X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Gorące mamuśki 🤰❤️
Odpowiedz

Gorące mamuśki 🤰❤️

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lipca 2021, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurka u nas nocka jak zwykle przespana 🤦‍♀️ gdybym mogła, to bym część tych nocek Wam oddala... Współczuję strasznie, niewyspanie i wstawanie 156739392 razy męczy.

    Jestem z Wami! :)

    Annia lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lipca 2021, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ounai - planujesz już roczek? :)

  • Ounai Autorytet
    Postów: 13974 20515

    Wysłany: 24 lipca 2021, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Verita, też tak miałam i zaczęłam od tego, że spróbowałam dojść do tego skąd się to bierze. Jaka jest przyczyna tego, że niektórzy mówię sobie dość. I jak tak zaczęłam szczerze przed sobą się przyznawać to u mnie wyszło, że to te diety wszystkie, takie poczucie że czekolada jest zakazana, że jej nie wolno. I zaczęłam to sobie przepracowywać w głowie, że wcale tak niespodzianka jest. Wolno mi jeść czekoladę, batoniki, wafelki. Nie muszę zjeść całej tabliczki, bo jeśli będę chciała to podejdę do sklepu i kupię nowa. Musiałam też przewalczyć budowanie poczucia winy przez męża który też ma zaburzone myślenie przez diety. I jak mi mówił "nie jedz, będziesz gruba" albo coś w tym stylu to odpowiadałam "nie będę. Mogę jeść czekoladę, mogę jeść wszystko pod warunkiem że będę jadła normalnie i wpisze to w bilans kaloryczny danego dnia". Takie powtarzanie na głos chyba nawet dawało mi więcej niż samo mówienie tego sobie.
    Nie mówię że już jest super, szczerze mówiąc to dopiero początkująca, bo nadal wracają myśli, że zjadłabym chętnie cała tablicxke, albo że nie zjem ciastka bo nie mogę. Ale przecież nie od razu Rzym zbudowano. Ważne, że znalazłam przyczynę. Więc ja polecam spróbować zmienić myślenie, bo daje więcej satysfakcji niż utrata wagi. Zwłaszcza, że same wiemy doskonale jakie wyrzuty sumienia są po zjedzeniu całej tabliczki czekolady. Wczoraj takie właśnie miała Annia. A ja wyrzutów sumienia już prawie nie mam i to jest piękne :) nie będę kłamać że wcale, bo czasem się jeszcze pojawiają ale nadal nad tym pracuję i są coraz rzadziej :)

    age.png

    age.png
  • Ounai Autorytet
    Postów: 13974 20515

    Wysłany: 24 lipca 2021, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SzalonaOna wrote:
    Ounai - planujesz już roczek? :)
    Tak, już mam motyw przewodni, spódniczka dla Marty zamówiona, wzór tortu wybrany, pinata kupiona (to dla nas w sumie bo wiadomo że Marta nie ogarnie). Tylko datę musimy wybrać i nie wiem czy nie przełożymy na wrzesień. Jakby nie patrzeć to już za miesiąc, bo jutro Marta kończy 11 miesięcy :)

    Ladyo, Annia, calanthe, SzalonaOna, Lalia, dmg111, Clover lubią tę wiadomość

    age.png

    age.png
  • Ladyo Autorytet
    Postów: 2163 6040

    Wysłany: 24 lipca 2021, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja powiem lepiej! Z nami do wszystkiego śpi jeszcze pies 😂! Zaraz Wam wstawię fotkę jak to śmiesznie wyglada, ostatnio im zrobiłam jak wstałam, tam jeszcxe ja się mieszczę 😂 To mnie uspokoilyscie bo się naczytałam ze ją niechcący przydusze albo nakryje kołdra… Amelka zasypia w dostawce ale właśnie koło 3 się budzi na jedzenie i już zasypiamy razem. Dzisiaj w nocy się męczyłam przez to co sobie wkręciłam po głupim artykule i próbowałam ja uśpić w tej dostawce, a ona z dobra godzinę sobie gadała i już rozbudziła się całkiem:..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lipca 2021, 21:04

    Annia, calanthe, Zulugula, Lalia, Nowastaraczka, dmg111 lubią tę wiadomość

    age.png
    👧🏻 2008 👧🏼2021 👧🏼2024
  • Ladyo Autorytet
    Postów: 2163 6040

    Wysłany: 24 lipca 2021, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ounai mi właśnie ostatnio mój trener to samo tłumaczył. Bo ja sobie uroiłam w głowie ze muszę trzymać dietę na 100% i koniecc żadnych odstępstw. I właśnie mi wbijał do głowy ze tak się nie da żyć. Jak raz zjem czekolade czy pizzę to się nic nie stanie. Mogę sobie np postanowić ze dziś zamiast kolacji wychodzę ze znajomymi, jem burgera itp bo jak będę miała taka psychozę ze tylko fit i koniec to schudnę do określonej wagi a potem się rzuce na jedzenie bo przecież „już mogę”. I wtedy się robi błędne koło. A nawyki żywieniowe trzeba zmienić na całe życie i czasami robic sobie wyjątki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lipca 2021, 10:54

    Ounai, Lalia, Clover lubią tę wiadomość

    age.png
    👧🏻 2008 👧🏼2021 👧🏼2024
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 24 lipca 2021, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ladyo- z nami śpi jeszcze kot 🐱😅ale kot w nogach :P

    Ladyo, Annia, dmg111, Clover lubią tę wiadomość

    klz9df9hix7ly771.png
  • Wik89 Autorytet
    Postów: 3785 5602

    Wysłany: 24 lipca 2021, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej!

    Znowu pare dni mnie nie było. Zulu, jak tam w szpitalu sobie radzicie? Jak samopoczucie Tomka? Mam nadzieję, że lepiej

    Annia, zaczęłaś ograniczać karmienia nocne, więc kilka nocy będzie ciężkich, ale jeśli faktycznie nadal tego chcesz, to badź konsekwentna, zaciśnij żeby przez kilka nocy i bedzie lepiej. A jeśli chcesz przejść na mm, to też idź teraz za ciosem po prostu. Trzymam kciuki!

    U nas pierwsza choroba synka (nie licząc niemal bezobjawowego koronawirusa..). Od środowego wieczora gorączka, zbijałam najpierw pedicetamolem, od wczoraj ibumem. Do tego częstsze i rzadsze kupy. Zły nastrój. Wczoraj miałam teleporade i pediatra uznała, ze jeśli do dzisiaj nie przejdzie, to mamy jechać z Guciem do lekarza i zbadać crp i mocz. Ale dziś od rana gorączki nie ma, ibum ostatnio podawałam przed polnoca. Czekam az wstanie z drzemki i zobaczymy)

    II 2020 22 cs szczęśliwy
    👶 X 2020
    XII 2022 6 cs szczęśliwy
    👧 IX 2023
  • Fragaria Autorytet
    Postów: 857 1626

    Wysłany: 24 lipca 2021, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tez słaba dzisiaj nocka, Adasko gorączkuje 😵 ale coś mi się wydaje że idą zęby na górze i to od tego. Teraz zasnął mi na rękach i zastanawiam się odłożyć go i coś ogarnąć czy dać mu się wyspać 🤔
    Został nam tydzień do chrzcin, powoli coś tam udało się zorganizować ale ogólnie nie lubię na ostatnią chwilę, mamy teraz taki czas że trudno z czymkolwiek zdążyć :/ napięty grafik na maksa.

    Ona i On 36lat
    +
    02.2016 Syn ❤️
    12.2019 Aniołek (12 tc)
    11.2020 Synek 💙
  • Wik89 Autorytet
    Postów: 3785 5602

    Wysłany: 24 lipca 2021, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fragaria, no widzisz, ja od środy widzę gulę w dziale Gucia - przebijająca się jedynka górna, widać już ten ząbek dosłownie - i od środowego wieczora jest gorączka (najpierw mniejsza, wczoraj po południu większa, tj. 38,6, dziś póki co bez) i rzadsze kupy, itp. Obstawiałam też ząbkowanie, a wczoraj na teleporadzie pediatra stwierdziła, że to nie to i kazała pokazać się z dzieckiem u pediatry, jeśli dzisiaj nie minie. Więc nie wiem. Od kilku osób już słyszałam, ze ząbkowanie moze laczyc sie z gorączka i rzadkimi kupami wlasnie

    II 2020 22 cs szczęśliwy
    👶 X 2020
    XII 2022 6 cs szczęśliwy
    👧 IX 2023
  • Annia Autorytet
    Postów: 5960 9626

    Wysłany: 24 lipca 2021, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SzalonaOna wrote:
    Kurka u nas nocka jak zwykle przespana 🤦‍♀️ gdybym mogła, to bym część tych nocek Wam oddala... Współczuję strasznie, niewyspanie i wstawanie 156739392 razy męczy.

    Jestem z Wami! :)
    Motylku jakby Ci dzieci nie spały to byś ich nie miała troje. ;) Żarcik oczywiście. 😘😘😘

    Ladyo dzięki za polecenie, wygląda to zacnie! W każdym Lidlu są? Co do spania, Mikołaj właściwie od 6 tygodnia życia nad ranem już spał ze mną na kanapie, bo właśnie były te częste wybudzenia i nie dał się odkładać. Gdzieś od kwietnia śpimy już cały czas razem, bo inaczej po prostu bym nie spala całą noc.

    Wik, baaaardzo tego chce. Tylko jak nie ma męża to jest masakra. Noc wcześniej na 5 pobudek 3 były kp, a 2 mąż nosił i szybko zasnął. A dzisiaj nosiłam 3 razy sama i zasnął tylko raz bez piersi, jakby czuł, że ja jestem i jest pierś.... po ponad godzinie noszenia w nocy po prostu nie miałam już fizycznie siły dalej go nosić, bo ręce zaczynały mi omdlewać... (w końcu coś koło 10kg ma...) :( w połowie sierpnia przyjdzie teściowa i będziemy odstawiać tak na 100 procent. Butelki już mu nie wprowadzę, ale będę oferować MM lub wodę z bboxa.

    Dużo zdrowia dla Gucia i Tomcia!

    Wik89, SzalonaOna, Ladyo lubią tę wiadomość

    Mikołaj 💗 07.09.2020
    Adam 💗28.05.2023
  • calanthe Autorytet
    Postów: 2834 2859

    Wysłany: 24 lipca 2021, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 listopada 2021, 14:02

    Wik89, Ladyo lubią tę wiadomość

    Kjnfp1.png
    jyXOp2.png
  • Annia Autorytet
    Postów: 5960 9626

    Wysłany: 24 lipca 2021, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fra! Dla Adasia też dużo zdrówka. Mikołaj miał katar, gorsze kupy i raz gorączkę przy zabkowaniu. Jakos dziwnie jak ząb się wyrznal to katar zniknął z dnia na dzień...

    Fragaria lubi tę wiadomość

    Mikołaj 💗 07.09.2020
    Adam 💗28.05.2023
  • Wik89 Autorytet
    Postów: 3785 5602

    Wysłany: 24 lipca 2021, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy któreś z Waszych maluchów miało tak, że przy przebijaniu się ząbka były 2 dni gorączki i rzadsze kupy?

    II 2020 22 cs szczęśliwy
    👶 X 2020
    XII 2022 6 cs szczęśliwy
    👧 IX 2023
  • Wik89 Autorytet
    Postów: 3785 5602

    Wysłany: 24 lipca 2021, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O, Annia, właśnie o to zapytałam! :) No serio intuicja mi podpowiada, ze to to...

    II 2020 22 cs szczęśliwy
    👶 X 2020
    XII 2022 6 cs szczęśliwy
    👧 IX 2023
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lipca 2021, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fragaria wrote:
    U nas tez słaba dzisiaj nocka, Adasko gorączkuje 😵 ale coś mi się wydaje że idą zęby na górze i to od tego. Teraz zasnął mi na rękach i zastanawiam się odłożyć go i coś ogarnąć czy dać mu się wyspać 🤔
    Został nam tydzień do chrzcin, powoli coś tam udało się zorganizować ale ogólnie nie lubię na ostatnią chwilę, mamy teraz taki czas że trudno z czymkolwiek zdążyć :/ napięty grafik na maksa.
    Mam to samo, a jeszcze ostatecznie obiad robimy u nas w domu, bo przy tyłu osobach co zapraszamy (z dziećmi będzie 26), to w restauracji liczą sobie jak za wesele! No bez jaj... Ale już będę miała to z głowy chociaż...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lipca 2021, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annia wrote:
    Motylku jakby Ci dzieci nie spały to byś ich nie miała troje. ;) Żarcik oczywiście. 😘😘😘

    Ladyo dzięki za polecenie, wygląda to zacnie! W każdym Lidlu są? Co do spania, Mikołaj właściwie od 6 tygodnia życia nad ranem już spał ze mną na kanapie, bo właśnie były te częste wybudzenia i nie dał się odkładać. Gdzieś od kwietnia śpimy już cały czas razem, bo inaczej po prostu bym nie spala całą noc.

    Wik, baaaardzo tego chce. Tylko jak nie ma męża to jest masakra. Noc wcześniej na 5 pobudek 3 były kp, a 2 mąż nosił i szybko zasnął. A dzisiaj nosiłam 3 razy sama i zasnął tylko raz bez piersi, jakby czuł, że ja jestem i jest pierś.... po ponad godzinie noszenia w nocy po prostu nie miałam już fizycznie siły dalej go nosić, bo ręce zaczynały mi omdlewać... (w końcu coś koło 10kg ma...) :( w połowie sierpnia przyjdzie teściowa i będziemy odstawiać tak na 100 procent. Butelki już mu nie wprowadzę, ale będę oferować MM lub wodę z bboxa.

    Dużo zdrowia dla Gucia i Tomcia!
    Haha ale może i coś w tym jest 😂

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lipca 2021, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zdrówka dla wszystkich naszych chorowitkow 💙❤️

    Wik89 lubi tę wiadomość

  • Zulugula Autorytet
    Postów: 8998 15165

    Wysłany: 24 lipca 2021, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 sierpnia 2021, 11:59

    💙 20.11.2020
    💗 10.11.2023
  • Zulugula Autorytet
    Postów: 8998 15165

    Wysłany: 24 lipca 2021, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 sierpnia 2021, 11:59

    💙 20.11.2020
    💗 10.11.2023
‹‹ 3899 3900 3901 3902 3903 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ