X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne FASOLKOWE PORADY
Odpowiedz

FASOLKOWE PORADY

Oceń ten wątek:
  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 27 czerwca 2013, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dora wrote:
    Dziewczyny a czy Wy od 28tc miałyście już częściej wizyty u lekarzy? Tak wyczytałam i zatanawiam się czy ma to pokrycie w praktyce.
    Wieczorem sprawdzę w mojej poprzedniej karcie ciąży :)

    Dora lubi tę wiadomość

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 czerwca 2013, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dora wrote:
    Dziewczyny a czy Wy od 28tc miałyście już częściej wizyty u lekarzy? Tak wyczytałam i zatanawiam się czy ma to pokrycie w praktyce.
    Ja nie miałam wcale częściej wizyt, pamiętam,bo będąc w ciązy z Kubą też to wyczytałam...a u mnie tak nie było...moja siostra jest o 6 tyg. wyżej teraz (jest w 31 tc) i wcale nie ma częściej wizyt również (a oczywiście chodzi do innego lekarza) tak więc pewnie powinny być częściej (byłoby to logiczne) ale niestety nie dla każdego lekarza :)
    A tak na marginesie,to ja nie mam starej karty ciąży, nie wiem nawet, kto mi zabrał,chyba w Szpitalu :/

    A co do krwi pępowinowej,to my nie pobieraliśmy przy Kubie, z prostej przyczyny - finanse :( Z tego co wtedy orientowałam się to duży wydatek a nas na to nie stać,niestety :(
    A co do szczepionek, to wykupowaliśmy skojarzone bo chciałam dziecko mniej kłuć,a niedawno wpadł mi w ręce artykuł,że te stare szczepionki były lepsze i że te skojarzone mogą mieć skutki uboczne...póki co nie zastanawiałam się co zrobimy w przypadku Młodego nr 2.

    A co do zakupów, to ja początkowo planowałam kupić tylko co nieco..ale od paru dni jak nie mogę spać to myślę co jeszcze potrzebujemy i jak doda się grosik do grosika (a np dziś już uwzględniłam duuuuuuuuuuużo takich drobiazgów) to robi się kwota...oczywiście wszystkie ceny zaokrąglam sporo w górę, coby mile się zaskoczyć...a dziś np u jednej sprzedającej na Allegro upatrzyłam większość potrzebnych rzeczy...i parę takich o których nie myślałam wcześniej :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 czerwca 2013, 10:25

  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 27 czerwca 2013, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shagga_80 wrote:
    A co do zakupów, to ja początkowo planowałam kupić tylko co nieco..ale od paru dni jak nie mogę spać to myślę co jeszcze potrzebujemy i jak doda się grosik do grosika (a np dziś już uwzględniłam duuuuuuuuuuużo takich drobiazgów) to robi się kwota...oczywiście wszystkie ceny zaokrąglam sporo w górę, coby mile się zaskoczyć...a dziś np u jednej sprzedającej na Allegro upatrzyłam większość potrzebnych rzeczy...i parę takich o których nie myślałam wcześniej :P

    A co tam upatrzyłaś, Shaggi? Co już w ogóle masz?

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 czerwca 2013, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mauysia wrote:
    A co tam upatrzyłaś, Shaggi? Co już w ogóle masz?

    Z nowości (w sensie że wcześniej nie planowałam kupować :P ) to np : nowa pościel (jeden z większych wydatków)+ rożek, nowa niania, nowy kocyk, a poza tym znalazłam na allegro np duże zestawy pieluch jak te:
    http://allegro.pl/najtaniej-4-x-pampers-newborn-1-2-5-kg-43-szt-i3347862592.html, czy duży proszek Lovela, nowa wanienka+stelaż (nie mieliśmy swojej dla Kuby) ...no a poza tym jest mnóstwo pierdół w stylu: wkładki laktacyjne, podkłady poporodowe, podkłady na łóżko, kremy, nożyczki nowe (stare są do niczego) itd itp ...

    A jeszcze nic nie kupowałam...mam tylko to co po Kubie...tyle i aż :) Chociaż jak tak patrzę, to miałam prawie nic nie kupować,a tu jednak chyba nie uda się...z moim poczuciem,że drugi syn musi mieć swoją pościel, swoje ubranka (choć część) itd itp :D

  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 27 czerwca 2013, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam taką listę zakupową wszystkich potrzebnych rzeczy. Jak chcecie to mogę tu wrzucić( jak będę przy kompie). Fakt, że juz cala prawie odchaczona napawa mnie spokojem:-)

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • Meginka Autorytet
    Postów: 1335 1402

    Wysłany: 27 czerwca 2013, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dora wrote:
    Shagga początkowo używałam balsamu dla kobiet w ciąży z Rossmannowskiego Babydream( tani i dobry). Ale mialam mdlosci i ten zapach mi się źle kojarzy, od 4 miesiaca stosuję balsam wiec z seri Sexi Mama Bielendy. Delikatnie i przyjemnie pachnie, ma dobry sklad:-)
    hej :)
    ja też używam tego z bielendy, mimo, że na razie nie urosłam zbyt dużo to już od początku 4 miesiąca się smaruję, może uda się jakoś uniknąć tych rozstępów. A że mam ich już kilka na udach to wystarczy, na brzuchu już nie chcę :P
    Fajny ten balsam, delikatnie pachnie i jak się posmaruję wieczorem to "nie klei się" do piżamki. Polecam :)

    Shagga_80 lubi tę wiadomość

    2013💙👶
    2017 cb
    2018❤👶
    2022 cb
    04.02 ⏸
    24.02 wizyta(6+3)-mamy ❤
    17.03 kolejna wizyta
    preg.png
  • she Autorytet
    Postów: 1380 2002

    Wysłany: 27 czerwca 2013, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, nsjprawdopodobniej jutro wychodzimy do domu. W weekend zdam Wam obszerniejsza relacje :) nie dam rady napisac wszystkiego z telefonu ;)
    Usciski i buziaki o Mai i ode mnie :)

    kopciuszek126, Shagga_80, Meginka, Dora, Amicizia, Rucia, mauysia, Kleopatra, Sandraa, Mała lubią tę wiadomość

    201306215365.png
  • kopciuszek126 Autorytet
    Postów: 984 2409

    Wysłany: 27 czerwca 2013, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to super She,ze już wychodzicie :) i czekam na wyczerpujacy opis całej waszej sytuacji i pobytu w szpitalu :)

    1usasg1812jvvfe2.png

    bhywanlihyvyaglb.png
  • Amicizia Autorytet
    Postów: 2578 2367

    Wysłany: 27 czerwca 2013, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    She super wiesci, tez pozdrawiamy :) i czekamy na obszerną relacje z domu :)

    tpb9ue9.png
    20110521580820.png
  • Meginka Autorytet
    Postów: 1335 1402

    Wysłany: 27 czerwca 2013, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczynki- jest problem :(
    znacie jakieś domowe sposoby na grzybicę pochwy??? Tzn to chyba grzybica bo swędzi i piecze. Nie mam pomysłu jakie leki na to mogą stosować kobiety w ciąży... Zrobiłam przed chwilą nasiadówkę z ziół Vagosan, przyniosło chwilową ulgę, zobaczymy jak będzie później.
    Ostatnio byliśmy na basenie i myślę, że tam mogłam złapać jakiegoś grzybka :(
    aha Clotrimazol nie działa- kiedyś go używałam i nic.

    Pomożecie???

    2013💙👶
    2017 cb
    2018❤👶
    2022 cb
    04.02 ⏸
    24.02 wizyta(6+3)-mamy ❤
    17.03 kolejna wizyta
    preg.png
  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 27 czerwca 2013, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meginka mimo wszystko sugeruję lekarza lub chociaż farmaceutę.

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 czerwca 2013, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meginka wrote:
    dziewczynki- jest problem :(
    znacie jakieś domowe sposoby na grzybicę pochwy??? Tzn to chyba grzybica bo swędzi i piecze. Nie mam pomysłu jakie leki na to mogą stosować kobiety w ciąży... Zrobiłam przed chwilą nasiadówkę z ziół Vagosan, przyniosło chwilową ulgę, zobaczymy jak będzie później.
    Ostatnio byliśmy na basenie i myślę, że tam mogłam złapać jakiegoś grzybka :(
    aha Clotrimazol nie działa- kiedyś go używałam i nic.

    Pomożecie???

    Ja na grzybicę dostałam globulki Nystatyna, ale one chyba tylko na receptę :/ Nie znam "domowych" sposobów,nie pomogę niestety :(

  • Amicizia Autorytet
    Postów: 2578 2367

    Wysłany: 27 czerwca 2013, 23:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja tez mialam globulki nystatyne orac pfimafocort czy jakos tak
    ogolnie czsami leczenie sie potrafii landie ciagnac, polecam lekarza, w ciazy z tym ne ma zartow.


    a co do balsamow to ja na razi euzywam babydream z rossmana ma konsystencje oliwki zapach jest faktycznie intensywny ale nie najgorszy mi nawet nie przeszkadza, a mialam koszmarne mdlosci zreszta jeszcze mi czasem dokuczaja,z tymże ja nie uzywam tylko tego, uzywam tez balsamu do ciala z ziaji kozie mleko a tylku na brzuch i biust ta oliwke na rozstepy, poki co dziala :)

    tpb9ue9.png
    20110521580820.png
  • Meginka Autorytet
    Postów: 1335 1402

    Wysłany: 28 czerwca 2013, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hmmmm no to mam problem. Wizytę mam za tydzień, ale jak mi będzie bardzo dokuczać to w poniedziałek pójdę. Dziś już niestety nie dam rady.
    Ale dzięki :)

    2013💙👶
    2017 cb
    2018❤👶
    2022 cb
    04.02 ⏸
    24.02 wizyta(6+3)-mamy ❤
    17.03 kolejna wizyta
    preg.png
  • kopciuszek126 Autorytet
    Postów: 984 2409

    Wysłany: 28 czerwca 2013, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meginko najlepiej lekarz, bo na grzybice musi być jakiś antybiotyk przeciwgrzybiczy-typu nystatyna czy pimafucin. A teraz bez recepty leć kup sobie Vagical-czopki dopochwowe-10 szt. ok. 16 zł. 1 na noc głeboko do pochwy i zero stosunku. Mysle,że pomoze troszke-bo moze to nie grzybica a stan zapalny tylko. Masz upławy serowate czy kremowe???To lek bezpieczny nawet w 1 trymestrze ciaży-bo to lek homeopatyczny-ziołowy.Ja zawsze najpierw nim sie ratuje-i zazwyczaj mi pomaga :)

    Meginka lubi tę wiadomość

    1usasg1812jvvfe2.png

    bhywanlihyvyaglb.png
  • anna_w Ekspertka
    Postów: 240 325

    Wysłany: 28 czerwca 2013, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meginko, na swoje dolegliwości kup w aptece żel Multi-Gyn jest bez recepty i bezpieczny dla kobiet w ciąży.

    Meginka lubi tę wiadomość

  • Meginka Autorytet
    Postów: 1335 1402

    Wysłany: 28 czerwca 2013, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ooo dzięki dziewczyny, na pewno skorzystam z któregoś specyfiku, o których piszecie. Kopciuszku upławy mam białe grudkowate. dziś znowu zrobiłam nasiadówkę z tych ziół Vagosan i przynoszą trochę ulgę.

    2013💙👶
    2017 cb
    2018❤👶
    2022 cb
    04.02 ⏸
    24.02 wizyta(6+3)-mamy ❤
    17.03 kolejna wizyta
    preg.png
  • kopciuszek126 Autorytet
    Postów: 984 2409

    Wysłany: 28 czerwca 2013, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no to może być już grzybica...

    1usasg1812jvvfe2.png

    bhywanlihyvyaglb.png
  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 29 czerwca 2013, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaliczyliśmy dziś z mężem bezpłatne konsultacje i badania USG i USG 4D w ramach akcji“SZCZĘŚLIWA MAMA, SZCZĘŚLIWE DZIECKO” Fundacji „Szczęśliwe Macierzyństwo” Odety Moro-Figurskiej.

    Najbardziej cieszymy się z przeprowadzonych badań USG, do tego miałam okazję poćwiczyć udzielanie pierwszej pomocy niemowlakowi na specjalnym fantomie.

    Shagga_80, Matylda36, Meginka, anna_w, she, Rucia lubią tę wiadomość

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • she Autorytet
    Postów: 1380 2002

    Wysłany: 1 lipca 2013, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a widzisz Dora - miałam rację jak pisałam, że pojadę na tę akcję o ile wcześniej nie urodzę ;) no i jak Ty byłaś na akcji to ja już z Mają byłam w domu :)

    Dora lubi tę wiadomość

    201306215365.png
‹‹ 89 90 91 92 93 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ