X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne FASOLKOWE PORADY
Odpowiedz

FASOLKOWE PORADY

Oceń ten wątek:
  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 9 kwietnia 2013, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A w jakich godzinach u Was byly te zajecia? bo wg mnie godz 12 lub 16 to jest jakieś nieporozumienie.
    Wieczorem bede wiedziec czy uda nam sie zaklepac miejsce w tej prywatnej niedaleko nas.

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 9 kwietnia 2013, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas były chyba o 17, więc w sam raz po pracy.

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 9 kwietnia 2013, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale jaja chcialam zalozyc płaszcz wiosenny,bo miałam w nim luzy. A tu niedpodzianka- juz sie nie dopinam!:-)

    mauysia, Shagga_80, Fedra, Nina82 lubią tę wiadomość

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 9 kwietnia 2013, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dora wrote:
    Ale jaja chcialam zalozyc płaszcz wiosenny,bo miałam w nim luzy. A tu niedpodzianka- juz sie nie dopinam!:-)

    jak tak dalej pójdzie, to będziesz musiała sprawić sobie coś oprócz ogrodniczki :)

    Shagga_80 lubi tę wiadomość

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 9 kwietnia 2013, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Plaszczyk na bank musze kupic. Potrzebuję czegoś w czym sie dopnę, bo ja zmarźlak jestem:-)

    11.05 prawdopodobnie jadę na chrzciny do Poznania, wiec chyba muszę przejrzeć sukienki:-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 kwietnia 2013, 11:44

    Shagga_80 lubi tę wiadomość

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • anna_w Ekspertka
    Postów: 240 325

    Wysłany: 9 kwietnia 2013, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej:) ja ostatnio kupiłam płaszcz wiosenny taki tez na ten moment dopasowany, ale pani w sklepie powiedziala ze jak brzuszek się powiększy to najzwyczajniej można przeszyć guziki obok aby plaszczyk byl szerszy.

    Dora, mauysia, Shagga_80, Nina82 lubią tę wiadomość

  • anna_w Ekspertka
    Postów: 240 325

    Wysłany: 9 kwietnia 2013, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A odnośnie szkoły rodzenia to wstępnie rowniez się rozglądałam i znalazłam, u nas w mieście prywatną za 500 zł ;/ zaraz wrzucę Wam info co oferują...

    W programie szkoły:
    -przygotowanie kobiet, by mogły rodzić w sposób jak najbardziej satysfakcjonujący i nie naruszający ich godności,
    -przygotowanie przyszłych rodziców, by mogli spokojnie wkraczać w nowe życie, posiadając niezbędną wiedzę o tym, co dzieje się przy narodzinach, po porodzie w czasie połogu,
    -przygotowanie rodziców, by czuli się bardziej kompetentni w opiece nad nowonarodzonym dzieckiem.


    Rozpoczęcie zajęć od 20 - 25 tygodnia ciąży

    (wymagane zaświadczenie od lekarza prowadzącego)

    Zajęcia prowadzone są w szkole 1 raz w tygodniu po 2 godziny (ćwiczenia+wykład)



    Wtorek: godzina 17.00 Koszt kursu: 500zł

    10 godzin wykładów i 10 godzin ćwiczeń ( nauka parcia)

    W programie:
    -zajęcia z piłką
    -workiem sako
    -muzykoterapia
    -zwiedzanie szpitala
    -kąpiel noworodka

    Po porodzie:
    -porady telefoniczne i w domu pacjenta
    -2 wizyty patronażowe w domu pacjenta
    -porady laktacyjne, pielęgnacyjne, położnicze

    GRATIS MATERIAŁY SZKOLENIOWE!!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 kwietnia 2013, 11:18

    Dora lubi tę wiadomość

  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 9 kwietnia 2013, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anna_w wrote:
    Hej:) ja ostatnio kupiłam płaszcz wiosenny taki tez na ten moment dopasowany, ale pani w sklepie powiedziala ze jak brzuszek się powiększy to najzwyczajniej można przeszyć guziki obok aby plaszczyk byl szerszy.

    Sprytne! Szkoda tylko, że ja mam na zamek błyskawiczny :)

    Shagga_80 lubi tę wiadomość

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 kwietnia 2013, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Babeczki :)
    Ja w zeszłym roku kupiłam w H&M fajny płaszczyk mocno rozkloszowany, więc myślę, że teraz by się przydał...myślę, bo nie sprawdzę, bo przestał mi się podobać i odsprzedałam na Allegro ;) Póki co mieszczę się we wszystko, ale tak dobrze nie będzie do października :)
    My za Szkołę Rodzenia płaciliśmy 400 zł (3lata temu) no i zajęcia były co tydzień i ie pamiętam,ale chodziliśmy albo na 18 albo nawet 19 no i przede wszystkim zajęcia były dla Babek po 30 tyg. ciąży.

    Dora lubi tę wiadomość

  • Anka-Skakanka Przyjaciółka
    Postów: 68 82

    Wysłany: 9 kwietnia 2013, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witajcie dziewczyny, byłam dzis na swoim pierwyszm usg w 12 tyg ciązy. Niestety jestem załamana bo wyszła bardzo zła przyziernosc karkowa.
    Norma jest do 2,5 mm, a ja mam 6 mm.

    Lekarz skierował mnie na badania genetyczne, które robi sie w 15 tyg ciązy a na wynik czeka 3 tyg- na moje stwierdzenie ze to strasznie długo wspomniał o możliwosci wykonania biopsji kosmówki z wynikiem po 3 dniach. Tak szybki wynik bo badanie w prywatnej klinicei bardzo drogie- 1900 zł.

    Zdecydowalismy się natychmiast i prosto z usg pojechalismy na biopsje. W piatek mam wyniki, ale lekarka robiac podczas biopsji usg nie daje nam szans na zdrowe dziecko. U niej przyziernosc wyszła az 8mm.

    Mam juz dziecko, zdrowego cudownego 6 letniego synka, w rodzinie nie ma zadnych wad....nie wiem dlaczego nas to spotkało.

    Moze słyszałyscie o jakis przypadkach takiej przyziernosci gdzy dziecko okazywało sie byc zdrowe?

  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 9 kwietnia 2013, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu ja na forum ginekologicznym na wątku o przezierności karkowej, który liczy ok 2000 stron, czytalam to takim przypadku:
    NT w 12 t. wyniosło 5,8mm, po trzech dniach zmalało do 3,8mm, a w 14 t zmalało do 1mm!!! z amniopunkcji wyszedł kariotyp prawidłowy.

    Aniu trzymam kciuki za dobry wynik biopsji, tu jeszcze wszystko jest możliwe!!

    Ja od siebie polecam zajrzeć na wątek " przezierność karkowa" na Forum Ginekologicznym. Piszą tam ludzie, ktòrzy czekaja na wyniki badań. Sama tam pisałam jak mnie lekarka nastraszyła badajac u nas NT w zbyt wczesnym etapie ciąży.
    ps: badanie oczywiscie powinien przeprowadzać lekarz z certyfikatem i na dobrym sprzecie. Lista certyfikowanyh lekarzy:
    https://courses.fetalmedicine.com/lists/web

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 kwietnia 2013, 21:10

    Shagga_80 lubi tę wiadomość

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • Anka-Skakanka Przyjaciółka
    Postów: 68 82

    Wysłany: 9 kwietnia 2013, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzieki Dora, zaraz tam poczytam. Badanie robili lekarze specjalisci którzy maja ten certyfikat.
    Pierwszy lekarz do którego chodziłam w pierwszej ciązy oznajmił ze wszytskie pomiary (oprócz 6 mm NT) sa prawidłowe-kosc nosowa widoczna.
    Druga lekarka, do której pojechaliśmy na biopsję powiedziała ze kosc nosowa jest niewidocznaa, NT wynosi 8 mm. Juz sama nie wiem

    Pierwszy lekarz pytał mnie czy przechodziłam jakies infekcje, przeziebienia w czasie ciązy, bo mogłoby miec to chwilowy wpływ na NT. Odpwowiedziałam ze nie, ale juz w domu przypomniało mi sie ze miałam zapalenie gardła gdzies w 6-7 tyg...nie wiem czy to cos zmieni.

  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 10 kwietnia 2013, 05:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki, żeby to NT bylo jedynie falszywym alarmem i zeby sie ładnie wchlonęło!

    Co do lekarzy to sama widzisz, oni popełniają błędy. Najbardziej wiarygodna jest biopsja,którą zrobiłaś.

    Shagga_80, mauysia lubią tę wiadomość

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 kwietnia 2013, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Dziewczynki, Aniu ja również mam nadzieję,że skończy się na strachu, trzymam mocno kciuki.

  • malenka Koleżanka
    Postów: 50 27

    Wysłany: 10 kwietnia 2013, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Aniu, wiem co czujesz. Moja siostra miała niestety też takie przeżycia...kość nosowa była, ale NT było 4 mm (NT 8 mm to faktycznie bardzo dużo, pamiętaj jednak że to badanie ma bardzo dużą wrażliwość, to znaczy trzeba je bardzo umiejętnie wykonać aby uzyskać prawidłowy wynik) Niestety dla niej wynik okazał się bardzo zły, dzieciątko okazało się chore. Bardzo dużo przeszła...Ale pamiętaj tak jak dziewczyny piszą, czasami jest tak że NT jest powiększone a dzieciątko okazuje się zdrowe (być może własnie badanie zostało źle wykonane), a czasami NT jest w normie a dziecko rodzi się chore. Czekaj cierpliwie na wynik. Dobrze że zdecydowałaś się na tą biopsję, to dobra decyzja. Trzymam za Ciebie kciuki tak mocno jak tylko się da. Bądź dzielna!

  • Amicizia Autorytet
    Postów: 2578 2367

    Wysłany: 10 kwietnia 2013, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu wierzę, że będzie dobrze, te dotychczasowe wyniki o niczym jeszcze nie przesądzająi zdarzają się też takie piękne niespodzianki, że dziecko miało urodzić się chore a okazywało się być zdrowiutkie także bądź dobrej myśli i tak na prawdę dopóki się nie urodzi to niczego pewnym być nie można :) w końcu cuda się zdarzają :) powodzenia

    a mi wczorja troszke mdłosci dały odpocząc tzn nie wymiotowała 8 razy :) pochłaniam olbrzymie ilości żelków, w najgorszym wypadku wymiotuje czymś słodkim, zdecydowaniue przyjemniejsze od tych kwasów żołądkowych :) dziś wreszcie torce nas rozpakowałam i ogarnełam torszke mieszkanie nawet pranie wstawiłam :)

    mam nadzieje, że się nie pogorszy i do lekarza dotrę bez problemów :) wizyte mamy o 17 i sie już odczekać nie mogę. a teraz czas do łózeczka, pora na codzienną drzemkę, czyli coś co lubię :D moge przynajmniej od mdłości wtedy odpocząć :)

    Fedra lubi tę wiadomość

    tpb9ue9.png
    20110521580820.png
  • Amicizia Autorytet
    Postów: 2578 2367

    Wysłany: 10 kwietnia 2013, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a własnie jak to u was jest z tymi zdjęciami lub płytakmi dająwam czy musicie płacić? i czy nie ma problemu z odstaniem np. filmiku z usg jak sie tak dzidzius rusza i bije mu serduszko? pytam sie bo dzis juz na pewno dzidzius będzie dużu=y i zobaczymy coś więcej niz ostatnio i na pewno usłysyzmy serduszko :) tzn mam taką nadzieję :)

    tpb9ue9.png
    20110521580820.png
  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 10 kwietnia 2013, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mauysia wrote:
    A jeszcze a propos tematu transportowania :) to napiszę Wam, że ja i tak najbardziej napalam się na noszenie w chuście, a potem może w nosidełku ergonomicznym mei-tai. Sprawdziło się to przy Leo, teraz też na pewno się sprawdzi :)

    gdybym kiedyś była w ciazy to też sobie wymyśliłam chuste i nosidło bo wtedy łatwiej zejść z dzieckiem i psem z 4 piętra ;)

    mauysia lubi tę wiadomość

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 10 kwietnia 2013, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amicizia wrote:
    a własnie jak to u was jest z tymi zdjęciami lub płytakmi dająwam czy musicie płacić? i czy nie ma problemu z odstaniem np. filmiku z usg jak sie tak dzidzius rusza i bije mu serduszko? pytam sie bo dzis juz na pewno dzidzius będzie dużu=y i zobaczymy coś więcej niz ostatnio i na pewno usłysyzmy serduszko :) tzn mam taką nadzieję :)

    Aaano widzisz Ami, nie wiem, co mi się ubzdurało, że wczoraj miałaś wizytę :)

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 10 kwietnia 2013, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dora wrote:
    Orientujecie się czy na badanie tsh trzeba być na czczo?

    ja mam info z Kliniki ze robi się to badanie n czczo :)

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
‹‹ 34 35 36 37 38 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ