X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dziewczyny z rocznika '86 starające się o pierwsze dziecko :)
Odpowiedz

Dziewczyny z rocznika '86 starające się o pierwsze dziecko :)

Oceń ten wątek:
  • Ewik Autorytet
    Postów: 2293 1385

    Wysłany: 21 marca 2014, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ash wrote:
    Melduję się! Jestem po usg w 9 dc. Na lewym jajniku liczne pęcherzyki , największy 7mm. Na prawym pęcherzyk 7,2. Endometrium 4,5 mm. Kolejne usg we wtorek. poproszę o kciuki!


    Miłego dnia ;)

    Ash bardzo dobre wiadomosci oby tak dalej :) kciuki oczywiscie zaciskam
    Uciekam na kontrole do rodzinnej buzka dziewczynki.

    ash lubi tę wiadomość

    mhsv2n0ahsxqjiji.png
  • Kor_a Autorytet
    Postów: 914 673

    Wysłany: 21 marca 2014, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam nowe i "stare" staraczki :-)

    Mi ovu dalej nie wyznacza owulacji - ciekawe czy już była czy nie.....

    km5s8iik5ptfpdrq.png

    Aniołek 06.07.2017, 8.11.2017
  • Natu93 Autorytet
    Postów: 923 293

    Wysłany: 21 marca 2014, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moze cykl bezowulacyjny?;/

    Bliźniaki <3
    Najprawdpodobniej Parka <3
  • elcia86 Ekspertka
    Postów: 195 147

    Wysłany: 21 marca 2014, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kor_a wrote:
    Witam nowe i "stare" staraczki :-)

    Mi ovu dalej nie wyznacza owulacji - ciekawe czy już była czy nie.....
    Moze jeszcze nie mam doswiadczenia, ale ovu blednie pokazuje owulacje. W probowalas robic monitoring cyklu? A zdarzaly ci sie wczesniej takie cykle?

    d579a7030cdace2cd76b2d0369b64a17.png
  • Kor_a Autorytet
    Postów: 914 673

    Wysłany: 21 marca 2014, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elcia - staram się 4 cykl, więc na razie nie myślę o monitoringu :-) W zeszłym miesiącu wyznaczył bez problemu. Będę czekać i nadal robić swoje - może się namyśli.

    Mahdusiaa lubi tę wiadomość

    km5s8iik5ptfpdrq.png

    Aniołek 06.07.2017, 8.11.2017
  • Eklerka Autorytet
    Postów: 1330 1252

    Wysłany: 21 marca 2014, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elcia86, witam :) Widzę, że rocznik Czarnobyla obrodził w Elżbiety, ja też Elcia :D
    Dziewczynki, zaczynam z nowym cyklem :) @ nareszcie zawitała :)
    Zinterpretuje któraś z Was mój cykl? Zgłupiałam już totalnie, OF wyznacza na 8 dc., ale ani śluz, ani testy owulacyjne na to nie wskazują... Ja wyznaczyłam na okolice 20 dc., ale OF tego nie potwierdza :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 marca 2014, 09:09

    Mahdusiaa lubi tę wiadomość

    5fjzaeq.png
    6d4a1fa03ada290f9163e68d0b61b673.png
  • Ewik Autorytet
    Postów: 2293 1385

    Wysłany: 21 marca 2014, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczynki :) jestem uziemiona do srody w domu mam doleczyc wszystko do konca. Wiecie ja sie nie sugeruje OVU tylko swoimi obserwacjami bo nie ma potrzeby sie nakrecac. Mi wyznaczylo w tamtym cyklu na 9 dc a zawsze mam miedzy 13 a 15 dc czasami kilka razy zmienia.

    Kor_a a jaki sluz?

    mhsv2n0ahsxqjiji.png
  • Ewik Autorytet
    Postów: 2293 1385

    Wysłany: 21 marca 2014, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kor_a patrzylam na Twoj wykres i wyglada wszystko ladnie poczekaj jeszcze troszke, no ale z temp.wszystko ok.

    mhsv2n0ahsxqjiji.png
  • magdalenka_ka Autorytet
    Postów: 971 779

    Wysłany: 21 marca 2014, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ufff...przeczytałam cały wątek, od deski do deski, kilka kaw przy tym wypiłam :)już się mniej więcej orientuję co kto, gdzie i jak :)Widzę, że sporo dziewczyn ma problemy z plamieniem przed @ Ja własnie miałam problem z plamieniami i bylam u ginekologa-endokrynologa i przepisał mi progesteron. Powiedział, że jak jest za niski,to ciężko zajsć, a jak się zajdzie, to jest ryzyko poronienia, więc lepiej brać niż nie brać...co o tym myslicie?Może to jest własnie odpowiedź na niektóre z Was? Dodam, że moje krwawienie trwa pomiedzy 24 a 48 godz, później plamienie przez 1-2 dni. Przed braniem anty miałam 5 dni. No nic zobaczymy, w którym cyklu 'zaskoczę':)Dodam, że tak jak Maghdusia mieszkam w kraju, gdzie ciąży nie uznaje się do 12 tyg, a więc pozostają mi prywatne wizyty w Polskiej klinice :)

    Mahdusiaa, Eklerka lubią tę wiadomość

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2w3vfxm48u0dxg3.png[/link]
  • Kor_a Autorytet
    Postów: 914 673

    Wysłany: 21 marca 2014, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewik - śluz dzisiaj taki jasno mleczny - myślę, że tak jak wczoraj. Wczoraj i dzisiaj ma chyba najlepszą jakość, choć u mnie nigdy nie rozciąga się tak jak na zdjęciach w necie.

    km5s8iik5ptfpdrq.png

    Aniołek 06.07.2017, 8.11.2017
  • Ewik Autorytet
    Postów: 2293 1385

    Wysłany: 21 marca 2014, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez taki mam pomieszany raz jedyny to w tamtym miesiacu mialam takie anomalie ze byl bardziej rozciagliwy ale byc moze po syropie wykrztusnym. Mysle ze u Ciebie ovula byla bo z tego co pamietam masz wszystko w porzadku z cyklem wiec poczekamy i zobaczymy jaka bedzie temp.jutro

    mhsv2n0ahsxqjiji.png
  • vincaminor Autorytet
    Postów: 1048 1046

    Wysłany: 21 marca 2014, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tym progesteronem to rzeczywiście trzeba się mocno pilnować - zwłaszcza właśnie brązowe plamienia przed @ powinny zaalarmować. No i warto pamiętać, że podwyższona prolaktyna często powoduje zjazd progesteronu.
    Ja (o ile była to prawidłowa ciąża, bo mam z objawów pół na pół na pozamaciczną niestety...) najprawdopodobniej poroniłam z powodu zbyt niskiego progesteronu.
    magdalenka_ka wrote:
    Ufff...przeczytałam cały wątek, od deski do deski, kilka kaw przy tym wypiłam :)już się mniej więcej orientuję co kto, gdzie i jak :)Widzę, że sporo dziewczyn ma problemy z plamieniem przed @ Ja własnie miałam problem z plamieniami i bylam u ginekologa-endokrynologa i przepisał mi progesteron. Powiedział, że jak jest za niski,to ciężko zajsć, a jak się zajdzie, to jest ryzyko poronienia, więc lepiej brać niż nie brać...co o tym myslicie?Może to jest własnie odpowiedź na niektóre z Was? Dodam, że moje krwawienie trwa pomiedzy 24 a 48 godz, później plamienie przez 1-2 dni. Przed braniem anty miałam 5 dni. No nic zobaczymy, w którym cyklu 'zaskoczę':)Dodam, że tak jak Maghdusia mieszkam w kraju, gdzie ciąży nie uznaje się do 12 tyg, a więc pozostają mi prywatne wizyty w Polskiej klinice :)

    grudzień 2013 - śpij mój Aniołku... :*
    h84fi09kllurhqo8.png
  • magdalenka_ka Autorytet
    Postów: 971 779

    Wysłany: 21 marca 2014, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vincaminor strasznie mi przykro z powodu Twojej straty :( wlasnie czasami takie 'banalne' hormonki moga taka tragedie wywolac :(

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2w3vfxm48u0dxg3.png[/link]
  • Mahdusiaa Debiutantka
    Postów: 12 10

    Wysłany: 21 marca 2014, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam nowe i stare Dziewczyny :)

    No i tak jak się spodziewałam, miesiączka przyszła wcześniej i test negatywny. Miałam jeszcze nadzieje, że te plamienia i krwawienia co się zaczęły po @ to faktycznie zagnieżdżanie się zarodka. Postanowiłam zaczerpnąć porady lekarza rodzinnego (bo jak wspominałam w Holandii, niestety nie mam takiej opieki i badań, wszystko zleca domowy lekarz). I wiecie co od niego usłyszałam po streszczeniu moich objawów: "No nie wiadomo co to może być? Organizm ludzki skrywa pełno tajemnic. No nie wiem, niech pani zrobi jutro test i zobaczymy". Ręce mi opadły...chyba pozostanie mi tak jak magdalenka_ka prywatna klinika (o ile w ogóle coś takiego tutaj jest), albo wizyta w Polsce. Zaczyna mnie to przerażać, stres mam ogromny a to nie wpływa prawidłowo na nasze starania :(

    Magda
  • Ewik Autorytet
    Postów: 2293 1385

    Wysłany: 21 marca 2014, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapisalam sie dzisiaj na usg tarczycy (na czerwiec) no ale poczekam przynajmniej bulic nie musze chociaz raz

    Co do progesteronu to racja trzeba kontrolowac bo jest bardzo wazny ja n szczescie nigdy nie mialam z nim problemu

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 marca 2014, 12:29

    Mahdusiaa lubi tę wiadomość

    mhsv2n0ahsxqjiji.png
  • Eklerka Autorytet
    Postów: 1330 1252

    Wysłany: 21 marca 2014, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapisując się na badanie w marcu... ustalają termin na czerwiec :/ Nic tylko zawyć z rozkoszy ;)

    Mahdusiaa, Ewik lubią tę wiadomość

    5fjzaeq.png
    6d4a1fa03ada290f9163e68d0b61b673.png
  • Eklerka Autorytet
    Postów: 1330 1252

    Wysłany: 21 marca 2014, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewik wrote:
    Ja tez taki mam pomieszany raz jedyny to w tamtym miesiacu mialam takie anomalie ze byl bardziej rozciagliwy ale byc moze po syropie wykrztusnym. Mysle ze u Ciebie ovula byla bo z tego co pamietam masz wszystko w porzadku z cyklem wiec poczekamy i zobaczymy jaka bedzie temp.jutro
    Oj syropy wykrztuśne znacznie rozrzedzają śluz :D Pamiętam, że jak w grudniu dopadł mnie kaszel i Flegaminę piłam całymi butelkami, to śluz był tak wodnisty, że z wkładek higienicznych musialam przerzucić się na podpaski :D

    5fjzaeq.png
    6d4a1fa03ada290f9163e68d0b61b673.png
  • Ewik Autorytet
    Postów: 2293 1385

    Wysłany: 21 marca 2014, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wlasnie to chyba po nim tak mialam bo zawsze susza i wrecz taki melczny kremowy sluz i tylko w bdaniu widoczny rozciagliwy. Ginekolog mi powiedzial o tym syropie ze warto sprobowac od 5 dnia cyklu od dzisiaj tez sproboje zobaczymy jaki bedzie ten miesiac czy chorob nie pokreci wszystkiego.

    mhsv2n0ahsxqjiji.png
  • Ewik Autorytet
    Postów: 2293 1385

    Wysłany: 21 marca 2014, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eklerka wrote:
    Zapisując się na badanie w marcu... ustalają termin na czerwiec :/ Nic tylko zawyć z rozkoszy ;)

    Dokladnie :) ale stwierdzilam, ze skoro jestem ubezpieczona place skladki to mi sie nalezy a nie tylko prywatnie. Musze przystopowac bo juz znacznie oslabilam budzet domowy przez badania wizyty prywatne dlatego sie zbuntowalam odwolala wizyte u gina i pelen luz nawet dla wlasnej wygody psychicznej zeby odpoczac od monitorowania i tej bieganiny. Bedzie co ma byc moje jajevzka przez te 2,3 miesiace nie zeswiruja przeciez. Bede tylko sprawdzac temp. I jakos pojdzie.
    Mam bojowe nastawienie ze sie uda i nie ma innej opcji.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 marca 2014, 12:58

    Kor_a lubi tę wiadomość

    mhsv2n0ahsxqjiji.png
  • Eklerka Autorytet
    Postów: 1330 1252

    Wysłany: 21 marca 2014, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No pewnie, jeśli tylko coś się należy, to trzeba z tego korzystać ;) Innym się nie należy a tak kombinują, że i tak wszystko dostaną :D
    Zmykam na kilka dziś :) Zajrzę tu w niedzielę lub poniedziałek i mam cichą nadzieję, że nie będę musiała się przegrzebywać przez 40 stron postów :D
    Miłego weekendu Wam życzę :) Trzymajcie się ciepło!

    Ewik lubi tę wiadomość

    5fjzaeq.png
    6d4a1fa03ada290f9163e68d0b61b673.png
‹‹ 84 85 86 87 88 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ