X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne FASOLKOWE PORADY
Odpowiedz

FASOLKOWE PORADY

Oceń ten wątek:
  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 8 kwietnia 2013, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A propos jeżdżenia wózkiem po sklepach, pewnego zimowego popołudnia pojechałam z L. w dużym wózku do galerii handlowej, do dziecięcego sklepu Gluck. Przejścia były tam tak wąskie, że z trudem przejeżdżałam między półkami. Pani sprzedająca ochrzaniła mnie, że kółkami mogę brudzić towar i że tu się nie wjeżdża z wózkami.. BUAHAHAHA :D Moja noga tam już nie postała, i chyba tylko nei moja, bo dziś już nie ma tego sklepu :D
    I chyba już nigdy nic nie kupię w sklepie z tej sieci.

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 8 kwietnia 2013, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Orientujecie się czy na badanie tsh trzeba być na czczo?

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 kwietnia 2013, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doruś podobno nie ma to znaczenia :) Podobno badając hormon tarczycy, bada się jego poziom z przed kilku tygodni.

    Wyniki TSH dotyczą zawsze jego stanu nie tyle aktualnego tylko sprzed kilku tygodni. Z tego samego powodu nie należy robić badań TSH zbyt często bo to nie ma sensu, wynik zawsze będzie mówił o poziomie hormonów kilka tygodni wstecz.

    mauysia lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 kwietnia 2013, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://www.zdronet.pl/hormon-tyreotropowy-tsh,28,badanie.html

    chociaż tutaj mówią co innego

  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 8 kwietnia 2013, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To chyba pójdę na czczo i zapytam się już na przyszłość tych babek w laboratorium.

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 kwietnia 2013, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dora wrote:
    Orientujecie się czy na badanie tsh trzeba być na czczo?

    Jak ja robiłam ostatnio badania tsh to spytałam w laboratorium i Babeczka powiedziała mi , że niby nie trzeba być na czczo ale z doświadczenia wie, że lepiej jak jest się na czczo.

    Wracając do wózków, to mój na zimę był fatalny, no niestety to jest urok małych kółek :( Ale cóż zrobić, gdy mnie nie podobały się nigdy duże koła w wózkach no i jeszcze do tego waga - nie ma możliwości, by wózek z dużymi kołami był tak lekki jak z małymi...a już po Kubie wiem, że o ile idąc na spacer znosiłam wózek + Kubę na dwa razy (On zostawał w domu w łóżeczku) a ja ze stelażem mykałam na parter a potem Jego w gondolce znosiłam, o tyle wracając do domu nie chciało mi się kombinować i nie rzadko wnosiłam Małego z całym wózkiem na 4 piętro! Ba jeszcze niedawno (zaraz przed ciążą!) bywało,że Młody zasnął w wózku (spacerówce) i nie chcąc Go budzić targałam go w wózku do mieszkania! Klnęłam już na parterze (po przejściu jednego biegu schodów!) na własną głupotę!!

  • she Autorytet
    Postów: 1380 2002

    Wysłany: 8 kwietnia 2013, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja TSH zawsze robiłam na czczo i bez zażycia Euthoroxu w dniu badania. A o tym, że powinnam być bez tabletki dowiedziałam się kiedyś przypadkiem...
    A teraz w ciąży lekarz kontroluje mi tylko FT4

    201306215365.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 kwietnia 2013, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    She, czy Ty nie miałaś być właśnie na Szkole rodzenia?

  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 8 kwietnia 2013, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shagga z tym 4 pietrem to nie zazdroszczę. Ja mam połowę Twojego dystansu.
    My jutro będziemy dowiadywać się jak z dostępem do tej szkoły rodzenia co She pisala. Akurat mamy tu oddział blisko i zajecia sa popoludniami. Nie to co przy szpitalu- 3x w tyg o 12:30 lub 16:00:-/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 kwietnia 2013, 16:15

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 kwietnia 2013, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w ciąży z Kubą chodziłam na Sz.R. bo bez takiego certyfikatu Mąż nie mógłby być ze mną podczas porodu, takie zasady w moim szpitalu...na Sz.R. nie załapaliśmy się (nie było już miejsc) i chodziłam do prywatnej, gdzie zajęcia prowadziły Położne z wybranego Szpitala i oboje z Mężem powtarzamy , że baaaaaardzo to nam pomogło, szczególnie w kwestii karmienia piersią (i nie mam na myśli nauki jak to robić!), czy kąpania dziecka no a przede wszystkim tak bardzo nas te zajęcia uspokoiły i przygotowały do porodu...nie żałuję,choć wydatek jak dla nas był spory...szczególnie,że mieszkamy w innym mieście (o 40km oddalonym).Z tego co wiem, przy drugiej ciąży muszę iść tylko na jedno takie spotkanie i już.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 kwietnia 2013, 16:19

  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 8 kwietnia 2013, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie ta SZ. R. też jest prywatna, ale maja miec jakies refundowane przez NFZ kursy teraz. Jutro się okaze jak z dostepnoscia miejsc.

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • Amicizia Autorytet
    Postów: 2578 2367

    Wysłany: 8 kwietnia 2013, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ja w temecie wozkow wiem ze musimy kpic i chcemy taki 3 w1 i tyle na razie poki co moj stan uniemozliwoa oglqfanieva u tak kupimy jesienua bo wtedy dostaniemy kase na takie zakupy
    Do szkolybrodzenia chcemy isc ale tez.nie mam sil zeby sie cis dowiedzuwc

    A ogolnie chce do mamy!!! Wczoraj wrocilismy do krk i od wczoraj ciagle wymiotuje i to tymi kwadami i zolciami mam dosc dibrze ze mam czopki bo nawet tabletki zwracam dobrze ze w srode idziemy do ginki jakos wytrzymam

    tpb9ue9.png
    20110521580820.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 kwietnia 2013, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jejku Ami strasznie ci współczuję :(

  • she Autorytet
    Postów: 1380 2002

    Wysłany: 8 kwietnia 2013, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shagga_80 wrote:
    She, czy Ty nie miałaś być właśnie na Szkole rodzenia?

    Miałam zacząć dzisiaj, ale babeczka zadzwoniła do mnie, że zaczynają jednak w piątek 12.04. Zmienili mi zresztą miejsce zajęć, bo tam gdzie miałam najbliżej domu nie zebrała się grupa.

    Dora - dzwoniłam też dzisiaj do szkoły rodzenia przy szpitalu na Klinicznej. Dostałam telefon komórkowy, bo w sekretariacie oddziału położniczego gdzie dzwoniłam, nie udzielają informacji :)
    Babeczka z tej szkoły powiedziała mi, żeby odezwać się do niej 15/04, przesłać swojego maila i ona podeśle więcej informacji o zajęciach, grafiku zajęć (ma być dopiero ustalony). Szkoła jest bezpłatna, ale za męża oczywiście się płaci. Ale ile to też dowiem się z tego maila najwcześniej za tydzień.
    Tak sobie dzisiaj pomyślałam, że dowiem się też o tę szkołę bo możliwe, że zdecyduję się na poród na Klinicznej. O ile w ogóle mnie przyjmą hehe
    Podobno na Klinicznej jest największe prawdopodobieństwo zzo.

    201306215365.png
  • she Autorytet
    Postów: 1380 2002

    Wysłany: 8 kwietnia 2013, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ami, biedactwo - strasznie długo Cię trzymają te dolegliwości. Dobrze, że idziesz do lekarza wkrótce, może coś poradzi.

    201306215365.png
  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 8 kwietnia 2013, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    She ja bym też chciała rodzić na klinicznej jak da radę. Prześlesz mi tego maila? ciekawa jestem jakie tam są godziny zajęć.
    ps: w tej prywatnej doplata za meża jest 75 zł + wpisowe 25zł

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 kwietnia 2013, 20:43

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • she Autorytet
    Postów: 1380 2002

    Wysłany: 8 kwietnia 2013, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gdzieś ostatnio trafiłam w necie na info, że na Klinicznej opłata za męża wynosi 200 pln - ale nie pamiętam już gdzie to czytałam.
    A maila oczywiście Ci prześlę :)

    W tej prywatnej zapłaciłam na razie tylko wpisowe 25, a dopłatą 75 jeszcze się chwilę wstrzymam. Bardziej pasowałaby mi Kliniczna, bo mój mąż miałby zdecydowanie bliżej, żeby tam dotrzeć na czas na zajęcia niż na Przymorze.
    Też jednak myślę o Klinicznej - chcę jeszcze pogadać o tym z Preisem, bo mam u niego wizytę 24/04 (szczegółowe usg). Niech mi doradzi gdzie najlepiej, żebym rodziła ze względu na płucko Mai. Ale mam ciągle nadzieję, że na tym USG okaże się, że się wszystko unormowało. Jeszcze 2 tygodnie czekania...
    Preis pewnie poleci Kliniczną bo raczej nie wskaże na inny szpital niż swój :)

    Dora lubi tę wiadomość

    201306215365.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 kwietnia 2013, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    she wrote:
    Gdzieś ostatnio trafiłam w necie na info, że na Klinicznej opłata za męża wynosi 200 pln - ale nie pamiętam już gdzie to czytałam.
    A maila oczywiście Ci prześlę :)

    W tej prywatnej zapłaciłam na razie tylko wpisowe 25, a dopłatą 75 jeszcze się chwilę wstrzymam. Bardziej pasowałaby mi Kliniczna, bo mój mąż miałby zdecydowanie bliżej, żeby tam dotrzeć na czas na zajęcia niż na Przymorze.
    Też jednak myślę o Klinicznej - chcę jeszcze pogadać o tym z Preisem, bo mam u niego wizytę 24/04 (szczegółowe usg). Niech mi doradzi gdzie najlepiej, żebym rodziła ze względu na płucko Mai. Ale mam ciągle nadzieję, że na tym USG okaże się, że się wszystko unormowało. Jeszcze 2 tygodnie czekania...
    Preis pewnie poleci Kliniczną bo raczej nie wskaże na inny szpital niż swój :)

    Matko nawet gdyby to było 200 to i tak mniej niż my płaciliśmy, masakra jak u nas drogo...

  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 9 kwietnia 2013, 07:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co pamiętam, to u nas przyszpitalna SzR była kosmicznie droga... 450 złotych!!! Fakt, że się bardzo przydała, ale za taką kasę... A potem łaskawie miało się 50% rabatu za poród rodzinny (75 zamiast 150 zł).
    W ogóle pobieranie opłat za poród rodzinny (a szczególnie tak wysokich) to jest dla mnie nieporozumienie. Takie duże, że bojkotujemy ten szpital i będę rodzić w innym.

    Amicizia - biedulko, współczuję Ci bardzo! Niech te wymioty już Ci miną...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 kwietnia 2013, 07:06

    Shagga_80 lubi tę wiadomość

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 9 kwietnia 2013, 07:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A teraz myśle o pójściu na taką bezpłatną szkołę rodzenia, tylko 4 zajęcia - dla odświeżenia pamięci (mamy w Poznaniu takie coś - http://www.mamagaja.pl/).

    1kk082c3vuoqvmjs.png
‹‹ 33 34 35 36 37 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ