X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne FASOLKOWE PORADY
Odpowiedz

FASOLKOWE PORADY

Oceń ten wątek:
  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 10 kwietnia 2013, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    M. był wczoraj na zwiadzie w szkole rodzenia i na szczęście są wolne terminy refundowane przez NFZ!! Właśnie wysyłamy zgloszenie mailem. Wpisowe 25 zł, dopłata za m.75zł, zajecia dwa razy w tyg. na 18 lub 19.
    Tutaj wielkie dzięki w stronę SHE- dzięki Tobie się o tym dowiedziałam.:-)

    mauysia, Shagga_80, she, Rucia, anna_w lubią tę wiadomość

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 10 kwietnia 2013, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dora wrote:
    M. był wczoraj na zwiadzie w szkole rodzenia i na szczęście są wolne terminy refundowane przez NFZ!! Właśnie wysyłamy zgloszenie mailem. Wpisowe 25 zł, dopłata za m.75zł, zajecia dwa razy w tyg. na 18 lub 19.
    Tutaj wielkie dzięki w stronę SHE- dzięki Tobie się o tym dowiedziałam.:-)

    No to Ci się poszczęściło :) A początek kiedy? Pewnie jakoś po 20 tygodniu, prawda?

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • Amicizia Autorytet
    Postów: 2578 2367

    Wysłany: 10 kwietnia 2013, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehe fajnie czyli w sumie powinnam z m zaczac sie orientowac. W tym temacie zeby nam miejsc inie braklo ah te mdlosci chyba zaczbe.od sms d kolezanek co rodzily w krk

    tpb9ue9.png
    20110521580820.png
  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 10 kwietnia 2013, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co babeczka mówiła, to ćwiczenia(praktyka oddechu itp.) mogłabym zacząć już nawet w przyszłym tygodniu. Wykłady natomiast aby były refundowane można zacząć dopiero od 30tc. Czekam teraz na maila zwrotnego z grafikiem, to się okaże dokładnie.

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 kwietnia 2013, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amicizia wrote:
    a własnie jak to u was jest z tymi zdjęciami lub płytakmi dająwam czy musicie płacić? i czy nie ma problemu z odstaniem np. filmiku z usg jak sie tak dzidzius rusza i bije mu serduszko? pytam sie bo dzis juz na pewno dzidzius będzie dużu=y i zobaczymy coś więcej niz ostatnio i na pewno usłysyzmy serduszko :) tzn mam taką nadzieję :)

    Od mojej ginki za 1 razem dostałam fotkę, na drugiej wizycie sama upomniałam się, a na genetycznym USG sam Pan doktor dał mi mnóstwo fotek i filmik z przebiegu całego badania(ale na filmiku nie słuchać serduszka :()

  • she Autorytet
    Postów: 1380 2002

    Wysłany: 10 kwietnia 2013, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dora wrote:
    M. był wczoraj na zwiadzie w szkole rodzenia i na szczęście są wolne terminy refundowane przez NFZ!! Właśnie wysyłamy zgloszenie mailem. Wpisowe 25 zł, dopłata za m.75zł, zajecia dwa razy w tyg. na 18 lub 19.
    Tutaj wielkie dzięki w stronę SHE- dzięki Tobie się o tym dowiedziałam.:-)

    Dam znać po moich pierwszych zajęciach - zaczynam pojutrze, w piątek :)
    Ciągle chodzi mi też po głowie szkoła przy szpitalu UCK przy Klinicznej, ale nie chcę rezygnować z tej szkoły Super Mama, bo z Kliniczną to na razie niewiadoma.
    A pewnie do dwóch szkół na NFZ nie można chodzić eheheh a najchętniej tak bym zrobiła :D

    Dora lubi tę wiadomość

    201306215365.png
  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 10 kwietnia 2013, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zdjęcia USG dostaję prawie na każdej wizycie. Co do filmików, to u nas jest to dodatkowo płatne.Chyba z 50 zł kosztuje płyta z filmem-ogólne zdzierstwo!

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 kwietnia 2013, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja za filmik z USG genetycznego nie płaciła w ogóle, Pan sam nagrał , zapakował wszystko wynik, fotki + filmik w taką fajną teczuszkę i wręczył :)
    Nawet nie wiecie jak się ciesze, bo przy Kubie nawet nie wiedziałam,że można coś takiego dostac :)

  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 10 kwietnia 2013, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj m. jak tam wczoraj wparował na zajęcia z rowerem pod pachą;)to powiedział,że b.podobała mu się tamtejsza luźna atmosfera.


    ps: Pytałam dziś babek w laboratorium o to badanie tsh- zalecają być na czczo:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 kwietnia 2013, 11:07

    Shagga_80, anna_w lubią tę wiadomość

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 10 kwietnia 2013, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shagga byc może u Ciebie było to już niejako wliczone w cenę. My mamy podstawowy pakiet, więc za wszystkie dodatki musimy dopłacać. Wszędzie jak widać jest trochę inaczej.

    Ja właśnie zaszalałam na allegro. Kupiłam czerwony wiosenny płaszczyk, dwie sukienki i kardigan. Czekją mnie niebawem chrzciny i ślub więc trzeba wyglądać jak człowiek;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 kwietnia 2013, 13:30

    Shagga_80, Rucia lubią tę wiadomość

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • Amicizia Autorytet
    Postów: 2578 2367

    Wysłany: 10 kwietnia 2013, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie :)

    Jak fajnie zobaczyc takiego malucha :) jak słodko sie ruszał. Na początku spał, al epotem się obudził. Serduszko ładnie bije, ale nie słyszeliśmy bo musiałaby pani dac większą moc ato nie jest wskazane w tak wczesnje ciąży, ale widzieliśm jak serducho bije, 173.04 uderzeń na minute. Nasz Bąbelek mam teraz 3,15 cm długości, taki małutki człowieczek :) niesamowita radośc iwdzieć takiego malucha :) zresztą same wiecie dobrze co to za uczucie:)

    jak na razie wszytsko jest w porządku :) i okazauje się, że w mojej przychodni normlanie mi robią badanie na przezierność i mam 30 kwietnia wizytę, wcześniej musze podejsc jeszcze zorbic badanie na grupe krwi i ten konflikt serologiczny, bo w tym dniu nie będa mi pobierać bo to będzie długi weekend :) dostałam tez tabletki na wymioty i czopki torecan no i na te oczka moje zaleciłą mi zażywać rutinoscorbin bo on uszczelnia naczynia krwionośne i wapno :) więc się obkupiłam w aptece i licze, że już będzie poprawa :) a wyniki moczu itd mam w porządku :)

    niestety filmiku nie mamy bo okazało się, że nagrywarka dvd coś niedziałą i się nie da nagrac ale na następnej wizycie na pendrive będziemy mogli sobie wszytsko nagrac bo filmiki sa w pamięci komputera :)

    ogólnie jesteśmy bardzo zadowoleni i niesamowita radośc aż wręcz głupawka z radości na widok takiego malucha nas dopadła :) za chwilkę jak wgram zdjecia na kompa to wrzuce na FB :)

    i jeszcze tak fanie rączką machała nam jejku rozpływam się cała na widok tego maleństwa :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 kwietnia 2013, 16:41

    she, Shagga_80, Dora, Rucia, Fedra, Sandraa, anna_w lubią tę wiadomość

    tpb9ue9.png
    20110521580820.png
  • she Autorytet
    Postów: 1380 2002

    Wysłany: 10 kwietnia 2013, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ami - super!! 3,15 cm to już kawał Dzieciaczka :) Zobaczysz jak szybko będzie rósł! Anim się obejrzysz a będziesz tak jak ja w 28 tc :)

    Amicizia, BellaRosa lubią tę wiadomość

    201306215365.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 kwietnia 2013, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ami, super, że z Maleństwem wszystko w porządeczku :) Jeszcze, żeby Ci tylko objawy ustąpiły i będzie super :) Pozdrawiam

    Amicizia lubi tę wiadomość

  • Amicizia Autorytet
    Postów: 2578 2367

    Wysłany: 10 kwietnia 2013, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    fotki są już na FB :) pani doktor mówiła że teoretycznie do 12 tygodnia powinno ustapić w sumie to najgorsze mam chyba juz za sobą :) dziś jeszcze nie wymiotowałam i mam nadzieję, że już będzie tylko lepiej, ale widok takiego skarbu pod sercem rekompensuje wszystko :)

    Shagga_80 lubi tę wiadomość

    tpb9ue9.png
    20110521580820.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 kwietnia 2013, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dora, She - to coś dla Was

    http://www.swiadomamama.pl/%C5%9Bwiadoma-mama-intymnie-tr%C3%B3jmiasto

    Świadoma Mama Intymnie - Trójmiasto BEZPŁATNE WARSZTATY

    Dora, she lubią tę wiadomość

  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 10 kwietnia 2013, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sagga jabyś nie zauwazyła w gąszczu wiadomości wysłałam Ci wiadomość bardzo Cie prosze byś jak tylko mozesz sie do etgo ustosunkowała :)

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 kwietnia 2013, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fedra wrote:
    Sagga jabyś nie zauwazyła w gąszczu wiadomości wysłałam Ci wiadomość bardzo Cie prosze byś jak tylko mozesz sie do etgo ustosunkowała :)

    Nie mam nic w wiadomościach :( Wyślij jeszcze raz :(

  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 11 kwietnia 2013, 06:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ami - wspaniała fotka, bardzo się cieszę, że junior ma się wyśmienicie!

    A do mnie wczoraj po ołudniu zadzwonił lekarz, który robił mi 2 tyg. wcześniej USG genetyczne (aż się dziwię, że dzwonił, bo w sumie widziałam go tylko przy okazji tego USG, nigdy więcej - poza USG w poprzedniej ciaży), że zwolniły się miejsca na badania genetyczne ciąży, refundowane przez NFZ. No to tak sobie pomyślałam, że skoro już do mnie tak wydzwania, to się umówię. I umówiłam się na... dziś, 12:30. Trochę jak grom z jasnego nieba ;) Ale uznałam, że pójdę, skoro samo badanie przylazło do mnie.

    Tylko że nie wiem co wziąć, czy mogę jeść, czy cośtam... O nic wczoraj nie zapytałam, taka gapa ze mnie! Muszę zaraz podzwonić...

    Fedra, Shagga_80, Dora lubią tę wiadomość

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 11 kwietnia 2013, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shagga_80 wrote:
    Fedra wrote:
    Sagga jabyś nie zauwazyła w gąszczu wiadomości wysłałam Ci wiadomość bardzo Cie prosze byś jak tylko mozesz sie do etgo ustosunkowała :)

    Nie mam nic w wiadomościach :( Wyślij jeszcze raz :(

    wiadomośc wysłalam o 23.11 mam w wysłanych wiadomościach ale wysłałam jeszcze raz :)

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 kwietnia 2013, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fedra wrote:
    Shagga_80 wrote:
    Fedra wrote:
    Sagga jabyś nie zauwazyła w gąszczu wiadomości wysłałam Ci wiadomość bardzo Cie prosze byś jak tylko mozesz sie do etgo ustosunkowała :)

    Nie mam nic w wiadomościach :( Wyślij jeszcze raz :(

    wiadomośc wysłalam o 23.11 mam w wysłanych wiadomościach ale wysłałam jeszcze raz :)

    Może kasując wiadomości "lubię" skasowałam przypadkiem...wybacz :( Tak czy inaczej dostałam już dziś tę wiadomość, odczytałam i odpisałam :)

    A w ogóle to witam się Babeczki, Mauysiu też bym skorzystała, gdybym miała taką możliwość - badać się , badać i jeszcze raz badać...mogłabym to robić co dzień :D

    Ja wczoraj do chyba 23 nanosiłam poprawki do projektu, potem oglądała dwa odcinka Przyjaciółek ...efekt? spać poszłam po 2! A wstaliśmy po 10 i zaraz po śniadaniu ZNÓW musiałam siąść do rysowania, bo Szef (gdy ja spałam) miał nową wizję ;) Skończyłam i od razu wpadam , co zobaczyć co tu na forum :)

‹‹ 35 36 37 38 39 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ