X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne FASOLKOWE PORADY
Odpowiedz

FASOLKOWE PORADY

Oceń ten wątek:
  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 6 czerwca 2013, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anna_w wrote:
    właśnie sprawdziłam wynik mojego dzisiejszego testu obciążenia glukozą 75g:
    Glukoza na czczo - 90 mg/dl (norma 65-105)
    Glukoza po 2 godz. - 155 - norm nie podano.

    Sprawdziłam w necie to norma nie powinna przekraczać 140...

    Nie wygląda to dobrze.

    Dobrze że jutro wizyta u gina.

    Aniu, każde laboratorium ma swoje normy, więc pewnie dziś lekarz wszystko Ci wyjaśni - i zapewne uspokoi :) Daj znać, jak po wizycie.

    anna_w lubi tę wiadomość

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 6 czerwca 2013, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doruś, Ami, Shagga, dzięki za Wasze opinie co do podróżowania z ciążowym brzuchem.

    Dora - no to rzeczywiście newiesoło, skoro brzuch Cię kłuł po podróży :( U mnie chyba nie jest tak źle, bo jeździmy co miesiąc 5,5h do teściów i podróż nie jest dla mnie aż tak uciążliwa, ale jeszcze prawie połowa ciąży przede mną :/

    Ami - raz jeszcze szacun dla Waszych wakacyjnych planów :) Tylko pamiętajcie żeby robić dość częste przerwy w podróży...

    Shagga - czyli Ty w tym roku stacjonarnie.

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 6 czerwca 2013, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mayus skoro robisz takie trasy, to pewnie będzie Ci łatwiej się przystosować.
    Ami tobie też polecam zrobić jakiś wypad testowy i zobaczyć jak się będziesz czuć.
    Ja juz na pewno tak daleko nie pojadę:-)


    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 czerwca 2013, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mayuś rozwaliło mnie to " upiorne "zdjęcie twego syna :D Mina jak 150 ! :P

    Ami na twoim miejscu również poszłabym na wizytę prywatną. Lekarz na pewno poświęci ci ciut więcej czasu niż twoja Pani doktor.

    mauysia lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 czerwca 2013, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu czekamy oczywiście na informacje z wizyty. :)

  • Amicizia Autorytet
    Postów: 2578 2367

    Wysłany: 6 czerwca 2013, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mauysia gratuluje synka sliczne fotki:)

    Dokladnie mam po prostu niedosyt po wizycie i ogolnie wczoraj byl gorszy dzien. O dzieciatko jestem spokojna w koncu zostalo zbadane tylko szkoda ze sie nie moglam na nie napatrzec. Rozumiem tez ginke bo juz konczyla prave a tu tyle pacjentek czekalo w tym jskis pilne nagle przypadki.dopisane nagle to robilo swoje. Ogolnie z samej przychodni i opieki jestem zadowna. Ale chyba faktycznie pojdziemy prywatnie do jednej z tych gdxie myslalam chodzic jakby sie okazalo ze na nfz nie trafie dobrego lekarza. Ale wiem ze w lipcu bedziee dllugie i dokladne usg.bo juz nam to mowila a jak nie wytrzymamy to pojdzuemy prywatnie :)

    mauysia, Fedra lubią tę wiadomość

    tpb9ue9.png
    20110521580820.png
  • Amicizia Autorytet
    Postów: 2578 2367

    Wysłany: 6 czerwca 2013, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A maluch w nocy niezle sie gimnastykowal co chwile czulam ruchy na brzuszku dobrze ze na razie sa delikatne ale corax bardziej wyczuwalne.

    A co do podrozy to my w sumie duzo jezdzimy ostatnio bardziej w gory niz nad morze ale na razie robrzr znosze jazde. Chcialbamy pojechac nad morze bo mam rodzinke i ojca w stolicy kaszub wiec fajnie byloby ich tam odwiedzic i pochwaluc sie na zywo brzuszkiem. Niech ojczulek bardziej sie dziadkiem poczuje a poza tym ja powinnam co roku nad morze jezdzic zeby na gardlo nie cjorowac. Przez te rodzinne korzenie tu na poludniu jodu mu brakuje.

    Fedra lubi tę wiadomość

    tpb9ue9.png
    20110521580820.png
  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 6 czerwca 2013, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I tu napisze ze cieszę się że z Waszymi Maleństwami wszystko dobrze i ze się zdrowo chowają oby tak dalej :D

    mauysia, Dora, Shagga_80 lubią tę wiadomość

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 6 czerwca 2013, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wstawiłam zdjęcie brzuchola na fb:-)

    she, mauysia, Fedra lubią tę wiadomość

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • she Autorytet
    Postów: 1380 2002

    Wysłany: 6 czerwca 2013, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny - jeżeli macie kartę Lifestyle w SuperPharm to można ją teraz wymienić na taką skierowaną do mam - wyglądem się chyba nie różni. Dostaje się dodatkowe kupony zniżkowe na produkty typowo dla dzidzi lub mamy - np. pieluchy Pampers Premium Care New Born za 37,99 zamiast 49,99 zeta.

    Shagga_80, Fedra lubią tę wiadomość

    201306215365.png
  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 6 czerwca 2013, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam w Rossmannie kartę Rossnę. Leżały przy kasie z ulotką. Rejestracja jest bezpłatna. Za każdy kupiony produkt dziecięcy zwiększa się rabat aż do 10% max.

    Fedra lubi tę wiadomość

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • she Autorytet
    Postów: 1380 2002

    Wysłany: 6 czerwca 2013, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a to muszę sobie założyć też w Rossmannie - tej jeszcze nie mam :D

    201306215365.png
  • kopciuszek126 Autorytet
    Postów: 984 2409

    Wysłany: 6 czerwca 2013, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mauysia wrote:
    A na moim połówkowym wszystko jak najbardziej OK.

    Będzie chłopiec :)

    Oto parę szczegółowych danych:
    Położenie płodu podł. główkowe
    Bicie sercaŁ 135/min
    Masa szacunkowa: 488 g
    Łożysko ściana przednia, poza ryzykiem przodowania
    Wszystkie organy OK (nie będę wszystkich wypisywać :) )

    M i L też byli na badaniu i miałam wrażenie, że Leo wolałby jednak siostrę ;)

    Mauysiu to na bank i u mnie chłopiec będzie!!!
    Bicie serca też 135/min.

    (P.S. czytałam, ze dziewczynką szybciej bije serduszko-jeśli ponad 140-145 uderzen na minute to córka a jak ponizej 140 to chłopiec. Chyba się sprawdza-ale fakt u mnie jeszcze młode to dziecię to i serduszko może wolniej bije, a na dodatek nie mogla wyłapać tętna.
    Łożysko ściana przednia.

    mauysia lubi tę wiadomość

    1usasg1812jvvfe2.png

    bhywanlihyvyaglb.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 czerwca 2013, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kopciuszku na moim USG serduszko biło 171 uderzeń na minutę :)

    kopciuszek126, Fedra lubią tę wiadomość

  • anna_w Ekspertka
    Postów: 240 325

    Wysłany: 6 czerwca 2013, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melduję się po dzisiejszej wizycie. Ogólnie jest wszystko w porządku, mała rośnie, teraz lekarz oszacował jej wagę na 666 g (demoniczna liczba hehe). Fotki z usg nie dało się zrobić bo znowu mała odwrócona była pleckami, a tak liczyłam na jakieś foto bo z poprzedniej wizyty tez nie mam.
    Co do wyniku z obciążenia glukozą to mam się zapisać do poradni diabetologicznej, być pod ich kontrolą i stosować dietę... (pierwszy raz w życiu będę na jakiejkolwiek diecie).
    Przedłużył mi zwolnienie i kolejna wizyta za 3 tygodnie 27 czerwca.

    Rucia, Shagga_80, Fedra, mauysia lubią tę wiadomość

  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 6 czerwca 2013, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najważniejsze, że mała rośnie zdrowo!
    Będziesz pod kontrolą, to wszystko będzie dobrze:-) Ja ostatnie fotki dostalam na polowkowym, a tak to moja ginka już reż ich nie robi.

    anna_w, Rucia lubią tę wiadomość

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 czerwca 2013, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dora wrote:
    Ja mam w Rossmannie kartę Rossnę. Leżały przy kasie z ulotką. Rejestracja jest bezpłatna. Za każdy kupiony produkt dziecięcy zwiększa się rabat aż do 10% max.
    Ja miałam tę kartę, ale jak Kuba skończył 3 lata to dostałam maila,że już jest nieaktualna :( Da się zarejestrować dla ciąży?

  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 6 czerwca 2013, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shagga musisz zobaczyć przy kasach czy te karty nie leżą. Ja sobie wziełam i tyle. Nikt mnie o nic nie pytał, zarejestrowałam się przez internet. Używam trochę kosmetykow dzieciecych, to sobie nabijam punkty na zaś.

    Fedra lubi tę wiadomość

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 6 czerwca 2013, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    She byłaś dzisiaj na warsztatach " Moda na brzuszek" w Gdańsku? Ja wybieram się jutro w Gdyni. To sà te co Rucia kiedyś znalazła:-)

    Fedra lubi tę wiadomość

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • she Autorytet
    Postów: 1380 2002

    Wysłany: 6 czerwca 2013, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie wyrobiłam się niestety :(

    201306215365.png
‹‹ 72 73 74 75 76 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ