X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne FASOLKOWE PORADY
Odpowiedz

FASOLKOWE PORADY

Oceń ten wątek:
  • Amicizia Autorytet
    Postów: 2578 2367

    Wysłany: 10 lipca 2013, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny a orientujecie sie jak to jest z becikowym? Jak sie to liczy itd? bo wiem ze jak bedziemy skladac to dochody za 2012 rok na sobejma wiec jakby to policzyli na mnie na M. i nowonarodzone dziecko to bysmy sie zmiescili, ale pytanie czy jesli ja w 2013 roku podjelam prace i bede iec z niej macierzynskie to tez bedzie sie liczyc?

    no i oni licza dochody brutto czy netto? bo wlasnie sie zastanwiam czy sie zalapiemy na becikowe bo ta kwota to taka niska, niby ma obejmowac ludzi z 1 progu podatkowego ale jakos srednio mi to w obliczeniach wychodzi.

    tpb9ue9.png
    20110521580820.png
  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 10 lipca 2013, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ami skladacie oświadczenie o dochodach za rok 2012. Liczycie to na trzy osoby. Tu masz wzory papierów, które trzeba złożyć

    niejedno.pl/becikowe-2013-zasady-wnioski-wzory/

    a tu jest jak obliczyć dochód na rodzinę:
    http://rodzinkazinnegoswiata.blogspot.com/2013/03/becikowe-2013.html?m=1

    Nam też się udalo, że liczy się poprzedni rok, a nie obecne zarobki:-)

    Amicizia, mauysia, Blondi22, anna_w lubią tę wiadomość

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • Amicizia Autorytet
    Postów: 2578 2367

    Wysłany: 10 lipca 2013, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki Dora za informacje jutro sobie przejrzę na spokojnie :)

    tpb9ue9.png
    20110521580820.png
  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 11 lipca 2013, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleście się wczoraj rozpisały :)

    Witaj Blondi na naszym fasolkowym topiku.

    Dziś odważyłam się wejść na wagę i wyszło 10,5 kg na plusie... Tragedii nie ma, ale muszę jednak zacząć ograniczać słodkie. Tym bardziej że jest lato, więc można wcinać owoce i warzywa. A u Was jak się sprawa przedstawia? :) [u Shaggi wiem, że 10 kg :) ]

    Blondi22 lubi tę wiadomość

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lipca 2013, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mauysia wrote:
    Aleście się wczoraj rozpisały :)

    Witaj Blondi na naszym fasolkowym topiku.

    Dziś odważyłam się wejść na wagę i wyszło 10,5 kg na plusie... Tragedii nie ma, ale muszę jednak zacząć ograniczać słodkie. Tym bardziej że jest lato, więc można wcinać owoce i warzywa. A u Was jak się sprawa przedstawia? :) [u Shaggi wiem, że 10 kg :) ]

    Tak jak napisałaś, u mnie dycha w sobotę była odnotowana - od początku ciąży ważę się co tydzień w sobotę na czczo :)

    PS. Nie wiem czemu , jak pisałam to widziałam,że napisałaś o mnie a teraz tego nie widzę :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lipca 2013, 09:51

  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 11 lipca 2013, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie 7 kg na plusie:-) a Rozyczka szalaje jak zawsze. Dziś sie nie wyspalam:-( chyba wywale m. na materac....

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lipca 2013, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dora wrote:
    U mnie 7 kg na plusie:-) a Rozyczka szalaje jak zawsze. Dziś sie nie wyspalam:-( chyba wywale m. na materac....
    Jako,że nie widać,co pisała Mauysia to powiem,że u mnie w sobotę było dycha na plusie...ale to przez ten apetyt, mogłabym jeść, jeść i jeść...a jak moja Ginka mówi "Tobie nie zaszkodzi" :P
    Miłego dnia, ja dziś wolne biorę od ovu :)

    mauysia lubi tę wiadomość

  • Blondi22 Autorytet
    Postów: 6648 8129

    Wysłany: 11 lipca 2013, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amicizia wrote:
    Witaj blondi :)

    na katar w ciązy polecam wode morsk,ą super oczyszcza a jak masz zatkany nos to na kroplach acatar jest napisane ze kobiety w ciazy moga go stosowac. Jesli chodzi o ból gardłą to tantum verde spokojnie możesz brać. Jest dozwolony w ciąży. Sama jakis miesiac temu przechodzilam choróbsko i to mi spokojnie lekarka pozwoliła brac, mialam tez na katar takie krople sinupret ale je bym raczej konsultowlaa z lekarzem, bo to tez zalezy od rodzaju kataru. Na suchy kaszel dostalam tabletki do ssania isla. no i oczywiscie rutinoscorbin spokojnie w ciąży możesz łykac. Mi sama ginka kazała na wylewy krwawe w oczach, bo on uszczelnia naczynia krwionosne takze :)

    moze nie sa to typowo domowe sposoby ale sa to rzeczy ktore w ciąży można na pewno a w koncu nie wolno dopuscic do rozwoju choroby :)
    dzieki Ami ;) już dziś dużo lepiej gardło nie boli tylko troche katar zostal a plukam gardło szalwia ;)

    a.png
    a.png
  • Blondi22 Autorytet
    Postów: 6648 8129

    Wysłany: 11 lipca 2013, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mauysia wrote:
    Aleście się wczoraj rozpisały :)

    Witaj Blondi na naszym fasolkowym topiku.

    Dziś odważyłam się wejść na wagę i wyszło 10,5 kg na plusie... Tragedii nie ma, ale muszę jednak zacząć ograniczać słodkie. Tym bardziej że jest lato, więc można wcinać owoce i warzywa. A u Was jak się sprawa przedstawia? :) [u Shaggi wiem, że 10 kg :) ]
    u mnie naszczescie waga jeszcze nie urosła ;)

    a.png
    a.png
  • Blondi22 Autorytet
    Postów: 6648 8129

    Wysłany: 11 lipca 2013, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shagga_80 wrote:
    Jako,że nie widać,co pisała Mauysia to powiem,że u mnie w sobotę było dycha na plusie...ale to przez ten apetyt, mogłabym jeść, jeść i jeść...a jak moja Ginka mówi "Tobie nie zaszkodzi" :P
    Miłego dnia, ja dziś wolne biorę od ovu :)
    fajnie masz że nie musisz sobie żałowac ;)

    a.png
    a.png
  • anna_w Ekspertka
    Postów: 240 325

    Wysłany: 11 lipca 2013, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) skoro mowa o wadze to u mnie jak do tej pory jakieś 4 kg na plusie, w sumie przed ciążą miałam troszkę nadprogramowych kg więc pewnie dlatego w ciąży tak szybko waga mi nie idzie w górę, a od około miesiąca jestem na diecie cukrzycowej więc za bardzo nie mogę szaleć z zachciankami :/
    Ale widocznie nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, byc moze po ciąży az tak dużo do zrzucenia nie będzie.

    mauysia lubi tę wiadomość

  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 12 lipca 2013, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anna_w wrote:
    Hej :) skoro mowa o wadze to u mnie jak do tej pory jakieś 4 kg na plusie, w sumie przed ciążą miałam troszkę nadprogramowych kg więc pewnie dlatego w ciąży tak szybko waga mi nie idzie w górę, a od około miesiąca jestem na diecie cukrzycowej więc za bardzo nie mogę szaleć z zachciankami :/
    Ale widocznie nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, byc moze po ciąży az tak dużo do zrzucenia nie będzie.
    No ba, jak się rozhuśtasz z karmieniem, to jeszcze zjedziesz na minus - ja np. mam cichą nadzieję, że tak będzie w moim przypadku ;)
    A w ogóle to fajnie Cię widzieć Aniu, bo dawno się tu nie odzywałaś - już chciałam przywoływać Cię do porządku :) Jak się w ogóle czujesz?

    anna_w lubi tę wiadomość

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • anna_w Ekspertka
    Postów: 240 325

    Wysłany: 12 lipca 2013, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki mauysiu:) Czuję się dobrze, poza ciężkim brzucholem to właciwie nic mi nie dolega ;) No i to stosowanie diety trochę mnie już męczy, razowego chleba to już zaczynam mieć dość. Ale dla dobra malutkiej wytrzymam wszystko :)
    A na ovu i FB zaglądam często i podczytuję co się tu wypisuje ;)no i przyznam zazdroszczę Wam rozeznania w temacie ciąży, ja to czuję się taka "zielona" dlatego więcej czytam niż piszę ;) Ale jestem z Wami cały czas :)

  • anna_w Ekspertka
    Postów: 240 325

    Wysłany: 12 lipca 2013, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najlepsze życzenia z okazji wczorajszych urodzin dla Dory!!!!

    Dora lubi tę wiadomość

  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 12 lipca 2013, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dori, czy przyjmiesz od nas o jeden dzień spóźniony torcik urodzinowy ? :)

    Najlepsze życzenia, życzę Ci samych radości, zdrowia i spełnienia marzeń!

    torciko.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lipca 2013, 10:57

    Shagga_80 lubi tę wiadomość

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lipca 2013, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mauysia wrote:
    Dori, czy przyjmiesz od nas o jeden dzień spóźniony torcik urodzinowy ? :)

    Najlepsze życzenia, życzę Ci samych radości, zdrowia i spełnienia marzeń!

    torciko.jpg
    Dołączam się i ja....a tort....mniam, pozazdrościć :)

  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 12 lipca 2013, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doris, bo Ci zjemy cały tort! :D

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 12 lipca 2013, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki:-)

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • kopciuszek126 Autorytet
    Postów: 984 2409

    Wysłany: 12 lipca 2013, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dorciu i ode mnie przyjmij życzenia ;) Wszystkiego najlepszego!!!

    1usasg1812jvvfe2.png

    bhywanlihyvyaglb.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lipca 2013, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wróciłam od Ginki...Młody rośnie jak na drożdżach - waży już 1140g i jest bardzo ruchliwy :) Szyjka trzyma mocno i jest zamknięta,ale luteinę mam brać dalej..i prawdopodobnie do końca 35tc będę ją brała...a podobno od niedawna znów luteina dopochwowa jest refundowana,to trochę zaoszczędzę :/
    Co poza tym? Moja ginka uważa,że wyniki mam dobre, choć cukier po godzinie miałam za wysoki ale kazała mi ograniczyć słodkości (oj ciężko będzie :( ) i tyle...dobrze,że co do wyników hormonów tarczycy sugeruję się zdaniem mojej Endo a nie Ginki...bo ta ostatnia twierdzi,że jest ok...no nie wiem...tzn wiem,że trzeba to sprawdzić,czemu wzrósł mi tak bardzo..jutro idę na Fh3 i FT4 (i może idąc hurtowo ponowię TSH) a w poniedziałek skonsultuję z Endo...a prawdopodobnie trzeba jednak będzie włączyć Euthyrox...razem z Synem będziemy się leczyć :)
    Dziś moja Ginka pokazywała mi co nieco na monitorze - o dziwo! Ale ja nic nie widziałam , taka jakość dziwna :) Przejrzała, przemierzyła Go od stóp do głów (chyba pierwszy raz tak dokładnie) i w sumie tyle...żadnych badań nie mam teraz robić a za to następnym razem dostanę skierowanie na GBS i HBS i tyle z dzisiejszej wizyty dowiedziałam się :)

    mauysia, anna_w lubią tę wiadomość

‹‹ 95 96 97 98 99 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ