola jak beta? Rośnie? Nie odzywasz się coś.

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 stycznia 2018, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra wrote:
    Ja w ogóle nie um8em odczytać tych wyników selinko. Jakaś czarna magia. Przy nk miałam podobnie. Masakra.
    Też miałam czas w szczególności po poronieniu że chciałam wszystkie badania swiata zrobić żeby tylko mieć poczucie że zrobiłam wszystko co mogłam podczas starań.

    Rucola jak beta? Rośnie? Nie odzywasz się coś.
    Rucola będzie miała bliźniaki :) miała 2 pęcherzyki na usg! Chyba że już to tutaj pisała ;)


    BibiKa no ale pod spodem jest legenda co znaczą 3 krzyżyki, bez sensu, nie rozumiem tego ni w ząb :/ Zobacz jeszcze jak otwieram te wyniki to pokazuje mi się jeszcze tak:
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/718bd34a7c37.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 stycznia 2018, 19:55

‹‹ 818 819 820 821 822 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ