X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne FASOLKOWE PORADY
Odpowiedz

FASOLKOWE PORADY

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lipca 2013, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tak na marginesie,to jeszcze tu napiszę ,że Mauysia wystraszyłam się jak przeczytałam o Twoim wypadku (pierwsze info chyba miałam z FB)....dobrze,że nic Wam nie jest, uważaj na siebie...a tymczasem ja uciekam do Młodego, może zaśnie jak Matka nie będzie walić w klawiaturę...choć czarno to widzę,bo po południu spał jakieś 2 h :/

    mauysia lubi tę wiadomość

  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 10 lipca 2013, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Będę uważać :)
    A dziś nadal w porządku, junior się rusza, tylko rana na kolanie szczypie, ale to nic.

    Kurczę, trochę Wam zazdroszczę, że już stopniowo kupujecie różne rzeczy - przynajmniej wydatki Wam się rozłożą. A jak ja kupię wszystko naraz to będzie lekka masakra... Ale ciągle mam nadzieję, że żadnych rzeczy poza drobnicą nie będę musiała kupować.

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 10 lipca 2013, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mayuisia ja mam już wszystko kupione, jedynie apteka zostala nawiedzenia.

    Ale się dziś wyspałam!- pierwszy raz od kilku miesięcy nie wstawalam w nocy! Mialam też całe łóżko dla siebie, bo m. w delegacji. Chyba z 10 h snu:-)

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lipca 2013, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, a mnie właśnie odeszedł jeden wydatek...M przyniósł wczoraj wanienkę od Brata, więc już nie będziemy kupować...
    Mauysia ja też myślałam,że tylko drobinica będzie do kupienia...ale teraz okazało się,że poza drobnicą (nie zawsze tanią) jest kilka rzeczy które chcę mieć nowe, szczególnie jeśli przy kubie na czymś przyoszczędziło się :)
    Ja liczę na spore oszczędności na drobnicy jeśli obkupię się u tej Pani na Allegro :P
    PS. Wczoraj przedstawiłam M plan kupna drugiej pościeli (jeden komplet kupowaliśmy dla Kuby a chyba ze 3 mieliśmy po siostry dzieciach i teraz chcę dokupić jeden nowy) a to nie mały wydatek...no i zgodził się :D
    Ale cieszę się,że już o to zadbałam, bo inaczej we wrześniu M nie zgodziłby się na taki wydatek...w moim excellu jest przewidziane 1500zł na rzeczy dla Malucha :/

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lipca 2013, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze jakby się zastanowić, to ja też ostatnio z raz mniej w nocy wstaję ...do WC of kors :P

  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 10 lipca 2013, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shagga za taką kwote powinnaś być w stanie kupić sporo rzeczy! Tym bardziej że sporo rzeczy masz po Kubie.
    Moje największe wydatki to fotelik z bazą, moj ciazowy adapter do pasow oraz laktator. Ja jednak też, inwestuje dla kolejnego dzidziusia. Dlatego nie oszczedzam w pewnych kwestiach. Mysle, że jak Różuś mnie nie wymeczy za bardzo, to w miarę szybko pomyslimy o rodzenstwie dla niej :-)

    mauysia, Amicizia, Blondi22 lubią tę wiadomość

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 10 lipca 2013, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dora wrote:
    Ale się dziś wyspałam!- pierwszy raz od kilku miesięcy nie wstawalam w nocy! Mialam też całe łóżko dla siebie, bo m. w delegacji. Chyba z 10 h snu:-)
    No co za luksusy :D
    Shagga_80 wrote:
    Mauysia ja też myślałam,że tylko drobinica będzie do kupienia...ale teraz okazało się,że poza drobnicą (nie zawsze tanią) jest kilka rzeczy które chcę mieć nowe, szczególnie jeśli przy kubie na czymś przyoszczędziło się

    A co chciałaś mieć nowe / co kosztowało Cię teraz najwięcej?

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 10 lipca 2013, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ps: gdyby ktoś chciał to mam do odsprzedania nowy zestaw startowy butelek Avent Classic Philips'a za 60 zł.
    Mam nadmiar butelek:-)
    jak cos to podam linka z allegro.

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lipca 2013, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chcę nową karuzelę do łóżeczka (a choruję na taką jedną od ciąży z Kubusiem :P bagatela 180zł!), pościel (ok 200zł), nową nianię (stara trzeszczy i zawsze drażniła mnie a obstawiam,że teraz jeszcze bardziej przyda,bo z uwagi na dość hałaśliwego starszego Brata Młody nr będzie spał w dużym pokoju a my będziemy się bawić w drugim pokoju), chcę dosłownie ze 2 komplety ubranek (śpiochy, body, kaftaniki), kilka nowych pieluch tetrowych (stare mam większości poplamione a wiadomo,że często się przydzadzą szczególnie gdy idzie się do lekarza) ...i powiem Wam tak,że dopóki się nie liczy (jak ja w Excellu) to wydaje się,że to nie dużo wydatków..a jak zacznie się liczyć do ziarnka ziarnko...to zbierze się miarka.
    A teraz na koniec małe wyjaśnionko :)
    Sama jestem drugim w kolejności dzieckiem i miałam zawsze mega pretensje do Mamy,że mam wszystko po starszej siostrze i dlatego jeśli większość rzeczy Młody nr 2 odziedziczy po Nr 1 to inne rzeczy musi mieć nowe i z uwagi na oszczędności na jednym moge poszaleć na drugim :D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lipca 2013, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dora wrote:
    ps: gdyby ktoś chciał to mam do odsprzedania nowy zestaw startowy butelek Avent Classic Philips'a za 60 zł.
    Mam nadmiar butelek:-)
    jak cos to podam linka z allegro.
    Ja zamierzam kupić jedną nową butelkę tylko i to malutką...na wszelki wypadek :)

    Ps pod spodem wrzucam listę moich zakupów
    1. Emolium
    2. Nivea krem na odparzenia
    3. Sudocrem
    4. stojak na wanienkę
    5. pościel+ochraniacz
    6. karuzela
    7. śpioszki
    8. koszulki
    9. body z dł. rękawem
    10.pajac
    11.kocyk
    12.Pampersy
    13.chusteczki
    14.Proszek do prania
    15.Niania elektroniczna
    16.Folia na gondolę
    17.Rożek
    18.Prześcieradło
    19.Ręczniki
    20.Nożyczki+cążki
    21.Spirytus salicylowy
    22.Patyczki do uszu - dla niemowląt
    23.Patyczki do uszu - zwykłe
    24.Termometr do wody
    25.Pieluszki tetrowe ok 10 szt.
    26.Pieluszki flanelowe 3 szt.
    27.Nóżki do przewijaka
    28.Szczotka do mycia butelek
    29.Butelka 125ml
    30.Smoczek uspokajacz
    31.Płatki higieniczne Bella lub Babyono
    32.Gaziki jałowe
    33.Sól fizjologiczna
    34.Kombinezon przejściowy
    35.Skarpetki cienkie
    36.Skarpetki ciepłe
    37.Czapeczka
    38.Czapeczka po kąpieli

    EDIT:
    Zapomniałam o swoich wydatkach,które planuję ponieść:
    1. Laktator
    2. Poduszka do karmienia (napaliłam się już strasznie,ale na tę fasolę :) ).

    Wrzuciłam w oryginalnej kolejności,ale już wiem,że znów kilka wyrzucę z listy,bo dodane są niepotrzebnie (jak np szczotka do mycia butelek) a pozycje do 4ki są już kupione :)


    EDIT: Miało być,że do 3-ciej pozycji zakupy poczynione...nie wiem,skąd ta 4 wyszła mi :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 lipca 2013, 13:51

    Blondi22 lubi tę wiadomość

  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 10 lipca 2013, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje wydatki do dzis to 2700 nie liczac wozka, listę też moge zapodac jak będę przy kompie.:-)

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lipca 2013, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dora wrote:
    Moje wydatki do dzis to 2700 nie liczac wozka, listę też moge zapodac jak będę przy kompie.:-)
    Ja do dziś wydałam dokładnie 1851,46 ale wliczam tu własne wydatki na badania, wizyty, leki (jak kiedyś pisałam liczę wszystko tak z ciekawości...nie zamierzam wypominać Drugiemu tego :P )a na samego Małego wydałam dopiero 60,57 zł :)

  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 10 lipca 2013, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja liczę bo chcę sprawdzic czy zmiescimy wszystko łącznie ze szczepieniami w kwocie jaką dostaniemy z dwóch ubezpieczen i becikowego (razem 3600). W tej kwocie mogę szaleć;-)

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lipca 2013, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dora wrote:
    Ja liczę bo chcę sprawdzic czy zmiescimy wszystko łącznie ze szczepieniami w kwocie jaką dostaniemy z dwóch ubezpieczen i becikowego (razem 3600). W tej kwocie mogę szaleć;-)
    My pewnie Becikowe wydamy na Chrzciny..i pewnie część z ubezpieczeń. Chociaż wciąż liczę,że wyprawimy imprezę z Siostra na spółę :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lipca 2013, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dora wrote:
    O chrzcinach to ja nie myślę poki co. Za to myślę o porodzie w prywagnym szpitalu, bo moja mama chce mi pokryc polowe kosztow- wlasnie sie zaoferowala:-)
    Mnie też Chrzciny nie spędzają snu z powiek ,ale wiemy juz wstepnie,że odłożymy to na wiosnę, a wtedy z bieżących pieniędzy byłoby ciężko nam wyprawić Chrzciny w lokalu (a innej możliwości nie mamy).
    A o porodzie to w ogóle nie myślę...wciąż nie zdecydowałam który Szpital wybiorę :)

  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 10 lipca 2013, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde chcialam edytować i zjadlo mi posta;-) ten smartfon mnie wkurza!

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • Amicizia Autorytet
    Postów: 2578 2367

    Wysłany: 10 lipca 2013, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ciągle jeszcze listy nie zrobiłam :) ale my tak jak Dora inwestujemy w drugiego maluszka tez wiec na wozkach i fotelikach nie oszczedzamy i bedziemy chcieli stisunkowo szybko postrac sie o siostrzyczke dla Jasia :)

    ubranka to nam co chwie rodzinka jakies kupuje babcia, prababbcia ciocie wszyscy sie wczuwaja wiec jak juz sie przeprowadzimy to dokupimy tylko takie ktorych nam brakuje.

    ogolnie przez ta przeprowadzke nie bardzo mozemy teraz wiele rzeczy kupowac bo nie mamy gdzie trzymac i jka to potem przewozic. a to mieszkanko mamy male, ale jest nadzieja ze do konca lipca uda nam sie wszystko sfinalizowac i w sierpniu zrobic remont i sie przeprowadzac zeby juz najdalej od wrzesnia tam mieszkac :)

    mauysia lubi tę wiadomość

    tpb9ue9.png
    20110521580820.png
  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 10 lipca 2013, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A właśnie doczytałam,że w Swissmedzie można płacić na raty. Chyba więc nie będę musiała korzystać z uprzejmości mojej mamy! Chyba to będzie najlepsze rozwiązanie.

    Shagga a jaki laktator chcesz kupić? Masz już coś upatrzonego?

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lipca 2013, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dora wrote:
    Shagga a jaki laktator chcesz kupić? Masz już coś upatrzonego?

    Przy Kubie miałam ręczny z Aventu i byłam bardzo zadowolona i teraz też taki kupię (dotychczas miałam pożyczony od siostry,ale właśnie w niedzielę Jej oddałam, bo Ona za miesiąc też będzie go potrzebować :) ) a teraz są fajne zestawy od razu z pojemniczkami na mleko (choć przy Kubie nie było potrzeby przechowywać pokarmu,to nigdy nie wiadomo jak teraz będzie).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 lipca 2013, 13:13

  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 10 lipca 2013, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też wybrałam Avent'a, tyle że elektryczny. Głównie dlatego,że nastawiam się na sporo odciągania;) Polecam oczywiście zakupy na Allegro. Ten co ja wybrałam w sklepie jest o 100 zł droższy!

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
‹‹ 93 94 95 96 97 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czego nie jeść  w ciąży - 7 produktów zabronionych

Ciąża to okres wzrostu apetytu i wielu zachcianek kulinarnych. Czy oznacza to zatem, że możesz pozwolić sobie na wszystko i jeść do woli? Niestety nie. Zapoznaj się czego nie jeść w ciąży, aby zachować bezpieczeństwo dla rozwijającego się płodu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ