X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne FASOLKOWE PORADY
Odpowiedz

FASOLKOWE PORADY

Oceń ten wątek:
  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 11 kwietnia 2013, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej fasolki,
    okazało się, że trafiłam na superdokładne USG ciąży :) Dowiedziałam się paru ciekawych rzeczy o moim maluszku, a mianowicie:
    Tętno: 165 uderzeń/min
    Długość ciemieniowo-siedzeniowa: 75mm
    Przezierność karkowa: 1,6 mm
    Średnica główki: 27 mm
    Pępowina: trzynaczyniowa (prawidłowa)
    Płyn owodniowy: w normie
    Kość nosowa: obecna
    Wszystkie organy OK (lekarz obejrzał: czaszkę, mózg, kręgosłup, serce, ścianę brzucha, żołądek, pęcherz, nerki, ręce, stopy).
    Prawdopodobieństwo trisomii 21: 1:2159
    Prawdopodobieństwo trisomii 18: 1:4003
    Prawdopodobieństwo trisomii 13: 1: 11601
    Prawdopodobieństwo porodu przed 34 tygodniem: 1:152

    Więc naprawdę sporo się dowiedziałam! Przepraszam, że zawaliłam Was tymi wszystkimi wynikami :D

    A najlepsze jest to, że wczoraj o godzinie 17:00 nawet nie wiedziałam, że pójdę dziś na jakieś badanie ;)

    Shagga_80, anna_w lubią tę wiadomość

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 kwietnia 2013, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze raz napiszę, to super, że miałaś taką możliwość...wychodzi na to,że to było dokłdanie takie badanie jakie ja miałam ostatnio :)Chociaż nie miałam okreslonego prawdopodobieństwa porodu przed 34 tyg :)
    No i super, że wszystko OK :)

    mauysia lubi tę wiadomość

  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 11 kwietnia 2013, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uznałam, że skoro to badanie samo za mną chodzi, to pójdę, choć nawet nie wiedziałam co to będzie za badanie ;)

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 kwietnia 2013, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mauysia wrote:
    Uznałam, że skoro to badanie samo za mną chodzi, to pójdę, choć nawet nie wiedziałam co to będzie za badanie ;)

    baaaaaaaardzo słusznie...nie obraziłabym się, gdyby mnie trafiła się taka okazja ;)

  • Amicizia Autorytet
    Postów: 2578 2367

    Wysłany: 11 kwietnia 2013, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mauysia super z tyn badaniem i ze wszystko jest ok z maluszkiem :)

    A ja stwierdzam ze dzien bez wymiotow to chyba dsien strwcony jak mnie wczoraj wieczorem dopadlo tak meczy do teraz koszmar!!!

    tpb9ue9.png
    20110521580820.png
  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 11 kwietnia 2013, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amicizia wrote:
    Mauysia super z tyn badaniem i ze wszystko jest ok z maluszkiem :)

    A ja stwierdzam ze dzien bez wymiotow to chyba dsien strwcony jak mnie wczoraj wieczorem dopadlo tak meczy do teraz koszmar!!!

    Biedulko!!!
    Jak tak dalej pójdzie to posuniemy się do ostateczności - naślemy na Twoje mdłości Muzarcię! ;)
    Żarty żartami, ale naprawdę masz przerąbane i liczę na to, że pożegnasz się z wymiotami tak szybko, jak się z nimi onegdaj przywitałaś. Trzymajmy się tego, że niedługo koniec pierwszego trymestru - może wtedy miną. U mnie mdłości minęły właśnie niedawno.

    Amicizia lubi tę wiadomość

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 11 kwietnia 2013, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej
    U mnie zmiana dolegliwości, mdłości pięknie przechodzą w zgagę:D środki na zgagę jakos mi nie pomagaja za bardzo, trzeba więc wyeliminować z diety kwaśne i pikantne potrawy oraz uważać na pieczywo razowe.

    Mayuś a skąd Ty masz takiego lekarza, który sam dzwoni i proponuje badania?:)

    Zdedydowałam się na zakup tej ciążowej podochy, którą potem można wykorzytstać do karmienia, a nawet położyc w niej dzieciaczka:)

    mauysia, Rucia, anna_w lubią tę wiadomość

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 11 kwietnia 2013, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej Doris, no nareszcie się dziś pojawiłaś :)

    Hmmm... jak nie urok to... zgaga :/ Nie wiadomo, co gorsze!
    Jeśli chodzi o tego lekarza - byłam w ciężkim szoku, że zadzwonił, tym bardziej, że widziałam go w tej ciąży raz (to ten od USG genetycznego) i nawet nie dawałąm mu swojego numeru tel (widocznie ściągnął z bazy Luxmedu)!!! No i zrobił na mnie tym takie dobre wrażenie, że poszłam. Ale Marcin w domu mnie oświecił, że on pewnie po prostu jest świetnym marketingowcem - dba o klienta i po prostu zachęcił mnie do przyjścia do jego prywatnej placówki. To było na NFZ, ale od NFZ-u kaskę za mnie dostanie :)

    Tak czy inaczej - podoba mi się takie dbanie o klienta :)

    Dora, a jaką poduchę dokładnie kupiłaś, taki wieeelki rogal? To bardzo fajna rzecz, koleżanka zachwalała.

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 11 kwietnia 2013, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze nie kupiłam, ale przekazałam mojemu m. zamówienie- zaraz wsiada na rower i pędzi do sklepu, będzie pewnie fajnie z tą poduszką wyglądać haha. Tak jak mówisz ma to być taki duży rogal. Słyszałam o nim pochlebne opinie:)

    Shagga_80, anna_w lubią tę wiadomość

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 11 kwietnia 2013, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najciężej z tym brzucholcem się śpi w 9 miesiącu... Każda zmiana pozycji wymaga nadludzkiego wysiłku, tętno wtedy skacze, wszystko uciska, pobolewa, i wtedy MARZY SIĘ o tym porodzie, nieważne jaki miałby być bolesny ;) Natura to sprytnie wykombinowała!

    gocha04 lubi tę wiadomość

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 kwietnia 2013, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pochwal się Dora jaką kupiłaś, bo ja teraz też myślę o czymś takim pod kątem późniejszego karmienia - Kubę karmiłam na leżąco, ale dla Młodszego nie będzie już miejsca w naszym łóżku, więc trzeba będzie mieć coś wygodnego do karmienia na fotelu, póki co sypiam ok ale może przydałoby się z czasem i do spania...chociaż już od dłuższego czasu na wznak nie dam rady spać :/

    Mauysiu, nie ma co się łudzić, że lekarz nie zrobił tego myśląc o sobie (czy swojej przychodni) ale tak czy inaczej super,że pomyślał o Tobie i że Ty dzięki temu przebadałaś Maleństwo dokładnie.
    PS. nie mówił o płci :) ?

    A teraz zmykam, obiad trzeba robić, a niedługo wraca Mąż i już zapowiedział (jak dzwonił o 13), że będzie bardzo głodny :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 kwietnia 2013, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok, doczytałam, jeszcze Dora nie masz, jak już Mąż przywiezie na rowerze (zrób Mu fotkę jak będzie pod domem :P ) to koniecznie pochwal się...
    Bez odbioru.

    Dora lubi tę wiadomość

  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 11 kwietnia 2013, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Należę do tych, osób które uwielbiają spać na brzuchu. Teraz to dla mnie spore wyzwanie zasnąć w innej pozycji. Wymyślam więc jakieś dziwne pozy. Nie wątpie w to,że pod koniec ciąży ma się już serdecznie dosyć tych wszytskich niedogodności i chce się szybko urodzić:)

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • she Autorytet
    Postów: 1380 2002

    Wysłany: 11 kwietnia 2013, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mauysia - super Ci się udało z tymi badaniami! I jaka radość, że wszystko w jak najlepszym porządku :)

    Dora - daj znać jaka to poducha, bo ja też się przymierzam (dopiero teraz) do kupienia takiego rogalika. Teraz śpię z taką zwykłą poduszką między kolanami i wczoraj jak zmienialiśmy wieczorem pościel mój mąż stwierdził, że musimy dla mnie takiego rogala kupić, bo będzie mi wygodniej + będzie do karmienia dzidzi :) nawet widział coś takiego w sklepie, gdzie kupowaliśmy moje pierwsze spodnie ciążowe :)

    201306215365.png
  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 11 kwietnia 2013, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W sklepie były tylko małe rogale, wiec chyba będę zamawiać. Chodzi mi o coś takiego:
    http://motherhood.pl/produkt/kojec-motherhood.html

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 kwietnia 2013, 16:59

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • Amicizia Autorytet
    Postów: 2578 2367

    Wysłany: 11 kwietnia 2013, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Takiego rogala to nasza Bella ma pamietam ze chwalila sie se.maz jej kupil my tez chcemy kupic takiego duzego rogala fajna sprawa :)

    A jak Muzi umie pogonic moje mdlosci i wymioty to sie zgadzam na wszystko bo mam juz dos ile mozna wymiotowac? Ale wazne ze dziecko zdrowo rosnie a w mojej przychodni opieke mam normalnie jak prywatnie a na nfz :)

    tpb9ue9.png
    20110521580820.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 kwietnia 2013, 06:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amicizia wrote:
    Mauysia super z tyn badaniem i ze wszystko jest ok z maluszkiem :)

    A ja stwierdzam ze dzien bez wymiotow to chyba dsien strwcony jak mnie wczoraj wieczorem dopadlo tak meczy do teraz koszmar!!!

    Ami nie wiem czy próbowałaś, ale spróbuj wygazowac coca-colę i pij małymi łyczkami. Przed chwilą czytałam, ze cola nie ci nie zaszkodzi.

    W ogóle dziewczyny jeżeli macie problemy żołądkowe, albo dzieci ( te już ciut większe ) to właśnie wygazowana coca- cola jest najlepszym lekarstwem na wymioty, ból brzucha.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 kwietnia 2013, 06:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dora wrote:
    Należę do tych, osób które uwielbiają spać na brzuchu. Teraz to dla mnie spore wyzwanie zasnąć w innej pozycji. Wymyślam więc jakieś dziwne pozy. Nie wątpie w to,że pod koniec ciąży ma się już serdecznie dosyć tych wszytskich niedogodności i chce się szybko urodzić:)

    Oj Dora uwierz, końcówka jest strasznie wyczerpująca. Na 2 tygodnie przed porodem modliłąm się, żeby ciąża wreszcie się skończyła.

    mauysia lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 kwietnia 2013, 06:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A generalnie przyszłam wkleić link z kolejnymi warsztatami

    http://babyonline.pl/mamo-to-ja-warsztaty.html

  • she Autorytet
    Postów: 1380 2002

    Wysłany: 12 kwietnia 2013, 07:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Rucia - zapisałam się na warsztaty w Gdańsku 06/06; akurat 3 tygodnie przed terminem porodu, mam nadzieję, że się 'doczłapię' :)

    201306215365.png
‹‹ 36 37 38 39 40 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ