X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne FASOLKOWE PORADY
Odpowiedz

FASOLKOWE PORADY

Oceń ten wątek:
  • Amicizia Autorytet
    Postów: 2578 2367

    Wysłany: 13 lipca 2013, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak to jest ze nie myslimy o roznych rzeczach dopoki nam nie karzą ich zbadac :)

    tpb9ue9.png
    20110521580820.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lipca 2013, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amicizia wrote:
    tak to jest ze nie myslimy o roznych rzeczach dopoki nam nie karzą ich zbadac :)
    Tam (w tym artykule chyba) było napisane,że kiedyś badanie cukru robiło się,gdy były wskazania a teraz są takie zalecenia dla każdej ciężarnej...no i niestety coraz więcej jest przypadków stwierdzenia cukrzycy ciążowej...ja wczoraj nieco wystraszyłam się,bo jak pomyślałam,że ten Mój jest już taki kolos, to może właśnie wpływ cukru (który mam w górze normy!)...dodałam dwa plus dwa wyszło cztery...i panika gotowa...chwilowo nieco uspokoiłam się (skoro wiem już,że mimo wszystko norm nie przekroczyłam jeszcze) a w poniedziałek i tak skonsultuję z ciotką :) Nie zaszkodzi...a ze słodyczy już praktycznie zrezygnowałam...ze mną jak z dzieckiem, słucham lekarzy :D


    I wracam do sprzątania...bo do jutra nie wyrobię się :P

  • Amicizia Autorytet
    Postów: 2578 2367

    Wysłany: 13 lipca 2013, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zawsze lepiej skonsultowac wyniki jak sie ma z kim :) Ja podejrzewam, że ta czekolada bierze sie z tego ze mam magnez dolnej granicy. Na studiach tez tak mialam ze jak mnie lapaly skurcze, okazywalo sie mam malo ale niby w normie magnez i zawsze mialam wtedy wzmozona chec na czekolade. Ograniczam jak moge. Ale calkowicie to sie nie da. Zwłąszcza, że nie wszystko moge jesc w ciązy. Ale nie narzekam, anemii nie mam, ogolnie wsyztsko w normie. Zobaczymy jak wyjda badania :)

    tpb9ue9.png
    20110521580820.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lipca 2013, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amicizia wrote:
    Zwłąszcza, że nie wszystko moge jesc w ciązy. Ale nie narzekam, anemii nie mam, ogolnie wsyztsko w normie. Zobaczymy jak wyjda badania :)
    A Ty jesteś na jakiejś diecie? Ja jem wszystko...poza alkoholem, napojami gazowanymi, surowym mięsem, surowymi jajkami i w sumie tyle tylko wyrzuciłam z diety...więc to żadne ograniczenie :)
    I jakie masz mieć teraz badania?

  • Amicizia Autorytet
    Postów: 2578 2367

    Wysłany: 13 lipca 2013, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NIe nie jestem na zadnje diecie, tylko moj organizm nie wszytsko teraz je odkad jestem wciąży. Nie moge jesc miesa, odrzucilo mnie, tak samo z ciemnym i ziarnistym pieczywem, nie trawie chyba tyych ziaren teraz, bo caly zwracam, itd. wcinam rybki, od niedawna doszedl serek i jakies wiosenno-letnie dodatki typu rzodkiewka sałatka, ale szynka juz mi nie podchodzi, jesli juz to kabanos drobiowy. No i nutella i miod. I tak jeszcze moge długo. Ogólnie dosc jarskie mam teraz jedzenie, prawie wegetarianizm mam. NO ale ze ja nigdy nie bylam wielka fanka mies, to tez nie placze. od niedawna znowu moge pic mleko wiec sie ciesze.

    A badania to wlasnie mocz i ta krzywa cukrowa. morfologia byla niedawno i jest powiedzmy ok, jakies tam mam odhcylenia od normy ale według ginki to normlane w ciąży. I łykam żelazo w płynie, bo witaminek nie moge, wszystkie zwracam...

    no i jajek nie moge jesc, tez mnie odrzucilo... w kazdej postaci sa bee :( ogolnie to moglabym tak jeszcze duzo pisac.

    tpb9ue9.png
    20110521580820.png
  • Blondi22 Autorytet
    Postów: 6648 8129

    Wysłany: 13 lipca 2013, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dora wrote:
    Shagga masz cukier w normie.
    Moje wyniki byly ciekawsze..na czczo poniżej(63) normy a po 2h i obciazeniu 75g. glukozy mialam wynik poniżej wszelkich norm (58). Ogólnie jednak nic się nie dzieje, tak bywa że cukier spada w ciąży.

    U mnie zmiana w dolegliwosciach. Rwa kulszowa odpuscila, to teraz czuje ból w kosci ogonowej i w spojeniu łonowym.

    Ja właśnie wrocilam z wycieczki po Swissmedzie:-)
    myslalam ze rwa kulszowa tylko mnie meczy

    a.png
    a.png
  • Blondi22 Autorytet
    Postów: 6648 8129

    Wysłany: 13 lipca 2013, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amicizia wrote:
    NIe nie jestem na zadnje diecie, tylko moj organizm nie wszytsko teraz je odkad jestem wciąży. Nie moge jesc miesa, odrzucilo mnie, tak samo z ciemnym i ziarnistym pieczywem, nie trawie chyba tyych ziaren teraz, bo caly zwracam, itd. wcinam rybki, od niedawna doszedl serek i jakies wiosenno-letnie dodatki typu rzodkiewka sałatka, ale szynka juz mi nie podchodzi, jesli juz to kabanos drobiowy. No i nutella i miod. I tak jeszcze moge długo. Ogólnie dosc jarskie mam teraz jedzenie, prawie wegetarianizm mam. NO ale ze ja nigdy nie bylam wielka fanka mies, to tez nie placze. od niedawna znowu moge pic mleko wiec sie ciesze.

    A badania to wlasnie mocz i ta krzywa cukrowa. morfologia byla niedawno i jest powiedzmy ok, jakies tam mam odhcylenia od normy ale według ginki to normlane w ciąży. I łykam żelazo w płynie, bo witaminek nie moge, wszystkie zwracam...

    no i jajek nie moge jesc, tez mnie odrzucilo... w kazdej postaci sa bee :( ogolnie to moglabym tak jeszcze duzo pisac.
    ja tez duzo rzeczy nie moge przelknąc teraz niby mam ochote na coś a jak zaczne jesc to nie idzie mi to

    a.png
    a.png
  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 13 lipca 2013, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shagga_80 wrote:
    PS. Mauysia, kiedy Ty teraz pójdziesz na ten test na glukozę,skoro dziś nie dało rady?
    SHaggi, muszę iść w następną sobotę. W tygodniu odpada, bo jesteśmy w pracy tylko we dwójkę z kolegą (zamiast w czwórkę) i nie mogę za bardzo go zostawić na pół dnia samego. A w sobotę będę miała dokładnie 28 tyg. 0 dni, więc ostatni dzwonek. Ależ ze mnie ciota z tym dzisiejszym pójściem za późno! Grrr...

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • madzianka Autorytet
    Postów: 1064 538

    Wysłany: 14 lipca 2013, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczynki z rana mam problem temperatura dzis rano 37 stopni test negatywny jest tylko odrobinke takiej bardzo jasnej jasnej krwi prawie nie ma koloru krwi pzy badaniu szyjki nie wiem co myslec???Pomozcie prosze.

    p19us65glzzsn3k4.png
  • plemniczka Autorytet
    Postów: 3730 7598

    Wysłany: 14 lipca 2013, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a jak dlugie masz cykle?

    2nn3skjo0mk8tm7j.png

    0ep1dkp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lipca 2013, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madzianka wrote:
    Hej dziewczynki z rana mam problem temperatura dzis rano 37 stopni test negatywny jest tylko odrobinke takiej bardzo jasnej jasnej krwi prawie nie ma koloru krwi pzy badaniu szyjki nie wiem co myslec???Pomozcie prosze.
    Temperatura była mierzona o inne porze niż zwykle,więc nie ma co jej brać pod uwagę...delikatne krwawienie może być i w ciąży (podobno bywa,że czasem przychodzi lekkie krwawienie w terminie gdy powinna być @),ale równie dobrze może to oznaczać,że @ się zaczyna...niestety nie poradzę Ci nic, poza tym,że czas pokaże :( I to może już nawet dziś czy jutro okaże się co to jest :)
    Trzymam kciuki żeby to nie było @...A tak na marginesie,to na kiedy masz przewidywaną @?

    PS. pewnie wiesz to wszystko,ale dla pewności napiszę. Temperaturę mierzy się rano zaraz po przebudzeniu..co dzień o tej samej porze...zresztą jeśli nie czytałaś,to masz to wszystko tu:
    https://ovufriend.pl/baza-wiedzy/pytania-i-odpowiedzi/pomiar-temperatury/w-jaki-sposob-dokonywac-pomiaru-temperatury,24.html

  • madzianka Autorytet
    Postów: 1064 538

    Wysłany: 14 lipca 2013, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @ powinna dzis przyjsc a nawet na podpasce nic nie ma i brzuch nie boli a ja zawsze umieram podczas @. tylko jajnik czasem zakluje. a cykle mam 28 dniowe. a tempke mierze roznie bo na rozne godziny chodze do pracy. a tak to nie mam typowych obiawow na @. ale fakt czas pokaze...

    p19us65glzzsn3k4.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lipca 2013, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madzianka wrote:
    @ powinna dzis przyjsc a nawet na podpasce nic nie ma i brzuch nie boli a ja zawsze umieram podczas @. tylko jajnik czasem zakluje. a cykle mam 28 dniowe. a tempke mierze roznie bo na rozne godziny chodze do pracy. a tak to nie mam typowych obiawow na @. ale fakt czas pokaze...
    Ja gdy starałam się o drugie dziecko to nie pracowałam więc wstawałam też o różnych porach,więc ustaliłam sobie porę mierzenia ok 6 i tak nastawiałam budzik,albo Mąż mnie budził i potem szłam dalej spać...niestety aby wykres coś mógł wykazać muszą być odpowiednio prowadzone obserwacje...idealnie byłoby gdybyś mogła zaznaczać śluz i wygląd szyjki..wtedy można dużo zaobserwować na wykresie.
    Objawów nie doszukuj się,bo wtedy pojawia stres,a jest On Ci najmniej potrzebny :) Ja sobie wmówiłam,że objawy ciążowe i @ są praktycznie identyczne więc nie ma sensu ich szukać :) I kolejna rada, każdy cykl traktuj jakby nie miał być ostatnim, ja np przy ostatnim cyklu zakupiłam mega ilości podpasek, tamponów itd na następny cykl i jak nie trudno domyśleć się,muszą teraz poczekać :) Jak pisałam Ci pod wykresem, dobrze by było,gdybyś też miała termometr z dwoma miejscami po przecinku,wykres jest dokładniejszy...i najlepiej,gdy czekasz na termin @ (a wiadomo,że to najgorszy okres,to oczekiwanie jest dobijające!) rób plany na następny cykl - jak np teraz kupno nowego termometru owulacyjnego :)
    Ja mam ten: http://allegro.pl/termometr-owulacyjny-mt-16c2-microlife-mt16c2-npr-i3377975255.html i zadowolona jestem...a najlepiej kup Go już, wiesz,zakładaj,że pewnie,że nie uda się w tym cyklu (jak ja zakładałam z tymi podpaskami itd :P )..pomyśl też o badaniach hormonów :)
    No i na koniec moja rada najważniejsza!
    Pamiętaj,że zdrowej parze zajście w ciążę może zająć nawet 6 cykli i nie ma w tym nic dziwnego,czy nienormalnego...a czasem okazuje się,że są niewielkie problemy z jakimś hormonem (które można leczyć a bez tej wiedzy zachodzenie byłoby trudne)...dlatego nie zakładaj,że musi się udać w tym cyklu...bo niestety nie musi. Życzę powodzenia i oczywiście trzymam kciuki...i mam nadzieję,że na coś przydadzą Ci się moje rady :)

  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 15 lipca 2013, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieńdoberek dziewczynki,

    Wczoraj - idąc za Waszym przykładem - postanowiłam zrobić sobie w końcu wstępną listę wyprawkową i wychodzi na to, że prawie wszystko mam, poza takimi drobnymi sprawami jak np. ceratka pod prześcieradło, podkłady przewijakowe, gacie z siatki itp. Bardzo mnie to ucieszyło :)
    Ja akurat nie będę kupować nowej pościeli, ręczników i tym podobnych rzeczy, skoro mam po Leosiu i już nie używam. Więc bardzo się cieszę, że te całe zakupy mnie ominą (oszczędność czasu i kaski!)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lipca 2013, 09:37

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lipca 2013, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mauysia wrote:
    Dzieńdoberek dziewczynki,

    Wczoraj - idąc za Waszym przykładem - postanowiłam zrobić sobie w końcu wstępną listę wyprawkową i wychodzi na to, że prawie wszystko mam, poza takimi drobnymi sprawami jak np. ceratka pod prześcieradło, podkłady przewijakowe, gacie z siatki itp. Bardzo mnie to ucieszyło :)
    Ja akurat nie będę kupować nowej pościeli, ręczników i tym podobnych rzeczy, skoro mam po Leosiu i już nie używam. Więc bardzo się cieszę, że te całe zakupy mnie ominą (oszczędność czasu i kaski!)
    Ja poza ewidentnymi kaprysami zakupowymi (:P) mam konieczność kupna innych rzeczy jak np ręczniki...dla Młodego wciąż używamy,bo nie mieliśmy żadnych typowych okryć kąpielowych i teraz też nie planuję takowych, a zwykle ręczniki kąpielowe..pościel chcę mieć jedną na zmianę itd itp...a oprócz tego wszelkie gaziki, waciki, patyczki, pampersy, kilka nowych pieluch tetrowych itd itp :) Pocieszam się myślą - już nic nie dodam raczej!! Wczoraj znalazłam jakąś listę na necie i większość albo mam,albo mam przewidziane do kupna,więc raczej nic nie dodam już :) Teraz tylko czekam na kaskę i zamawiam, bo dogadałam się z Babką z Allegro i będę miała przesyłkę gratis :D

    mauysia lubi tę wiadomość

  • Amicizia Autorytet
    Postów: 2578 2367

    Wysłany: 15 lipca 2013, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja własnie sobie wybrałam zeszyt na wpisywanie wszystkiego co potrzebne dla dziecka itd. jakos jestem takim tpem co lubi miec wszystko na papierze z mozliwością wpisywania kiedy zechce i zabrania wszedzie ze sobą.

    do exela pewnie wpisze jak juz bedzie w zeszycie bo liczyc to ja nie lubie.

    a poza tym mąz zainstalowal mi office po angielsku i sie doprosic niemoge zeby mi jeyk zmienil, bo po angielsku to nie wiele kumam zwlaszcza w exelu :(

    jestem noga z angielskiego

    a dzis snowu wizytya u dentysty... i wiecie co nawet sie ciesze :D ale to dlatego ze zab mnie boli. w tamtym tygodniu wypadla mi plomba z kawalkiem zeba, u dentyski okazala sie ze on krwawi ze srodka, ale mnie nie bola, dostalam lekarstwo, a od wczorja w nocy zaczal mne bolec, dzis w nocy spac nie moglam bo bol az do ucha promieniowal...jedyne co mnie martwi, to to ze on powinien byc przeswietlony bo krwawi z kanalikow, a kiedys byl leczony kanalowo :( a wiecie jak to z rtg w ciąży :(

    tpb9ue9.png
    20110521580820.png
  • Blondi22 Autorytet
    Postów: 6648 8129

    Wysłany: 15 lipca 2013, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    fajnie macie z tymi zakupami ja to zima sie nimi zajmne najpier pokoj odswieżymy meble dokupimy a potam mozna dalej ;)
    i musze wiedziec co bedzie ;)

    a.png
    a.png
  • Amicizia Autorytet
    Postów: 2578 2367

    Wysłany: 15 lipca 2013, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja prawdziwymi zakupami zajme sie dopiero jak podpiszemy umowe wlasciwa i dostniemy kucze do mieszkania, i pewnie dopiero po reoncie mieszkania, wczesnije nawet nie bardzo mamy gdzie co trzymac.A im mniej rzeczy do pakowania przy przeprowadzce tym lepiej, teraz tylko jak trafia sie jakas okazja to kupujemy :)

    tpb9ue9.png
    20110521580820.png
  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 15 lipca 2013, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amicizia wrote:
    a poza tym mąz zainstalowal mi office po angielsku i sie doprosic niemoge zeby mi jeyk zmienil, bo po angielsku to nie wiele kumam zwlaszcza w exelu :(

    jestem noga z angielskiego
    To może jest dobry pretekst żeby podszlifować :)

    A z zębem szczerze współczuję... Ale cóż - z dwojga złego lepiej że teraz niż po porodzie. Trzymaj się u tego zębologa!

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 15 lipca 2013, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blondi22 wrote:
    fajnie macie z tymi zakupami ja to zima sie nimi zajmne najpier pokoj odswieżymy meble dokupimy a potam mozna dalej ;)
    i musze wiedziec co bedzie ;)
    No to przynajmniej nie musisz sobie na razie tym zaprzątać głowy :) Tzn. ja bym tak powiedziała. Shagga np. lubi sobie tym zaprzątać głowę :D

    Shagga_80 lubi tę wiadomość

    1kk082c3vuoqvmjs.png
‹‹ 97 98 99 100 101 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ