X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne FASOLKOWE PORADY
Odpowiedz

FASOLKOWE PORADY

Oceń ten wątek:
  • Mała Autorytet
    Postów: 403 288

    Wysłany: 5 kwietnia 2013, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dora wrote:
    Mała daj znać jak dzisiejsza wizyta:-)

    Hej Doruś:-) Dałam znać wyżej małą :-) Wszystko wypiszę rano, ale jest ok. Chyba 1 wszy raz zaczęłam się naprawdę cieszyć i przestałam choć troszkę martwić :-) Dzięki :-)

    Dora lubi tę wiadomość

  • Mała Autorytet
    Postów: 403 288

    Wysłany: 6 kwietnia 2013, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczynki :-) Miłego dnia życzę :-) A więc tak:
    NT- 1,4 mm
    CRL 6,05
    Ilość płynu owodniowego norma. Nie mogę się więcej doczytać :-)
    W każdym bądź razie przezierność jest prawie książkowa, wzrost dzieciątka odpowiada 12 tc, przegroda nosowa w porządku. Kręgosłup też widziałam. Nawet paluszki widziałam tak machało, tak się wierciło, że nie mogła badania zrobić :-p
    Duphaston mam brać nadal. Ale mówiła, że ciąża jest w porządku więc się uspokoiłam i to bardzo :-)

    f2w3skjoh7a2f4ia.png

    Kropka, mauysia lubią tę wiadomość

  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 6 kwietnia 2013, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała to teraz nic tylko cieszyć się ciążą i sprawiać sobie przyjemności:-)

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • Mała Autorytet
    Postów: 403 288

    Wysłany: 6 kwietnia 2013, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dora wrote:
    Mała to teraz nic tylko cieszyć się ciążą i sprawiać sobie przyjemności:-)

    Nom :-) Wczoraj sobie sprawiłam bluzkę i sweterek :-p
    Ja mam już brzuszek widoczny, moja ginka mówiła, że przy 2 gim to wcześniej i faktycznie jest :-p I tak jakoś się głupio czułam w za małych bluzkach :-)

  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 6 kwietnia 2013, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mala pewnie też szybciej poczujesz pierwsze ruchy:-)

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • Amicizia Autorytet
    Postów: 2578 2367

    Wysłany: 6 kwietnia 2013, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mala super ze u was wszystko ok

    A ja bylwm dzis wcszpitalu od tych wymiotow mam krwawy wylew podspojowkowy w prawym oku dostalam tylko krople nawilzajace takid sztuczne lzy na szczescie to nic powaznego i oczywiscie pod szpitalem zaliczylam pawia bo musielismy jechac rano kiedy jest okulista w sxpitalu

    Ogolnie jak nie wezme tabletki to moj organizm nie trawi sam. Strasznie sie u mnie to wszystko popsulo ja juz chce urodzic! Do teho jeszczr ten bol w lewym posladku w okolicy kosci ogojowej zaczynam miec dosc ciazy :(

    Ale z dzidzusiavsie ciesze :)

    Mała lubi tę wiadomość

    tpb9ue9.png
    20110521580820.png
  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 6 kwietnia 2013, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ami Ty to się masz z tymi dolegliwosciami. Oby Ci to szybko przeszło.

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • BellaRosa Autorytet
    Postów: 1912 1836

    Wysłany: 6 kwietnia 2013, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczynki :) Chyba nie pisałam tu o ostatniej wizycie, to naskrobie. Byłam u gina przedwczoraj :) Na fotelu mnie nie badał, bo mu szkoda było z tą moją nogą do wspinaczki mnie zmuszać ;P Zrobił USG żeby sprawdzić jak tam dzidzia :) Położenie główkowe- główką w dół, ale może się jeszcze zmieniać :) Ala waży już kilogram :)Wierci się jak opętana, wystawia tyłek nad pępkiem i robi się taki śmieszny trójkąt :D Ogólnie lekarz mówi, że z ciążą wszystko ok. jedyne z czego nie był w pełni zadowolony, to fakt, że musze z witamin nadal brać elevit bez jodu, bo endo stanowczo powiedziała, ze mam za ładne hormony żeby je psuć jodem :( Ale stwierdził, że to to pikuś jest :) Grunt, ze dzidziolka rośnie, jest zdrowa. Oczywiście nie odpuścił sobie żartowania z mojego kalectwa wrodzonego i jak zobaczył mnie z kulą i usłyszał koment mojego męża: Doktor House 2 to się ze mnie śmiał ;P Ale wybaczam mu ;P

    Mała, Shagga_80, gocha04 lubią tę wiadomość

    f2wldf9h9lun5cxj.png
    iv09cwa1ersqxdi1.png
  • Amicizia Autorytet
    Postów: 2578 2367

    Wysłany: 6 kwietnia 2013, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dora wrote:
    Ami Ty to się masz z tymi dolegliwosciami. Oby Ci to szybko przeszło.

    Wiedzialam ze ciaza latwa nie jest ale zeby az tak zle znosic to nigdy nie przpuszcxalam pocieszamsie ze to tylko 1 trymestr taki jest mam nadzieje ze wnet zacznie die cos poprawiac ale boje sie co bedzie jak wroce do krk bo u mamy i tak sie lepiej czuje i mniej wymiotuje w srode mam wizyte u ginki eiec prwnir dzidziusia zobaczymy :) i teraz staram sie tym cieszyc dobrze ze mam androida bo nohe z neta w lozku korzystac :)

    Bella dobrze ze u was wszystko w porzadeczku :) no poza ta noga

    Shagga_80 lubi tę wiadomość

    tpb9ue9.png
    20110521580820.png
  • BellaRosa Autorytet
    Postów: 1912 1836

    Wysłany: 6 kwietnia 2013, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ami ja z kolei po pierwszej ciąży wyobrażałam sobie ten stan jako tylko i wylącznie przyjemny i cudowny... też się przeliczyłam. Nie spodziewałam się, że ciąże u jednej kobiety mogą się aż tak różnić :/

    Shagga_80, Mała lubią tę wiadomość

    f2wldf9h9lun5cxj.png
    iv09cwa1ersqxdi1.png
  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 6 kwietnia 2013, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj m. mi wynalazł właśnie adapter do pasów bezpieczeñstwa:-)bo jak sam zauważył brzuszek szybko rośnie.

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • Amicizia Autorytet
    Postów: 2578 2367

    Wysłany: 6 kwietnia 2013, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dora wrote:
    Moj m. mi wynalazł właśnie adapter do pasów bezpieczeñstwa:-)bo jak sam zauważył brzuszek szybko rośnie.

    Ja kuz.dawno cos takiego wypatrzylam tylko m jakos nie spieszy sie z kupnem on zawsze ma na wszystko czas :)

    tpb9ue9.png
    20110521580820.png
  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 6 kwietnia 2013, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj m. to by już wszystko kupował:-) musze go powstrzymywac:-)

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • Amicizia Autorytet
    Postów: 2578 2367

    Wysłany: 6 kwietnia 2013, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BellaRosa wrote:
    Ami ja z kolei po pierwszej ciąży wyobrażałam sobie ten stan jako tylko i wylącznie przyjemny i cudowny... też się przeliczyłam. Nie spodziewałam się, że ciąże u jednej kobiety mogą się aż tak różnić :/

    Oholnie ciaza to takie 2 strony medalu radosv z dziecka i te dolegliwosci a do tegi wielka niewiadoma bo nigdy nie wiemy jak ja bedziemy znosic

    tpb9ue9.png
    20110521580820.png
  • Amicizia Autorytet
    Postów: 2578 2367

    Wysłany: 6 kwietnia 2013, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dora wrote:
    Moj m. to by już wszystko kupował:-) musze go powstrzymywac:-)

    Moj to flegmatyk na wszystko ma cxas ale na szczescie nie zaluje i w koncu kupi tylko musze mu przypominac ale dobry chlop z niego :)

    tpb9ue9.png
    20110521580820.png
  • BellaRosa Autorytet
    Postów: 1912 1836

    Wysłany: 6 kwietnia 2013, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No my z mężem już zgromadziliśmy praktycznie całą wyprawkę :D Zostały pierdoły typu wkładki laktacyjne, biustonosze dla mnie do karmienia, gaziki itp. A tak to mamy wszystko :D No i jeszcze fotelik musimy zamówić po poligonie męża, bo przed nie zdążyliśmy ;P a adapterów do pasów akurat nie kupuję, więc tego nie mam :D

    Shagga_80, mauysia lubią tę wiadomość

    f2wldf9h9lun5cxj.png
    iv09cwa1ersqxdi1.png
  • Mała Autorytet
    Postów: 403 288

    Wysłany: 6 kwietnia 2013, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dora wrote:
    Mala pewnie też szybciej poczujesz pierwsze ruchy:-)

    A no ponoć tak jest ale eeee...gdzie tam. Czasem mi się zdaje, że mi coś bąbluje :-p Hehe, ale jak wczoraj machało, jakby odganiało komary no to masakra, coś pięknego :-)

    Rucia, Shagga_80 lubią tę wiadomość

  • Mała Autorytet
    Postów: 403 288

    Wysłany: 6 kwietnia 2013, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amicizia wrote:
    BellaRosa wrote:
    Ami ja z kolei po pierwszej ciąży wyobrażałam sobie ten stan jako tylko i wylącznie przyjemny i cudowny... też się przeliczyłam. Nie spodziewałam się, że ciąże u jednej kobiety mogą się aż tak różnić :/

    Oholnie ciaza to takie 2 strony medalu radosv z dziecka i te dolegliwosci a do tegi wielka niewiadoma bo nigdy nie wiemy jak ja bedziemy znosic

    No Ami dokładnie. Ja po 1 wszej, jakoś zapomniałam jak to było z mdłościami, pamiętałam jak bardzo lubiłam czuć jak mała się rusza :-) Heh paradoks polega na tym, że mawiają , że niby 2 ga jest lżejsza niż 1 wsza...hmm, tu bym dyskutowała, bo Ja np tą znoszę i tak jakoś bardziej emocjonalnie i też widzę, że małe nie daje mi pola do popisu z jedzeniem, wybieram to co zdrowe, bo jak zjem nawet teraz niby z górnej półki kiełbasę na kanapce czy mięso, to jest toaleta. Ale cieszę się tak czy inaczej:-) Wybadała maleństwo wzdłuż i w szerz, już nawet o usg genetycznym nie wspominała, bo uważa że z dzidzią jest książkowo, i szczerze temu ufam i wierzę :-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 kwietnia 2013, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, Emi, trzymam kciuki,żeby szybko ustąpiły Ci Twoje dolegliwości...u mnie na szczęście od jakiś 3 tygodni spokój i nawet wrócił mi apetyt to i efekty widać - już brzuszek zaczyna się zaokrąglać :)
    Z Kuba znacznie lepiej się czułam :)

    Co do wyprawki, to my też mamy większość ;) Bo praktycznie wszystko mamy po Kubie :) Jedyne co to kosmetyki trzeba kupić, może laktator (bo z Kubą miałam laktator mojej siostry, a jako,że Ona w lipcu też rodzi to uważam,że Jej się on należy), na pewno kolejny kocyk (niech każdy ma swój), może trochę nowych ciuszków, choć te początkowe są w zasadzie nie zniszczone....i chętnie już bym wszystko pokupowała :) Aaa właśnie wkładki laktacyjne :)
    Dora ja przy Kubie nie miałach tych adapterów, jakoś wiedziałam,że wystarczy pas układać pod brzuchem (dolny) a górny nad brzuchem i już ,ale jak kupisz to koniecznie pochwal się jak się spisuje :)
    Bella, super, że z Malutką wszystko dobrze - a tak na marginesie, to od kiedy czułaś ruchy dziecka? Ja już strasznie nie mogę się doczekać tego, pamiętam jeszcze jakie to miłe uczucie :)

    BellaRosa, Rucia lubią tę wiadomość

  • Mała Autorytet
    Postów: 403 288

    Wysłany: 7 kwietnia 2013, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shagga_80 wrote:
    Hej, Emi, trzymam kciuki,żeby szybko ustąpiły Ci Twoje dolegliwości...u mnie na szczęście od jakiś 3 tygodni spokój i nawet wrócił mi apetyt to i efekty widać - już brzuszek zaczyna się zaokrąglać :)
    Z Kuba znacznie lepiej się czułam :)

    Co do wyprawki, to my też mamy większość ;) Bo praktycznie wszystko mamy po Kubie :) Jedyne co to kosmetyki trzeba kupić, może laktator (bo z Kubą miałam laktator mojej siostry, a jako,że Ona w lipcu też rodzi to uważam,że Jej się on należy), na pewno kolejny kocyk (niech każdy ma swój), może trochę nowych ciuszków, choć te początkowe są w zasadzie nie zniszczone....i chętnie już bym wszystko pokupowała :) Aaa właśnie wkładki laktacyjne :)
    Dora ja przy Kubie nie miałach tych adapterów, jakoś wiedziałam,że wystarczy pas układać pod brzuchem (dolny) a górny nad brzuchem i już ,ale jak kupisz to koniecznie pochwal się jak się spisuje :)
    Bella, super, że z Malutką wszystko dobrze - a tak na marginesie, to od kiedy czułaś ruchy dziecka? Ja już strasznie nie mogę się doczekać tego, pamiętam jeszcze jakie to miłe uczucie :)

    No Ja też czekam na ruchy...hehe choć pewnie pod koniec dadzą w kość :-)
    Ja do końca nie wiem jak jest na samym końcu, bo moja malutka przyszła na świat w 34 tyg, a od 32 był szpital. Pamiętam jak dziś jak po wizycie w 31 tyg (gdzie moja prowadząca mówiła że jest wszystko ok, następna miła być 5 stycznia na ok 36 tydzień...a Ja akurat 5 stycznia byłam...ale z małą tego dnia wypisana do domu...) narzekałam, że będzie się pewnie teraz dłużyło...ehh. Tu jednak mam nadzieję , że do końca będzie i ma być ok :-)


    f2w3skjoh7a2f4ia.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 kwietnia 2013, 09:50

‹‹ 28 29 30 31 32 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ