X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Grudniowe, świąteczne testowanie
Odpowiedz

Grudniowe, świąteczne testowanie

Oceń ten wątek:
  • Domi_tur Autorytet
    Postów: 3774 8197

    Wysłany: 26 listopada 2018, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najmłodsza_staraczka wrote:
    Powtórz jutro wynik na czczo jeżeli masz taka możliwość, umów się na spokojnie do gina i idź. Jeżeli bardzo się boisz i martwisz idź do apteki, powiedz jaka jest sytuacja i poproś o dupka bądź luteinę. Receptę doniesiesz, ja tak robiłam. Chyba ze jesteś z krk?
    Te nerwy naprawdę są niepotrzebne :(

    Z Wrocławia :/ masz rację Kochana, trzy głębokie wdechy, poproszę mojego żeby zawiózl mnie rano do innego labo, bo sama na czczo nie pojade bo mdli mnie.
    Nie ma dramatu, w normach tego laboratorium się to mieści.
    Przeraża mnie to, że jest to jedyna dziedzina życia o której nie mam zielonego pojęcia i chodzę po omacku :) naczytam się w necie a potem drżę.

    mhsvi09k7inxyf5l.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 listopada 2018, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najmłodsza_staraczka wrote:
    A i jeszcze - w tym cyklu rezygnuje z leków przeciwbólowych w czasie okresu. Ratują mnie tylko kosmiczne dawki ibupromu, a to rzekomo bardzo zle działa na jakość owulacji. Czy jakoś tak.
    Serio? A skąd takie info? Ja bez ibupromu nie jestem w stanie okresu wytrzymać:-\

  • XxMoniaXx Autorytet
    Postów: 15445 8425

    Wysłany: 26 listopada 2018, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi ja w pierwszej ciazy nigdy nie bsdalam progesteronu. Bralam luteine od poczatku , gin kazal. Ale tego badania nigdy nie mialam i tak sobie zylam w bezproblemowej ciazy nieswiadoma:)

    przedszkolanka:) lubi tę wiadomość

    f2wl3e5exwv499zn.png
    km5sdf9hllms5iw1.png

    10. 2018r. - c.b
  • Ola31 Autorytet
    Postów: 736 163

    Wysłany: 26 listopada 2018, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze dziewczyny z tym ibupromem to prawda? Ja już dziś 4 tabletki ibuprom Max wzięłam muszę 2 naraz

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 listopada 2018, 17:18

  • Niezapominajka2 Autorytet
    Postów: 1860 3119

    Wysłany: 26 listopada 2018, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 października 2019, 05:26

    przedszkolanka:) lubi tę wiadomość

  • Niezapominajka2 Autorytet
    Postów: 1860 3119

    Wysłany: 26 listopada 2018, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 października 2019, 05:26

  • Ola31 Autorytet
    Postów: 736 163

    Wysłany: 26 listopada 2018, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapisałam się na 17 grudnia do gin na NFZ spróbuję się wcześniej wcisnąć prywatnie wtedy podgląd bym sobie zafundowala

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 listopada 2018, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najmłodsza test masakra... A może cb jednak była, przecież to jest normalna kreska wg mnie :/

    Domi, luzik, już to Anhydrze pisałam na listopadzie - ja miałam też proga poniżej 20 na początku ciąży, od razu tel do gina a ona powiedziała to co dziewczyny - jak nie plamię to mam się cieszyć ciążą. Plamień nie było (nie licząc dużo później krwiaka na łożysku, ale to nie było od niskiego proga ;) ), córka ma za 3 miesiące 2 lata :)

    Domi_tur lubi tę wiadomość

  • Milagros1 Koleżanka
    Postów: 52 36

    Wysłany: 26 listopada 2018, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny - ale się rozpisałyście przez te ostatnie dni!! :)

    Chciałam dać znać, że dziś zrobiliśmy wyniki męża - dacie znać co myślicie, zwłaszcza te z Was, które są bardziej doświadczone w temacie starań? Będę mega wdzięczna, wizytę mamy dopiero w przyszłym tygodniu (monitoring)

    Z opisu wygląda, że wszystko jest w normie, ale wiadomo, że te normy są zazwyczaj uśredniane ;)

    Mąż ma 33 lata i badania były robione w okresie 3 dni abstynencji.

    Objętość (ml): 3.5 (norma >1.5)
    Czas upłynnienia (min): 20 (norma <60)
    Sposób upłynnienia: samoistny
    Barwa: szarobiała-mleczna
    Zapach: swoisty
    pH: 7.9 (norma > 7.2)
    Lepkość: +
    Aglutynacje i agregacje: -
    Liczba komórek okrągłych (mln/ml): 1.1 (norma < 5)
    Żywe plemniki (%): 71 (norma > 58)
    Morfologia - prawidłowe plemniki (%): 6 (norma > 4)
    Ilość plemników w 1 ml (mln/ml): 41.8 (norma > 15)
    Ilość plemników w ejakulacie (mln): 146.3 (norma > 39)
    Plemniki ruchliwe P+NP (%): 57 (norma > 40)
    Ruch postępowy (P): 47 (norma > 32)
    Ruch niepostępowy (NP): 10
    Plemniki nieruchliwe (%): 43

    TEST HBA (%): 89 (norma > 80)

    Dziękuję!

  • Anhydra Autorytet
    Postów: 1801 2336

    Wysłany: 26 listopada 2018, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Generalnie mi gin mówił, że w pierwszych tyg prog powinien być powyżej 15 ng. Zresztą powinnaś mieć normy labu na wyniku.
    Beta Ci również pięknie rośnie (ostatnio mówiłaś, że spodziewasz się dzisiaj wuniku ok 1000....a jest 2500!). Tak więc bez paniki!

    Domi_tur lubi tę wiadomość

    zem3wn15hyz14zz5.png
    17u920mm7tk8vrsw.png

    PAI-1 4G/5G homo, MTHFR 677C>T/wt hetero, kariotypy OK
  • Domi_tur Autorytet
    Postów: 3774 8197

    Wysłany: 26 listopada 2018, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anhydra wrote:
    Generalnie mi gin mówił, że w pierwszych tyg prog powinien być powyżej 15 ng. Zresztą powinnaś mieć normy labu na wyniku.
    Beta Ci również pięknie rośnie (ostatnio mówiłaś, że spodziewasz się dzisiaj wuniku ok 1000....a jest 2500!). Tak więc bez paniki!

    Odpisałam na listopadowym, że Tobie jak lekarzowi wierzę :p

    Najmlodsza - jak patrzę na ten test to też teraz widzę, że ts kreska jest dalej niż standardowo druga, może za duża próbka moczu i trochę się rozmylo?

    mhsvi09k7inxyf5l.png
  • Izaw Autorytet
    Postów: 500 344

    Wysłany: 26 listopada 2018, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najmłodsza_staraczka wrote:
    Jak sobie pomagałas? Bo ja zaraz się poddam tak boli

    Ja miałam jeszcze tylenol więc go brałam w składzie acetaminophen, w dawce 500 mg, 2 tabletki wzięłam chyba 3 razy w pierwszym dniu, i później jeszcze tylko rano w 2dc i było ok. Teraz doczytałam że to jest paracetamol, więc może spróbuj :) a normalnie to też przez dwa dni kilka razy musiałam brać ibuprofen w dawce 800 mg

    A do testów to też mam takie samo zdanie, strasznie dużo fałszywie pozytywnych ostatnio :/ szkoda nerwów

    27 lat
    9cs
  • Anhydra Autorytet
    Postów: 1801 2336

    Wysłany: 26 listopada 2018, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izaw wrote:
    Ja miałam jeszcze tylenol więc go brałam w składzie acetaminophen, w dawce 500 mg, 2 tabletki wzięłam chyba 3 razy w pierwszym dniu, i później jeszcze tylko rano w 2dc i było ok. Teraz doczytałam że to jest paracetamol, więc może spróbuj :) a normalnie to też przez dwa dni kilka razy musiałam brać ibuprofen w dawce 800 mg

    A do testów to też mam takie samo zdanie, strasznie dużo fałszywie pozytywnych ostatnio :/ szkoda nerwów

    Iza kiedy masz podgląd?

    zem3wn15hyz14zz5.png
    17u920mm7tk8vrsw.png

    PAI-1 4G/5G homo, MTHFR 677C>T/wt hetero, kariotypy OK
  • Izaw Autorytet
    Postów: 500 344

    Wysłany: 26 listopada 2018, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milagros1 wyniki macie fajne, myślę że nie musicie się martwić, możesz kupić mężowi któryś z suplementów to pewnie jeszcze podrasujecie, my mamy sporo gorsze, i po witaminach się poprawia, a i z naszymi lekarz mówi że tragedii nie ma :)

    Milagros1 lubi tę wiadomość

    27 lat
    9cs
  • Izaw Autorytet
    Postów: 500 344

    Wysłany: 26 listopada 2018, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anhydra wrote:
    Iza kiedy masz podgląd?

    Dzisiaj miałam i niespodzianka! Jednak jeszcze przed owu jestem, są 2 pęcherzyki, dostałam dzisiaj ovitrelle, cieszy mnie że endometrium tym razem super, chyba winko orzechy i witaminy pomogły :)

    A Ty w środę idziesz na wizytę?

    Anhydra, smeg lubią tę wiadomość

    27 lat
    9cs
  • Milagros1 Koleżanka
    Postów: 52 36

    Wysłany: 26 listopada 2018, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izaw wrote:
    Milagros1 wyniki macie fajne, myślę że nie musicie się martwić, możesz kupić mężowi któryś z suplementów to pewnie jeszcze podrasujecie, my mamy sporo gorsze, i po witaminach się poprawia, a i z naszymi lekarz mówi że tragedii nie ma :)

    Bardzo dziękuję! To jest naprawdę podbudowujące :) z witamin, suplementy typu fertilman? czy raczej poszczególne witaminki? (polecono mi na forum cynk i selen), ale chętnie dowiem się co jest jeszcze wskazane :)

  • Anhydra Autorytet
    Postów: 1801 2336

    Wysłany: 26 listopada 2018, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izaw wrote:
    Dzisiaj miałam i niespodzianka! Jednak jeszcze przed owu jestem, są 2 pęcherzyki, dostałam dzisiaj ovitrelle, cieszy mnie że endometrium tym razem super, chyba winko orzechy i witaminy pomogły :)

    A Ty w środę idziesz na wizytę?


    Tak, pierwszy podgląd mam w środę :) .
    Dwa pecherzyki- to chyba najlepszy wariant (ja też miałam dwa ;) )
    Trzymam kciuki i wysyłam pozytywne fluidy, aby zaskoczyło w tym podejściu! :)

    Izaw lubi tę wiadomość

    zem3wn15hyz14zz5.png
    17u920mm7tk8vrsw.png

    PAI-1 4G/5G homo, MTHFR 677C>T/wt hetero, kariotypy OK
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 listopada 2018, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2019, 14:10

  • Najmłodsza_staraczka Autorytet
    Postów: 3321 3215

    Wysłany: 26 listopada 2018, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nona wrote:
    Najmlodsza super plan. Mleczko pszczele też chcę kupić, zioła sroki I Niepokalanej. Lux. Podasz linki do allegro czy shad brałas te 3 rzeczy?

    Malediwy mmm

    Wszystko z Allegro zamawiam, bo mam podpięta kartę starego, hahahahah :p
    Położę małego, otworze komputer i podeśle Ci linki do wszystkiego. Może spróbuj jeszcze brać koenzym q10? Rzekomo poprawia jakość jajeczek :) mi po suplach estradiol skoczył z 200 na 300 po owu :)

    02.2020 - immunologia ok, trochę za wysokie nk.

    5.02 próba udrożnienia jajowodów - shsg Lublin (dr. Pyra) - udało się uzyskać obustronną drożność!

    1.11 - Krótki protokół start, 16 zapłodnionych komórek, 2 zarodki
    17.12 - Transfer 3.2.2 :(
    14.01.2020 - Transfer 8.3 :(

    10.2019 - Histeroskopia ok

    Fragmentacja poprawiona z 32% na 16% / morfologia z 2% na 5%.

    3.07.2019 - Długi protokół IVF start , 10 prawidłowych komórek, 6 zapłodnionych, brak bałwanków.
    19.07.2019 - Transfer 12.1 :(

    2.04.2019 - Krótki protokół IVF start, 8 komórek, 3 prawidłowe, brak zarodków.

    Niedrożność jajowodów - laparoskopia nie pomogła.

    relgwn156k56cgiw.png
  • Najmłodsza_staraczka Autorytet
    Postów: 3321 3215

    Wysłany: 26 listopada 2018, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli chodzi o mój test, to po wyschnięciu już (nie mam zdjęcia) była tam normalnie różowa krecha ;) w sensie test biały i dwie różowe kreski ;)
    Bhcg ujemne, wiec na pewno nie ciąża biochemiczna... chociaż powiem wam, ze chyba wolałabym cb.. chociaż bym wiedziała, ze mogę zajść :(

    02.2020 - immunologia ok, trochę za wysokie nk.

    5.02 próba udrożnienia jajowodów - shsg Lublin (dr. Pyra) - udało się uzyskać obustronną drożność!

    1.11 - Krótki protokół start, 16 zapłodnionych komórek, 2 zarodki
    17.12 - Transfer 3.2.2 :(
    14.01.2020 - Transfer 8.3 :(

    10.2019 - Histeroskopia ok

    Fragmentacja poprawiona z 32% na 16% / morfologia z 2% na 5%.

    3.07.2019 - Długi protokół IVF start , 10 prawidłowych komórek, 6 zapłodnionych, brak bałwanków.
    19.07.2019 - Transfer 12.1 :(

    2.04.2019 - Krótki protokół IVF start, 8 komórek, 3 prawidłowe, brak zarodków.

    Niedrożność jajowodów - laparoskopia nie pomogła.

    relgwn156k56cgiw.png
‹‹ 11 12 13 14 15 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ