X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne FASOLKOWE PORADY
Odpowiedz

FASOLKOWE PORADY

Oceń ten wątek:
  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 4 kwietnia 2013, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shagga to cieszymy się razem z Tobą z dobrych wyników. Fajnie, że już znacie płeć, teraz można wybrać imię:-)

    Shagga_80 lubi tę wiadomość

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • anna_w Ekspertka
    Postów: 240 325

    Wysłany: 4 kwietnia 2013, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dora wrote:
    Dziewczyny a powiedzcie mi co wy jecie? bo ja mam chyba jakiś mięsowstręt. Moja dieta sklada sie gł. z chleba razowego i sera. Staram się oczywiście jeśc owoce i warzywa, ale wchodzą mi jedynie te na surowo. Najlepiej pod postacią sałatki greckiej. Nie mam juz pomyslow co ja jeszcze moge zjesc.

    Hej:) Dora ja tez mam mięsowstręt a raczej bardziej wędlinowstręt. Podobnie jak mayusia mogę zjesc jedynie te własne wyroby (pojadłam w święta) bo te ze sklepu to na sam widok robi mi sie niedobrze. Ogólnie tez mam problem z swoim "menu", nic mi nie pasuje.

    Dora, Nina82 lubią tę wiadomość

  • anna_w Ekspertka
    Postów: 240 325

    Wysłany: 4 kwietnia 2013, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shagga, super wieści i fajnie że znacie płeć :) My moze dopiero za dwa tygodnie się dowiemy. Chociaż mam jakieś tam swoje przeczucie....

    Shagga_80, Nina82 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 kwietnia 2013, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dora wrote:
    Shagga to cieszymy się razem z Tobą z dobrych wyników. Fajnie, że już znacie płeć, teraz można wybrać imię:-)

    Ja bym chciała Jaś, lub Maciej :) Stary na Jasia nie chce się zgodzić, więc wczoraj zaproponowałam,że możemy na 2 dać Jaś, a pierwsze wybierzemy - mnie zależy, na Jasiu, bo tak miał mój ukochany Dziadziuś na imię...Stary coś napominał kiedyś, że Jemu imię Filip się podoba...w ostateczności zaakceptowałabym je i ja :)

  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 4 kwietnia 2013, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shagga bardzo ładne imiona:-) my jednogłośnie wybraliśmy dla chłopca Konrad, a dla dziewczynki Róża:-)

    anna_w, mauysia, Rucia lubią tę wiadomość

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 4 kwietnia 2013, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shagga, Dora, bardzo fajne imiona proponujecie :)
    My jeszcze w ogóle o tym nie myśleliśmy, pewnie poczekamy, aż poznamy płeć - przynajmniej będzie o połowę mniej roboty z szukaniem imienia ;D (bo my, jak wiadomo, to śmierdzące lenie pod każdym względem :D )

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 4 kwietnia 2013, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dora wrote:
    Shagga bardzo ładne imiona:-) my jednogłośnie wybraliśmy dla chłopca Konrad, a dla dziewczynki Róża:-)

    JEDNOGŁOŚNIE? No to szacuneczek :) Tyle imion do wyboru, a wy się całkowicie zgodziliście.
    U nas było tak dziwnie, że imię postanowiliśmy wymyslić dopiero w okolicy porodu, a że trzeba było się do dzieciaczka zwracać jakoś "roboczo", to M wymyślił "Leo" (od Leo Messiego z FC Barcelona :D ) - i tak też mówilismy o moim brzuchu. Potem gdzieś w 3 trymestrze M napomknął, że może dalibyśmy małemu na imię Leon, to go wyśmiałam i powiedziałam że nawet nie na drugie imię, "najwyżej na pięćdziesiąte" ;)
    No ale tak się osłuchałam z tym Leonem "roboczym", że zaczęło mi się coraz bardziej podobać no i ... mamy Leona :D

    Shagga_80 lubi tę wiadomość

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 4 kwietnia 2013, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas to było tak,że w pierwszym miesiącu bycia razem, zapyałam m. jakie imiona mu się podobają. Wymienił wtedy Konrada i Wiktorię, czyli imiona, które obok Krzysia i Tomka podobały mi się najbardziej. Potem jednak zorientowaliśmy się,że Wiktoria to mega popularne imię. Przeczytaliśmy więc niezaleznie listę 200 imion żeńskich i każde z nas samodzielnie wybrało Różę:) A najsmieszniejsze,że moja mama też niezależnie wybrala Różę i Jagodę.
    Poza moją teściową wszystkim się wybrane imiona podobają;)

    a szwagierka mowiła na swoją kruszynkę najpierw fasolka a potem jagódka, no i po urodzeniu została Jagódka;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 kwietnia 2013, 11:17

    mauysia, Shagga_80 lubią tę wiadomość

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 4 kwietnia 2013, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny napiszę Wam co przytrafiło się mojej koleżance:
    UWAGA! bedzie o chorobie genetycznej- kto nie chce niech nie czyta, moim celem nie jest straszenie.

    Koleżanka w styczniu urodziła 3 dziecko-córeczkę. Pierwsza dwójka dzieciaki zdrowe. Koleżanka chodziła jedynie do lekarza z NFZ. Nie miała żadnych dodatkowych badań, tylko 3 zwykłe usg podczas ciaży. Do 5 miesiąca nie znała nawet płci dziecka. Mała urodziła się słaba. Po 3 miesiącach lekarze stwierdzili u niej Zespół dziecka Wiotkiego, kazali zrobić badania genetyczne pod kątem Rdzeniowego Zaniku Mięśni. Ogólnie lekarze nie pozostawiają jej nadzieji. Kazali jej kupić monitor oddechu...

    http://www.neurologiczne.pl/rdzeniowy-zanik-miesni.htm

    Być może będziecie się zastanawiać po co o tym tutaj piszę- chyba po by jednak robić te cholerne badania genetyczne!!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 kwietnia 2013, 12:12

    Shagga_80 lubi tę wiadomość

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 4 kwietnia 2013, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dora wrote:
    Dziewczyny napiszę Wam co przytrafiło się mojej koleżance:
    UWAGA! bedzie o chorobie genetycznej- kto nie chce niech nie czyta, moim celem nie jest straszenie.

    Koleżanka w styczniu urodziła 3 dziecko-córeczkę. Pierwsza dwójka dzieciaki zdrowe. Koleżanka chodziła jedynie do lekarza z NFZ. Nie miała żadnych dodatkowych badań, tylko 3 zwykłe usg podczas ciaży. Do 5 miesiąca nie znała nawet płci dziecka. Mała urodziła się słaba. Po 3 miesiącach lekarze stwierdzili u niej Zespół dziecka Wiotkiego, kazali zrobić badania genetyczne pod kątem Rdzeniowego Zaniku Mięśni. Ogólnie lekarze nie pozostawiają jej nadzieji. Kazali jej kupić monitor oddechu...

    http://www.neurologiczne.pl/rdzeniowy-zanik-miesni.htm

    Być może będziecie się zastanawiać po co o tym tutaj piszę- chyba po by jednak robić te cholerne badania genetyczne!!!

    Dori, niestety wiem o czym mówisz. Moja koleżanka 2,5 roku temu urodzila blizniaczki, mialy tego najciezsza odmiane i niestety zadna z nich nie dozyla roku...

    A jakby Twoja kolezanka zrobila badania genetyczne, to ciekawe czy moznaby z tym cos zrobic.. chyba nie...

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 4 kwietnia 2013, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mayuś tej choroby niestety nie można wyleczyć, ale wiele innych można leczyć już w łonie matki! a to chyba wystarczający argument?!

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 kwietnia 2013, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja Kinga miała być Klaudia, ale jak tylko ją zoabczyłam, to stwierdziłam, że Kinga bardziej do niej pasuje :)

    Wczoraj z M. rozmawialiśmy na temt imion i padł Bruno ( ??? nie wiem co mi odbiło z tym Brunem ), dla dziewczynki strasznie podoba mi się Linda, Blanka, Pola.

  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 4 kwietnia 2013, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba BRUNONEM :P (kazałaś mi kiedyś poprawiać, to to czynię he he ;D)

    Pola jest super :)

    Doris, ale nie krzycz na mnie please ;)

    Rucia lubi tę wiadomość

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 kwietnia 2013, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mauysia wrote:
    Chyba BRUNONEM :P (kazałaś mi kiedyś poprawiać, to to czynię he he ;D)

    Pola jest super :)

    Doris, ale nie krzycz na mnie please ;)

    No właśnie Mayuś Bruno :|

    http://pl.wikipedia.org/wiki/Bruno_(imię)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 kwietnia 2013, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mauysia wrote:
    Chyba BRUNONEM :P (kazałaś mi kiedyś poprawiać, to to czynię he he ;D)

    Pola jest super :)

    Doris, ale nie krzycz na mnie please ;)

    Dorci nie podoba się Pola? :P

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 kwietnia 2013, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak najbardziej dla chłopca chciałabym Stanisław po moim zmarłym dziadku. Ale musze przekonać do tego M.

  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 4 kwietnia 2013, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucia wrote:
    mauysia wrote:
    Chyba BRUNONEM :P (kazałaś mi kiedyś poprawiać, to to czynię he he ;D)

    Pola jest super :)

    Doris, ale nie krzycz na mnie please ;)

    Dorci nie podoba się Pola? :P

    To nie dlatego to napisałam ;)

    A z Brunonem mamy remis :) Słowniki podają, że BRUNO odmienia się "z Brunonem", "o Brunonie" itp., ale coraz więcej ludzi odmienia inaczej, więc już powoli można uznawać "Bruna" za prawidłową formę :)
    Dobra, zamykam się z tym mędrkowaniem :D

    Rucia lubi tę wiadomość

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 kwietnia 2013, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mayuś ale ja uwielbiam jak mędrkujesz :)

  • Mała Autorytet
    Postów: 403 288

    Wysłany: 4 kwietnia 2013, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucia wrote:
    Dziewczyny mam pytanie. Jak było u was z seksem we wczesnej ciąży? Wyczytałam, że jeżeli kobieta przeszła poronienie, to nie należy wtedy współżyć. Z m. dyskutujemy na ten temat, i nie bardzo wiemy co zrobić.

    Ja pomału nadrabiam. Tu mogę jedynie napisać to, że ja odkąd miałam te plamienia i krwawienia i zaczęłam brać Duphaston (to zakaz był od 6 tc do następnej wizyty), później po wizycie też nie bardzo, a szczerze, nawet sie chyba nie ma ochoty jak się tak boi...Teraz na wizycie zapytam, albo mam w sobotę lub w środę 10 tego. Z moim M też dyskutuję, jakoś sie irytuje, ale spoko :-) Yyy moja ginka mi powiedziała (a koleżanka co niedawno urodziła potwierdziła, że jej prowadzący też mówił), że to chodzi o spermę-że zawiera coś, jakiś składnik, który może powodować otwieranie szyjki macicy...i że to fakt, nie wgłębiałam się , bo nie mam jak przy małej, ale coś w tym jest.

  • Mała Autorytet
    Postów: 403 288

    Wysłany: 4 kwietnia 2013, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dora wrote:
    Dziewczyny a powiedzcie mi co wy jecie? bo ja mam chyba jakiś mięsowstręt. Moja dieta sklada sie gł. z chleba razowego i sera. Staram się oczywiście jeśc owoce i warzywa, ale wchodzą mi jedynie te na surowo. Najlepiej pod postacią sałatki greckiej. Nie mam juz pomyslow co ja jeszcze moge zjesc.

    Hej Doruś, pocieszając mam tak samo ...Jak myślę o mięsie to mnie mdli...Nawet zup ostatnio gotować nie mogę jak widzę, jak coś pływa...masakra :-p Ale gotować trzeba bo mi córcia wychudnie :-p Ogólnie jak z miesiąc temu chłonęłam wszystko, tak teraz większość rzeczy mnie odpycha i to dosłownie.

‹‹ 25 26 27 28 29 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ