X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dziewczyny z rocznika '86 starające się o pierwsze dziecko :)
Odpowiedz

Dziewczyny z rocznika '86 starające się o pierwsze dziecko :)

Oceń ten wątek:
  • Kor_a Autorytet
    Postów: 914 673

    Wysłany: 21 marca 2014, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evik - zazdroszczę nastawienia :-) Mam nadzieję, że ja kiedyś też będę potrafiła tak zluzować :-)

    Ewik lubi tę wiadomość

    km5s8iik5ptfpdrq.png

    Aniołek 06.07.2017, 8.11.2017
  • Vaniliaa Ekspertka
    Postów: 243 265

    Wysłany: 21 marca 2014, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzień dobry dziewczyny w ten piękny słoneczny i wiosenny dzień ;)

    Chyba przez to słoneczko bardziej optymistycznie patrze na wszystko:) i więcej nadziej na to że kiedyś się uda.
    Za tydzień mam wizyte u gin :) to tez mi poprawia humor

    Ewik, Eklerka lubią tę wiadomość

    Czy te­go chce­my czy nie, zaw­sze na coś czekamy.
    P9zxp2.pngkFL2p2.png
  • Ewik Autorytet
    Postów: 2293 1385

    Wysłany: 21 marca 2014, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc Vaniliaa :)

    Kor_a idzie wiosna musi byc dobrze i koniec kropka :) nie ma sensu sie szarpac i wpedzac w dolki bo w niczym to nie pomaga. Bardzo bym chciala ale jak narazie nie wychodzi to nic innego jak tylko spokoj moze mi pomoc.

    Vaniliaa to bardzo dobrze ze tak pogoda na Ciebie wplywa juz niedlugo lato to juz calkiem fajnie bedzie ja o takiej porze roku zupelnie odpuszczam i zyje zupelnie innym rytmem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 marca 2014, 14:23

    Vaniliaa, Eklerka lubią tę wiadomość

    mhsv2n0ahsxqjiji.png
  • Vaniliaa Ekspertka
    Postów: 243 265

    Wysłany: 21 marca 2014, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny wiem że np. warto serduszkowiec co drugi dzień, i dać na zregenerowanie się plemniczkom, a jak by tak codziennie to zmniejsza szanse???

    Ewik lubi tę wiadomość

    Czy te­go chce­my czy nie, zaw­sze na coś czekamy.
    P9zxp2.pngkFL2p2.png
  • Ewik Autorytet
    Postów: 2293 1385

    Wysłany: 21 marca 2014, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz co kazdy inaczej mowi. Mi przy ostatniej wizycie gin.mowil, ze mamy sie kochac codziennie od 12 do 15,16 dc. No chyba, ze nie mamy ochoty to sobie odpuscic i na luzie jak bedzie ochota.

    mhsv2n0ahsxqjiji.png
  • Eklerka Autorytet
    Postów: 1330 1252

    Wysłany: 21 marca 2014, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam nie wchodzić na forum, ale muszę poszukać nieco informacji i samo tak wyszło :D
    Mianowicie po przeczytaniu kilku wątków wpadłam na pomysł by zaopatrzyć się w mieszankę ziółek O. Sroki nr 3. Cóż, "Kup teraz" na Allegro i właśnie do mnie dotarły :D Stwierdziłam, że jeśli mnie się nie przydadzą, to je komuś opchnę ;) Muszę dokładnie doczytać co i jak w tej kwestii, bo na razie wiem tylko tyle, że należy uważać z ich ilością by się nie przestymulować i że należy je pić od 1 dnia cyklu (czyli w moim przypadku akurat od dziś :D).
    Próbowałyście tych ziółek? :)

    Vaniliaa, ja do dziś żyłam w przekonaniu, że z seksem nie należy przesadzać i już miałam Ci podesłać jakiś link z wiadomościami na ten temat... Tymczasem natrafiłam na takie oto doniesienia:

    "Codzienny seks zwiększa szansę zajścia w ciążę
    Najnowsze badania donoszą, że seks uprawiany codziennie polepsza jakość spermy, co z kolei ułatwia szybsze zajście w ciążę. Kochajmy się na zdrowie!
    Dr David Greening, z Sydney IVF alarmuje, że w czasie badań płodności mężczyzn, które przeprowadzał, wynikło, że u mężczyzn, którzy nie uprawiali seksu przez tydzień, zmniejszała się liczba plemników ze 180 do 70 milionów. Nie jest to zbyt mała liczba do poczęcia dziecka, ale zmniejszenie liczby plemników zawsze jest mniej korzystne, niż zwiększenie.
    W czasie badań okazało się, że u mężczyzn, którzy mogą mieć problemy z płodnością, codzienny wytrysk - przez tydzień - zmniejszał uszkodzenia DNA plemników.
    Warto też pamiętać, że plemniki mają skłonność do dłuższy wędrówek, dlatego ich utrzymywanie w ciepłym środowisku doprowadza do uszkodzeń.
    Wniosek jest prosty - im częściej uprawiamy seks, tym większe szanse na poczęcie potomstwa."

    Więc... owocnych starań :D

    Ewik lubi tę wiadomość

    5fjzaeq.png
    6d4a1fa03ada290f9163e68d0b61b673.png
  • Kor_a Autorytet
    Postów: 914 673

    Wysłany: 21 marca 2014, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też czytałam, że nie ma przeszkód jeśli chodzi o codziennie zbliżenia. Staram się tego trzymać - zobaczymy co wyjdzie :-)

    km5s8iik5ptfpdrq.png

    Aniołek 06.07.2017, 8.11.2017
  • Ewik Autorytet
    Postów: 2293 1385

    Wysłany: 21 marca 2014, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Slyszalam o tych ziolach ale czy cos daja nie mam pojecia. Eklerka na co one dokladnie sa?

    mhsv2n0ahsxqjiji.png
  • Eklerka Autorytet
    Postów: 1330 1252

    Wysłany: 21 marca 2014, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewik wrote:
    Slyszalam o tych ziolach ale czy cos daja nie mam pojecia. Eklerka na co one dokladnie sa?
    Pozostaje mi jedynie zacytować to co znalazłam na ich temat :)
    Mieszanka przeznaczona jest dla pań mających problemy z płodnością o różnym podłożu, między innymi wywołaną niedoczynnością ciałka żółtego, brakiem owulacji, krótką fazą poowulacyjną, zbyt wysokim poziomem prolaktyny.
    Zioła te leczą również niedoczynność tarczycy, brak równowagi hormonalnej, nieregularne miesiączkowanie, zaburzenie emocjonalne przed miesiączka i w czasie menopauzy. Dla mężczyzn polecają je na poprawę nasienia :)
    Znajoma po ponad 2 latach starania (miała pco) i 2 cyklach picia tych ziółek zaszła w upragnioną ciążę. Zresztą nawet tu na forum jest sporo dziewczyn, którym udało się nawet w 1 cyklu :) Znajomej zalecił to ginekolog i stosując jakiekolwiek leki hormonalne należy się skonsultować z lekarzem, bo można się nieźle przestymulować :)
    Ja chciałabym nieco wydłużyć fazę lutealną (na dzień dzisiejszy 9-10 dni :(), a witamina b6 się u mnie nie sprawdza :( Zresztą jajniki też by się przydało pobudzić do pracy, może wreszcie bym się mogła przestać zastanawiać czy była owulka czy jej nie było :D

    Małą łyżeczkę ziółek zalewa się szklanką wrzątku, zaparza przez pół godziny, odcedza i pije przed snem :) Na Allegro można zakupić gotową mieszankę. W zielarni gdy zapytałam o sporządzenie mieszanki zażądano 25zł i kazali mi czekać półtorej tygodnia, więc zrezygnowałam taniej wyszło razem z wysyłką, a przy okazji szybciej ;)
    Trzy miesiące picia ziółek i miesiąc przerwy :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 marca 2014, 15:28

    5fjzaeq.png
    6d4a1fa03ada290f9163e68d0b61b673.png
  • Ewik Autorytet
    Postów: 2293 1385

    Wysłany: 21 marca 2014, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O prosze ciekawe te ziola. Jak by mialy pomoc w tarczycy i prolaktynie to moze warto sprobowac. Co prawda prolaktyne badalam w tamtym miesiacu i mam 18,26 niby w normie ktora ma 22,00 no ale to juz ta gorna granica i dobrze by bylo jakby malpa chciala spasc.

    mhsv2n0ahsxqjiji.png
  • Kor_a Autorytet
    Postów: 914 673

    Wysłany: 21 marca 2014, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewik - jest kilka wątków o tych ziołach nawet na Ovu. Ja nie kupuję, bo trzeba je pić od pierwszego dnia cyklu, a ja zawsze mam nadzieję, że on nie nadejdzie :-)

    Ewik, Eklerka lubią tę wiadomość

    km5s8iik5ptfpdrq.png

    Aniołek 06.07.2017, 8.11.2017
  • Ewik Autorytet
    Postów: 2293 1385

    Wysłany: 21 marca 2014, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kor_a wrote:
    Ewik - jest kilka wątków o tych ziołach nawet na Ovu. Ja nie kupuję, bo trzeba je pić od pierwszego dnia cyklu, a ja zawsze mam nadzieję, że on nie nadejdzie :-)

    Wlasnie je zobaczylam. Ja tez mam nadzieje ze moja kolezanka malpowata sie nie pojawi i to juz w tyn cyklu bo mam jej dosc.

    mhsv2n0ahsxqjiji.png
  • Kokilka Przyjaciółka
    Postów: 100 28

    Wysłany: 21 marca 2014, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nie dam rady przebrnąć przez ponad 80 stron tego wątku, ale chciałam się przywitać i przyłączyć - też jestem 86 :)

    Co do ziół o. Sroki to ja je kupiłam bo ogólnie jestem zwolenniczką raczej naturalnych metod leczenia ale u mnie akurat nie pomogły. Ale czytałam dużo na różnych forach przed ich kupieniem i dużo dziewczyn sobie chwaliło.

    Ja już zresztą próbowałam wielu rzeczy...

    Na razie walczę z niedoczynnością tarczycy i jeśli @ nadejdzie to wypowiem wojnę prolaktynie. Jeżeli u mnie te dwa hormony są przyczyną niepowodzeń to u mnie zioła nie poskutkowały niestety.

  • Kor_a Autorytet
    Postów: 914 673

    Wysłany: 21 marca 2014, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Cię Kokilka :-)

    km5s8iik5ptfpdrq.png

    Aniołek 06.07.2017, 8.11.2017
  • vincaminor Autorytet
    Postów: 1048 1046

    Wysłany: 21 marca 2014, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No cóż, i takie rzeczy się zdarzają niestety :( Boli jak o tym pomyślę (właśnie byłby półmetek ciąży), boli tym bardziej, że na tę ciążę czekałam dwa lata, ale nie ma innego wyjścia, tylko iść dalej. Czekam na koniec szlabanu na poczęcie i mam nadzieję, że kolejnym razem uda się i wszystko będzie jak trzeba :)

    magdalenka_ka wrote:
    Vincaminor strasznie mi przykro z powodu Twojej straty :( wlasnie czasami takie 'banalne' hormonki moga taka tragedie wywolac :(

    grudzień 2013 - śpij mój Aniołku... :*
    h84fi09kllurhqo8.png
  • vincaminor Autorytet
    Postów: 1048 1046

    Wysłany: 21 marca 2014, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój lekarz wspominał, że ta zasadza z co drugim dniem dotyczy par, gdzie jest męski problem z płodnością - jak są słabe parametry nasienia to trzeba dać czas na regenerację, bo im słabsze wyniki, tym mniejsza szansa na poczęcie i tym większa na poczęcie "wadliwe".A jak wszystko w porządku to nie ma ograniczeń ;)
    Vaniliaa wrote:
    dziewczyny wiem że np. warto serduszkowiec co drugi dzień, i dać na zregenerowanie się plemniczkom, a jak by tak codziennie to zmniejsza szanse???

    grudzień 2013 - śpij mój Aniołku... :*
    h84fi09kllurhqo8.png
  • magdalenka_ka Autorytet
    Postów: 971 779

    Wysłany: 21 marca 2014, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Kokilka :)


    Kto zaczal teraz nowy cykl?? Wydaje mi sie, ze testowanie wypadnie gdzies okolo Wielkanocy, zobaczymy do kogo zawita zajaczek :):):) oby do Wszystkich, zwlaszcza do tych, ktore juz dlugo czekaja :)

    Ewik lubi tę wiadomość

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2w3vfxm48u0dxg3.png[/link]
  • Ewik Autorytet
    Postów: 2293 1385

    Wysłany: 21 marca 2014, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magdalenka_ka wrote:
    Witam Kokilka :)


    Kto zaczal teraz nowy cykl?? Wydaje mi sie, ze testowanie wypadnie gdzies okolo Wielkanocy, zobaczymy do kogo zawita zajaczek :):):) oby do Wszystkich, zwlaszcza do tych, ktore juz dlugo czekaja :)

    U mnie dzisiaj 5 dzien cyklu mam nadzieje ze ten miesiac bedzie szczesliwy i dostaniemy prezencik na swieta :)

    mhsv2n0ahsxqjiji.png
  • Ewik Autorytet
    Postów: 2293 1385

    Wysłany: 21 marca 2014, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc Kokilka :) jak u Ciebie wynik TSH?

    mhsv2n0ahsxqjiji.png
  • Iownka Autorytet
    Postów: 585 363

    Wysłany: 21 marca 2014, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaczęłam nowy cykl.
    Niespodziewanie, w dwudziestym siódmym dniu po przyjściu poprzedniej krwawicy przyszła następna.
    Ja, która dwa razy pykłam zajście w ciążę za pierwszym razem, zamknęłam się na dawanie nowego zycia, koniec, kropka, basta, finito.
    Nie czuję nawet złości.
    Wiem tylko, że nigdy się już nie dam wyłyżeczkować w życiu, bo na tym się zaczęło, a raczej skończyło prokreacyjne działanie mojego łona. Choćby mnie mieli gonić z tymi łyżeczkami to nigdy więcej. Nie wiem, co mi zrobili, ale zakończyli moją reprodukcję.
    2 kwietnia inny gin - jakaś taka granica czasowa, na której wieszam strzępki resztek nadziei, że ktoś/coś mnie jeszcze otworzy na tworzenie.

    Ewik lubi tę wiadomość

    w5wqkrhmcawmir87.png

    relg3e5e4t96ae00.png
‹‹ 85 86 87 88 89 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ