X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dziewczyny z rocznika '86 starające się o pierwsze dziecko :)
Odpowiedz

Dziewczyny z rocznika '86 starające się o pierwsze dziecko :)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 grudnia 2018, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam wyniki, załamałam się :(
    Beta 14,24
    Prog UWAGA 2,09 ng/ml
    Co to ma byc?! :( jak to mozliwe ze takiego mam proga?
    Piszę smsa do gin, bo nie wiem co robic
    To musi być biochem :( przeciez ja zaraz okres dostane z takim progiem... Wiedziałam, ze nie moze byc za pieknie

  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 17 grudnia 2018, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Mam wyniki, załamałam się :(
    Beta 14,24
    Prog UWAGA 2,09 ng/ml
    Co to ma byc?! :( jak to mozliwe ze takiego mam proga?
    Piszę smsa do gin, bo nie wiem co robic
    To musi być biochem :( przeciez ja zaraz okres dostane z takim progiem... Wiedziałam, ze nie moze byc za pieknie
    siedziałam tu jak na szpilkach a tu taka wiadomość? Kurde...no ok a czy te specyfiki na pękniecie mają prawo podnosic betę? Bo ja sie na tym nie znam. Ale z progiem to chyba jakas pomyłka, przed samą @ nawet nie powinien byc tak niski...Jeju :(
    Może zadzwoń do lekarki zeby nie czekać na sms i sie nie denerwować. Beta pozytywna, może jeszcze nic straconego!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2018, 12:48

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 grudnia 2018, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aishha wrote:
    siedziałam tu jak na szpilkach a tu taka wiadomość? Kurde...no ok a czy te specyfiki na pękniecie mają prawo podnosic betę? Bo ja sie na tym nie znam. Ale z progiem to chyba jakas pomyłka, przed samą @ nawet nie powinien byc tak niski...Jeju :(
    Może zadzwoń do lekarki zeby nie czekać na sms i sie nie denerwować. Beta pozytywna, może jeszcze nic straconego!
    To nie zastrzyk na 100%, za dlugo czas by sie utrzymywał. Jest ciaza, ale co z tego, skoro taki prog?? Nie ma szans na utrzymanie :(
    Moj dr od histero mi odpisał, że sie cieszy i ze mam sie z ta dr konsultowac co mi polecił (ta u ktorej byłam teraz ostatnio), bo on jest na urlopie. Kurde, cieszy sie! hmm moze nie jest to stracone? Jejku mam taki metlik, ze zaraz sie przewroce :( a ta dr nie odpisuje...

  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 17 grudnia 2018, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    To nie zastrzyk na 100%, za dlugo czas by sie utrzymywał. Jest ciaza, ale co z tego, skoro taki prog?? Nie ma szans na utrzymanie :(
    Moj dr od histero mi odpisał, że sie cieszy i ze mam sie z ta dr konsultowac co mi polecił (ta u ktorej byłam teraz ostatnio), bo on jest na urlopie. Kurde, cieszy sie! hmm moze nie jest to stracone? Jejku mam taki metlik, ze zaraz sie przewroce :( a ta dr nie odpisuje...
    no to jesli tak odpisał to najwyraźniej nie jest nic złego, jest jeszcze bardzo krótko po owu to beta ma prawo taka byc a z progiem wystarczy suplementować doustnie i dopochwowo i się podniesie. Proszę nie panikuj bo to tylko źle robi, dzwoń nie czekaj na sms!

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 grudnia 2018, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aishha wrote:
    no to jesli tak odpisał to najwyraźniej nie jest nic złego, jest jeszcze bardzo krótko po owu to beta ma prawo taka byc a z progiem wystarczy suplementować doustnie i dopochwowo i się podniesie. Proszę nie panikuj bo to tylko źle robi, dzwoń nie czekaj na sms!
    Ona mowila, zeby raczej nie dzwonic, bo nie odbierze, zeby pisac smsy. Ale chyba zadzwonie do gabinetow gdzie przyjmuje i spytam czy jest w pracy i zeby jej przekazały, czy moze mi pilnie odpisac.
    Łatwo mowic nie panikuj, naprawde, do tej pory starałam sie zachowac zimna krew a teraz poprostu nie potrafię

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 grudnia 2018, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polozna z gabinetow powiedziała, ze ogarną temat z Panią dr i dadzą znac. Uff chociaz tyle

  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 17 grudnia 2018, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mówiąc nie panikuj nie miałam nic złego na mysli, po prostu na chwilę obecną wiesz, że beta jest pozytywna i trzeba działać ale na spokojnie. Dobrze, że tam zadzwoniłaś, pewnie zaraz coś się dowiesz.

    Selina lubi tę wiadomość

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 17 grudnia 2018, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina- jak bierzesz dupka to progesteron masz wyższy, tyle, że jako syntetyczny nie wychodzi w badaniach. Poza tym wydziela się pulasacyjnie, więc może jakbyś zbadała się chwilę później to byłby trochę wyższy?
    Ale i tak konieczna będzie pewnie silna suplementacja, najlepiej równolegle z dupkiem luteina i/lub utrogesan, prolutex.

    Kciuki za pomyślne wieści!

    Selina lubi tę wiadomość

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 17 grudnia 2018, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Dziekuje za kciuki :)
    Od 2dpo biorę Dupka, acard tak co 2 dzien jak sobie przypomniałam, 2x brałam aspiryne, bo sie przeziebiłam. Oprocz tego tez czasem TMG, omega3, Miovarian (jego tak jakos najbardziej pilnowałam), witd.D3+k2mk7 i w sumie tyle, pije pokrzywe i rumianek.
    Nie mam zadnych leków poza dupkiem
    Ktory to dpo ? Bo jesli 9 dpo to ok bete jesli pozniej to selinko moze byc biochemiczna i beta byla wyzsza tylko ze spadla. Dupek nie wystarczy mysi byc luteina dopichwowa. Ja bralsm 2 dupki i 3 ×2 lutke dopichwowa zeby bylo ok. Wszysyko od dpo.

    Mam nadzieje ze zagniezdzenie pozno i tylko dlatego niska beta. Mysle ze musi byc wiecej rzeczy na progesteron.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2018, 16:25

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 grudnia 2018, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reset fakt, wydziela się pulsacyjnie a dupek z krwi nie wychodzi. Człowiek niby to wszystko wie, ale w takich chwilach cała ta wiedza poprostu znika gdzieś, dzięki

    Dzwoniła położna i mam do odebrania receptę na 3 różne leki na podtrzymanie proga, nie pamiętam nazw. Mam ponowić betę w środę i będziemy decydować co dalej.


    Sara beta z dziś czyli 12dpo, dziewczyny piszą że jest ok jak na ten dzień. Nie wiadomo przecież kiedy było zagnieżdżenie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2018, 16:33

  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 17 grudnia 2018, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Reset fakt, wydziela się pulsacyjnie a dupek z krwi nie wychodzi. Człowiek niby to wszystko wie, ale w takich chwilach cała ta wiedza poprostu znika gdzieś, dzięki

    Dzwoniła położna i mam do odebrania receptę na 3 różne leki na podtrzymanie proga, nie pamiętam nazw. Mam ponowić betę w środę i będziemy decydować co dalej.


    Sara beta z dziś czyli 12dpo, dziewczyny piszą że jest ok jak na ten dzień. Nie wiadomo przecież kiedy było zagnieżdżenie
    Skoro dostalas leki to wszystko będzie dobrze! Gratuluję z całego serca, wiem że cała jesteś w stresie ale wierzę że będzie dobrze ;)
    Pewnie luteine będziesz brać i jakieś doustne.

    Selina lubi tę wiadomość

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 17 grudnia 2018, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak trzy różne wspomagacze to po pierwsze powinny pomóc, po drugie rozsądny lekarz, bo widzi zależność między dydrogesteronem a biologicznym progesteronem.
    Gdzieś mi mignęło, że masz nową lekarkę. Zdradzisz nazwisko? Bo dobrze wiedzieć, kto w Krakowie jest ogarnięty.

    Selina lubi tę wiadomość

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 grudnia 2018, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    reset wrote:
    Jak trzy różne wspomagacze to po pierwsze powinny pomóc, po drugie rozsądny lekarz, bo widzi zależność między dydrogesteronem a biologicznym progesteronem.
    Gdzieś mi mignęło, że masz nową lekarkę. Zdradzisz nazwisko? Bo dobrze wiedzieć, kto w Krakowie jest ogarnięty.
    Mój lekarz od histero polecił mi swoją koleżankę dr Knafel. Ona już w Macierzyństwie chyba nie pracuje, przyjmuje na Kamiennej w gabinecie. Ceni się kobitka tyle powiem ;) a młodziutka jest.
    Jednak zaufałam tamtemu lekarzowi, bo jego poleciła mi też jedną dziewczyna z tego forum i to była chyba najlepsza decyzja jaką podjęłam, że u niego wylądowałam. Zlecił od razu histero, dobrze ją wykonał i przebadał endo a później dobrze rozpisał leczenie bakterii znajdującej się na endo. Tak sądzę, bo histero w październiku była a leczenie skończyłam 4.12. :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2018, 17:03

  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 17 grudnia 2018, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Mój lekarz od histero polecił mi swoją koleżankę dr Knafel. Ona już w Macierzyństwie huba nie pracuje, przyjmuje na Kamiennej w gabinecie. Ceni się konitkar tyle powiem ;) a młodziutka jest.
    Jednak zaufałam tamtemu lekarzowi, bo jego poleciła mi też jedną dziewczyna z tego forum i to była chyba najlepsza decyzja jaką podjęłam, że u niego wylądowałam. Zlecił od razu histero, dobrze ją wykonał i przebadał endo a później dobrze rozpisał leczenie bakterii znajdującej się na endo. Tak sądzę, bo histero w październiku była a leczenie skończyłam 4.12. :)

    Poznałam ją podczas mojego zabiegu. Fajna babka :)
    A Ty na histero byłaś u dr Z. z endokrynologii ginekologicznej UJ? Jeśli tak, to jego mi też wiele osób chwaliło.Zresztą też go na obchodzie poznałam, fany, sensowny lekarz.

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 grudnia 2018, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aishha wrote:
    Skoro dostalas leki to wszystko będzie dobrze! Gratuluję z całego serca, wiem że cała jesteś w stresie ale wierzę że będzie dobrze ;)
    Pewnie luteine będziesz brać i jakieś doustne.
    Dziękuję kochana :)
    Echh beczalam po tych wynikach w domu i modliłam się do Boga, żeby mi nie zabierał tego kropka. Nie ma kurde łatwo, cały czas coś.
    Najlepsze z że chwilę po tym zadzwoniła moja mama z pytaniem czy do niej dzwoniłam, mówię że nie a jej się wydaje, że miała nie odebrane ode mnie. Później stwierdziłam, że może to znak jakiś, że miałam jej powiedzieć. Zadzwoniłam niedawno i powiedziałam, że wiem, że różnie jeszcze może być, ale że chyba jestem w ciąży. Komu jak komu, ale jej tak bardzo chciałam powiedzieć. Tak się ucieszyła, głos jej drżał, tata w tle się cieszył.
    Jeśli nic z tego nie będzie trudno, o tym też jej powiem.

  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 17 grudnia 2018, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Dziękuję kochana :)
    Echh beczalam po tych wynikach w domu i modliłam się do Boga, żeby mi nie zabierał tego kropka. Nie ma kurde łatwo, cały czas coś.
    Najlepsze z że chwilę po tym zadzwoniła moja mama z pytaniem czy do niej dzwoniłam, mówię że nie a jej się wydaje, że miała nie odebrane ode mnie. Później stwierdziłam, że może to znak jakiś, że miałam jej powiedzieć. Zadzwoniłam niedawno i powiedziałam, że wiem, że różnie jeszcze może być, ale że chyba jestem w ciąży. Komu jak komu, ale jej tak bardzo chciałam powiedzieć. Tak się ucieszyła, głos jej drżał, tata w tle się cieszył.
    Jeśli nic z tego nie będzie trudno, o tym też jej powiem.
    Aż i mi się łzy zakrecily jak to czytam. Dobrze że powiedzialas rodzicom, źle być samej w takich sytuacjach. Środa potwierdzi co dalej ale jestem dobrej myśli. Będziemy ciotkami aaaaa! :D

    Selina lubi tę wiadomość

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • sylwia1986 Autorytet
    Postów: 524 112

    Wysłany: 17 grudnia 2018, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojej dobrze Selinko,ze tego Dostinexu nie posłałam jeszcze :)
    Trzymam mocno kciuki za silnego kropka!! Niech te Święta będą dla Ciebie szczęśliwe

    Selina lubi tę wiadomość

    01.2020. Hsg- jajowod prawy ok, lewy niedrożny:/
    Starania od 12.2015,
    plamienia przed okresem
    Hashimoto - Euthyrox 25
    27.12.2017 - ciąża pozamaciczna (laparoskopia )
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 grudnia 2018, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    reset wrote:
    Poznałam ją podczas mojego zabiegu. Fajna babka :)
    A Ty na histero byłaś u dr Z. z endokrynologii ginekologicznej UJ? Jeśli tak, to jego mi też wiele osób chwaliło.Zresztą też go na obchodzie poznałam, fany, sensowny lekarz.
    Tak dokładnie :) dr Z.robil mi histero i mnie leczył. Dziś napisałam też do niego smsa z tymi moimi wartościami, to napisał, że się cieszy, ale jest na urlopie i z nia mam się kontaktować :P Bardzo fajny gość

    reset lubi tę wiadomość

  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 17 grudnia 2018, 23:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selinko Kochana a raczej Olgusiu trzymam za Was mocne kciuki :**** czytam na bieżąco i czekam na wspaniałe wieści :*

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 grudnia 2018, 23:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropeczka1986 wrote:
    Selinko Kochana a raczej Olgusiu trzymam za Was mocne kciuki :**** czytam na bieżąco i czekam na wspaniałe wieści :*
    Ojj to nie moje imię :D moje jest na W. ;) hehe
    Dziękuję Ci bardzo kochana :* <3

‹‹ 891 892 893 894 895 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ