X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne FASOLKOWE PORADY
Odpowiedz

FASOLKOWE PORADY

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lipca 2013, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakie miałyście wyniki po obciążeniu glukozą i jakie zalecenia?

  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 12 lipca 2013, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Shaggi, przeczytałam Twoją relację i mogę iść usypiać Leo :)
    Fajnie że wszystko w porządku. Mój też chyba jest nadzwyczaj ruchliwy, bo naprawdę rusza się praktycznie non-stop :)

    Shagga_80 lubi tę wiadomość

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • anna_w Ekspertka
    Postów: 240 325

    Wysłany: 12 lipca 2013, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Shagga, fajnie że Młody ładnie rośnie :)
    A co do wyników obciążenia glukozą to ja akurat najmniej mam się czym chwalić, nie chcę nikogo jakoś negatywnie nastawiać, ale u mnie nie wyszło to dobrze. Pobierali mi próbkę na czczo i później dopiero po dwóch godzinach (nie wiem czemu pominęli pobranie próbki po godzinie). I po tych dwóch godzinach wynik wyszedł 155 - gin powiedział ze wynik jest za wysoki i zaleceniem było zapisanie się do poradni diabetologicznej. W poradni diabetologicznej dostałam glukometr (do mierzenia poziomu cukru 4 razy dziennie) i zalecie stosowania diety. Później kontrole w poradni, a ze poziom cukru u mnie skakał jak chciał więc kolejne zalecenie to insulina... I tak do tej pory. Poziom cukru powoli, ale się zaczyna normować. Dopóki żadnej z Was to nie dotyczy (i oby nie dotyczyło) to nie będę się rozpisywać o szczegółach.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lipca 2013, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Anuś.U mnie jest tak, ja miałam test po 75g (i są inne normy niż dla 50g ale wiem też,że robi się to gdy są wskazania, standardowo pije się 50g...u mnie skazań nie było)...no i ja mam tak:
    Na czczo-77mg/dl, po 1h -177mg/dla po 2h-137mg/dl...no i Ginka powiedziała tylko - ogranicz cukier i tyle...ja zaczęłam niedawno drążyć temat i wyczytałam,że pomiar powinien być do 140...więc ja mam sporo przekroczone, ale też teraz mam mętlik, bo wyczytałam,że ten drugi pomiar jest najważniejszy (tzn po 2 h)...tak czy inaczej aż w głowie kołuje mi się od informacji....i już mam plan,że w poniedziałek prawdopodobnie będę spotykać się moją Endo i Ona ma spore znajomości i olbrzymią wiedzę i Jej ten temat zlecę :) Chyba moje zaufanie do mojej Ginki jest słabe...

    anna_w lubi tę wiadomość

  • darijka Autorytet
    Postów: 721 538

    Wysłany: 12 lipca 2013, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czesc. ja akurat wczoraj miałam badany cukier obciązenie 75g tak jak ty shagga. wyniki
    na czczo 71
    po godz 166
    po dwóch 80
    nie miałam norm podanych. na necie wyczytałam że po godz do norma do 180, a dwóch 140.
    zadzwoniłam z wynikami do gin. a on mi powiedziaal że wynik po godz, móglbybyc mniejszy i mam ograniczac słodkie, jasne pieczywo, makarony ziemniaki, jeść dużo warzyw i chude miesko.

    Shagga_80 lubi tę wiadomość

    ]iv09mg7yqro6ly4p.png[/url
  • anna_w Ekspertka
    Postów: 240 325

    Wysłany: 12 lipca 2013, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shagga Twoje wyniki mieszczą się w normach, tak jak piszesz norma po wypiciu 75g glukozy po 2 godz. jest do 140, (po godzinie bodajże do 180) także mieścisz się w tych normach więc jest ok. A zalecenie ograniczenia słodkiego masz tylko ze względu ze wyniki zbliżone do górnych granic norm ale co najważniejsze nie przekroczone. Ogólnie to u Ciebie jest ok, moim zdaniem nie masz się czym przejmować :)

    Shagga_80 lubi tę wiadomość

  • darijka Autorytet
    Postów: 721 538

    Wysłany: 12 lipca 2013, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a pomiar do 140 jest przy 50 g po godzinie.w przypadku 75 g zakres jest większy.

    Shagga_80 lubi tę wiadomość

    ]iv09mg7yqro6ly4p.png[/url
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lipca 2013, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Babeczki...niepotrzebnie wertowałam neta :) Przed chwilą znalazłam taki wywiad:
    http://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/1,105912,6731727,Zbyt_slodki_ciezar.html?as=2
    A potem wchodzę tu (pochwalić się,że nieco spokojniejsza jestem) i co czytam? Wy wcześniej to napisałyście :)
    No nic...nie zaszkodzi jak wprowadzę lepszą dietę, skończę z podjadaniem słodyczy (jak wiem,że nie powinnam,to mogę w ogóle nie jeść słodkiego...poza malutką łyżeczką cukru do herbaty 2xdziennie :P )...a w poniedziałek i tak z ciotką pogadam, niech się przyda na coś :P
    Dzięki jeszcze raz Baby :)

    Mauysia, powodzenia jutro na badaniu...ps. wyczytałam że absolutnie nie wolno chodzić (zresztą mnie w laboratorium też kazali grzecznie siąść na dupce)bo ruch powoduje zafałszowanie wyniku...więc odpuść zakupy jak przy Leo :P

  • Amicizia Autorytet
    Postów: 2578 2367

    Wysłany: 12 lipca 2013, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej:)

    ja tez sie szykuje na ten test moze w przyszłym tygodniu się ładnie wybiorę. I troszke sie boje, bo od miesiaca uwielbiam słodycze,normlanie po kazdym posilku musze przegryzc chociaz kosteczke czekolady!!! a czy przed tym badaniem sa jakies wskazania odnosnie tego co sie je dzienw czesniej czy nie ma to wiekszego znaczenia?

    tpb9ue9.png
    20110521580820.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lipca 2013, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amicizia wrote:
    hej:)

    ja tez sie szykuje na ten test moze w przyszłym tygodniu się ładnie wybiorę. I troszke sie boje, bo od miesiaca uwielbiam słodycze,normlanie po kazdym posilku musze przegryzc chociaz kosteczke czekolady!!! a czy przed tym badaniem sa jakies wskazania odnosnie tego co sie je dzienw czesniej czy nie ma to wiekszego znaczenia?
    Ja dziś znalazłam informacje,że powinno się przygotować odpowiednio do tego badania, w tym artykule, który cytowałam wyżej jest napisane:

    "A jak się należy przygotować do testu 75 g?

    Światowa Organizacja Zdrowia stawia wyraźne kryteria: przed wykonaniem pacjentka powinna być przez trzy dni na diecie bogato-węglowodanowej. Dziesięć godzin przed pobraniem krwi z żyły ma być na czczo. A między kolejnym pobraniem krwi na godzinę i na dwie od wypicia glukozy nie może nigdzie chodzić, nic jeść ani pić, tylko siedzieć grzecznie przed gabinetem i czytać książkę"

    Amicizia lubi tę wiadomość

  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 12 lipca 2013, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Shagga masz cukier w normie.
    Moje wyniki byly ciekawsze..na czczo poniżej(63) normy a po 2h i obciazeniu 75g. glukozy mialam wynik poniżej wszelkich norm (58). Ogólnie jednak nic się nie dzieje, tak bywa że cukier spada w ciąży.

    U mnie zmiana w dolegliwosciach. Rwa kulszowa odpuscila, to teraz czuje ból w kosci ogonowej i w spojeniu łonowym.

    Ja właśnie wrocilam z wycieczki po Swissmedzie:-)

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lipca 2013, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dora wrote:
    Ja właśnie wrocilam z wycieczki po Swissmedzie:-)
    I jak, zdecydowałaś,że będziesz tam rodziła :) ?

  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 12 lipca 2013, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, tam aż chce się rodzić:-)

    Shagga_80, she lubią tę wiadomość

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lipca 2013, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dora wrote:
    Tak, tam aż chce się rodzić:-)
    Opowiadaj więc :)

  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 12 lipca 2013, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shagga_80 wrote:
    Opowiadaj więc :)
    Obejzelismy wszystkie Kąty. Super wyposażone sale porodowe, operacyjną i poporodowe. Ogolnie mają wszystko czego można zapragnac.

    Uciekam spać

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lipca 2013, 23:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobranoc :) Mnie jakoś spać się nie chce :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lipca 2013, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrobiłam dziś badanie Ft3 i Ft4...zobaczymy,co wyjedzie - w poniedziałek odbiorę wyniki i wybiorę się do Endo...

    PS. Mauysia, kiedy Ty teraz pójdziesz na ten test na glukozę,skoro dziś nie dało rady?

  • Amicizia Autorytet
    Postów: 2578 2367

    Wysłany: 13 lipca 2013, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Shagga za info zaraz bede czytac caly artykuł. Wczoraj padłam. Ogolnei wychodzi na to, ze do badania lepiej ograniczyc sobie slodkosci... jak ja wytrzymam... nie zebym duzo jadla ale cos przegryzc musze. No nic bede sie edukowac. Mam nadzieje ze wszystk wyjdzie w normie bo obawiam sie ze jak bym wylodowala na diecie cukrzycowej to bym nic jesc nie mogla, bo to co oni zalecaja u mnie powoduje mdlosci i wymioty, jak np ciemne razowe pieczywo, moj organizm odkad jestem wciazy wogole go nie trawi, a przed ciążą bardzo lubilam jesc takie pieczywko a teraz tylko zwykle białe :( no nic nie ma co sie martwic na zapas :)

    Doria a ten swissmed to chyba prywatny szpital prawda?

    tpb9ue9.png
    20110521580820.png
  • Amicizia Autorytet
    Postów: 2578 2367

    Wysłany: 13 lipca 2013, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Własnie czytalam ten artykul, ciekawy. NIe jestem wgrupie ryzyka, troszke teraz przypilnuje jedzonko, głównie ogranicze słodkosci do badania i mam nadzieje ze wyjdzie wszystko dobrze :)

    tpb9ue9.png
    20110521580820.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lipca 2013, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amicizia wrote:
    Własnie czytalam ten artykul, ciekawy. NIe jestem wgrupie ryzyka, troszke teraz przypilnuje jedzonko, głównie ogranicze słodkosci do badania i mam nadzieje ze wyjdzie wszystko dobrze :)
    No ja też nie jestem w grupie ryzyka :) Do wczoraj w ogóle o tym nie myślałam :)

‹‹ 96 97 98 99 100 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ