X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Grudniowe mamusie 2013 :)
Odpowiedz

Grudniowe mamusie 2013 :)

Oceń ten wątek:
  • mycha28 Autorytet
    Postów: 1145 1372

    Wysłany: 13 listopada 2013, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oliwia85 wrote:
    A ty juz mycha zaczynasz staranka? Ile dniowe masz cykle ?

    fajna ta twoja pociecha ;)

    no jeszcze nie zaczynam mam duzo pracy maż też a jeszcze mama w szpitalu po operacji i codziennie jeździmy wiec za bardzo nie mamy chęci ani siły

    samira lubi tę wiadomość

    Wojtus 2530 g, 50 cm <3 Szymus 2380 g, 50 cm <3
    201602151781.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 listopada 2013, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    post z wczoraj
    A TO RESZTA WYNIKÓW ,JESTEM ZAŁAMANA ,JUŻ RYCZĘ...MAM DOŚĆ :( :( :(
    3dc
    FSH 29,28 mIU/ml
    LH 14,09 mIU/ml
    Estradiol 59,62 pg/ml
    Progesteron 0,20 ng/ml
    Prolaktyna 11,15 ng/ml
    obliczyłam stosunek LH do FSH i jest tragiczny ehhh jestem do dupy :(

    LH/FSH = 0,48 Obrazek

    prolaktyna ok.
    progesteron tez dobry w tym dniu cyklu

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 listopada 2013, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inga wrote:
    Tez wole dolozyc kila zloty wiecej. Lubie silikonowy i moja kicia chyba tez... O ile dziwńie to nie zabrzmi:) haha
    Problem zwiru wokol kuwety mam z glowy odkad ma kuwete kryta. Rozniesie tyle co na lapkach wyniesie. Ale co tam kochana jest:) spimy razem jak M w pracy;) juz sie kolo mnie rozlozyla i czeka na mizianie;)
    hej kochana . Ja lez mam taki zwirek ktorylubie . Bo w zmienianiu jest dobry a co niektore przyklejqja sie do kuwety :P

    Inga lubi tę wiadomość

  • Inga Ekspertka
    Postów: 152 147

    Wysłany: 13 listopada 2013, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    samira wrote:
    post z wczoraj
    A TO RESZTA WYNIKÓW ,JESTEM ZAŁAMANA ,JUŻ RYCZĘ...MAM DOŚĆ :( :( :(
    3dc
    FSH 29,28 mIU/ml
    LH 14,09 mIU/ml
    Estradiol 59,62 pg/ml
    Progesteron 0,20 ng/ml
    Prolaktyna 11,15 ng/ml
    obliczyłam stosunek LH do FSH i jest tragiczny ehhh jestem do dupy :(

    LH/FSH = 0,48 Obrazek

    prolaktyna ok.
    progesteron tez dobry w tym dniu cyklu

    Nie zalamuj sie kochana. Powtorz badania w nastepnym cyklu. Wiadomo, ze kazdy cykl jest inny.
    Pomysl o oznaczeniu AMH.
    Glowa do gory

    samira lubi tę wiadomość

    43e2d4d6c1.png
  • Inga Ekspertka
    Postów: 152 147

    Wysłany: 13 listopada 2013, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O retu co za dzien dzisiaj, bez kawy ani rusz! Lubie kawke ale za bardzo nie mohe jej pic, bo mam pozniej rewolucje zoladkowe nawet po rozpuszczalnej z mleczkiem....ot taka jestem wrazliwa:)
    Ale dzis trudno wypije czarnucha z ekspresu bo inaczej padne, a podlogi i kurze czekaja. Same sie niesttety nie sprzatna.
    Musze zajac glowe do 16. Kurcze chyba pierwszy faz sie tak denerwuje przed monitoringiem....obym uslyszala dzis dobre wiesci:]

    samira lubi tę wiadomość

    43e2d4d6c1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 listopada 2013, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inga wrote:
    O retu co za dzien dzisiaj, bez kawy ani rusz! Lubie kawke ale za bardzo nie mohe jej pic, bo mam pozniej rewolucje zoladkowe nawet po rozpuszczalnej z mleczkiem....ot taka jestem wrazliwa:)
    Ale dzis trudno wypije czarnucha z ekspresu bo inaczej padne, a podlogi i kurze czekaja. Same sie niesttety nie sprzatna.
    Musze zajac glowe do 16. Kurcze chyba pierwszy faz sie tak denerwuje przed monitoringiem....obym uslyszala dzis dobre wiesci:]
    trzymam kciuki kochana zebys uslyszala ze wszystko jest ok

    Inga lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 listopada 2013, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inga wrote:
    Nie zalamuj sie kochana. Powtorz badania w nastepnym cyklu. Wiadomo, ze kazdy cykl jest inny.
    Pomysl o oznaczeniu AMH.
    Glowa do gory
    jeszcze myślę ze te wyniki takie z tego powodu ze @ nie było prawie 4miechy
    (bo w sierpniu to tylko 2dnioowe plamienie) ,to wszystko jest zaburzone ...mam nadzieje ze bromek wyreguluje cykle ...jedynie jestem z TSH zadowolona bo spadło ładnie po tabsach euthyrox 25 (nie wiem czy dobrze napisałam nazwę ;) )
    jeszcze mam do zrobienia anty TG,anty TPO i kolejne TSH ale to od endo i muszę zrobić w ich labo...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 listopada 2013, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inga wrote:
    O retu co za dzien dzisiaj, bez kawy ani rusz! Lubie kawke ale za bardzo nie mohe jej pic, bo mam pozniej rewolucje zoladkowe nawet po rozpuszczalnej z mleczkiem....ot taka jestem wrazliwa:)
    Ale dzis trudno wypije czarnucha z ekspresu bo inaczej padne, a podlogi i kurze czekaja. Same sie niesttety nie sprzatna.
    Musze zajac glowe do 16. Kurcze chyba pierwszy faz sie tak denerwuje przed monitoringiem....obym uslyszala dzis dobre wiesci:]
    nawet w pogodzie mówił pogodynek ze co wrażliwsi będą niestety niefajnie się czuli dzisiaj...

    a powiem ci ze mogą się same posprzątać, wystarczy kupić odkurzacz RUMBA (ten z Perfekcyjnej Pani Domu) i siedzisz i kawkę pijesz a on sprząta podłogi :D ;)

    ja tez nie powinnam pić takiej kawy ,dlatego pije MOKATTE Poranna (ekstrakt zbożowej czyli mocna zbożówka) z mlekiem :)

    Inga, Iwka lubią tę wiadomość

  • Inga Ekspertka
    Postów: 152 147

    Wysłany: 13 listopada 2013, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W takiej sytuacji to na pewno to bedzie przyczyna. Z reszta ten stosunek nie jest jeszcze tragiczny. Ponizej 0,3 mozna z pewnoscia stwierdzic obnizona rezerwe potwierdzajac to badaniem AMH i to tez niejednokrotnym.
    Wiekszosci bromek pomaga. Mojej siostrze pomogl po miesiacu zazywania, a miala naprawde rozlegulowany cykl, prolaktyne w kosmos do tego testosteron ponad norme i to zdrowo.
    Lekarz jej powiedzial, ze minie conajmniej pol roku zanim organizm wroci do rownowagi. Zapiasal leki....a tu niespodzianka za miesiac dwie krechy;)

    samira, Andzia33 lubią tę wiadomość

    43e2d4d6c1.png
  • Inga Ekspertka
    Postów: 152 147

    Wysłany: 13 listopada 2013, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    samira wrote:
    nawet w pogodzie mówił pogodynek ze co wrażliwsi będą niestety niefajnie się czuli dzisiaj...

    a powiem ci ze mogą się same posprzątać, wystarczy kupić odkurzacz RUMBA (ten z Perfekcyjnej Pani Domu) i siedzisz i kawkę pijesz a on sprząta podłogi :D ;)

    ja tez nie powinnam pić takiej kawy ,dlatego pije MOKATTE Poranna (ekstrakt zbożowej czyli mocna zbożówka) z mlekiem :)
    Tak tez widzialam prognoze Bartka na tvn:D alez on jest przystojny:D
    A moze tak Malgosia sama by do mnie wpadla i poukladala w szafie, w prezencie przywiozla mi Rumbe a po wszystkim chetnie napije sie z nia kawki:)
    Zbozowa pije namietnie z mezem:) ale dzis potrzebuje kopa:) Anatol nie pomoze;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 listopada 2013, 11:36

    samira, Andzia33 lubią tę wiadomość

    43e2d4d6c1.png
  • celia Autorytet
    Postów: 1460 3325

    Wysłany: 13 listopada 2013, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    samira wrote:
    post z wczoraj
    A TO RESZTA WYNIKÓW ,JESTEM ZAŁAMANA ,JUŻ RYCZĘ...MAM DOŚĆ :( :( :(
    3dc
    FSH 29,28 mIU/ml
    LH 14,09 mIU/ml
    Estradiol 59,62 pg/ml
    Progesteron 0,20 ng/ml
    Prolaktyna 11,15 ng/ml
    obliczyłam stosunek LH do FSH i jest tragiczny ehhh jestem do dupy :(

    LH/FSH = 0,48 Obrazek

    prolaktyna ok.
    progesteron tez dobry w tym dniu cyklu

    Samirka, ja bym też oznaczyła AMH. FSH jest bardzo wysokie, ale skoro miałaś zawirowania, to może być ich efekt. A co do stosunku LH do FSH, ja znalazłam takie tłumaczenie:
    "Istotny jest stosunek stężeń obu gonadotropin. W przypadku prawidłowego cyklu stosunek LH:FSH jest bliski 1, w niewydolności przysadki ulega zmniejszeniu poniżej 0,6, a w zespole policystycznych jajników (PCOS) wzrasta powyżej 1,5. Wynik może zależeć od metody badania"

    Inga, samira lubią tę wiadomość

    p19ucsqvqom8u4oa.png
    wnid9vvjzm38tk1g.png
  • mycha28 Autorytet
    Postów: 1145 1372

    Wysłany: 13 listopada 2013, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    samira wrote:
    jeszcze myślę ze te wyniki takie z tego powodu ze @ nie było prawie 4miechy
    (bo w sierpniu to tylko 2dnioowe plamienie) ,to wszystko jest zaburzone ...mam nadzieje ze bromek wyreguluje cykle ...jedynie jestem z TSH zadowolona bo spadło ładnie po tabsach euthyrox 25 (nie wiem czy dobrze napisałam nazwę ;) )
    jeszcze mam do zrobienia anty TG,anty TPO i kolejne TSH ale to od endo i muszę zrobić w ich labo...


    a mi endo nie chciał dać od razu tabsów choć moje TSH to 2,92:(
    Kazał najpierw zrobić anty TG,anty TPO i usg tarczycy I dopiero 11 grudnia zrobie a 18 grudnia mam u niego wizytę

    samira lubi tę wiadomość

    Wojtus 2530 g, 50 cm <3 Szymus 2380 g, 50 cm <3
    201602151781.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 listopada 2013, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mycha28 wrote:
    a mi endo nie chciał dać od razu tabsów choć moje TSH to 2,92:(
    Kazał najpierw zrobić anty TG,anty TPO i usg tarczycy I dopiero 11 grudnia zrobie a 18 grudnia mam u niego wizytę
    ja byłam w sierpniu to od razu miałam zrobione USG (cieszyłam się bo się spodziewałam na kolejnej wizycie) po drugie już miałam wcześniej zrobione TSH (jedynie to przepisała mi internistka) tj3,tj4 zrobiłam na własną rękę żeby już mieć co pokazać ,wynik TSH miałam na granicy normy i powiedziałam ze staram się o dziecko i przepisała najmniejszą dawkę bo stwierdziła ze jak się staram to trzeba obniżyć...
    a to co pisałam wyżej muszę zrobić bo mam podejrzenie Hashimoto ...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 listopada 2013, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny ,może jeszcze jest szansa na dzidzię mam 18letniego syna ale zawsze chciałam mieć dwójeczkę dzieci a życie tak się ułożyło że o drugie staram się dopiero teraz ...
    jak nie wyjdzie w tym cyklu to G robi badanie nasienia do kompletu ;)

  • dodinka Autorytet
    Postów: 903 949

    Wysłany: 13 listopada 2013, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    samira wrote:
    post z wczoraj
    A TO RESZTA WYNIKÓW ,JESTEM ZAŁAMANA ,JUŻ RYCZĘ...MAM DOŚĆ :( :( :(
    3dc
    FSH 29,28 mIU/ml
    LH 14,09 mIU/ml
    Estradiol 59,62 pg/ml
    Progesteron 0,20 ng/ml
    Prolaktyna 11,15 ng/ml
    obliczyłam stosunek LH do FSH i jest tragiczny ehhh jestem do dupy :(

    LH/FSH = 0,48 Obrazek

    prolaktyna ok.
    progesteron tez dobry w tym dniu cyklu


    czy FSH i LH można robić w 4dc ????

    samira lubi tę wiadomość

    3jvz3e5eovkng9e9.png

    qb3c3e5emn8zmtdy.png
  • oliwia85 Autorytet
    Postów: 728 426

    Wysłany: 13 listopada 2013, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mycha28 wrote:
    fajna ta twoja pociecha ;)

    dzieki mucha tak pociecha to mi sie udala teraz by sie przydalo rodzentwo dla niej:)
    a ja juz w domku dzisaj 9 dzien cyklu powoli czuje troche sluzu juz niedlugo zaczynamy;p

    samira, Andzia33 lubią tę wiadomość

    w4sq3e3ky3ds3xdy.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 listopada 2013, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dodinka wrote:
    czy FSH i LH można robić w 4dc ????
    zalecany jest właśnie 3dc dla tych dwóch hormonów ,chociaż tez wczoraj na necie czytałam ze można ewentualnie w czwartym ale lepiej tak jak zalecane zrobić

    dodinka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 listopada 2013, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inga wrote:
    O retu co za dzien dzisiaj, bez kawy ani rusz! Lubie kawke ale za bardzo nie mohe jej pic, bo mam pozniej rewolucje zoladkowe nawet po rozpuszczalnej z mleczkiem....ot taka jestem wrazliwa:)
    Ale dzis trudno wypije czarnucha z ekspresu bo inaczej padne, a podlogi i kurze czekaja. Same sie niesttety nie sprzatna.
    Musze zajac glowe do 16. Kurcze chyba pierwszy faz sie tak denerwuje przed monitoringiem....obym uslyszala dzis dobre wiesci:]
    to trzymam kciuki za dobre wieści &&& :) daj znać

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 listopada 2013, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oliwia85 wrote:
    mycha28 wrote:
    fajna ta twoja pociecha ;)

    dzieki mucha tak pociecha to mi sie udala teraz by sie przydalo rodzentwo dla niej:)
    a ja juz w domku dzisaj 9 dzien cyklu powoli czuje troche sluzu juz niedlugo zaczynamy;p

    dzidzia ładna a powiedz synuś czy córcia bo ze zdjęcia nie mogę poznać chociaż wydaje mi się ze dziewczynka ;)

    to czas zacząć serduszkować :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 listopada 2013, 16:12

  • oliwia85 Autorytet
    Postów: 728 426

    Wysłany: 13 listopada 2013, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inga powodzonka na monitoringu oby bylo duzo pecherzykow:)

    w4sq3e3ky3ds3xdy.png
‹‹ 7 8 9 10 11 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ