X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne FASOLKOWE PORADY
Odpowiedz

FASOLKOWE PORADY

Oceń ten wątek:
  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 8 kwietnia 2013, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gosia28:( wrote:
    witam poprosze o interpretacje mojego cykklu

    Cześć, to ja proszę o podanie do niego linka :)

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 8 kwietnia 2013, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mauysia wrote:
    gosia28:( wrote:
    witam poprosze o interpretacje mojego cykklu

    Cześć, to ja proszę o podanie do niego linka :)

    Dobra, mam.

    Niestety interpretacja jest niemożliwa, bo za bardzo nie ma co interpretować :( Za mało pomiarów temperatury (a do tego niektóre ignorowane), brak obserwacji śluzu / szyjki.
    Chętnie pomogę Ci zinterpretować wykres, gdy będziesz mierzyć codziennie + obserwować śluz. Z twojego wykresu niestety nic się nie da wyczytać.

    Shagga_80 lubi tę wiadomość

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • she Autorytet
    Postów: 1380 2002

    Wysłany: 8 kwietnia 2013, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella - zgadzam się z Tobą co do Emmaljungi. 2 koleżanki namawiały mnie na ten wózek, ale on według mnie jest olbrzymi i ciężki. A nie chcę porywać się na Emmaljungę tylko z tego powodu, że jest 'modny' i wypasiony...

    201306215365.png
  • BellaRosa Autorytet
    Postów: 1912 1836

    Wysłany: 8 kwietnia 2013, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale wiesz She co mnie najbardziej zdziwiło? Że ja np. sama mam ciężki wózek (17kg bodajże) ale skonstruowany jest tak, ze prowadzi się lekko mimo, ze nie jest to wózek z górnej półki. Podobnie w Mutsy- masz wrażenie, ze pchasz coś co waży kilogram i wręcz zaraz się rozleci :D Tak pięknie idzie. A emmaljunga jest tak kijowo zrobiona, ze ta cena wręcz mnie oburza! Bo gdybym miała tyle płacić za wózek, to bym miałą wymagania, ze jeśli jest cieżki to powinno się go leciusieńko prowadzić! A tu jest uczucie wysiłku wręcz! Zaskoczyło mnie to baaaardzo. Ten był na takim niby miękkim zawieszeniu, ale też to bujanie jakieś nie takie było :/ jakby... kwadratowe? Dziwny ten wózek. Drugi był ze skrętnymi kołami mniejszymi z przodu z tego co pamiętam- i znów w prowadzeniu taki ciężki... no w szoku byłam bo myślałam, że a co! Po sklepie pojeżdzę sobie super bryką! A tu takie coś...:/

    f2wldf9h9lun5cxj.png
    iv09cwa1ersqxdi1.png
  • BellaRosa Autorytet
    Postów: 1912 1836

    Wysłany: 8 kwietnia 2013, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomijam już fakt, ze wyglądem ten wózek też nie zrobił na mnie wrażenia... gdyby nie napis na rączce to nie zwróciłabym na niego ŻADNEJ uwagi :/

    f2wldf9h9lun5cxj.png
    iv09cwa1ersqxdi1.png
  • she Autorytet
    Postów: 1380 2002

    Wysłany: 8 kwietnia 2013, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dokładnie :) nie mam zamiaru płacić ponad 3 tys. tylko za napis Emmaljunga :) zresztą mój mąż chyba by zszedł gdyby zobaczył tę cenę heheh

    201306215365.png
  • BellaRosa Autorytet
    Postów: 1912 1836

    Wysłany: 8 kwietnia 2013, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mąż to taki prosty dosyć jest jeśli chodzi o rzeczy dla dzieci. Patrzy na wygląd, bo na cenach się nie zna i jak mu pokazałam: Ej Ty patrz! To Emmaljunga! (on nawet nie wiedział co to) i mówi: weź to brzydkie jest choć dalej :D A ja mu: Ty wiesz ile to kosztuje??? Mało na zawał nie padł ;P

    f2wldf9h9lun5cxj.png
    iv09cwa1ersqxdi1.png
  • she Autorytet
    Postów: 1380 2002

    Wysłany: 8 kwietnia 2013, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mojemu tak pokazałam Teutonię :) też zaczął tylko krytykować jakie to duże, ciężkie i w ogóle beznadziejne. A jak zobaczył cenę to już w ogóle miałam ubaw patrząc na jego minę :D
    była też Teutonia skórzana - co za obrzydlistwo!

    BellaRosa lubi tę wiadomość

    201306215365.png
  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 8 kwietnia 2013, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i se nie pójdę do gina w czwartek - odwołał swój dyżur :/ Przepisałam się na 18.04, idę zaktualizować tabelkę badań :)

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • BellaRosa Autorytet
    Postów: 1912 1836

    Wysłany: 8 kwietnia 2013, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    She jednak czasem faceci mają dobre oko ;P

    f2wldf9h9lun5cxj.png
    iv09cwa1ersqxdi1.png
  • she Autorytet
    Postów: 1380 2002

    Wysłany: 8 kwietnia 2013, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mauyus - czyli tydzień dłużej poczekasz. Wiem, że to wkurzające, człowiek się nastawi, że zobaczy znowu swoje Malenstwo, a tu czekać trzeba... :/

    201306215365.png
  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 8 kwietnia 2013, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    she wrote:
    Mauyus - czyli tydzień dłużej poczekasz. Wiem, że to wkurzające, człowiek się nastawi, że zobaczy znowu swoje Malenstwo, a tu czekać trzeba... :/

    Tym bardziej mi się to nie podoba, że mam nie najlepsze wyniki krwi i moczu, ale cóż - tydzień mnie nie zbawi.

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 8 kwietnia 2013, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wózka głębokiego będę uzywać głownie w sezonie jesień- zima, dlatego najważniejsza jest dla mnie duża gondola, duże pompowane koła na śnieg, dobra amortyzacja na dziury i przede wszystkim w miarę normalna waga (13,8kg). Po glębszych analizach wybór padł na:
    http://allegro.pl/2w1-jedo-bartatina-alu-plus-2013-torba-folia-grati-i3157543488.html

    Fotelik oczywiście po przeanalizowaniu crash testów wybraliśmy ten:
    http://allegro.pl/recaro-young-profi-plus-0-13-2013-baza-isofix-wwa-i3153215272.html

    Jeśli chodzi o nosidelka i chusty, to nie wyobrażam sobie za bardzo abym była w stanie dzwigać tak dziecko na spacerze, niosąc jeszcze torbę z rzeczami,ale jak ktoś ma kręgoslup ze stali, to why not;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 kwietnia 2013, 12:47

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 8 kwietnia 2013, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doris, mnie bardziej męczyło użeranie się z wózkiem na dziurawych chodnikach, przy krawężnikach i w sklepach i innych miejscach tak wąskich, że prawie się nie dało przejechać, no i bycie na łasce osób, które pomogą mi wnieść wózek do autobusu/tramwaju.
    Ale korzystałam i z tego, i z tego.

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • gosia28:( Przyjaciółka
    Postów: 173 49

    Wysłany: 8 kwietnia 2013, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mauysia wrote:
    mauysia wrote:
    gosia28:( wrote:
    witam poprosze o interpretacje mojego cykklu

    Cześć, to ja proszę o podanie do niego linka :)

    Dobra, mam.

    Niestety interpretacja jest niemożliwa, bo za bardzo nie ma co interpretować :( Za mało pomiarów temperatury (a do tego niektóre ignorowane), brak obserwacji śluzu / szyjki.
    Chętnie pomogę Ci zinterpretować wykres, gdy będziesz mierzyć codziennie + obserwować śluz. Z twojego wykresu niestety nic się nie da wyczytać.

    ale czy to mozliwe abym miala owu w tym dniu 17 dc gdy brzuch bolal w 13 14 15 dc

    35300098465d87410706fe8bea3855e3.png
  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 8 kwietnia 2013, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosiu, Ovufriend nie miał żadnych podstaw, przesłanek, żeby wyznaczyć Ci owulację, postawił więc tę kreskę raczej na chybił trafił. Nie kierowałabym się tym absolutnie.
    Zresztą bólem brzucha też bym się nie sugerowała, bo on też mógł wystąpić dzień przed, w dniu, albo i dzień po owulacji, albo po prostu był spowodowany perturbacjami żołądkowymi.
    Od nowego cyklu radzę Ci uwzględniać na wykresie co najmniej dwa kryteria, a najlepiej trzy (temperatura, śluz, testy owu albo madanie szyjki macicy), i wpisywać wyniki obserwacji codziennie. Zobaczysz, jak jasny będzie wtedy Twój wykres (zakładając, że nie masz żadnych zaburzeń typu PCOS itp.)

    Shagga_80 lubi tę wiadomość

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • gosia28:( Przyjaciółka
    Postów: 173 49

    Wysłany: 8 kwietnia 2013, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mauysia wrote:
    Gosiu, Ovufriend nie miał żadnych podstaw, przesłanek, żeby wyznaczyć Ci owulację, postawił więc tę kreskę raczej na chybił trafił. Nie kierowałabym się tym absolutnie.
    Zresztą bólem brzucha też bym się nie sugerowała, bo on też mógł wystąpić dzień przed, w dniu, albo i dzień po owulacji, albo po prostu był spowodowany perturbacjami żołądkowymi.
    Od nowego cyklu radzę Ci uwzględniać na wykresie co najmniej dwa kryteria, a najlepiej trzy (temperatura, śluz, testy owu albo madanie szyjki macicy), i wpisywać wyniki obserwacji codziennie. Zobaczysz, jak jasny będzie wtedy Twój wykres (zakładając, że nie masz żadnych zaburzeń typu PCOS itp.)

    wlasnie mam problem z szyjka i sluzem tez nie bardzo umiem go odroznic a test owu mialam pozytywny w 14dc

    35300098465d87410706fe8bea3855e3.png
  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 8 kwietnia 2013, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zarówno jeśli chodzi o zakupy, jak i spacery wolę mieć wszystko w wózku niż nosić:) Mamy też dużą galerię pod nosem, po której babeczki poruszają się z wózkami bez problemów:)

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 8 kwietnia 2013, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dora wrote:
    Ja zarówno jeśli chodzi o zakupy, jak i spacery wolę mieć wszystko w wózku niż nosić:) Mamy też dużą galerię pod nosem, po której babeczki poruszają się z wózkami bez problemów:)

    no, to prawda, na większe zakupy wózek był koniecznością.

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 8 kwietnia 2013, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gosia28:( wrote:
    mauysia wrote:
    Gosiu, Ovufriend nie miał żadnych podstaw, przesłanek, żeby wyznaczyć Ci owulację, postawił więc tę kreskę raczej na chybił trafił. Nie kierowałabym się tym absolutnie.
    Zresztą bólem brzucha też bym się nie sugerowała, bo on też mógł wystąpić dzień przed, w dniu, albo i dzień po owulacji, albo po prostu był spowodowany perturbacjami żołądkowymi.
    Od nowego cyklu radzę Ci uwzględniać na wykresie co najmniej dwa kryteria, a najlepiej trzy (temperatura, śluz, testy owu albo madanie szyjki macicy), i wpisywać wyniki obserwacji codziennie. Zobaczysz, jak jasny będzie wtedy Twój wykres (zakładając, że nie masz żadnych zaburzeń typu PCOS itp.)

    wlasnie mam problem z szyjka i sluzem tez nie bardzo umiem go odroznic a test owu mialam pozytywny w 14dc

    Fakt, z szyjką trzeba się wprawiać przez parę dobrych cykli, ale ze śluzem to jeden-dwa cykle obserwacji i na pewno już rozróżnisz jego poszczególne typy. Do tego temperatura, testy owu i będzie git :)

    1kk082c3vuoqvmjs.png
‹‹ 32 33 34 35 36 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ