X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne FASOLKOWE PORADY
Odpowiedz

FASOLKOWE PORADY

Oceń ten wątek:
  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 3 czerwca 2013, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się w 7 miesiącu:) Maleństwo kopie coraz mocniej a wizyty w toalecie są coraz częstsze, zwłaszcza te nocne;)
    Napiszcie jak u Was:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 czerwca 2013, 10:09

    Rucia, mauysia lubią tę wiadomość

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 czerwca 2013, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    7 miesiąc :) U mnie 4 :) Mam nadzieję, że mi też Doruś czas będzie teraz leciał tak samo szybko jak Tobie :)

  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 3 czerwca 2013, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz na wiosnę i lato, to zobaczysz jak Ci czas zleci. Ani się nie obejrzysz;)

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 3 czerwca 2013, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja za parę dni zaczynam szósty miesiąc. Powiem Wam, że dość uciążliwe są dla mnie kopniaki w pęcherz ;) To bardzo dziwne uczucie, gdy wydaje mi się że zaraz popuszczę ;) Na szczęście się to nie dzieje.
    No i w czwartek mam USG połówkowe, mam nadzieję, że dziecię da się podejrzeć w kluczowych obszarach :)

    Dora lubi tę wiadomość

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • Amicizia Autorytet
    Postów: 2578 2367

    Wysłany: 3 czerwca 2013, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hehe no ja własnie jak spojrzałam na suwaczek to doznałam olśnienia że juz 5 miesiąc zaczęłam,a wydawało mi się, że ciagle 4 jeszcze mam :) w tym tygodniu mam wizyte chyba w sorede zapomnialam date, a nie moge sie cos dodzwonic do przychodni dzisiaj :) może uda sie zobaczyc kto tam nam rosnie :)

    a w pracy porwadze doswiadczenie, kiedy panowie sie zorientuje, ze jestem w ciąży, bo juz bardzo widac :)

    i czuje sie jakbym miała mtyle w brzuchu, tak mnie tam czasem cos posmyra lub zabulgota w środka :) ale to smieszne i przyjemne uczucie :)

    Dora lubi tę wiadomość

    tpb9ue9.png
    20110521580820.png
  • anna_w Ekspertka
    Postów: 240 325

    Wysłany: 3 czerwca 2013, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :) leci ten czas jak szalony, wydaje się ze nie tak dawno robiłyśmy test a tu już tyle tygodni za nami.... Dziewczyny, a wg jakiego schematu liczycie miesiące ciąży? Próbowałam to rozgryźć i znalazłam na innym forum różne przykłady...
    http://www.babyboom.pl/forum/ciaza-porod-polog-f14/jak-liczyc-miesiace-ciazy-4402/

    Dora, mauysia lubią tę wiadomość

  • Kleopatra Autorytet
    Postów: 4163 5429

    Wysłany: 3 czerwca 2013, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna ja tez mam z tym problem i liczę tak: Termin mam na 4 października więc 4 czerwca (jutro) zacznę 6 miesiąc.

    anna_w, Dora, Blondi22 lubią tę wiadomość

    l22nzbmhc97dgg3u.png
    Wiktor 2010, Maksymilian 2013, Mikołaj 2017
  • she Autorytet
    Postów: 1380 2002

    Wysłany: 3 czerwca 2013, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej - u mnie początek 36 tc, ovu nadal pokazuje, że to 8-my miesiąc, ale według mnie to już raczej 9-ty :) wg ovu termin porodu mam na 30 czerwca, wg OM na 7 lipca, a termin którego się trzymam (z pierwszego usg) to 27 czerwca. A więc teoretycznie za 3,5 tygodnia!!!! o.O

    anna_w, Dora, Shagga_80, Rucia lubią tę wiadomość

    201306215365.png
  • gocha04 Autorytet
    Postów: 3786 6344

    Wysłany: 3 czerwca 2013, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    She to już trzymam kciuki za Ciebie i Córcię.:) Ty za 3 tygodnie poród, a ja kolejny termin @.

    Trochę Was tu podczytuje w wolnych chwilach, których mam jak na lekarstwo. Pozdrawiam

    mauysia, she, anna_w, Dora lubią tę wiadomość

    preg.png[/url]
    👩 '85 👦'82

    AMH 1.07
    07.2015 - 1IUI ❌
    08.2015 - 2IUI ❌

    01.2022 AMH 0,24
    02.2022 Invicta - IVF z KD ❌
    02.2022 OVIklinika
    03.2022 krótki protokół IVF
    31.03.2022 transfer 3dniowca 8AB
    8dpt cień cienia, 9 dpt ⏸,
    11dpt beta 27,2 13dpt beta 65,5, 15dpt 190,6
  • Amicizia Autorytet
    Postów: 2578 2367

    Wysłany: 3 czerwca 2013, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie liczy suwaczek ale dla suwaczka podalam termin z ovu 5 listopada nie z OM bo ten jest zawyzonyna 9 listopada, a biorac pod uwage ostatnie usg to mozliwe jest nawet 3 listopad wiec na razie trzymam sie suwaczka i terminu z ovu :)

    tpb9ue9.png
    20110521580820.png
  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 3 czerwca 2013, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W sumie to niezłe zamieszanie z tym terminem. Ja na podstawie USG, nie mam w ogóle podanego terminu porodu. Wiem tylko, że na usg genetycznym miałam co do dnia zgodny wiek ciąży z wiekiem liczonym na podstawie OM.
    Orientacyjnie trzymam się więc terminu wyliczonego przez owu i inne kalkulatory, czyli 21 września. Po cichu liczę na to, że córeczka może nam zrobić niespodziankę i urodzić się w naszą pierwszą rocznicę ślubu, czyli 6 września;)

    Trzymam się tego, że siódmy miesiąc ciąży to 25-28 tydzień.
    Najbardziej miarodajne jest chyba posługiwanie się tygodniami ciąży, bo moja ginka zawsze sprawdza dokładnie, który to tydzień i już:)

    anna_w lubi tę wiadomość

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 3 czerwca 2013, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dora wrote:
    W sumie to niezłe zamieszanie z tym terminem. Ja na podstawie USG, nie mam w ogóle podanego terminu porodu. Wiem tylko, że na usg genetycznym miałam co do dnia zgodny wiek ciąży z wiekiem liczonym na podstawie OM.
    Orientacyjnie trzymam się więc terminu wyliczonego przez owu i inne kalkulatory, czyli 21 września. Po cichu liczę na to, że córeczka może nam zrobić niespodziankę i urodzić się w naszą pierwszą rocznicę ślubu, czyli 6 września;)

    Trzymam się tego, że siódmy miesiąc ciąży to 25-28 tydzień.
    Najbardziej miarodajne jest chyba posługiwanie się tygodniami ciąży, bo moja ginka zawsze sprawdza dokładnie, który to tydzień i już:)

    Prawda, ale w odwodzie mam zawsze "miarę" w miesiacach, bo jak ktoś znajomy (nieobcykany w sprawach ciążowych) pyta mnie na jakim jestem etapie, to jak mówię "to x tydzień", to jemu to absolutnie nic nie mówi :D

    BellaRosa, Shagga_80, anna_w lubią tę wiadomość

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 3 czerwca 2013, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mauysia wrote:
    Dora wrote:
    W sumie to niezłe zamieszanie z tym terminem. Ja na podstawie USG, nie mam w ogóle podanego terminu porodu. Wiem tylko, że na usg genetycznym miałam co do dnia zgodny wiek ciąży z wiekiem liczonym na podstawie OM.
    Orientacyjnie trzymam się więc terminu wyliczonego przez owu i inne kalkulatory, czyli 21 września. Po cichu liczę na to, że córeczka może nam zrobić niespodziankę i urodzić się w naszą pierwszą rocznicę ślubu, czyli 6 września;)

    Trzymam się tego, że siódmy miesiąc ciąży to 25-28 tydzień.
    Najbardziej miarodajne jest chyba posługiwanie się tygodniami ciąży, bo moja ginka zawsze sprawdza dokładnie, który to tydzień i już:)

    Prawda, ale w odwodzie mam zawsze "miarę" w miesiacach, bo jak ktoś znajomy (nieobcykany w sprawach ciążowych) pyta mnie na jakim jestem etapie, to jak mówię "to x tydzień", to jemu to absolutnie nic nie mówi :D

    No i właśnie dlatego wyliczyłam, że zaczęłam 7 miesiąc. Jak ktoś pyta o termin porodu, to mówię wrzesień już.

    anna_w, mauysia lubią tę wiadomość

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • Amicizia Autorytet
    Postów: 2578 2367

    Wysłany: 3 czerwca 2013, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja tez mówie ze porod, poczatkiem listopada, a wiek ciazy podaje zaleznie od tego dla kogo miesiacami i tygodniami roznie :)

    tpb9ue9.png
    20110521580820.png
  • BellaRosa Autorytet
    Postów: 1912 1836

    Wysłany: 3 czerwca 2013, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja mam jak She :D choć mi Ovufriend wyznaczy pewnie w środę 9ty miesiac :D a tak naprawdę za tydzień i 2 dni dziecko już mogłoby się rodzić bo będzie pełne 37 tygodni :D Lekarz mnie potnie po skończonym 38 czyli za dwa i pół góra za 3 tygodnie... już bliziutko :)))

    Shagga_80, Dora lubią tę wiadomość

    f2wldf9h9lun5cxj.png
    iv09cwa1ersqxdi1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 czerwca 2013, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja właśnie usiłuję coś kupić z ciuchów dla siebie,ale dla mnie to mega wyczyn, bo tak maluśkie ubranka rzadko spotykam albo w kosmicznych cenach...a ja najlepiej wydałabym grosze :P
    Ostatnio jak skurcze odpuściły i mogłam odstawić nospę to zaczął się nowy problem - non stop latanie do WC...wychodzę z domu (obowiązkowo PRZED SAMYM WYJŚCIEM wizyta w toalecie) i ledwo zejdę z 4 piętra i już bym wracała! M A S A K R A! Pamiętam,że przy Kubie też to było najgorsze!
    Ja liczę za datę porodu termin z OM i na takich trafiam dotąd lekarzy, co to tym terminem się sugerują, ale z drugiej strony każą brać pod uwagę możliwość wcześniejszego rozwiązania, skoro z dwóch mega dokładnych USG wychodziło,że ciąża jest o jakieś 4-5 dni starsza...na ostatnim USG połowkowym Lekarz u którego byłam powiedział,żeby już na tego 6stego października była przygotowana....baaaa ja już od września będę szykować się :D
    A z liczeniem miesięcy mam problem, bo liczę zwykle od dnia OM i tak, skoro 4 stycznia miałam OM to każdego 4 tego liczę, że zaczyna się kolejny miesiąc...ale to wiadomo jest mocno orientacyjny termin i tylko podawany (że zactuję Mauysię) nieobcykanym w sprawach ciążowych :) I tak , niedługo zacznę mówić,że już 6sty miesiąc (swoją drogą nie wiem jak ovu to liczy? Musze zwrócić uwagę w najbliższych dniach, kiedy naliczy mi kolejny miesiąc).

    She, Bella no u Was to już lada moment rozwiązanie...szok, kiedy to zleciało :) Zresztą, może się mylę,ale mam wrażenie,że druga połowa leci szybciej :)

  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 3 czerwca 2013, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shagga przypominam, że ma do odsprzedania nówki sukienki ciążowe po 25zł za sztukę. Takie jak na obrazku http://allegro.pl/wiosna-ciazowa-sukienka-kopertowy-dekolt-s-m-5900-i3280242503.html. Rozmiar raczej s choć jest na metce widnieje s/m.

    A czy Wam lekarz podczas każdej wizyty podaje przybliżoną wagę maleństwa?
    Moje lekarka ani wagi ani terminu porodu. Mam tylko jedną wagę z usg połówkowego.

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • Amicizia Autorytet
    Postów: 2578 2367

    Wysłany: 3 czerwca 2013, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja sobie kiedys policzylam sama w kalendarzu ile dni trwa ciąża i mi wyszło mniej wiecej jak ovu, wszystko zalezy, kiedy dokładnie doszło do poczęcia wiec ta róznica 2-3 dni w zapasie to nic wielkiego :) a dziecko urodzi się, kiedy się urodzi póki co w brzuchu maleństwu cyba najlepiej :)

    tpb9ue9.png
    20110521580820.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 czerwca 2013, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dora wrote:
    Shagga przypominam, że ma do odsprzedania nówki sukienki ciążowe po 25zł za sztukę. Takie jak na obrazku http://allegro.pl/wiosna-ciazowa-sukienka-kopertowy-dekolt-s-m-5900-i3280242503.html. Rozmiar raczej s choć jest na metce widnieje s/m.

    A czy Wam lekarz podczas każdej wizyty podaje przybliżoną wagę maleństwa?
    Moje lekarka ani wagi ani terminu porodu. Mam tylko jedną wagę z usg połówkowego.

    Mnie na ostatnim USG połówkowym wyszło,że Młody waży 390 kg i moja ginka też mówi czasem o wadze.

    Doruś,ja szukam raczej czegoś na wyjścia na spacer z Młodym :(

  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 3 czerwca 2013, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Musze się zebrać i wystawic je na allegro. Ostatnio jednak bardziej pochłaniają mnie zakupy.

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
‹‹ 68 69 70 71 72 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ