X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Gorące mamuśki 🤰❤️
Odpowiedz

Gorące mamuśki 🤰❤️

Oceń ten wątek:
  • Ounai Autorytet
    Postów: 14266 20658

    Wysłany: 17 września 2022, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    veritaa wrote:
    Ja w kwestii odpieluchowania w ogole nie utożsamiam się ze zmiana majtek dziecku codziennie po kilka razy i w ten sposób przeprowadzić odpieluchowanie. Na zasadzie samozaparcia rodzicow .

    Moje dziecko pokazało mi ze jak jest gotowość fizyczna i psychiczna to jest to po prostu tak o. Dziecko jednego dnia sikalo w pieluchę a drugiego dnia było bez pieluchy . Szok . Warto zaufać dziecku. Na tym samym etapie pożegnaliśmy pieluchy w dzień i w noc. Było to paradoksalnie 2 miesiące po narodzeniu Bartka czyli Ania miała 2,5 roku.
    Nie zgadzam się z Tobą. Dzieci sa różne. Tobie trafiło się akurat takie, które załapało bez posikiwania ale nie wszystkie dzieci takie są. Większość dzieci nawet jeśli potrafi rozpoznać oznaki tego, że chce im sie siku w zabawie się zapomina i rodzic ma do prania kilka sztuk majtek dziennie.

    age.png

    age.png
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2190 1872

    Wysłany: 17 września 2022, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sobota wiec wrzucam menu . Gotowane typowo pode mnie i meza bo dzieciaki w placowkach mam nadzieje cały tydzień 😅😅

    Pon : chili con carne z ryżem
    Wtorek : burrito z reszta chili
    Środa : kaszanka z kiszona kapusta 😍
    Czwartek : makaron z sosem z czerwonej soczewicy i bakłażana
    Piątek : krem z pomidorów i placki jabłkowe
    Sobota : gulasz z kasza gryczana
    Niedziela : pieczone ziemniaki i bataty, nuggetsy i surówka jakaś jeszcze nie wiem jaka :)

    Meggi110818, Zulugula, MoTyLeK🦋, Wik89 lubią tę wiadomość

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2190 1872

    Wysłany: 17 września 2022, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ounai wrote:
    Nie zgadzam się z Tobą. Dzieci sa różne. Tobie trafiło się akurat takie, które załapało bez posikiwania ale nie wszystkie dzieci takie są. Większość dzieci nawet jeśli potrafi rozpoznać oznaki tego, że chce im sie siku w zabawie się zapomina i rodzic ma do prania kilka sztuk majtek dziennie.

    Nie wiem czy mi się takie trafilo czy po prostu przeczekałam moment bo gdybym zrobiła to dwa miesiące wcześniej to owsZem odpieluchowalaby się ale kosztem wiecznego prania mokrych majtek.
    Nie mam dużej grupy statycznej bo może z 5 dzieci z rodziny i znajomych i właśnie to wyglada tak ze jak rodzicowi bardziej zależy albo ma presję „ bo przedszkole „ to wyglada to tak jak opisałaś. Jak się trochę poczeka cierpliwie to nie.

    I chciałam tylko napisać ze ja tez byłam po tej stronie martwiąc się bo przedszkole , bo była chyba jedna z ostatnich odpieluchowanych w żłobku. Z perspektywy widzę ze to nie było nic dobrego i odradzam tego typu podejście do tematu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 września 2022, 11:41

    Lalia, Zulugula lubią tę wiadomość

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • Ounai Autorytet
    Postów: 14266 20658

    Wysłany: 17 września 2022, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    veritaa wrote:
    Nie wiem czy mi się takie trafilo czy po prostu przeczekałam moment bo gdybym zrobiła to dwa miesiące wcześniej to owsZem odpieluchowalaby się ale kosztem wiecznego prania mokrych majtek.
    Nie mam dużej grupy statycznej bo może z 5 dzieci z rodziny i znajomych i właśnie to wyglada tak ze jak rodzicowi bardziej zależy albo ma presję „ bo przedszkole „ to wyglada to tak jak opisałaś. Jak się trochę poczeka cierpliwie to nie.
    Gdyby tak było jak mówisz nie byłoby w przedszkolach dzieci, które od pół roku są odpieluchowane a dalej posikuja w majtki kiedy się zapomną w zabawie 😉 znasz 5 dzieci którym trzeba było zmieniać majtusie i jedno swoje, któremu nie trzeba było. Ja osobiście nie znam takiego przypadku jak Twoje dziecko więc albo wszyscy moi znajomi naciskali na dzieci albo u Was to po prostu wyjątek. Oczywiście każda z nas ma prawo do swojego zdania. To jest po prostu moje i ja uważam, że wołanie o siku jest tak trudną umiejętnością dla dziecka, że wcale się nie dziwię, że zdarzają się wpadki.

    age.png

    age.png
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2190 1872

    Wysłany: 17 września 2022, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ounai co innego wpadka sporadyczna w zabawie a co innego sikanie dzień w dzień w majty i zmiana ich po 5 razy dziennie …. Czyli w zasadzie za każdym oddawaniu moczu.

    Moje dziecko to nie wyjątek . Koleżanka ze swoją córka miała identyczna sytuacje z tym ze było to kilka dni po 3 urodzinach. A mam tez koleżankę ktorej syn odpieluchowal się również bez naciskania na 3,5 roku … sam z dnia na dzień

    edka85 lubi tę wiadomość

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • Lalia Autorytet
    Postów: 8491 18599

    Wysłany: 17 września 2022, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Verita, właśnie miałam pisać, że chyba Ounai Cię źle zrozumiała... Albo ja nie rozumiem Was obu 🤣

    Bo ja zrozumiałam to w ten sposób, że Ounai przez dwa tygodnie zmieniałaś Tymkowi majtki po 10 razy dziennie, wiadomo z każdym dniem pewnie trochę rzadziej i odpieluchował się w ten sposób. A i jakby inicjatywa wyszła bardziej z Twojej strony, bo pisałaś że on sam jakoś się do tego nie zbierał. Dobrze zrozumiałam?

    A Tobie Verita chodziło o to, że Ty zaczekalaś na moment kiedy to córka wyszła z inicjatywą i dzięki temu udało Wam się odpieluchować praktycznie z dnia na dzień. W sensie jest Ci bliższe podejście Emdar, bo u nich jak trafili właśnie na ten moment gotowości, to udało się w trzy dni. Tak?

    Bo z tymi wpadkami, to wiadomka, że to norma: w zabawie, czasem za późno zawoła itd.

    Ja jak pisałam wczoraj, że nie chcę próbować odpieluchowywać Olka "bo idzie do przedszkola", to właśnie chodziło mi o coś w stylu Verity i Emdar. Może zrobimy jakąś tam próbę, czy dwie, ale jak zobaczę że nam to kompletnie nie idzie, to nie mam zamiaru takich wrażeń fundować ani Olciowi, ani sobie, w końcu przyjdzie czas kiedy będzie gotowy i już 🙂

    Ostatnio czytałam nawet u Magdy Komsty, że każde dziecko się w końcu odpieluchuje i to wcale nie przed samą 18-stka tylko najczęściej właśnie w okolicy 2-3 urodzin 😁 choć wiadomo, że są dzieci które załapia trochę wcześniej lub później, ale norma jest chyba w ogóle do 5 lat! A na nocne nawet duuużo później 😉

    veritaa, Gela093, dmg111 lubią tę wiadomość

    "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"
    Św. Augustyn


    💙💙 Aleksander 💙💙
    🎂18.12.2020 r. (38+4)🕖 7:12 ⚖️ 3500g📏 53 cm
    age.png

    💙💙 Kacper 💙💙
    🎂13.01.2023 r. (39+1) 🕐00:57 ⚖️3280 g 📏58 cm
    age.png
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2190 1872

    Wysłany: 17 września 2022, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lalia dokładnie ja tak samo zrozumiałam wpis Ounai … nie mówię o sporadycznym posikiwanii w majty bo wiem ze to jest normalne. Ale zmiana majtek po 10 razy do skutku nie jest mi bliska.

    Lalia lubi tę wiadomość

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • edka85 Autorytet
    Postów: 6016 7344

    Wysłany: 17 września 2022, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emdar wrote:
    A w temacie odpieluchowania, to też myślałam że Julek to się ogarnie koło 18stki. Mieliśmy ze dwa podejścia jak miał tak chwilę ponad 2 lata, a potem jak miał prawie 2,5 roku; nie poszło zupełnie. Odczekałam miesiąc, i...po prostu zajęło nam to trzy dni. Jak ze wszystkim, dziecko musi być gotowe.
    Zgadza się. Ja mojego nie naciskałam, czekałam aż sam wyrazi gotowość. Miesiąc przed 3 urodzinami powiedział, że już jest duży i nie chce pieluchy. Od tamtej pory nosi majtki i nie było żadnej wpadki. Oczywiście, sporadycznie zdarzyło się, że podsikał się w czasie zabawy albo nad ranem, ale no bywa... Nam dorosłym też się zdarzają wpadki. Można nawet kichnąć i też popuścić trochę siku...

    Piąte w drodze! 😁
    preg.png

    4️⃣Córka 06.2023
    3️⃣Synek 04.2022
    2️⃣Córka 08.2020
    1️⃣Synek 09.2018
    "Ty utkałeś mnie w łonie mej matki. Dziękuję Ci, że mnie stworzyłeś tak cudownie, godne podziwu są Twoje dzieła" (Ps139)
  • Ounai Autorytet
    Postów: 14266 20658

    Wysłany: 17 września 2022, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, Lalia, źle mnie zrozumiałaś z Tymkiem. Ja do odpieluchowania Tymka miałam ze 4 podejścia. Przy pierwszych kilku nie czaił o co chodzi. Przy ostatnim od razu wiedział że trzeba wołać ale mu się zapominało na początku. On nie potrafił tak jakby rozróżnić pieluchy od majtek. Myślał że jak coś dotyka tyłka to jest to pielucha i można sikać do woli. Po 2 dniach zaczaił że pielucha to nie majtki i będzie po prostu mokro. Ale był gotowy. Potrafił wstrzymać się z sikaniem aż przyniosę nocnik, zawołać że mu się chce tylko on miał jakby coś w stylu "skoro mam pieluchę i nie muszę się starać i wołać to po co miałbym to robić?" Takie pójście na łatwiznę. Z resztą robi to do tej pory we wszystkich aspektach swojego życia. Szlaczek w zeszycie rysuje jak najprostrzy bo zadanie zaliczone, a dodawanie ozdobników przecież tylko by wydłużyło czas pracy.

    Z resztą ja nie chcę porównywać ani siebie ani verity ani emdar i liczenia czyje podejscie któremu jest bliższe, bo nie da sie tegoporównać, bo każde z naszych dziecijest inne. Po prostu napisałam, że nie znam dzieci które zakładają majtki i nie mają ani jeden wpadki od pierwszego dnia

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 września 2022, 13:23

    Suszarka lubi tę wiadomość

    age.png

    age.png
  • Zulugula Autorytet
    Postów: 9207 15293

    Wysłany: 17 września 2022, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 września 2022, 16:47

    MoTyLeK🦋 lubi tę wiadomość

    💙 11.2020
    💗 11.2023
  • Zulugula Autorytet
    Postów: 9207 15293

    Wysłany: 17 września 2022, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 września 2022, 16:47

    💙 11.2020
    💗 11.2023
  • Tajka Autorytet
    Postów: 3007 4247

    Wysłany: 17 września 2022, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podsyłam dobrą wypowiedź pediatry nt zaraźliwości dzieci, kiedy zaraża, kiedy można puścić do przedszkola/żłobka
    https://www.instagram.com/s/aGlnaGxpZ2h0OjE3OTg0MTU4ODg1NjA3NzU2?story_media_id=2927334277616737846_6156842978&igshid=YmMyMTA2M2Y=

    dmg111 lubi tę wiadomość

    12.08.2020 - ⏸ (15dpo, 2gi cykl stymulowany clo, 3ci cykl po drożności, 15cs)
    27.04.2021 - nasz cud 🥰 3700g, 57 cm, 41tc
    19cd062133.png

    31.03.2022 - ⏸️
    Będzie dzidziuś 👣👶
    2534e96399.png
  • Zulugula Autorytet
    Postów: 9207 15293

    Wysłany: 17 września 2022, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 września 2022, 16:47

    Lalia, Ounai, MoTyLeK🦋, Annia, dmg111, Belie, Belie, Wik89, Suszarka, Ulaa lubią tę wiadomość

    💙 11.2020
    💗 11.2023
  • Lalia Autorytet
    Postów: 8491 18599

    Wysłany: 17 września 2022, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zulu, w takim razie mega kciuki 🤭✊❤️

    "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"
    Św. Augustyn


    💙💙 Aleksander 💙💙
    🎂18.12.2020 r. (38+4)🕖 7:12 ⚖️ 3500g📏 53 cm
    age.png

    💙💙 Kacper 💙💙
    🎂13.01.2023 r. (39+1) 🕐00:57 ⚖️3280 g 📏58 cm
    age.png
  • Tajka Autorytet
    Postów: 3007 4247

    Wysłany: 17 września 2022, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zulu✊✊✊

    12.08.2020 - ⏸ (15dpo, 2gi cykl stymulowany clo, 3ci cykl po drożności, 15cs)
    27.04.2021 - nasz cud 🥰 3700g, 57 cm, 41tc
    19cd062133.png

    31.03.2022 - ⏸️
    Będzie dzidziuś 👣👶
    2534e96399.png
  • Ounai Autorytet
    Postów: 14266 20658

    Wysłany: 17 września 2022, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zulu, oby to było to 😍

    age.png

    age.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 6016 7344

    Wysłany: 17 września 2022, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zulu, czekamy na dobre wieści. A kiedy testujesz?

    Piąte w drodze! 😁
    preg.png

    4️⃣Córka 06.2023
    3️⃣Synek 04.2022
    2️⃣Córka 08.2020
    1️⃣Synek 09.2018
    "Ty utkałeś mnie w łonie mej matki. Dziękuję Ci, że mnie stworzyłeś tak cudownie, godne podziwu są Twoje dzieła" (Ps139)
  • MoTyLeK🦋 Autorytet
    Postów: 1310 1232

    Wysłany: 17 września 2022, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emdar wrote:
    Hej, hej, kurde trzy dni mnie nie było na forum, a tyle naprodukowalyście, że ciężko nadrobić.
    Lalia, widziałam gdzieś w locie Waszą historię z wynikami...Masakra🤯 Najważniejsze że wszystko dobrze się skończyło, ale współczuję stresu bardzo ❤

    MoTyLeK, zdrowia dla Matyldzi! Szpital to nic fajnego, ale dobrze,że wiecie już co i jak, I wiecie jak działać. Mała z astmy może jeszcze wyrosnąć. Kiedy wychodzicie?

    Suszarka, muszę wrócić do Twojego postu o pielęgnacji cery, pomyślę i coś Ci zaproponuję, ale generalnie z kosmetykami to niestety jest najlepsza metoda prób i błędów :(

    Tajka, Julek po prostu jest małym lekomanem, jak tylko mówię "Julek syropki", ten leci w try miga do kuchni i czeka na syropki. Olej z czarnuszki wręcz uwielbia🤢🤮

    Zdrowia dla wszystkich chorych!😘
    Mam nadzieję, że w poniedziałek. Dziś rano mówili, że weekend w szpitalu na pewno...

    202010315365.png
    201804054565.png
    201603125262.png
  • MoTyLeK🦋 Autorytet
    Postów: 1310 1232

    Wysłany: 17 września 2022, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zulu kciuki 💜

    202010315365.png
    201804054565.png
    201603125262.png
  • Zulugula Autorytet
    Postów: 9207 15293

    Wysłany: 17 września 2022, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 września 2022, 16:47

    edka85 lubi tę wiadomość

    💙 11.2020
    💗 11.2023
‹‹ 5114 5115 5116 5117 5118 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta w ciąży - 10 najważniejszych zasad dla ciężarnej

O zdrowym odżywaniu i diecie w ciąży zostało napisane i powiedziane wiele. Zbyt duża ilość informacji potrafi przytłoczyć każdego. Przestrzeganie wszystkich tych zasad wydaje się wręcz niemożliwe. Jak zatem odróżnić rzeczy ważne od tych mniej istotnych? Zapytaliśmy znaną dietetyczkę Sylwię Leszczyńską co jest naprawdę ważne w diecie kobiet w ciąży. Przeczytaj co robić, aby zapewnić zdrowie sobie i swojemu dziecku! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Obrotowy fotelik tyłem - bezpieczeństwo i funkcjonalność

Fotelik obrotowy to wygoda i bezpieczeństwo w jednym – dzięki funkcji obracania ułatwia wkładanie i wyjmowanie dziecka z samochodu, a także pozwala na łatwe ustawienie tyłem do kierunku jazdy, co jest najbezpieczniejszą pozycją dla najmłodszych pasażerów. Jakie ma jeszcze korzyści?

CZYTAJ WIĘCEJ